Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα σας..εδώ και μια ευδομαδα έχω βάλει στο ενυδρείο μου το co2 της ehiem το set 600 ..πώς το ρυθμίζω να γίνει πράσινο το χρώμα στο ποτηράκι και πως μετράω της φυσαλίδες που βγάζει... ευχαριστώ IMG_20230225_190114.thumb.jpg.aec82f55a7a7441392b36f78cd42c188.jpg

IMG_20230221_224903.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην δευτερη φωτο ειναι μαλλον το bubble counter. πρεπει να το γεμισεις με νερο και μετα βλεπεις και τις φυσσαλιδες. Δεν πιστευω να το εβαλες μεσα στο ενυδρειο.

Στην πρωτη φωτο μαλλον ειναι drop checker. Πολυ χαζο σχημα εχει.... Το υγρο, που θα βαλεις μεσα πρεπει να ειναι ειδικο μπλε χρωμα.

 

Link to comment
Share on other sites

δες απο το 0:35 και μετά όλα την ίδια λογική έχουν, απλα εσυ το μονο που πρέπει να κάνεις είναι να μετράς της φυσαλίδες, 

 

https://youtu.be/X64NkN5g-6s?t=35

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Στην δευτερη φωτο ειναι μαλλον το bubble counter. πρεπει να το γεμισεις με νερο και μετα βλεπεις και τις φυσσαλιδες. Δεν πιστευω να το εβαλες μεσα στο ενυδρειο.

Στην πρωτη φωτο μαλλον ειναι drop checker. Πολυ χαζο σχημα εχει.... Το υγρο, που θα βαλεις μεσα πρεπει να ειναι ειδικο μπλε χρωμα.

 

Το bubble counter το έχω γέμιση 3/4 και είναι έξω από το ενυδρείο...απλός το να κάνει αντανάκλαση το τζαμί 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος Paulos Kousis έγραψε:

Το bubble counter το έχω γέμιση 3/4 και είναι έξω από το ενυδρείο...απλός το να κάνει αντανάκλαση το τζαμί 

Αν το ενυδρειο ειναι 120λ και εχεις σκληρο νερο, θα χρειαστεις τουλαχιστον 2 φυσσαλιδες το δευτερολεπτο για να πρασινισει το υγρο στο drop cheker.

To υγρο εχεις? Κανονικα εχει μπλε χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...