Jump to content

Από Marine Angelfishes σε Discus


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λεει για τον Παρασκευα!

Τστστστς έλεος. Δεν μπορεί κάποιος να κοιτάξει με θαυμασμό!

Το ψάρι βέβαια πήγε σε λάθος χέρια

Ε τι να κάνω και εγώ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ορίστε οι αποδείξεις κλαίωωωωωωωωωωωωω κοίτα ύφος

 

 

:lolu:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:  :bigemo_harabe_net-163:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α ο Παρασκευας ειναι; νομιζα οτι ειναι ο Θανασης!

Send from the heart of the Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή φωτισμού και τα μυαλά στα κάγκελα.....τα ψάρια έχουν ηρεμήσει....ούτε stress bars ούτε τπτ.......το βίντεο είναι πολύ πρόχειρο θα τραβήξω και καλύτερο

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πρόχειρο δεν προλαβαίνεις να δεις τιποτα ουτε καν τα ψαρια ή το scape....

Για να δουμε το επόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο θα γίνει και η εβδομαδιαία αλλαγή νερού και θα φύγει κ η μπίχλα που έχουν βγάλει τα ξύλα...θα καθαρίσει κ άλλο το νερό προς το παρόν ορίστε :)

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Χριστινα. Μπραβο. Κανε κατι με τον ματζαφλαροσωληνα που φαινεται ασχημο.

Δεξια πισω απο τα ξυλα, αυτο που ειναι σαν ραβδι, τι ειναι;

Ph ποσο μετρας; προσεχε μην πεσει αποτομα με τα ξυλα.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πέσει γρήγορα με τα ξυλα;;;;

Εξαρταται απο το πχ της βρυσης. Παντως τα ξυλα βοηθανε στην πτωση, οχι ομως τοσο. Δεν πιστευω οτι θα εχει θεμα λογω ξυλων.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Χριστινα. Μπραβο. Κανε κατι με τον ματζαφλαροσωληνα που φαινεται ασχημο.

Δεξια πισω απο τα ξυλα, αυτο που ειναι σαν ραβδι, τι ειναι;

Ph ποσο μετρας; προσεχε μην πεσει αποτομα με τα ξυλα.

Send from the heart of the Amazonas

 

 

Καλημέρααααααααααα πίσω από τα ξύλα βλέπεις το φίλτρο και τον θερμοστάτη ο οποίος σήμερα θα βγει κιόλας!!!Όσο για την αεραντλια κάπως θα βάλω το σωληνάκι και μένα μου την σπάει αλλά άσε να ηρεμήσουν λίγο τα μικρούλια γιατί με τις αλλαγές πάλι καλά που δεν μασήσανε.....Όσο για το ph δεν έχει πέσει από τα ξύλα απλά ε βγάλανε χρωματάκι μπόλικο αλλά αύριο θα γίνει αλλαγή οπότε θα επανέλθει το χρώμα του νερού 

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα ψάρια που θα μπορούσαν να δείξουν stress bars... είναι το "κρυμμένο" (ΑΝ είδα καλά) και το "ξεθαρρεμένο" μπλε (πιθανολογώ και αρχηγός αυτή τι στιγμή στην "ομάδα").

Το ενυδρείο εγώ το βρίσκω "πνιγμένο" στις ρίζες... χώρο για κολύμπι ΔΕΝ έχεις αφήσει. Τον αριθμό τους αύξησε και σύντομα.... όσο το αργείς θα "ζορίσεις" περισσότερο τα καινούργια.-

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα ψάρια που θα μπορούσαν να δείξουν stress bars... είναι το "κρυμμένο" (ΑΝ είδα καλά) και το "ξεθαρρεμένο" μπλε (πιθανολογώ και αρχηγός αυτή τι στιγμή στην "ομάδα").

Το ενυδρείο εγώ το βρίσκω "πνιγμένο" στις ρίζες... χώρο για κολύμπι ΔΕΝ έχεις αφήσει. Τον αριθμό τους αύξησε και σύντομα.... όσο το αργείς θα "ζορίσεις" περισσότερο τα καινούργια.-

 

 

Ίσως ξεγελάει το βίντεο με τον φωτισμό αλλά χώρο έχουν άπλετο ακόμα και για όταν μεγαλώσουν......Όσο για τους νέους κατοίκους κ γω θέλω αλλά κάνω υπομονή....εαν μπουν 4 μαζί δε νομίζω ότι θα γίνει και κανάς χαμός...θα μοιράζεται το τσαμπουκαλίκι και κρυψώνες μπόλικες υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Πρασινήσαμε και μας αρέσει πολύ!!!!!!!!!!!!!

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα νομίζω καλη επιλογη.αν κ οι βαλισνεριες λένε δεν είναι το αγαπημενο τους ,τα δικα μου κινούνται ανετα ανάμεσα τους μεχρι τώρα.μη πω οτι ενα θυλικο καθαριζει κιόλας !!!για παρατηρησε κ εσυ συμπεριφορες, αν θες κ πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα νομίζω καλη επιλογη.αν κ οι βαλισνεριες λένε δεν είναι το αγαπημενο τους ,τα δικα μου κινούνται ανετα ανάμεσα τους μεχρι τώρα.μη πω οτι ενα θυλικο καθαριζει κιόλας !!!για παρατηρησε κ εσυ συμπεριφορες, αν θες κ πες μας.

Καλημέρα!!!!Κ γω έτσι έχω ακούσει ότι δεν τους αρέσει αλλά βλέπω ότι πάνε κ κάθονται ανάμεσα κ όλα μαζί...Επίσης έχω στην κατοχή μου μια ντουζίνα ντοκυμαντέρ του 80-90 έτος όπου όλοι οι μεγάλοι Γερμανοί εκτροφείς το πρώτο φυτό που αναφέρουν σε συμβατότητα με Δίσκους είναι το συγκεκριμένο....Τώρα να μας λέγανε μπούρδες????Να ήθελαν να μας παραπλανήσουν δεν πιστεύω....στο συγκεκριμένο επίσης έχουν κάνει κ αυγά πάνω κ μετά γεννήθηκαν κ τα μικρά...μιλάμε για τρομερό ντοκυμαντέρ.... οπότε δεν μου φαίνεται να μην τους αρέσει.....Τα δικά μου πάντως περνάνε ανάμεσα κάθονται τους αρέσει :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που τις πηρες αν επιτρέπεται κ τι θερμοκρασια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Απο που τις πηρες αν επιτρέπεται κ τι θερμοκρασια εχεις;

Γιατί καλέ να μην επιτρέπεται?????Είναι από το ενυδρείο του πεθερού μου ο οποίος ασχολείται με Δίσκους γύρω στα 30 χρόνια κ μου τις έφερε δώρο χτες :) θερμοκρασία 28 έχω ακατέβατα....το προσέχω συνέχεια κ ευτυχώς που σήμερα έπεσε η θερμοκρασία έξω να χαλαρώσω κ γω λιγάκι

Link to comment
Share on other sites

Πρασινήσαμε και μας αρέσει πολύ!!!!!!!!!!!!!

 

 

Λοιπόν, από δίσκους δεν ξέρω αλλά θα κάνω μερικά σχόλια-ερωτησεις.

1) πολλά μπράβο που ήρθες στην γλυκειά παρέα μας !

2) βλέπω σε πολλά ενυδρείο με δίσκους αεραντλία. Δεν αρκεί ή ανατάραξη επιφάνειας που έχουν;

3) βλέποντας το βίντεο (αν κάνω λάθος να μέ διορθώσεις σε παρακαλώ), νομίζω ότι τα παρασύρει ή ροή. Παίζει ή είναι μικρά ακόμη;

4) τέλος,

ΖΗΛΕΎΩ!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από δίσκους δεν ξέρω αλλά θα κάνω μερικά σχόλια-ερωτησεις.

1) πολλά μπράβο που ήρθες στην γλυκειά παρέα μας !

2) βλέπω σε πολλά ενυδρείο με δίσκους αεραντλία. Δεν αρκεί ή ανατάραξη επιφάνειας που έχουν;

3) βλέποντας το βίντεο (αν κάνω λάθος να μέ διορθώσεις σε παρακαλώ), νομίζω ότι τα παρασύρει ή ροή. Παίζει ή είναι μικρά ακόμη;

4) τέλος,

ΖΗΛΕΎΩ!!!!!

Ασε τους δισκους...βγηκαν cd χα χα χα χα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από δίσκους δεν ξέρω αλλά θα κάνω μερικά σχόλια-ερωτησεις.

1) πολλά μπράβο που ήρθες στην γλυκειά παρέα μας !

2) βλέπω σε πολλά ενυδρείο με δίσκους αεραντλία. Δεν αρκεί ή ανατάραξη επιφάνειας που έχουν;

3) βλέποντας το βίντεο (αν κάνω λάθος να μέ διορθώσεις σε παρακαλώ), νομίζω ότι τα παρασύρει ή ροή. Παίζει ή είναι μικρά ακόμη;

4) τέλος,

ΖΗΛΕΎΩ!!!!!

 

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!Καλώς σας βρήκα :) Τώρα όσο για την αεραντλία ξέρω ότι οι Δίσκοι θέλουν πολύ καθαρό νερό κ οξυγόνο συν την δική μου ανασφάλεια κ λόγω ζέστης να τα έχω χωρίς αεραντλία!!Όταν λες τα παρασύρει η ροή εννοείς τα Δισκάκια?Α κατάλαβα σε ποιο σημείο λες εκεί που ο κόκκινος πάει πάνω κάτω????είναι επειδή είμαι πολύ κοντά κ με βλέπει οπότε σου λέει φαί πάλι :P Τώρα αν εννοείς τα φυτά ότι τα παρασέρνει θα το κοιτάξω κ γω καλύτερα,,,ότι έχουν μια κίνηση έχουν αλλά το βελτιώνω ακόμα!!!!Τι ζηλεύεις βρε????Έχεις ενυδρειάραααααααααα :D

Link to comment
Share on other sites

Ασε τους δισκους...βγηκαν cd χα χα χα χα

 

 

Είμαι παλιάς σχολής προτιμώ τα βινύλλια :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!!

Στο θεμα βαλισνεριες(επειδη ειχα σχεδον παντα με τους δισκους μου) πιστευω οτι αμα ειναι στημενο το ενυδρειο ετσι ωστε τα συγκεκριμενα φυτα να μην τους "κοβουν" σε αποστασεις δεν εχουν κανενα θεμα...

Δηλαδη αν την ιδια ριζα πιασεις και την βαλεις απο το κεντρο και μπροστα τοτε ισως να αντιδρασουν διαφορετικα....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!!

Στο θεμα βαλισνεριες(επειδη ειχα σχεδον παντα με τους δισκους μου) πιστευω οτι αμα ειναι στημενο το ενυδρειο ετσι ωστε τα συγκεκριμενα φυτα να μην τους "κοβουν" σε αποστασεις δεν εχουν κανενα θεμα...

Δηλαδη αν την ιδια ριζα πιασεις και την βαλεις απο το κεντρο και μπροστα τοτε ισως να αντιδρασουν διαφορετικα....

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ :) Κοίτα όπως είναι τώρα πάντως πάνε κάθοντε αράζουν μπαίνουν βγαίνουν φαίνεται ότι τους αρέσει!!!Δεν είδα τινάγματα περίεργα,κατεβασμένα κάτω πτερύγια ή μαζεμένα πτερύγια ίσα ίσα που τα βλέπω κ κάθονται μέσα...τώρα την μεσαία ίσως την βάλω πίσω πλευρά να είναι κοντά στην κρεμαστή ρίζα αλλά το σίγουρο είναι ότι έδειξε καλύτερα και τα μικρούλια το απολαμβάνουν :D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!Καλώς σας βρήκα :) Τώρα όσο για την αεραντλία ξέρω ότι οι Δίσκοι θέλουν πολύ καθαρό νερό κ οξυγόνο συν την δική μου ανασφάλεια κ λόγω ζέστης να τα έχω χωρίς αεραντλία!!Όταν λες τα παρασύρει η ροή εννοείς τα Δισκάκια?Α κατάλαβα σε ποιο σημείο λες εκεί που ο κόκκινος πάει πάνω κάτω????είναι επειδή είμαι πολύ κοντά κ με βλέπει οπότε σου λέει φαί πάλι :P Τώρα αν εννοείς τα φυτά ότι τα παρασέρνει θα το κοιτάξω κ γω καλύτερα,,,ότι έχουν μια κίνηση έχουν αλλά το βελτιώνω ακόμα!!!!Τι ζηλεύεις βρε????Έχεις ενυδρειάραααααααααα :D

Ναι τα δισκακια εννοω οτι παρασερνει η ροη. Αλλα εσυ το βλεπεις απο κοντα και ξερεις καλυτερα. :)

Ζηλευω παντα με την καλη εννοια επειδη μου αρεσουν οι δισκοι αλλα θα ηθελα να μπορεσω καποια στιγμη να τους δοκιμαςω σε μεγαλυτερο ενυδρειο.... :)

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...