Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ και τον άλλαξα.Ελπίζω να ξεμπερδεψω χωρίς άλλες απώλειες

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο εύχομαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Photoupdate!!!89e16930a45d40030f71476ae6601eef.jpgea1200f7374880297d735741e96e714e.jpg8aeb54fb389e0b5a3b3d852da307c003.jpg0aa5ab0914424a8f304d6695677faa0d.jpgc171ac0aff3fd021626a9e5b8b021d4a.jpg79fdc064d5e951db1b474335b3de8228.jpg65bc85ae6559bdad4af2ce633e2480e9.jpg5ade3d4b28f9d9dd91c329f82b47c79a.jpgc9b722b954a082e9602f76213da0fed5.jpgΚαι τα νέα μου αποκτήματα δωρεά του δάσκαλου niknik 851e61e14b5db56713a2f2bf738b613e.jpg52f637640a62cf7b51af41d095e15bd0.jpg1817fc6fd972ff137f8599663be5cdb3.jpg7e79f8c595c33ef85d73ae24880d9d98.jpg

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οσο παει κι ομορφαινει :thumbsu: :thumbsu:

 

Καιρος να ντυσεις τη βαση τωρα......

Link to comment
Share on other sites

Οσο παει κι ομορφαινει :thumbsu: :thumbsu:

Καιρος να ντυσεις τη βαση τωρα......

Ευχαριστώ Βασίλη!!!Όντως πρέπει να ντυσω την βάση το οποίο έχει αναλάβει ο πεθερός(πρώην επιπλοποιος)αλλά όλο μου την κοπανάει:angry:.

super? two spotted bristletooth είναι το τανκάκι??

Ευχαριστώ Πάνο!Ναι αυτό είναι το tang.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα πάει Γιώργο! Μπράβο!  :thumbsu:

Μεγειά τα καινούργια!

 

Η γονιοπόρα βλέπω super!

 

( Ντύσε τη βάση να δείχνει ακομα καλύτερο).

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα πάει Γιώργο! Μπράβο! :thumbsu:

Μεγειά τα καινούργια!

Η γονιοπόρα βλέπω super!

( Ντύσε τη βάση να δείχνει ακομα καλύτερο).

Ευχαριστώ πολύ Θοδωρή!!!Ελπίζω κάποια στιγμή να στριμωξω τον πεθερό να την ντύσει!Η γονιοπορα αν και την φοβόμουν στην αρχή όντως πάει πολύ καλά και την έχω καιρό

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το ενυδρειο παει μια χαρα,το νου σου στις τιμες τωρα. :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο.Το παρακολουθώ συνέχεια και ειδικά τώρα που ψάχνω τις ποσότητες για την δοσομετρικη.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μπραβο σου το ενυδρειο δειχνει να  πηγαινει πολυ καλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πάνο!Ναι αυτό είναι το tang.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τον έχω σταμπάρει! :P

 

για πες, πόσο καιρό τον έχεις? συμπεριφορά??

Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίο ψάρι!Γενικά δεν ενοχλεί τα υπόλοιπα ψάρια.Με το scopas που έχω μανουριαζουν που και που άλλα τίποτα το σημαντικό.Και καμία φορά κυνηγάει τον γιατρό αφού τον έχει καθάρισει.Τις πρώτες 3-4 μέρες δεν έτρωγε και τώρα δεν αφήνει τίποτα.Τρώει αλγες,νόρι,flakes,κατεψυγμενη,τα πάντα!!Εχει γίνει το αφεντικό του ενυδρείου.Τον έχω από τότε που έστρωσε το ενυδρείο.Γύρω στους 2,5-3 μήνες δηλαδή

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραίο ψάρι!Γενικά δεν ενοχλεί τα υπόλοιπα ψάρια.Με το scopas που έχω μανουριαζουν που και που άλλα τίποτα το σημαντικό.Και καμία φορά κυνηγάει τον γιατρό αφού τον έχει καθάρισει.Τις πρώτες 3-4 μέρες δεν έτρωγε και τώρα δεν αφήνει τίποτα.Τρώει αλγες,νόρι,flakes,κατεψυγμενη,τα πάντα!!Εχει γίνει το αφεντικό του ενυδρείου.Τον έχω από τότε που έστρωσε το ενυδρείο.Γύρω στους 2,5-3 μήνες δηλαδήΣτάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κούκλος ειναι να σου ζήσει! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κούκλος ειναι να σου ζήσει! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ Πάνο!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη!!!Όντως πρέπει να ντυσω την βάση το οποίο έχει αναλάβει ο πεθερός(πρώην επιπλοποιος)αλλά όλο μου την κοπανάει:angry:.

Ευχαριστώ Πάνο!Ναι αυτό είναι το tang.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως πολύ όμορφο ψάρι. Που το πέτυχες; Δεν μεγαλώνει πολύ όμως;

Link to comment
Share on other sites

Από το Cosmozoo το είχα πάρει Παναγιώτη.Μεγαλώνει κι άλλο αλλά δεν γίνεται τεράστιο σαν κάποια άλλα.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μπραβο σου το ενυδρειο δειχνει να  πηγαινει πολυ καλα!

Ευχαριστω πολυ Γιωργη!Ελπιζω να καταφερω καποια στιγμη να ερθω απο το μαγαζι σου να δω το στολιδι σου

Link to comment
Share on other sites

είναι απο τα τανκ με τις λιγότερες απαιτήσεις σε λίτρα.. στο liveaquaria το δίνει για 75G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Πάνο.Για το strigosus πήγαινα αρχικά που είναι στα ίδια λίτρα και κατά τύχη το πέτυχα στο Cosmozoo και το πήρα

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο ψάρι.

Από όταν το έβαλα δεν το ενόχλησαν ούτε και αυτό ενοχλεί τα άλλα.

Όλη μέρα τσιμπολογάει την άλγη.

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου Ctenochaetus πάντως detritus τρώει, αλγη ούτε για δείγμα, είτε τριχοειδής είτε μακροαλγες που έρχονται με τα βραχακια στα Κοραλία που αγοράζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλεον τα wrasse μου εγιναν 3(εκτος απο τον μελανουρο και τον γιατρο αγορασα το Σαββατο ενα lubbocki)σκεφτομαι να φτιαξω ενα καλυμμα για το ενυδρειο με διαφανο πλεγμα ψιλο ωστε να μην καταληξει κανενα τους στο πατωμα.Εχει κατασκευασει κανεις κατι αντιστοιχο?Εχετε υποψιν σας καποιο ειδος πλεγματος για τετοιες κατασκευες?

Link to comment
Share on other sites

και νεες φωτο(καλυτερες)με την βοηθεια του φιλου vasilis4x4 και της dslr του.rZNp8Et.jpgohnd95T.jpgzrtcT46.jpgSse5zxU.jpgMH6NguG.jpgoqByPK3.jpgMeA6Vv1.jpg3J795uG.jpgΟ νεος μου μανδαρινος aGjRHbd.jpg29gobbe.jpgZ00GsEp.jpgrcTPaO6.jpg3XBuq7x.jpgwUI9zSZ.jpgCuBt8Rp.jpgDzIOyfi.jpglPNrOKl.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...