Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών


Recommended Posts

Λογικά οι τιμές είναι για το σύνολο των ψαριών έτσι, και όχι τιμή για το τεμάχιο? Αν είναι έτσι θα ήθελα να αυξήσω τον αριθμό των ψαριών γίνεται τώρα? Δηλαδή :

 

Vagelis87

18(αντί 10)

Chocolate Lyretail ,  Code:

 02285

https://www.ruinemans.com/en-GB/8508/chocolate-lyretail.html 10.80

 

18(αντί 8)

 Aphyosemion Gardneri    Code:

 02465

https://www.ruinemans.com/en-GB/3564/steel-blue-killie.html 7,70€

 Απλώς δεν περίμενα να ειναι τόσο φθηνά!!  Αν γίνεται θα ήθελα αυτός να είναι ο τελικός αριθμός 

Απλώς δεν έχω αλλάξει την τιμή  εννοείται ότι θα αυξηθεί!!! 

Έγινε επεξεργασία - vagelis87
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι τιμές που αναφέρονται είναι ανά άτομο.

Επίσης για μέλη τα οποία είναι εκτός Αθηνών θα πρέπει να επικοινωνήσουν με εμάς για τους ενημερώσουμε για την αποστολή και την κατάθεση των χρημάτων σε έναν από τους τρεις λογαριασμούς του καταστήματος. ( https://aquariumshop.gr/tropi-pliromis/ )

Ακόμη αναφέρουμε ότι αν υπάρχουν ξεχωριστοί κωδικοί για αρσενικά και θυληκά ζωντανά, εννοείται πως θα γίνει η παραγγελία κανονικά. Αυτό που μας διευκρίνησε ο Ruinemans είναι ότι δεν θα μπορέσει να διαχωρίσει και να στείλει διαφορετικά φύλα από ένα κωδικό.

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση , καλέστε μας στο 210 6894454 και θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

Με εκτίμηση, aquariumshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη παρατηρηση με τις εξης προυποθεσεις. Αν παν ολα καλα. Ερθουν ολα καλα στην Ελλαδα. Και διανεμηθουν σωστα. Τοτε πραγματι ειναι πολυ φθηνα τα ψαρια. Ακομη και αυτο που δεν πηρα γιατι δεν ηθελα να δωσω στην πρωτη μας προσπαθεια/παραγγελια 25ευρω/ανα ψαρι, αν που δεν, αλλα αν το εβρισκες στα καταστηματα θα ηταν σιγουρα2/3φορες πανω. Το δοκιμασα με ενα ψαρι που το εχω δει κατα καιρους και ειδα οτι στα μαγαζια επαιζε απο 15ευρω το small και 23ευρω το medium. Στην παραγγελια πηρα τιμη 7,5 ευρω το medium!!!!! πιστευω καταλαβαινετε την τρελη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ..

 

vangelis k τα δικα σου ειναι μεσα στο word οχι στην από πάνω 

 

το στειλα παιδες!!

 

περιμένουμε νέα για την διαδικασία από εδω κ περα , τον ολλανδο να μην ξεπουλησει σε αυτα που θεμε , κ τα ψαρια με το καλό στα χερια μας!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια...Για να μην αρχισουμε και γραφουμε και γεμιζει εδω. @thedrowningman μπορεις να μιλησεις με το καταστημα και να τους πεις οταν θα εχουν απαντησει για το ποτε θα εχουν τα ψαρια να μας ειδοποιησουν εδω ωστε να μην τους ζαλιζουμε με τηλ κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις μίλησα με Aquarium shop.

 

 

Περιμένουν τηλέφωνο από τον καθένα μας ξεχωριστά έτσι ώστε να τους δώσουμε το όνομα μας κ αριθμό επικοινωνίας, να κανονίσουμε μαζί τους τον τρόπο πληρωμής κ παραλαβή ή αποστολή.  .

 

Στη συνέχεια περιμένουμε ανάρτηση τους στο θέμα μας ότι παρέλαβαν τα ψάρια ( ΤΕΤΑΡΤΗ !!!!!!!!!) - Παίρνει ο καθένας μας τηλ λέει το nickname του κ ..

 

invisiblesurfer: κοιτάζουν αυτά που θέλεις κ με παίρνουν τηλ να μου δώσουν τιμή- σε παίρνω τηλ( το έχω από τότε με τα φώτα- αν θεσ ξαναστείλτο σε πμ, μου λες αν είναι οκ ή όχι.. απλά αυτό χρειάζεται να γίνει άμεσα..

vangelis87: οι τιμές είναι για το κάθε ψάρι ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.. Αν κάποιος δει το ποστ κ έχει το τηλ του πληζ ενημερώστε τον !!

 

Επίσης από την χτεσινο βραδυνή ανάρτηση έχουν προστεθεί paul.asty k vangelis87 στο γουορντ που έστειλα κ αφαιρεθεί τα δικά μου indian glass fish..

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα το μυνημα δυστυχώς αποχωρω δεν το γνώριζα ότι είναι τόσο ακριβά.  Σορρυ για το κρεμασμα απλώς νόμιζα ότι ήταν συνολικά το ποσό.  Τώρα θα ειδοποιήσω και το κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα. Θα φερουν και ζωντανες τροφες.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, thedrowningman said:

invisiblesurfer: κοιτάζουν αυτά που θέλεις κ με παίρνουν τηλ να μου δώσουν τιμή- σε παίρνω τηλ( το έχω από τότε με τα φώτα- αν θεσ ξαναστείλτο σε πμ, μου λες αν είναι οκ ή όχι.. απλά αυτό χρειάζεται να γίνει άμεσα..

 

Φίλε δεν υπάρχει θέμα μη χάσεις χρόνο με τηλέφωνο, ο,τι τιμή σου πουν μέσα είμαι γιατί τις ξέρω ούτως ή άλλως, βασικά τις ζωντανές τροφές θέλω γιατί το aquariumshop δεν φέρνει εδώ και πολλούς μήνες 

Έγινε επεξεργασία - invisiblesurfer
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι καλησπερα.. εγω τωρα καταφερα να ανοιξω υπολογιστη κ δεν μου εχουν στειλει κατι.. θα επικοινωνησω μαζι τουϛ το πρωι κ σε ενημερωνω..καλο βραδυ..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θα τα κρατησει καθολου το καταστημα? Σαν καραντινα ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Καλημερα σε ολους. Θα τα κρατησει καθολου το καταστημα? Σαν καραντινα ας πουμε?

Δεν νομιζω , οτι εχουν δυνατοτητα να το κανουν. Για μερικες μερες κατι θα κανουν βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν νομιζω , οτι εχουν δυνατοτητα να το κανουν. Για μερικες μερες κατι θα κανουν βεβαια.

Ναι αυτο εννοουσα. Αν θα τα κρατησουν εστω κανα δυο μερες. Γιατι θα ερθουν που θα ερθουν απο μακρια. Να μπουν και σε κτελ την επομενη δεν θα ειναι πολυ επιφοβο?

Έγινε επεξεργασία - christos efthimiou
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Ναι αυτο εννοουσα. Αν θα τα κρατησουν εστω κανα δυο μερες. Γιατι θα ερθουν που θα ερθουν απο μακρια. Να μπουν και σε κτελ την επομενη δεν θα ειναι πολυ επιφοβο?

Θα ρωτησουμε καλυτερα το καταστημα πως θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Θα ρωτησουμε καλυτερα το καταστημα πως θα γινει.

Οταν ερθουν θα τους πω να τα κρατησουν 1-2 μερες μηπως τα βοηθησει λιγο να ηρεμησουν. Δεν μου φαινεται και πολυ σωστο την επομενη να ξαναμπουν σε σακουλα για αλλες 6-7 ωρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Οταν ερθουν θα τους πω να τα κρατησουν 1-2 μερες μηπως τα βοηθησει λιγο να ηρεμησουν. Δεν μου φαινεται και πολυ σωστο την επομενη να ξαναμπουν σε σακουλα για αλλες 6-7 ωρες.

 

Πριν δυο χρονια, εγω και καποια αλλα παιδια, παρελαβα απο ruinmans μεσω petcumulus Θεσ/νικη! Τα ψαρια ηρθαν απο Ολλανδια και την ιδια μερα ταξιδεψαν για Αθηνα. Ηρθαν διαμαντια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

 

Πριν δυο χρονια, εγω και καποια αλλα παιδια, παρελαβα απο ruinmans μεσω petcumulus Θεσ/νικη! Τα ψαρια ηρθαν απο Ολλανδια και την ιδια μερα ταξιδεψαν για Αθηνα. Ηρθαν διαμαντια.

Δεν μπορω να πω με ηρεμησες. Θα ξενερωνα να τα δω αρρωστα ή εξουθενωμενα. Τα περιμενω πως και πως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! 

 

εκεινη την ημερα που εσκασα στο μαγαζι κ ανοιγανε τις κουτεσ μολισ τα χανε βαλει σε κουτια πλαστικα η τα προσαμροζαν τα ψαρια φαινοντουσαν μια χαρα.. εχει τυχει σε αλλο μαγαζι να χω πεσει παλι σε ανοιγμα, αλλα να ειναι μαδημενα κτλ..

 

μιλησα μαζι τουσ πριν λιγο και μου ειπαν οτι η παρραγελια εγινε χτες βραδυ για να μην αλλαξουν οι διαθεσιμοτητες κ εξαντληθουν τα ψαρια μασ.. δε μου ειπαν κατι οτι καποιο εγινε out of stock..

 

invisiblesurfer η παραγγελια σου στεκει.. δεν εχω τιμη να σου πω, αν θεσ μιλα μαζι τους για λεπτομερειες ομως εχει συμπεριληφθει..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα είναι άρρωστα μια εταιρία με αποστολές χιλιάδων ψαριών δεν θα το ρίσκαρε να έχει άρρωστα ψάρια γιατί πρώτα απο όλα θα ψοφούσαν τα δικά τους και η ζημιά θα ήταν αρκετές χιλιάδες ευρώ. Δεν είναι πρωτάρηδες στο να στέλνουν ψάρια και γνωρίζουν τα πάντα.

 

Αυτοί που είναι απο Αθήνα θα τα παραλάβουν απο το κατάστημα, αυτοί που είναι απο επαρχεία για λόγους ασφαλείας και ταχύτητας θα τα παραλάβουν με το κτελ. 

 

Η σειρά θα έχει ως εξής:

Τετάρτη εκτός απροόπτου έρχονται τα ψάρια.

Με το που θα έρθουν μας ενημερώνουν εδώ

Για τους Αθηναίους, πάνε πληρώνουν, τα παίρνουν, και φεύγουν

Για τους επαρχιώτες αναγκαστικά ο κάθε ένας επικοινωνεί με το κατάστημα για να δώσει στοιχεία αποστολής αλλά και τα έξοδα αποστολής.

Η πληρωμή θα γίνει με κατάθεση σε ένα απο τους λογαριασμούς που διαθέτη το κατάστημα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα το φανταστηκα οτι οι ξενοι δεν εχουν θεμα ξερουν πως να ταα στειλουν. Τα κτελ στην ελλαδα φοβαμαι. Μην δω την κουτα αναποδα και φρικαρω μεχρι να την ανοιξω :usd:

Link to comment
Share on other sites

Και στο Κτελ απο Θεσ/νικη που ηρθε προσεγμενο ηταν. Τους ειχε ειδοποιησε ο petcumulus οτι ειχε ψαρια και τα προσεξανε. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Καλα το φανταστηκα οτι οι ξενοι δεν εχουν θεμα ξερουν πως να ταα στειλουν. Τα κτελ στην ελλαδα φοβαμαι. Μην δω την κουτα αναποδα και φρικαρω μεχρι να την ανοιξω :usd:

παστωμένη μην έρθει και όπως θέλει ας έρθει αφού τα ψάρια θα είναι σε σακούλα και δεν θα έχουν επάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά.

Πάντως με αυτό το κρύο καλύτερα 5-10 ώρες ταξίδι με το κτελ παρά 24-48 ώρες με την κούριερ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σορυ αλλα παρατηρησα κατι τωρα. Στο word που ανεβηκε με την παραγγελια δεν αναφερει τον αριθμο 4 που παρηγγειλα. Δεν πιστευω να μου ρθει 1!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...