Jump to content

Τι Αλάτι Χρησιμοποιείτε Στο Reef Σας??


TAN

Τι αλάτι χρησιμοποιείται στο reef σας?  

459 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω καταλαβα οτι ο κυκλος πλησιαζει στο τελος-αρχη του,οποτε καλο θα ειναι να αρχισω να σκεφτομαι 4 τζαμια με μερικα χρυσοψαρα μεσα και εμενα χωρις πλεον αγχος στο χομπι.

ασε που αν πουλησω τον εξοπλισμο που μαζεψα τοσα χρονακια μπορω να παω και ενα πολυ ωραιο 10ημερο ταξιδι.

ετσι θα κερδισω καλυτερη λειτουργια καρδιας(λογω ελλειψης αγχους ενασχολησης με αλμυρα) και φορ εβερ αναμνησεις απο ενα πολυ ωραιο ταξιδι.

αλλα ας μην μακρυγορω.λες να εμεινε καμμια παγωμενη στο ψυγειο..........?

Βαλε κανενα κοραλι καλυτερα.Αφου ολοι οι δρομοι οδηγουν στο ιδιο σημειο...Αλατι και νερο χαχαχα :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Τελικως αυτο που καταλαβα μεσα απο την ενασχοληση με το χομπι ειναι πως υπαρχουν πολλες ομαδες που κερδιζουν.Ειδικα τα τελευταια χρονια οι περισσοτερες εταιριες εχουν πολυ ανεβασμενο τον πηχη.Το θεμα ειναι πως θα επιλεξεις να παει το ενυδρειο σου και αναλογα με αυτο να επιλεξεις και αυτα που ταιριαζουν περισσοτερο σε αυτο που θελεις να κανεις.Αλλοι για παραδηγμα παιζουν με βακτηρια και χαμηλο kh.Aλλοι παλι οχι.Αλλο αλατι θα επιλεξει ο πρωτος και αλλο ο δευτερος...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Σταθη φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

εγω καταλαβα οτι ο κυκλος πλησιαζει στο τελος-αρχη του,οποτε καλο θα ειναι να αρχισω να σκεφτομαι 4 τζαμια με μερικα χρυσοψαρα μεσα και εμενα χωρις πλεον αγχος στο χομπι.

ασε που αν πουλησω τον εξοπλισμο που μαζεψα τοσα χρονακια μπορω να παω και ενα πολυ ωραιο 10ημερο ταξιδι.

ετσι θα κερδισω καλυτερη λειτουργια καρδιας(λογω ελλειψης αγχους ενασχολησης με αλμυρα) και φορ εβερ αναμνησεις απο ενα πολυ ωραιο ταξιδι.

αλλα ας μην μακρυγορω.λες να εμεινε καμμια παγωμενη στο ψυγειο..........?

Γερο κλαζ φιλαρακι μου,κοιτα να κανεις αυτο που θα σε ευχαριστει,οτι κι αν ειναι αυτο :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

μην τα συζητατε μαγκες.....δεινοσαυρος αισθανομαι.τουλαχισοτν μοιαζω στα κιλα...χεχε

Link to comment
Share on other sites

μην τα συζητατε μαγκες.....δεινοσαυρος αισθανομαι.τουλαχισοτν μοιαζω στα κιλα...χεχε

μποι ειναι ρε χαχαχαααα

Link to comment
Share on other sites

μπόι ως προς το πλάτος όμως !!!

χα χα χα

κλαζουλάκο.... γούτσι γούτσι

Link to comment
Share on other sites

μπόι ως προς το πλάτος όμως !!!

χα χα χα

γελα,γελα............κολαρο θα σου τον φερω τον υπεριωνα,υπερηρωα πως τον λενε....

ο μπολεκ ακομα γελαει,τον λολεκ δεν τον βρηκα για να τον ρωτησω....

:bigemo_harabe_net-145::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

μπόι ως προς το πλάτος όμως !!!

χα χα χα

κλαζουλάκο.... γούτσι γούτσι

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

122 εφτασα.στα 107 εκοψα το τσιγαρο...και ανοιγω.τι γινεται ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

α μη σε στεναχωρεί ακόμη.... όταν φτάσεις στο σημείο το πλάτος να είναι ίδιο με το ύψος, τότε πρέπει να το δεις !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

κανε φιλους να δεις προκοπη δε λενε..?χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

άλλωστε δεν είσαι μόνο σου στη φώτο.... είμαι και εγώ παραδίπλα, με το ροζ !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

άλλωστε δεν είσαι μόνο σου στη φώτο.... είμαι και εγώ παραδίπλα, με το ροζ !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

εισαι τρελος χαχαχαχα.
Link to comment
Share on other sites

122 εφτασα.στα 107 εκοψα το τσιγαρο...και ανοιγω.τι γινεται ρε γμτ?

το μεγαλυτερο βημα το εκανες, το επομενο ειναι ποιο ευκολο,το εχω κανει και το ξερω 32 κιλα-
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το μεγαλυτερο βημα το εκανες, το επομενο ειναι ποιο ευκολο,το εχω κανει και το ξερω 32 κιλα-

δεν καπνιζουμε που δεν καπνιζουμε, δεν μαμαμε που δεν μαμαμε, θα κοψουμε και το φαι δηλαδη? :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

δεν καπνιζουμε που δεν καπνιζουμε, δεν μαμαμε που δεν μαμαμε, θα κοψουμε και το φαι δηλαδη? :bigemo_harabe_net-163:

xaχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...σωστος ο ηλιας!

Σορρυ για το offtopic :P αλλα τελικα το αλατι της fauna δεν με αφησε και πολυ ευχαριστημενο οποτε και το σταματησα μολις τελειωσε η μικρη ποσοτητα(ευτυχως) που ειχα αγορασει.

Ξαναγυρισα στο tm pro και το απλο της red sea.

Αν βγουν τελικα μικρες συσκευασιες θα δοκιμασω σιγουρα,το aquavintro.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει Μιχάλη 11 κιλα και απ όσο γνωρίζω θα κυκλοφορήσουν και 4 κιλά της AquaVitro.

Παρόλο που έκανα και εγώ μια μεγάλη ποσότητα απ αυτό δεν το δοκίμασα ακόμη λόγω διάλυσης του ενυδρείου..

Link to comment
Share on other sites

Α ναι?Δεν το ηξερα αυτο βαγγελη,thanks!

Τιμη πανω-κατω το 11κιλο?

Το μεγαλο δεν το επαιρνα γιατι ηταν πολλα τα χρηματα σε σχεση με τα αλλα αλατια.

Προσωπικα περιμενω τα 4κιλα.

Λογικα θα ειναι σε καλες σχετικα τιμες.

Αν οχι θα μεινω στα 2 μου... :xmas_laugh::xmas_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα δυο μήνες παίζω με Red Sea και ολογος ειναι οτι αυτο που σου λέει αυτο δίνει ενώ με το τροπικ μαρίν είχα τρέλα σπαμπανεβασματα σε KH ac!

Link to comment
Share on other sites

εγω το τελευταιο 2μηνο χρησιμοποιησα το αλατι της fauna αλλα...δεν θα το ξαναπροτιμησω δεν λεω εσπαγε γρηγορα,δεν ειδα κατι το αρνητικο στο ενυδρειο μου

αλλα το μονο αρνητικο ηταν οι τιμες του kh 13 παρακαλω ενω ο κατασκευαστης αναφερει 8,5!!με αποτελεσμα να περιμενω 3 μερες να κατεβει πριν κανω αλλαγη!

Μαλλον με βλεπω στο red sea!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...