Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

Πολυ ωραιες Γιωργο, το ενυδρειο φανταστικο :bow: :bow:

 

Οι φωτογραφιες ειναι με μηχανη canon EOS 1100D, στο AUTO χωρις φλας, θα βγαλουμε και καλυτερες αν ασχοληθουμε λιγο παραπανω με τις ρυθμισεις......

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο για το ενυδρείο σου !

Μπράβο και στον Βασίλη για τις ωραίες φωτό !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες φωτογραφίες παιδιά, μπράβο! Και το ενυδρείο Γιώργο κουκλί. Να το χαίρεσαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανουμε κατι με το star grass και τα zoanthus

Το σπιτι το ξερεις.Νυστερακι κι ελα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε γιωργαρε,πολυ ομορφες φωτο απο το βασιλη και πολυ ωραιο ενυδρειο απο εσενα φιλε :thumbsu:

Εχεις τοποθετησει και πολυ ομορφα τα κοραλια και οσο μεγαλωνουν θα δειχνουν ακομα πιο ομορφα σαν γενικη εικονα φιλε!

Φτου,φτου και παλι φτου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε γιωργαρε,πολυ ομορφες φωτο απο το βασιλη και πολυ ωραιο ενυδρειο απο εσενα φιλε :thumbsu:

Εχεις τοποθετησει και πολυ ομορφα τα κοραλια και οσο μεγαλωνουν θα δειχνουν ακομα πιο ομορφα σαν γενικη εικονα φιλε!

Φτου,φτου και παλι φτου

Ευχαριστώ πολύ Μιχαλιο!!!Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να γίνεται καλύτερο.Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη σπαζοκεφαλιά το πως θα στήσεις τα κοράλλια ώστε να έχουν χώρο να αναπτυχθούν αλλά μέχρι στιγμής δείχνουν να περνάνε καλά εκεί που τα έβαλα και δείχνουν ωραία.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εσενα που φαινεται και απο τις δυο πλευρες και το εχεις σαν χωρισμα ειναι ακομα πιο δυσκολο γιωργο!

Ειχα το προηγουμενο ενυδρειο μου ετσι και πραγματικα ποτε δεν καταφερα να το κανω να δειχνει ομορφο και απο τις δυο πλευρες!

Εσενα ομως σου εχει βγει πολυ καλα :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Μιχαλιο!!!Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να γίνεται καλύτερο.Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη σπαζοκεφαλιά το πως θα στήσεις τα κοράλλια ώστε να έχουν χώρο να αναπτυχθούν αλλά μέχρι στιγμής δείχνουν να περνάνε καλά εκεί που τα έβαλα και δείχνουν ωραία.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συνφωνω απολυτα  με το σπαζοκεφαλια!!! αλλα η για εμενα ειναι χειροτερη σπαζοκεφαλια οταν  θελεις να βαλεις καποιο κοραλλι και λες..και τωρα πιο βγαζω χαχαχααχχα  εκει ειναι η πλακα!!!  :thumbsu:

μου αρεσει πολυ ο τροπος που τα εστισες!! αλλα και ο melanurus σου !! πολυ καλος εργατης!!!!!   :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συνφωνω απολυτα με το σπαζοκεφαλια!!! αλλα η για εμενα ειναι χειροτερη σπαζοκεφαλια οταν θελεις να βαλεις καποιο κοραλλι και λες..και τωρα πιο βγαζω χαχαχααχχα εκει ειναι η πλακα!!! :thumbsu:

μου αρεσει πολυ ο τροπος που τα εστισες!! αλλα και ο melanurus σου !! πολυ καλος εργατης!!!!! :bow:

Σωστό κι αυτό.Ο μελανουρος τώρα που μεγαλώνει φαίνεται ωραίος αλλά πολύ φοβάμαι ότι πέτυχα θυληκο μιας και δεν βλέπω να αλλάζουν τα χρώματα του:(:(

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό.Ο μελανουρος τώρα που μεγαλώνει φαίνεται ωραίος αλλά πολύ φοβάμαι ότι πέτυχα θυληκο μιας και δεν βλέπω να αλλάζουν τα χρώματα του:(:(

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντρας γυναικα εχει να κανει με την δουλιτσα που προσφερει στα ρεεφ μας??

Παντως τα wrasse εαν ασχοληθει καποιος θα παθει πλακα τρομερη οικογεννια ψαριων!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αρσενικο ειναι φανταστικο σε χρωματα, μερα με την νυχτα με το θηλυκο

 

P2LJjp6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντρας γυναικα εχει να κανει με την δουλιτσα που προσφερει στα ρεεφ μας??

Παντως τα wrasse εαν ασχοληθει καποιος θα παθει πλακα τρομερη οικογεννια ψαριων!!

Όχι ρε Πετραν!Εννοείται ότι δεν παίζει ρόλο απλά τα χρώματα του αρσενικού είναι άλλο πράμα.Κι εμένα μου αρέσουν πολύ τα wrasse.Είχα μια ατυχία με το lubbocki(πήδηξε έξω) και τώρα πήρα ένα chrysus.Οπότε έχω 3

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου είναι αυτό Βασίλη?Πανέμορφο.Όντως μαζί πρέπει να γράφαμε

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου είναι αυτό Βασίλη?Πανέμορφο.Όντως μαζί πρέπει να γράφαμε Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ηταν, τωρα ειναι στον παραδεισο, κατασκασα μ αυτο το ψαρι οντως πανεμορφο!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια εχω παθει πλακα με ενα chrysus που εχω παρει!Το βλεπω μονο Σαββατοκυριακα καθως το εχω γυρω στις 15 μερες και βγαινει μονο τα πρωινα που ειναι κλειστα τα φωτα,κρυβεται στην αμμο μολις αναψουν και ξαναβγαινει το επομενο πρωι.Οποτε ολη την εβδομαδα που δουλευουμε πρωι δεν το βλεπουμε.Εχει τυχει και σε κανεναν αλλον η εγω ετυχα στο ψαρι του Σαββατοκυριακου?? :lolu: :lolu:

Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παθει πλακα με ενα chrysus που εχω παρει!Το βλεπω μονο Σαββατοκυριακα καθως το εχω γυρω στις 15 μερες και βγαινει μονο τα πρωινα που ειναι κλειστα τα φωτα,κρυβεται στην αμμο μολις αναψουν και ξαναβγαινει το επομενο πρωι.Οποτε ολη την εβδομαδα που δουλευουμε πρωι δεν το βλεπουμε.Εχει τυχει και σε κανεναν αλλον η εγω ετυχα στο ψαρι του Σαββατοκυριακου?? :lolu: :lolu:

 

Γιωργο σε χεστη επεσες,τον δικο μου τον ειδες

 

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο σε χεστη επεσες,τον δικο μου τον ειδες

 

Ναι ρε γμτ!!!Το δικο σου ειδα και μου αρεσε και το πηρα αλλα τετοιο πραγμα δεν περιμενα να παθω.Για να δουμε θα ξεψαρωσει ποτε η ετσι θα το παει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ!!!Το δικο σου ειδα και μου αρεσε και το πηρα αλλα τετοιο πραγμα δεν περιμενα να παθω.Για να δουμε θα ξεψαρωσει ποτε η ετσι θα το παει?

Λογικα ναι θα ξεψαρωσει ,κανε λιγο υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μαγειρευει ωραια φαγητα η Βαρβαρα τα Σ/Κ και βγαινει με τη μυρωδια; :lolu: :lolu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μαγειρευει ωραια φαγητα η Βαρβαρα τα Σ/Κ και βγαινει με τη μυρωδια;

 

Λες???Να την βαλω να φτιαξει κανα παστιτσιο μεσοβδομαδα?? :lolu: :lolu:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου πάντως είναι ο τελευταίος που θα βγει το πρωί και αφού ανοιξουν φώτα και ο πρώτο που πάει για ύπνο ΠΡΙΝ κλείσουν τα φώτα..

 

ζωααααααάρα.. :P :p

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...