Jump to content

Ερωτήσεις για στήσιμο Αφρικάνικου (Malawi).


Λάμπρος.Τ

Recommended Posts

Χαχαχαχαχαχα…… Απ’ έξω τους ξέρεις τους νόμους και τις διατάξεις βλέπω. :judge:

 

Ρε συ Θοδωρή σκέφτηκα να βάλω σαν τα δικά σου, αλλά μου θυμίζουν πολύ τον.................. «Αγγελόπουλο» στο «Μετέωρο βήμα του πελαργού».

Καλή ταινία δε λέω, αλλά 3 ώρες να αλλάξει πλάνο ρε πουλάκι μου !!!! Έτσι και τα δικά σου, περιμένεις, περιμένεις……. Περιμένεις, …και μόλις κινηθούνε αρχίζουν οι γύρω το χειροκρότημα.

 

Χαχαχαχαχαχα………. Φιλαράκι ελπίζω να μην παρεξηγιέσαι και να τα χαίρεσαι τα ψαράκια σου.  :bigemo_harabe_net-122:

Ο Αγγελόπουλος γιατί νομίζεις ότι λεγόταν έτσι; Καλλιτεχνικό ήταν λόγω ... αργού ταμπεραμέντου! χαχαχαχα πλακίτσα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το λαθος το εκανες που πηγες Αφρικη. Και να πεις οτι δε προειδοποιηθηκες! :P

Send from the heart of the Amazonas

Μην ζηλεύεις που δεν εχεις χώρο για να κανεις ενα αφρικανικο ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

120 x 50 ή 120 x 40 είναι η βάση; Αν είναι 120 x 50 και θέλεις 6 εκ. ύψος τότε βγαίνει 36 λίτρα άμμος. Βάλε ότι η πυκνότητα της άμμου είναι κάπου διπλάσια από το νερό... έχουμε 72 κιλά άμμο. Βγάλε όμως κάποια λίτρα που θα φάνε οι θαμμένες πέτρες... πιστεύω με καμιά 50αριά κιλά θα είσαι καλά.

Εχω 30 κιλα στο δικο μου και ειναι 150Χ50 δεν νομιζω να χρειάζεται παραπανω γιατι εγω ήδη εχω μεσα κατι βουνα 15-20 πόντους

Link to comment
Share on other sites

Εχω 30 κιλα στο δικο μου και ειναι 150Χ50 δεν νομιζω να χρειάζεται παραπανω γιατι εγω ήδη εχω μεσα κατι βουνα 15-20 πόντους

Ναι αλλά εσύ έχεις πάρα πολύ πέτρα στη βάση σου! Δεν έχεις π.χ. 2 βουνά πίσω και πολύ χώρο μπροστά χωρίς πέτρες. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εσύ έχεις πάρα πολύ πέτρα στη βάση σου! Δεν έχεις π.χ. 2 βουνά πίσω και πολύ χώρο μπροστά χωρίς πέτρες.

Ναι εχω πολυ πέτρα...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον DEX. Το δικο μου 1.50χ 50= 75 κιλα αμμος.

Στο αφρικανικο θα πρεπει να ξεκινησεις με ενα 50αρι.

Και ειπαμε, οσα δεν φτανει η αλεπου...

Send from the heart of the Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά όλους...... Αφρικανούς (με ζωντανά χρώματα και κίνηση) και "μη" (οπαδούς του καλιτεχνικού κινηματογράφου).... χαχαχαχαχα.

Πάντως την πρώτη βοήθεια στο στήσιμο θα την παρω από "μη" Αφρικανό (γειά σου βρε Θοδωρή με τις κουλτουριαρικες ταινίες σου).

Φυσικά μου έχει δώσει και τις πρώτες συμβουλές, και για να μην κρυβόμαστε "ο μπαγάσας ότι μου έχει πει μέχρι τώρα βγαίνει".

 

Άντε να δούμε αφού ξέρει τόσα πράγματα πότε θα έρθει στην γη που ξεκίνησε η ζωή στον πλανήτη !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει εκει να ξεκινησε η ζωη αλλα αλλου εξελιχθηκε.

Ρε συ για να βαλεις ψαρια Αμαζονιου πρεπει να σαι και λιγο μερακλης.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα................ καλόοοοοο !!!

 

Ερώτηση: όταν λες "μερακλής" τι εννοείς ?

 

Γιατί εγώ έχω ακόυσει τον Γιώργο Μαρίνο (παλιό ηθοποιό και κονφερασιέ) να λέει σε μια συνέντευξη του, ότι από το δημοτικό, ο δάσκαλος είχε καταλάβει ότι στην τάξη του υπήρχαν κανα δυό "ψιλομερακλήδες" .

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...................

 

Φιλαράκι να τα χαίρεσαι τα ψαράκια σου και να πάνε όλα καλά.

Άλλωστε γνωρίζοντας κάποιους σαν και εσένα, και με την βοήθεια τους, είμαι ακόμη εδώ και αχολούμαι με αυτό το χόμπι.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακους τον Θοδωρή. Πάντα παίζει το ρολο της Σειρήνας που προσπαθεί να παραπλανήσει τα θύματά του. Κλεισε τα αυτιά σου και φτιάξε ένα αφρικάνικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στη μαυρη ηπειρο!Κανε οτι σου λενε τα παιδια παραπανω κ θα γλιτωσεις χρονο κ χρημα.Απλα επειδη το βασικο μειωνεκτημα των ψαριων που επελεξες ειναι η επιθετηκοτητα,τα οσο το δυνατον περισσοτερα λιτρα θα σε βοηθεισουν σ αυτο το τομεα.Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε...

Υ.γ.:strum δεν ηξερα οτι εισαι της νομικης.Εκτος κ αν εχεις κανει copy paste...Χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στη μαυρη ηπειρο!Κανε οτι σου λενε τα παιδια παραπανω κ θα γλιτωσεις χρονο κ χρημα.Απλα επειδη το βασικο μειωνεκτημα των ψαριων που επελεξες ειναι η επιθετηκοτητα,τα οσο το δυνατον περισσοτερα λιτρα θα σε βοηθεισουν σ αυτο το τομεα.Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε...

Υ.γ.:strum δεν ηξερα οτι εισαι της νομικης.Εκτος κ αν εχεις κανει copy paste...Χαχαχα.

Αν ειχε ακουσει δεν θα εστηνε αφρικανικο.

Το χω το θεμα της νομικης.

Ειμαι στο κινημα της γραβατας. Χαχαχα

Send from the heart of the Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Λαμπρο για να παρεις μια ιδεα απο του καυγαδες,παρακολουθησε ενα ωραιο βιντεο που βρηκα απο την λιμνη και θα δεις ποσα λιτρα χρειαστηκαν και η επεμβαση ενος τριτου για να σταματησει ο τσαμπουκας.

 

Υ.Γ. Τα λατρευω αυτα ψαρια!!!! :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Μόλις τελείωσα τις αγορές μου!!! αγόρασα το νέο μου ενυδρείο (Rehau 300 lt), νέο εξωτερικό φίλτρο fluval 406, θερμοστάτη 300watt, πέτρες, άμμο,κτλ... και αύριο το πρωί που θα παραλάβω ενυδρείο και έπιπλο το καλό φιλαράκι (Θοδωρής) θα ερθει να με βοηθήσει να το στήσουμε. Θα τον βγάλω φωτογραφίες να δείτε με τι αγάπη θα στήνει Αφρικάνικο ενυδρείο. Άντε.. να ξεκινάμε σιγά σιγά...!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρυφα αποθημενα Λαμπρο...Αντε με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικο και καλο γεμισμα!

 

Βαλτον να κουβαλησει και τις πετρες,εκει ειναι ολη η χαρη του αφρικανικου :devil:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Μόλις τελείωσα τις αγορές μου!!! αγόρασα το νέο μου ενυδρείο (Rehau 300 lt), νέο εξωτερικό φίλτρο fluval 406, θερμοστάτη 300watt, πέτρες, άμμο,κτλ... και αύριο το πρωί που θα παραλάβω ενυδρείο και έπιπλο το καλό φιλαράκι (Θοδωρής) θα ερθει να με βοηθήσει να το στήσουμε. Θα τον βγάλω φωτογραφίες να δείτε με τι αγάπη θα στήνει Αφρικάνικο ενυδρείο. Άντε.. να ξεκινάμε σιγά σιγά...!!

Αν θελεις βοήθεια πες να βαλουμε ενα χεράκι...

Καλη αρχη!!!! Αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά νομιζω οτι ο Θεόδωρος κανει προπόνηση με τα δικα μας για να φτιαξει ενα καλύτερο δικο του...

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα το φτιαξω θα τριβετε τα ματια σας.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις ευχές. Θα επανέλθω με φωτογραφικά ντοκουμέντα από το στήσιμο. Και μόλις ολοκληρωθεί βουρ για τον φίλο Τάκη να μου δώσει μπόλι (για το γούρι, είμαι και λίγο προληπτικός..). Φίλε Τάκη ακούς ???

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα το φτιαξω θα τριβετε τα ματια σας.

Send from the heart of the Amazonas

Παρακαλώ να γινει tag post highlight αφισοκολληση αυτη η δήλωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να γινει tag post highlight αφισοκολληση αυτη η δήλωση!!!!

Ολα ειναι θεμα πρωτεραιοτητων. Την επιθυμια μου να στησω μια Τανγκανικα ως δευτερο την εχω εκφρασει εδω και πολλα χρονια. Οι συνθηκες ομως δεν επιτρεπουν δευτερο. Οσο λοιπον στο σπιτι υπαρχει ενα ενυδρειο, θα ειναι Αμαζονιος.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα πρωτεραιοτητων. Την επιθυμια μου να στησω μια Τανγκανικα ως δευτερο την εχω εκφρασει εδω και πολλα χρονια. Οι συνθηκες ομως δεν επιτρεπουν δευτερο. Οσο λοιπον στο σπιτι υπαρχει ενα ενυδρειο, θα ειναι Αμαζονιος.

Send from the heart of the Amazonas

Ενα μικρούλι σε μια γωνια??? Εχω και μια βαση για ενυδρείο.... ελα θα στην κανω δωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιαχνω μικρουλια. Εχω 6 γυαλες και καθονται.

Μια 25αρα, μια 60αρα, τρεις 120αρες και μια 400αρα. Τα παντα εχω, χωρο και γυναικα με καταννοηση δεν εχω. Χαχαχαχα.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...