Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

όμορφα ζωντανά και τα 2 Γιωργο! :thumbsu:  να τα χαρείς :)

Link to comment
Share on other sites

όμορφα ζωντανά και τα 2 Γιωργο! :thumbsu:  να τα χαρείς :)

Ευχαριστω πολυ Πανο!!!

 

η τουρμπιναρια αυτη ειναι πολυ κομματαρα γιωργο  :thumbsu:  :thumbsu:

Ειναι πολυ ομορφη ετσι με τα πολυποδακια Μανωλη.Την ειχα απωθημενο μιας που η αλλη που ειχα παρει φαγωθηκε απο το chelmon rostratus και εκτος αυτου μαλλον ηταν αλλο ειδος και δεν εβγαζε τετοιους πολυποδες

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη έχω δυο τουρμπίναριες !

Μια κίτρινη και μια μωβ !

Τέτοιους πολύποδες δεν έχω ξαναδεί !

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη έχω δυο τουρμπίναριες !

Μια κίτρινη και μια μωβ !

Τέτοιους πολύποδες δεν έχω ξαναδεί !

 

Αναλογα το ειδος Διονυση, :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και 2 νεες προσθηκες!!!Turbinaria και lysmata debelius 1SzKhTR.jpgpEKHfkR.jpg

Επιτέλους μετά από 17 ενυδρεία, 3214 φωτογραφίες  κατάφερες και έβαλες και μερικές καλές!

Τελικά τώρα κατάλαβα ότι δεν είναι βιοτοπικό Αμαζονίου………

Μπράβο παιδί μου εύγε !!!!!!

Βάλε και καμία γενική να το χαζέψω όλο το ενυδρείο γιατί βλέπω πρώτα να βγω στην σύνταξη και μετά να έρθω για καφέ…….

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 17 ενυδρεία, 3214 φωτογραφίες  κατάφερες και έβαλες και μερικές καλές!

Τελικά τώρα κατάλαβα ότι δεν είναι βιοτοπικό Αμαζονίου………

Μπράβο παιδί μου εύγε !!!!!!

Βάλε και καμία γενική να το χαζέψω όλο το ενυδρείο γιατί βλέπω πρώτα να βγω στην σύνταξη και μετά να έρθω για καφέ…….

Χαχαχαχαχαχα και με καθαρα τζαμια Γιωργοοοοοοοοοοοο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 17 ενυδρεία, 3214 φωτογραφίες  κατάφερες και έβαλες και μερικές καλές!

Τελικά τώρα κατάλαβα ότι δεν είναι βιοτοπικό Αμαζονίου………

Μπράβο παιδί μου εύγε !!!!!!

Βάλε και καμία γενική να το χαζέψω όλο το ενυδρείο γιατί βλέπω πρώτα να βγω στην σύνταξη και μετά να έρθω για καφέ…….

Περιμενα με ανυπομονησια απο την πρωτη φωτο που εβγαλα με την μηχανη το σχολιο σου βρε κακεντρεχη τυπε!!!!Χαχαχαχαχα!!!!Θα μαθω να βγαζω καποια στιγμη και καλες γενικες και θα ανεβασω!!!

 

Χαχαχαχαχαχα και με καθαρα τζαμια Γιωργοοοοοοοοοοοο.

Δεν το κανω για μενα,για τα φουκαριαρικα τα σαλιγκαρακια μου!!!Χαχαχαχαχαχα!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ετσι εστι και εγώ αφήνω τα τζάμια ακαθάριστα και όταν μου κάνουν "παρατήρηση" την ίδια δικαιολογία λέω... :bigemo_harabe_net-163: 

-Τα κακόμοιρα τα σαλιγκάρια τι θα φάνε? Οεο?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα τα σαλιγκαρια μαλλον χορτασαν απο φαγητο και ειπαν να το ριξουν στις τρελιτσες Πασχαλιατικα.Σηκωθηκα το πρωι και ειδα καθως εφευγα για υπηρεσια το ενυδρειο τελειως θολο και τα σαλιγκαρια να βγαζουν φουλ σπερμα.Υπαρχει καποιος κινδυνος απο αυτο;Χρειαζεται να κανω κατι το πρωι που θα επιστρεψω σπιτι;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ προστεθηκε και αλλο ενα clam.Hippopus αυτην την φοραΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε το πηρες το δωρακι σου παλι....... :P 

Πανεμορφο Γιωργο!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλινες μεγειες γιωργαρε! :jig:

Φοβερα ζωντανα τα κλαμ παιδια!

Και ειναι και κολλημα αν μπεις στη διαδικασια να κανεις συλλογη!Μιλαμε για εθισμο!

 

Ασε που οσες φορες ειχα παντα οι επισκεπτες κολλαγαν οταν εκλεινε οταν το πειραζα με καμια τσιμπηδα η' περναγα το χερι μου κατω απο το φωτιστικο!

μεγεια και παλι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!Η αληθεια ειναι οτι ειναι ομορφα τα ατιμα αλλα πονανε στο ταμειο.Ελπιζω να μην εθιστω τοσο γιατι βλεπω να μενω μονος κι αστεγος :D:D:D

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ενυδρειο ειναι θολο απο το πρωι που εκσπερματωναν τα σαλιγκαρια. Να κανω αλλαγη η θα στρωσει μονο του;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ενυδρειο ειναι θολο απο το πρωι που εκσπερματωναν τα σαλιγκαρια. Να κανω αλλαγη η θα στρωσει μονο του;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τοσο πολυ απο τα σαλιγκαρια?ποσα ηταν ?εντεκαδα χαχαχα? βαλε φρεσκο ανθρακα εαν δεν εχεις ,το σκιμερ βγαζει?μια αλλαγη παντα βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ενυδρειο ειναι θολο απο το πρωι που εκσπερματωναν τα σαλιγκαρια. Να κανω αλλαγη η θα στρωσει μονο του;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

Να πάρεις αντισυλληπτικά Γιώργο μην έχουμε κανενα ατύχημα !

Έγινε επεξεργασία - fishbone!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ απο τα σαλιγκαρια?ποσα ηταν ?εντεκαδα χαχαχα? βαλε φρεσκο ανθρακα εαν δεν εχεις ,το σκιμερ βγαζει?μια αλλαγη παντα βοηθαει.

Νικολα ουτε που ξερω ποσα εχω τωρα μεσα.Εβρισκα συνεχως νεα που μεγαλωναν στο σαμπ και τα εβαζα στο κυριως.Αν υπολογισεις οτι εχω και 2 τεραστια..(Σαν τα τροχους μοιαζουν αλλα δεν θυμαμαι ονομασια)

Παιδια το ενυδρειο ειναι θολο απο το πρωι που εκσπερματωναν τα σαλιγκαρια. Να κανω αλλαγη η θα στρωσει μονο του;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

Να πάρεις αντισυλληπτικά Γιώργο μην έχουμε κανενα ατύχημα !

Λες να παθουμε καμια ζημια στα γεραματα απο σαλιγκαρια;;; :P:P:P

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο βαλε 1/2λιτρο ενεργο ανθρακα σ ενα φιλτρακι και δυναμωσε την κυκλοφορια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!!Η αληθεια ειναι οτι ειναι ομορφα τα ατιμα αλλα πονανε στο ταμειο.Ελπιζω να μην εθιστω τοσο γιατι βλεπω να μενω μονος κι αστεγος :D :D :D

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:hysterical:  :hysterical:

Οντως ρε γμτ ειναι τσιμπητα στις τιμες!

 

Για τα σαλιγκαρακια μην ανησυχεις ιδιαιτερα γιωργαρε,το σκιμμερ οπως ειπε κ ο νικος θα κανει αυτο που πρεπει.Αν κανεις και μια αλλαγη νερου κακο δεν θα κανει.Θα το εκτιμησουν και τα κοραλακια σου και το νερο σου ^_^

Και θα απαλαχτεις απο το θολουρα συντομοτερα.

Αν παλι βαριεσαι δεν θα γινει και τιποτα κακο!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που γυρισα απο την δουλεια το ενυδρειο δεν ειχε καμια σχεση με χθες.Πεντακαθαρο το νερο.Τα νιτρικα 2-5 μετα απο αρκετο καιρο που παλευα.Μπηκε και η δευτερη jebao rw-8 που παρελαβα σημερα απο fish street.Το κακο ειναι οτι ανεβηκε το kh απο 7,3 σε 8+.Καποια κοραλλια και οι ανεμωνες δειχνουν στρεσαρισμενα.Εκλεισα το kh απο την δοσομετρικη και περιμενω να δω

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που γυρισα απο την δουλεια το ενυδρειο δεν ειχε καμια σχεση με χθες.Πεντακαθαρο το νερο.Τα νιτρικα 2-5 μετα απο αρκετο καιρο που παλευα.Μπηκε και η δευτερη jebao rw-8 που παρελαβα σημερα απο fish street.Το κακο ειναι οτι ανεβηκε το kh απο 7,3 σε 8+.Καποια κοραλλια και οι ανεμωνες δειχνουν στρεσαρισμενα.Εκλεισα το kh απο την δοσομετρικη και περιμενω να δω

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμπερασμα:το σπερμα των σαλιγκαριων ριχνει τα ΝΟ3

 

Ρε συ τι θα γινει μ αυτο το kh ;;;;;Ελεοςςςς

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις κρατειστε μου μισό κιλό σπερμα αν είναι ετσι :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...