Jump to content

Δίσκοι


Στυλιανός

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 358
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραιο, αλλα λιγο. Ειναι μια απλη γενικοτητα!

 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις το google μπορείς να βρεις άπειρες πληροφορίες.

Αν γνωρίζεις εσύ περισσότερα μπορείς να στείλεις αλλαγή στο wikipedia και να τα συμπεριλάβουν στην παραπάνω σελίδα ή ακόμα καλύτερα να μας τα γράψεις εδώ να ξεστραβωθούμε.



Link to comment
Share on other sites

Husky jim:εχω απαντησει στο ερωτημα σου.south:καμια διαθεση να αποτρεψω παιδια να γράφουν.μαλλον το αντίθετο.ο τροπος που κανει διαλογο το παιδι τον θεωρει μια χαρα κ για μενα αγενης  κ ο δικος μου επιθετικός απο σας κ για μενα αναλογος.οταν ρωτας κατι κ σου απαντουν ΔΕΙΧΝΕΙΣ τουλάχιστον οτι διαβασες τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Husky jim:εχω απαντησει στο ερωτημα σου.south:καμια διαθεση να αποτρεψω παιδια να γράφουν.μαλλον το αντίθετο.ο τροπος που κανει διαλογο το παιδι τον θεωρει μια χαρα κ για μενα αγενης  κ ο δικος μου επιθετικός απο σας κ για μενα αναλογος.οταν ρωτας κατι κ σου απαντουν ΔΕΙΧΝΕΙΣ τουλάχιστον οτι διαβασες τις απαντησεις.

Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα για να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα . Τα ψαρια τα αγόρασα ξεχωριστά εντός του ενυδρείου έγιναν ζευγάρι και μάλιστα έκαναν αβγά εντός του μεγάλου . Βλέποντας τα να είναι επιθετικά έναντι των άλλων ψαριων και λογικό είναι λόγω της ύπαρξης αβγών ενω είχα ετοιμάσει ένα ενυδρείο 260 λίτρων για μικρά δισκάκια, ματαιωθηκε η σκέψη μου αυτή και τα έβαλα αυτά τα δύο μαζί στο 260 .Σαφώς και διάβασα τις απαντήσεις των υπολοίπων αλλά τι μπορούσα να κάνω εκτός από το να κλείσω το θερμοστάτη και να μειώσω την δύναμη των φίλτρων . εγώ εκνευρίστικα καθώς ο φίλος με κατηγόρησε έμμεσα ότι κάνω αλχημείες μεταξύ των ψαριών  με σκοπό μάλλον να κάνω τον "έμπορο" η δεν ξέρω και εγώ τι άλλο είχε στο μυαλό του.Πιστεύω ότι θεμέλιο ενός σωστού φόρουμ και γενικά κοινωνίας  είναι ο διάλογος σαφώς ο καθένας έχει την δική του κ σεβαστό αυτό Όμως η ειρωνειες προς τους άλλους ειδικά εάν δεν τους γνωρίζουμε προσωπικά είναι κάτι που δεν ταιριάζει σε αυτό το οικοδόμημα που με επιτυχία έχετε δημιουργήσει . 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο επρεπε να γραψεις εξαρχής κ ημασταν οκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος south έγραψε:

Στάθη προσπάθησα να σου απαντήσω :)

 Δημήτρη μου, όλα αυτά τα χρόνια διαβάζω καλοπροαίρετα, (δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανένα ούτε να αποδείξω κάτι). Άλλα επειδή έχω γίνει αποδέκτης μηνυμάτων πολλών νέων που φοβούνται να γράψουν στους Δίσκους γιατί τους παίρνουν από τα μούτρα... απάντησα το πρωί στο αρκετά επιθετικό ποστ σου με ερωτήματα για να βγουν απαντήσεις που θα βοηθήσουν και το Στυλιανό αλλά και όσους διαβάσουν αυτό το θέμα.:) 

@southσε ευχαριστω!!!:bow:

Οταν μιλαγα για "μπερδεμα αιματων" εννουσα για αδελφια γιατι συνηθως πατερας-παιδια  σχεδον δεν βγαζουν δυσμορφιες....

Αλλα με καλυψες πιο κατω!!

Οσο για τα μυνηματα που αναφερεσαι:

Μιλαω και εγω με παιδια που αρνουνται να γραψουν (παρολο που τα ξερω απο την αρχη που βαλαν τα συγκεκριμενα ειδη )και  που τους θεωρω πανω απο ολα φιλους...

Μερικους απο αυτους τους εχω κανει "ψηστηρι" και εχουν κανει παρουσιασεις ή εχουν γραψει κανα δυο κειμενα....

Αλλα ποτε συγκεκριμενα ο Δημητρης δεν αποτελεσε "φοβητρο" για αυτους...

Αν ο Στυλιανος ηταν πιο "ανοικτος" θα καταλαβαινε οτι ειναι ο τροπος που γραφει και οπως ειπε και πιο πανω ο ιδιος ο Δημητρης του ειπε την γνωμη του ομορφα και ο σκοπος του ηταν να βοηθησει...

Μια βοηθεια που ο Δημητρης ενιωσε οτι δεν επιασε τοπο γιαυτο και το "ξεσπασμα" του...

@Στυλιανός δεν νομιζω οτι  ο Δημητρης ηθελε να σε κατηγορησει για κατι απλα φοβηθηκε για τα ψαρια...

Ηρεμια παιδια...

Να περναμε καλα!!!

Να γουσταρουμε!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να ριξεις λιγο αλατακι...τα αποτρέπει.παντως το οτι απαντας εμενα μ καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Husky jim:εχω απαντησει στο ερωτημα σου.

 

 

Φυσικά και δέν έχεις απαντήσει....Μπορείς να μου πείς τί δίσκους έχεις?Άγριους ή αναπαραγωγής?

 

Γιατί άν έχεις αναπαραγωγής τότε σίγουρα και οι δικοί σου έχουν προέλθει από επιλεκτική αναπαραγωγή μεταξύ κόκκινων-πράσινων-κίτρινών-μπλέ και όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου και ίσως και με υβριδισμό....οπότε πώς κρίνεις το κοκκινο και μπλέ ότι δέν κάνει....Προσωπικά μου αρέσουν τα ψάρια στις άγριες μορφές τους οπότε δέν είμαι καθόλου φάν των συγκεκριμένων αλλά προσπαθώ να καταλάβω προς τί η αντίθεση σου στο τυχαίο ζευγάρι που δημιουργήθηκε στον φίλο, και με ποιά στοιχεία θεωρείς ότι αυτό είναι κακό, και μέχρι τώρα δέν έχεις παραθέσει κάτι επί αυτού???

 

Επειδή ασχολούμαι ΜΟΝΟ με αναπαραγωγές θα ήθελα να ξέρω εφ όσον μιλάμε για ψάρια με τον ίδιο γονότυπο αλλά διαφορετικό (και δημιουργημένο από άνθρωπο) φαινότυπο γιατί η αναπαραγωγή δύο  τέτοιων ψαριών είναι λάθος....Και φυσικά θέλω να κάνω διαλογο για να δώ πραγματικά πού είναι το λάθος....που φυσικά μπορεί να το κάνω και εγώ....όλοι μαθαίνουμε και κανείς δέν τα ξέρει όλα....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απαντησα αλλα δεν το ειδες.πεσμου πραγματικα κ με το χερι στην καρδια τι θα κανει τα ψαρακια που βγουνε διαφορετικα απο μπλε η κοκκινα;;;;εχω εκτροφής.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Απαντησα αλλα δεν το ειδες.πεσμου πραγματικα κ με το χερι στην καρδια τι θα κανει τα ψαρακια που βγουνε διαφορετικα απο μπλε η κοκκινα;;;;εχω εκτροφής.

 

 

Τί εννοείς "Τί θα τα κάνει?"......Εσύ (όλοι οι δισκάδες εννοώ δέν είναι προσωπικό) τί τους κάνετε τους Cobalt-Pigeon-Solid-Ghost-Marlboro-San Merah-Eruption-Spotted-Snakeskin.....και ούτο καθ' εξής???? Επειδή κάποιος ασιάτης το ονόμασε 'κάπως' είναι κάτι διαφορετικό από το κόκκινο Χ μπλέ του φίλου?

 

Ακόμα δέν μου έχεις απαντήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι απο αυτα τα δυο βγαινειCobalt-Pigeon-Solid-Ghost-Marlboro-San Merah-Eruption-Spotted-Snakeskin.;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για να βγουν αυτα τα ειδη πεταχτηκαν στα σκουπιδια χιλιδες ψαρακια !!!!αυτοι ειχαν σκοπο τα λεφτα εμεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Εισαι σιγουρος οτι απο αυτα τα δυο βγαινειCobalt-Pigeon-Solid-Ghost-Marlboro-San Merah-Eruption-Spotted-Snakeskin.;;;;;;;;

 

Όχι, αλλά δέν εννούσα αυτό....αυτό που εννούσα είναι ότι όλοι οι προαναφερθείς βγήκαν από τέτοιες διασταυρώσεις.....αυτό είναι η επιλεκτική αναπαραγωγή για παραγωγή επιθυμητού φαινότυπου

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Για να βγουν αυτα τα ειδη πεταχτηκαν στα σκουπιδια χιλιδες ψαρακια !!!!αυτοι ειχαν σκοπο τα λεφτα εμεις;;;;;

 

Φυσικά και κανένα ψάρι δέν πετάχτηκε στα σκουπίδια.......όλα είναι προς πώληση....με άλλο όνομα και άλλη τιμή....και αυτό το γνωρίζω 100% από δισκάδες εκτροφείς ασιατικών χωρών....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Δεν συμφωνω 

 

ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος stella k-dimitris έγραψε:

Εγω ξερω αλλα.

 

Θές να κάνεις διάλογο ή όχι?Άν όχι συγνώμη και που ασχολήθηκα....

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος kkgr έγραψε:

Αν χρησιμοποιήσεις το google μπορείς να βρεις άπειρες πληροφορίες.

Αν γνωρίζεις εσύ περισσότερα μπορείς να στείλεις αλλαγή στο wikipedia και να τα συμπεριλάβουν στην παραπάνω σελίδα ή ακόμα καλύτερα να μας τα γράψεις εδώ να ξεστραβωθούμε.

 

 

 

Φιλτατε βλεπω με λυπη μου μια ειρωνια. 

Αναφερεσται ολοι ιχθολογος και ιχθυολογος και ιχθυολογος.

Η ερωτηση η δικη μου ειναι πολυ απλη. Δεν το γνωριζω και σαν ασχετος ρωτω τους γνωστες που το εχουν σαν πιπιλα τη ειναι αυτο ακριβως?

Ειναι πιστευεις παραλογο αυτο που ζητω να μαθω!

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Να μην συνεχισω τη?

Να μαθω!

Τοτε ποιος ο λογος του διαλογου και τις μαθησης απο ανθρωπου που κατεχουν?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος giorgosmarios έγραψε:

Να μην συνεχισω τη?

Να μαθω!

Τοτε ποιος ο λογος του διαλογου και τις μαθησης απο ανθρωπου που κατεχουν?

 

 

Μήτσε ο kkgr δέν στο έγραψε ειρωνικά....δές την 'πορεία' των πόστ....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι θες .εν κατακλειδι πιστευω οτι αν δεν βγουν ομορφουλικα θα πανε στον καλαθο οπως ανθρωπο  που κανει γεννες κ πουλαει αρκετα σ μαγαζια κ τα εχω δει στα σκουπιδια του .

Link to comment
Share on other sites

Δεκτο!

Θα μπορουσα να παρω μια απαντηση σε αυτο που ρωτησα?

Αν οχι ευχαριστω και συγνωμη που μπορει να χαλασα το θεμα του φιλου!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αληθεια πιστευει οτι οι εκτροφεις δεν εχουν βγαλει παραμορφομενα ψαρια, απο πειραματα που κανουν για να διασταυροσουν χρωματα!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...