Jump to content

ροη φιλτρου


Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Σε απασχολουν οι αλγες;

Σχετικα,εχω λιγο καφε και στα τζαμια λιγο νομιζω Green spot 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παξεις και με αλλα ψαρακια και γαριδες.  Παντως να ξερεις πως το καθε ειδος δεν τρωνε ολα τα ειδη αλγεων. Ενα τσουρμο οτοκυκλους και μερικες αμανο πιστευω μπορουν μα συνδιαστουν ανετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Μπορεις να παξεις και με αλλα ψαρακια και γαριδες.  Παντως να ξερεις πως το καθε ειδος δεν τρωνε ολα τα ειδη αλγεων. Ενα τσουρμο οτοκυκλους και μερικες αμανο πιστευω μπορουν μα συνδιαστουν ανετα.

Εγω επιδη εχω μικρο ενυδρειο θελω ενα ιδος σαλιγκαριου μικρο οστε να εχω ενα ικανοποιητικο αριθμο σαλιγκαριων και να τρονε την αλγη!!! ,αμα βαλω γαριδες δεν της βλεπω καλα γιατι θα ειναι συνεχως κριμενες απο τον μονομαχο και στο τελος θα γινουν μεζες με ουζακι :hehe. Θελω και ενα μηλοσαλιγκαρο ως βαρυ πυροβολικο!!! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Μπορεις να παξεις και με αλλα ψαρακια και γαριδες.  Παντως να ξερεις πως το καθε ειδος δεν τρωνε ολα τα ειδη αλγεων. Ενα τσουρμο οτοκυκλους και μερικες αμανο πιστευω μπορουν μα συνδιαστουν ανετα.

Μολις παρω μεγαλυτερο ενυδρειο θα βαλω οτοκυκλους και αμανο γιατι ειναι το αχτι μου :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η καφε αλγη ειναι θεμα φρεσκοστημενου ενυδρειου και αν δεν φυγει απο μονη της σε λιγο καιρο αυξησε λιγο τον φωτισμο και θα φυγει. Υπαρχουν σαν μικρα σαλιγκαρια και τα μαλαισιαν τρουμπετ αλλα αναπαραγωνται αρκετα και μπορει να μην το θελεις αυτο σαν αποτελεσμα. Εγω εχω αρκετα τετοια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Βασικα η καφε αλγη ειναι θεμα φρεσκοστημενου ενυδρειου και αν δεν φυγει απο μονη της σε λιγο καιρο αυξησε λιγο τον φωτισμο και θα φυγει. Υπαρχουν σαν μικρα σαλιγκαρια και τα μαλαισιαν τρουμπετ αλλα αναπαραγωνται αρκετα και μπορει να μην το θελεις αυτο σαν αποτελεσμα. Εγω εχω αρκετα τετοια.

Και τετοια με ενδιαφερουν πολυ!!! που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβασε για τις αμανο. Δεν πιστευω να τις καταφερει. Μπορει στην αρχη απο περιεργια να ασχοληθει αλλα μετα δεν θα τα δινει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Και τετοια με ενδιαφερουν πολυ!!! που μπορω να βρω?

Μπορω να σου στειλω καμποσα με κουριερ αν θες αλλα πιστευω πως στο φορουμ απο Αθηνα θα βρεις καποιον απο κοντα χωρις κοστος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Μην φοβασε για τις αμανο. Δεν πιστευω να τις καταφερει. Μπορει στην αρχη απο περιεργια να ασχοληθει αλλα μετα δεν θα τα δινει σημασια.

 αυριο θα παρω ενα-δυο apple θα κοιταξω και για μικρα.Αν δεν κανουν δουλεια θα δω τι θα κανω

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Μπορω να σου στειλω καμποσα με κουριερ αν θες αλλα πιστευω πως στο φορουμ απο Αθηνα θα βρεις καποιον απο κοντα χωρις κοστος.

ευχαριστω πολυ αλλα καλητερα να μην σε ξοδευω παντος και παλι ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγω στα στελνω και εσυ πληρωνεις τα μεταφορικα στην κουριερ. Εγω δεν βαζω φραγκο αλλα σου ειπα ρωτα εδω και ολο και καποιος θα σου δωσει αλλιως σου στελνω. Επισης μιλωντας για αλγοφαγα μπορεις να δεις και για κανενα ανκιστρους σπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Βρε εγω στα στελνω και εσυ πληρωνεις τα μεταφορικα στην κουριερ. Εγω δεν βαζω φραγκο αλλα σου ειπα ρωτα εδω και ολο και καποιος θα σου δωσει αλλιως σου στελνω. Επισης μιλωντας για αλγοφαγα μπορεις να δεις και για κανενα ανκιστρους σπ.

Μα εχω 20λιτρο!,εκτος αν ενοεις οταν παρω μεγαλητερο

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Μα εχω 20λιτρο!,εκτος αν ενοεις οταν παρω μεγαλητερο

Ναι, εννοείτε......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως για το 20λιτρο για την ωρα καλα ειναι να βαλεις μονο κανενα σαλιγκαρι γιατι για τα υπολοιπα εννοουσα στο μεγαλυτερο μετα ετσι.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει μονομαχο και το φιλτρο του ειναι πολυ δυνατο και δεν εχει spraybar μπορει να κοψει την φιαλη ενος μπουκαλιου (κλασικο μπουκαλακι νερο) και να το βαλει να ριχνει το φιλτρο στο μπουκαλι και να το βγαζει στην επιφανεια στριμωχνοντας το σε μια γωνια του ενυδρειου ωστε να μην το παρει η ροη!!!.Ελπιζω να βοηθισα καποιον που μπορει να το δει γιατι οσο γελοιο μπορει να το θεορισει καποιος λειτουργει και ειναι και οικονομικοτατο,εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος και λειτουργει αψογα!!!.:bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρειο μπηκαν 2 μηλοσαλιγκαρα και ενα ακομα πολυσπερμα και εγινε ενα δασακι με ενα χαρουμενο μονομαχο και 2 apple snail!!! :bigemo_harabe_net-117:

 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Το ενα apple δεν το βλεπω πολυ καλα :bye2: απο την ωρα που το εβαλα κουνηθικε λιγο και μετα σφραγισε και δεν κουνιεται.... το εβγαλα λιγο εξω και το αγγιξα στο στομιο του καβουκιου αλλα δεν.... το αφισα μεσα να δω πως θα παει γιατι κατι εχω διαβασει για ..υπνο? παντος το αλλο εχει παρει σβαρνα ολο το ενυδρειο και το τσογλανι παει και τον τσιμπαει αλλα δεν πτοειται...:hehe

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Τι να πτοηθει αφου θα γινει μεγαλυτερο απο τον μονομαχο..:hehe

αυτο να μου πεις,τορα ξυπνησε και ο αλλος!!! με τρομαξε... εμενα μαρεσε που ο μονομαχος τον τσιμπουσε και αυτος κανονικα συνεχιζε σαν να μην ετρεχε τιποτα :hehe μεχρι που βαρεθικε και τορα ολα μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε. Τωρα εχει και παρεα.....;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μονο θεματακι ειναι η παλιο αλγη!!! εχω μονο πρασινη λιγο στα τζαμια αλλα δεν ξερω τι ειναι ακριβος, λογικα πρεπει να ειναι green spot (σκουρο πρασινο σαν να μαυριζει) αλλα δεν ειμαι σιγουρος....:ooh2:

Link to comment
Share on other sites

Δεν διακρίνω καλά αλλα μαλλον ειναι κυανοβακτηριο..............το θεμα ειναι πως μαλλον δεν εχεις καλη κυκλοφορια και οξυγόνωση σε συνδυασμό με το φαγητο και την επιβάρυνση του νερου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Rik έγραψε:

Δεν διακρίνω καλά αλλα μαλλον ειναι κυανοβακτηριο..............το θεμα ειναι πως μαλλον δεν εχεις καλη κυκλοφορια και οξυγόνωση σε συνδυασμό με το φαγητο και την επιβάρυνση του νερου.

πρεπει να παρω κανα nerite? τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...