Jump to content

βοήθεια σε ψάρια γλυκού νερού


giorgos pastayroy

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος Giorgos Pastaurou έγραψε:

Παιδιά εγώ ξαναμπαίνει  στο φόρουμ ο χρήστης rastaman  με μπλόκαρε  για Τρίτη φορά και κάνω από εδώ φόρουμ από ότι φεναιτε δεν έβαλε μυαλό δεν έχει τίποτα άλλο να ασχολειθει και ασχολείστε με εμένα ο επιστήμονας κάνει δουλειά ο μόνος που με βοήθειες περισσότερο είναι  o corto Maltese φεναιτε έμπειρος και από ότι φεναιτε ο rastaman από ότι είδα στα φόρουμ το το ενυδρείο θα είναι μάλλον ψαρόσουπα?

Καλώς ήρθες και πάλι στην όμορφη παρέα μας .

Διαβάζοντας τις παραπάνω παρατηρήσεις σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο το ότι πήγες στο γιατρό. Ο καθένας μας ξέρει αυτός και μόνο αυτός τις ανάγκες του . Έτσι και εσύ εφόσον ένοιωσες ότι χρειαζόσουνα να επισκεφτείς κτηνίατρο πολύ καλά έπραξες . Απο  εμένα ένα μπράβο γιατί δεν διάλεξες λάθος ειδικότητα και πήγες ακριβώς εκει που έπρεπε. 

Μεγάλο λάθος για εμένα που σε μπλόκαρε γιατί το φόρουμ είναι σαν ένα μεγάλο περιβόλι και σε αυτο χωράνε όλα τα φρούτα , ακόμα και τα σάπια.

  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Καλώς ήρθες και πάλι στην όμορφη παρέα μας .

Διαβάζοντας τις παραπάνω παρατηρήσεις σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο το ότι πήγες στο γιατρό. Ο καθένας μας ξέρει αυτός και μόνο αυτός τις ανάγκες του . Έτσι και εσύ εφόσον ένοιωσες ότι χρειαζόσουνα να επισκεφτείς κτηνίατρο πολύ καλά έπραξες . Απο  εμένα ένα μπράβο γιατί δεν διάλεξες λάθος ειδικότητα και πήγες ακριβώς εκει που έπρεπε. 

Μεγάλο λάθος για εμένα που σε μπλόκαρε γιατί το φόρουμ είναι σαν ένα μεγάλο περιβόλι και σε αυτο χωράνε όλα τα φρούτα , ακόμα και τα σάπια.

Με το βαμβάκι.....:thumbup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Χρήστος said:

ρε παιδιά βάλτε τα πράγματα σε μια σειρά ο κτηνίατρος δεν ξέρει τίποτα τα ψάρια δεν είναι ΚΤΗΝΗ

Εδώ θέλει ιχθυολόγο με μάστερ στα κατοικίδια ψάρια και όχι τα προς βρώση. ΔΕΝ παίζουμε με την υγεία των ψαριών μας.

Δηλαδή εγώ που πήγα τα δικά μου σε κτηνίατρο βλακεια έκανα λες ε? 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, rastaman said:

Γιώργο άκου να δεις τι έγινε. . .

Ένα βράδυ δεν είχε μαγειρέψει η γυναίκα και τα παιδιά πεινούσαν :(

Έτσι λοιπόν ανέβασα θερμοκρασία στο ενυδρείο 30+ και έκοψα αυγολέμονο . . .

Όλοι χορτάσαμε αλλά έμεινα χωρίς ενυδρείο :(

 

ps Σύμφωνα με τους κανόνες του forum απαγορευονται οι διπλοί λογαριασμοί.

Δυστυχώς με φέρνεις πάλι σε δύσκολη θέση :(

Γιατί έμεινες χωρίς ενυδρείο??? Και το ενυδρείο φάγατε??? 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Katrin έγραψε:

Δηλαδή εγώ που πήγα τα δικά μου σε κτηνίατρο βλακεια έκανα λες ε? 

Are you talking to me, darling? :innocent:

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, natateo said:

Are you talking to me, darling? :innocent:

I sure do ma'am :bigemo_harabe_net-162:

 

@Giorgos Pastaurou Συγνώμη φίλε που παρεμβαινουμε στο topic σου.... Κι έχεις και τόσα προβλήματα με τα ψαράκια σου... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Τι να σου πω γιατί ο καθένας πιστεύει ότι θέλει πάρε μια ανάσα και ηρέμησε 95/100ηταν από το στες και από την αλλαγή θερμοκρασιας

Link to comment
Share on other sites

@Thomas Dimitriou aka @giorgos pastayroy

Οτι έγραψες 3 μηνύματα με σωστή σύνταξη τόνους κλπ και μάλιστα στο 1 από τα 3 συμβουλεύεις και μέλος στο πρόβλημα του με την αμμωνία επιβεβαιώνει

οτι μας τρολάρεις !!!

Επανερχόμαστε λοιπόν στους όρους χρήσης που αποδέχτηκες κατά την 3η σου εγγραφή στο forum όπου απαγορεύουν την δημιουργία διπλών λογαριασμών!!

Δυστυχώς με φέρνεις πάλι σε δύσκολη θέση . . .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Αυτός είναι τρίτος λογαριασμός που κάνω και αυτόν τον Θωμά δεν τον γνωρίζω επισεις το πετ σοπ μου είπες ότι ήταν η αλλαγή θερμοκρασίας και επίσης ο άλλος κτηνίατρος μου ειπε ότι τα νέον είναι μικρά και ευαίσθητα ψάρια στρες αερίστηκαν γιατί η λεκάνη είναι στρογγυλή και επειδή το νερό ήταν κρύο δεν έχω σκοπό να ξαναγράψω  στο φόρουμ μόνο αν γειώνει ποτέ κάτι πολύ σημαντικό έχεις δίκιο γιατί αυτός είναι ο τρίτος λογαριασμός που κάνω και δεν θα έχω θέμα να μου μπλοκάρεις το φόρουμ γιατί τις απορίες μου τις έλυσα  όλες και τώρα δεν έχω κάποιο θέμα ευχαριστώ πολύ που με βοηθησατε και δεν νομίζω να μου τύχει κάτι τόσο ακραίο για να κάνω φόρουμ γιατί σχεδόν τώρα ότι απορία έχω την βρισκω και δεν έχω αυτόν τον λογαριασμό Thomas  και κάτι που λέει ακόμα αλλά και ποια είναι η αμμωνία καλά φίλε μου rastaman 

 

 

Έγινε επεξεργασία - Giorgios Pastayroy
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 9:33 ΜΜ, το μέλος Giorgos Pastaurou έγραψε:

Παιδιά εγώ ξαναμπαίνω  στο φόρουμ ο χρήστης rastaman  με μπλόκαρε  για Τρίτη φορά και κάνω από εδώ φόρουμ από ότι φεναιτε δεν έβαλε μυαλό δεν έχει τίποτα άλλο να ασχολειθει και ασχολείστε με εμένα ο επιστήμονας κάνει δουλειά ο μόνος που με βοήθειες περισσότερο είναι  o corto Maltese φεναιτε έμπειρος και από ότι φεναιτε ο rastaman από ότι είδα στα φόρουμ το του ενυδρείο θα είναι μάλλον ψαρόσουπα?

Σε ευχαριστω πολυ  φιλε μου για τα καλα σου λογια..... Μια χάρη μόνο, θέλω από σένα αυτό που πίνεις, πρέπει να ειναι πολύ κάλο το ''Σταφ''

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

α να σασ ρωτησω κατι τελαυτευω γαριδεσ μπαινουν στο ενυδρειο μου η θα φαγωθουβ απο τουσ ξιφοφρουσ

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος giorgos pastayroy έγραψε:

α να σασ ρωτησω κατι τελαυτευω γαριδεσ μπαινουν στο ενυδρειο μου η θα φαγωθουβ απο τουσ ξιφοφρουσ

 

 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgos pastayroy said:

α να σασ ρωτησω κατι τελαυτευω γαριδεσ μπαινουν στο ενυδρειο μου η θα φαγωθουβ απο τουσ ξιφοφρουσ

 

Εξαρτάται, αν είναι μαγειρεμενες σίγουρα θα φαγωθούν, αν πάλι είναι ωμές τότε μάλλον δεν θα τις δώσουν σημασία 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος giorgos pastayroy έγραψε:

α να σασ ρωτησω κατι τελαυτευω γαριδεσ μπαινουν στο ενυδρειο μου η θα φαγωθουβ απο τουσ ξιφοφρουσ

 

Αν θα βαλεις Αμανο, μια χαρα θα ειναι. Αν θα βαλεις neocaridina, οι ενηλικες θα ναι καλα, αλλά οι πιο μικρες θα γινουν γευμα 100%

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ μπαινει κανενα silver shark η ancistrus  εγω τουσ αλλουσ 2 τουσ εδωσα οποτε ενασ μου εμεινε  αλλα επειδη ο aancistrus μεγαλωνει αρκετα  μηπωσ μετα θα χρειαστει να ριχνω φαι γιατι το ενυδρειο ειναι μεγαλο εγω εχω συναιχια  γεννεσ με τα γκαμπυ καπωσ πρεπει να χαμηλωσει η αμωνια με εναν γλυφτη 8 εκ δεν γινεται καμιια δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαίνεις να διαβάσεις τα προφίλ των ψαριών που θέλεις να βάλεις για να δεις αν όντως μπορούν να μπουν στα λίτρα σου??

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Γιατί δεν μπαίνεις να διαβάσεις τα προφίλ των ψαριών που θέλεις να βάλεις για να δεις αν όντως μπορούν να μπουν στα λίτρα σου??

Διαβασε το παρακατω και θα δεις....

https://meygeia.gr/6-simantika-charaktiristika-gia-na-anagnoristi-enas-psichopathis/

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ο ancistrus  μου ειπε το πετ σοπ οτι μεγαλωνει πολυ και o καρχαριασ θα φαει τα γκαμπυ αλλα βρηκα ενα ψαρει που ησοσ κανει 5 αγγελοψαρα μπαινουν στο ενυδρειο μου μπορουν να συνηπαρξουν  . περιπου 7  μηνον ειναι τα ψαρια , ο ξαδεφοσ μου εχει 32 στα λιτρα που θελουν περιπου 300 λιτρα αλλα μου ειπε οτι δεν ξερει αμα ζουν μαζι αλλα μου ειπε οτι τα λιτρα μου ειναι καλα για αυτα τα μικρα τα 5 παρα πολυ καλα  ελπιζω καποιοσ να ξερει εψαξα σε ολλα τα φορουμ για αυτα αλλα δεν βρηκα τιποτα

 

Link to comment
Share on other sites

δυςτηχωσ τιποτα δεν κανει για τα λιτρα μου ζουν τα αγγελοψαρα με τα ψαρια μου

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τι έχω χάσει τόσο καιρό????

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos pastayroy έγραψε:

ο ancistrus  μου ειπε το πετ σοπ οτι μεγαλωνει πολυ και o καρχαριασ θα φαει τα γκαμπυ αλλα βρηκα ενα ψαρει που ησοσ κανει 5 αγγελοψαρα μπαινουν στο ενυδρειο μου μπορουν να συνηπαρξουν  . περιπου 7  μηνον ειναι τα ψαρια , ο ξαδεφοσ μου εχει 32 στα λιτρα που θελουν περιπου 300 λιτρα αλλα μου ειπε οτι δεν ξερει αμα ζουν μαζι αλλα μου ειπε οτι τα λιτρα μου ειναι καλα για αυτα τα μικρα τα 5 παρα πολυ καλα  ελπιζω καποιοσ να ξερει εψαξα σε ολλα τα φορουμ για αυτα αλλα δεν βρηκα τιποτα

 

Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο.

 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...