Jump to content

Καπνισμα


Recommended Posts

Έχετε δει καθημερινές κατά τις 10-11 το πρωί τί γίνεται στις καφετέριες??? Το έχετε υπόψη σας??? 20-35 χρονών ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ με το RayBan γυαλάκι, την φραπεδούμπα, το τσιγάρο και τον "Πρωταθλητή" στο χέρι είναι

Νίκο Καταρχήν πάλι ρίχνεις την μπιχτή σου ότι τα ρεμάλια είναι οι γαύροι που πάνε με τον πρωταθλητή στο χέρι για φραπεδούμπα... :bowdown:

Αλλά ο Έλληνας, αν δεν ρίξει το Κίνο του και το Στοίχημά του πρωί πρωί δεν μπορεί... θα του πάει στραβά η μέρα!
Έ τι να κάνουμε ο Ελληνας το ΚΙΝΟ το ρίχνει το πρωί και ο Αλβανός το απόγευμα δέν μου λέει κάτι αυτό.
Αν δεν γίνεις 30-35 χρονών να παντρευτείς, δεν φεύγεις από την αγκαλιά της μαμάς και του μπαμπά! Ακόμα και τότε, η μαμά θα καθαρίζει, θα μαγειρεύει, θα κρατάει το παιδί κλπ.. Η ελληνική παράδοση και είναι αυτή που ευθύνεται για τη μιζέρια της χώρας που λέγεται Ελλάδα και φυσικά η ευθύνη βρίσκεται σε όσους την τηρούν και την ακολουθούν κατά γράμμα χωρίς να σκέφτονται τί είναι πραγματικά σωστό

Σε πληροφορώ ότι δουλεύω απο τα 12,δέν εχω δουλέψει ποτέ οικοδομή όμως χαρτζιλίκι απο τους γονείς μου έχω να πάρω απο τα 13 στα 18 μου επιασα σπίτι στα 25 παντρεύτηκα και είμαι 29 και έχω ένα γιό και μία κόρη

ξέρω πάρα πολούς που είναι στην ίδια φάση και δέν συμφωνώ ότι φεύγουμε απο το σπίτι στα 35 αυτό το κάνουν μόνο μερικοί καλοπερασάκιδες που μετά το λύκειο πάνε 10 χρόνια στην Αγγλία μετά γυρνάνε κάθονται και 3-4 χρονάκια να ξεκουραστούν και αργότερα βλέπουν.

Το θέμα της υποκουλτούρας που αναφαίρεις απλά να πώ πως είναι για πάρα πολλούς στην Ελλάδα δυστηχώς καθιερομένο πλέων.

Στίς χώρες που αναφαίρεις έχουν τον διπλάσιο τριπλάσιο πλυθησμό απο εμάς και προς θεού μήν πάς να συγκρίνεις Αγγλία με Ελλάδα εκεί άμα μιλήσεις σε πέρνει και σε σηκώνει εκεί υπάρχουν νόμοι όχι αστεία

Μακάρι να είχαμε το 1/100 απο δαύτους.

Αν οι άνθρωποι δεν μάθουν και δεν διδαχτούν από την παγκόσμια ιστορία και αν δεν αποφασίσουν να γίνουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ με ΠΑΙΔΕΙΑ και όχι ΠΡΟΒΑΤΑ μιας ΤΙΠΟΤΕΝΙΑΣ ιδεολογίας (όποια κι αν είναι αυτή) ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ! Και μια ζωή οι άνθρωποι θα έχουν ταμπέλες τύπου Έλληνας, Αλβανός, Βάζελος, Χριστιανός, σκουπιδιάρης, γιατρός, λευκός, αράπης, βρωμιάρης, φασίστας, αναρχικός, κουμμούνι κ.ο.κ. ξεχνώντας την πραγματική υπόστασή μας ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ που "συγκατοικούν" στον ίδιο πλανήτη με ανθρώπους αλλά και χιλιάδες άλλους ζωντανούς οργανισμούς που πρέπει να σέβονται!

Να σου αναφαίρω επίσης ότι και το δικό σου πληκτρολόγιο θέλει λίγο καθάρισμα γιατί κολάει το caps εκτός άν πηγαίνει το δάχτυλο καταλάθος στο shift

Καλός ή κακός όλοι έχουμε ταμπέλες και αυτό μας διαχωρίζει απο τα ζώα το ότι εγώ είμαι φτωχός και εσύ πλούσιος ο ένας λευκός και ό άλλος εγχρωμος είναι πραγματικότητα και κακός την αρνούμαστε ή θέλουμε να την αρνηθούμε η ιδεολογίες είναι αυτές που μας κάνουν και σκαιφτόμαστε αλλιώς θα είμασταν αγέλη και σε μία αγέλη θα κυριαρχούσαν οι ισχυροί ότι δηλαδή γίνετε και τώραβ απλά πιό ''πολιτισμένα'' όλα είναι μιά πυραμίδα που υπάρχει είναι η ίδια η φύση πως θα γίνει δηλαδή υπάρχουν ισχυροί υπάρχουν και αδύνατοι...

Από κάποιον που χρησιμοποιεί skinhead ως avatar??? Έχω διαβάσει πολλά παρόμοια άρθρα...

skinhead τον βλέπεις εσύ; τότε και ο φίλος Koing Koing είναι skinhead...

Επομενοοοοοος

1oν:Αλλα μας διδασκουν τα βιβλια....

Τί δηλαδή;

2ον:Κοντευουμε τα 12.000.000

Μπορεί να έχεις δίκιο...

3ον:Για ανεφερε μου ενα.....

http://immigrants-health.duth.gr/nomiko%20plaisio.html

Πάρε πολλά και χωρίς skinhead αυτήν την φορά και πές μου ειλικρινά πια χώρα θα το έκανε αυτό για σένα...

4ον:Γιατι κοιτατε μονο εναν λαο απο μι αξενη χωρα...Πες μου ποσοι Ινδοι,ποσοι πακιστανοι και ποσοι αλλοι δεν το εχουν κανει αυτο..??

Και τί είναι σωστό;

Απλα ελα να σου γνωρισω παιδια και γονεις στην Χαλκιδα οι οποιοι αγαπανε στα αληθια την Ελλαδα

Έχω σπίτι στην μουρτερή στην ευβοια και ξέρω πολύ καλά μήν φοβάσαι... εκτό άν στην χαλκίδα είναι ''άλλοι''

Και ναί εξακολουθώ να έχω την ίδια άποψη

όσο για την σφαιρική άποψη που έχεις καλύτερα να περιμένεις ακόμα λίγα χρόνια όπως κάνω και εγώ όπως κάνουν πολλοί για να γίνει πραγματικά σφαιρική...

Με γενικεύσεις κύριοι δεν γίνεται διάλογος ούτε προκύπτουν συμπεράσματα.

Ο αλλοδαπός θα σου φερθεί καλά αν του φερθείς και εσύ. Όταν τον αντιμετωπίζεις ρατσιστικά και υποτιμιτικά πολύ καλά θα κάνει να σου φέρεται άσχημα και να βρίζει τη χώρα σου.

Αν του δώσεις υποδομές θα πλυθεί. Δεν γεννήθηκε βρώμικος και άρρωστος. Όσο τους αντιμετωπίζετε σαν σκουπίδια θα "βρωμίζουν" τη χώρα μας. Αν τους φερθούμε ανθρώπινα δεν θα υπάρχουν προβλήματα. Όλα είναι φαύλος κύκλος. Παίρνεις ό,τι δίνεις.

Στον ερυθρό σταυρό που είμαι εθελοντής σαμαρείτης οι αλλοδαποί σε κοιτάνε αλλιώς όταν φοράς τη στολή, χαμογελάνε και λένε ευχαριστώ. Γιατί; Γιατί βλέποντας τη στολή ξέρουν ότι μπορούν να υπολογίζουν σε σένα ότι δεν θα κάνεις διακρίσεις, δεν θα τους αγριοκοιτάξεις και δεν θα τους κατηγορείς για την κατάντια μας.

Αν τους φερόμασταν όλοι καλύτερα θα χαμογελούσαν σε όλους, με ή χωρίς στολή.

Ένας υπέροχος και αγγελικά πλασμένος κόσμος... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τον αλβανο που βιασε μια κοπελα η τον αλβανο που εκλεψε μια τραπεζα θα τον δειχνουν στην τηλεοραση για εναν χρονο...Τον μαλ***α τον μπατσο που σκοτωσε το 15χρονο τον ξεχασανε κιολας.....

καπου ειπες οτι εισαι 16. μηπως εισαι πολυ μικρος να εχεις αποψη? δεν μπορει να τα εζησες ολα και να εχεις πληροφορηθει σωστα. το 16 χρονο Αλεξη το τιμησαν καποιοι πολυ καλα, μην ανυσηχεις. επρεπε μονο να εσπαγαν καποια σπιτια ακομη να εβλεπα τι θα ελεγαν καποιοι. Ισως και το δικο σου σπιτι. Οι αστυνομικοι κανουν μια χαρα δουλεια. Αλλα φταινε και φαινονται αυτοι. Σκεψου τι θα γινοταν αν ελειπαν αυτοι. Αυτο πρεπει να το καταλαβετε ολοι σας. Ποτε μα ποτε μην νομιζετε οτι τα ξερετε ολα, ποσο μαλλον για τη δουλεια καποιου που δεν την εχετε κανει ποτε. Κουραστηκα να ακουω για τους μπατσους και τα ψευτομαγκακια που κρυβονται στον οχλο και το παιζουν επαναστατες και ξαφνικα "συμπαραστεκονται" σε ενα παιδι σπαζοντας και λεηλατοντας. Η μαγκια και η επανασταση αλλου ειναι. Αλλου εισαι μικρε, αλλου. Στο ξαναλεω... ελα στη συναντηση. ειμαστε και κοντοχωριανοι.

Μη μου πεις και εσυ περιστατικα με αστυνομικους. εχω κι εγω να σου πω με αλλοδαπους. κουραστικα.

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα από εγληματίες που παίζουν με τα λεφτά των φορολογούμενων....

Link to comment
Share on other sites

Αναιβαινει η εγκληματικοτητα με τους ξενους..??Γιατι με του ελληνες δεν ανεβαινει..??

Ποσοι βιασμοι εχουν γινει απο ελληναρες...??

Και ποσοι απο αλλοδαπους....

Παντως το 60% ισως και παραπανω των βιασμων τα τελευταια χρονια εχει γινει απο δασκαλους και καθηγητες σε γυμνασια-λυκεια....(Δεν νομιζω να υπαρχουν ακομα ξενοι που να διδασκουν στα σχολεια....οχι πως θα με πειραζει...Ισως και καλυτερα γιατι θα βλεπαμε και θα μαθαιναμε απο διαφορες πλευρες την ζωη..)

Link to comment
Share on other sites

Kαθολου ακυρο απλα δεν το εξηγησα...Ανεφερες πως ο ξενος που δεν εχει να φαει θα κανει εγκλημα....Πες το εγκληματο εκανε (εκλεψε την τραπεζα) για να φαει...Ο αλλος απλα του καπνισε και σκοτωσε...Αλλα δεν παυει να ειναι ελληνας και αυτο τον βγαζει απο την πινη....

ησουν μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτητε το λιγο αλλιως

Πες οτι υπαρχει μια ομαδα που εχουν ολες τις δουλειες στο χερι τους και βλεπει οτι ο λαος (ντοπιος) ενος κρατους εχει παρει θαρρος και ζηταει αυξηση μισθων κανει απεργειες και εχει "σηκωσει κεφαλι".

Τι μπορει να κανει?

Να παει τις δουλειες αυτες σε χωρες που ο λαος τους πειναει και δουλευουν και για ψιχουλα, ή να φερει τον πεινασμενο αυτο λαο (μεταναστες) να δουλευει για ψιχουλα και να κανει τη δουλεια του στη χωρα τους χωρις να πληρωνουν "μετακομισεις" επιχειρησεων (που εμπεριεχει και αλλα εξοδα οπως νεο λαδωμα αρχων της νεας χωρας εγκαταστασης κλπ)

Τωρα τι λεμε εδω και ασχολουμαστε ειναι για πασατεμπο.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αναιβαινει η εγκληματικοτητα με τους ξενους..??Γιατι με του ελληνες δεν ανεβαινει..??

Ποσοι βιασμοι εχουν γινει απο ελληναρες...??

Και ποσοι απο αλλοδαπους....

Παντως το 60% ισως και παραπανω των βιασμων τα τελευταια χρονια εχει γινει απο δασκαλους και καθηγητες σε γυμνασια-λυκεια....(Δεν νομιζω να υπαρχουν ακομα ξενοι που να διδασκουν στα σχολεια....οχι πως θα με πειραζει...Ισως και καλυτερα γιατι θα βλεπαμε και θα μαθαιναμε απο διαφορες πλευρες την ζωη..)

εσυ που το ξερεις? μηπως μαθαινονται λογω της προσωπηκοτητας του βιαστη? Για παρε το πατινι σου και ελα στο ΣΕΦ!!!!!!

παρακαλω οταν δινεται στοιχεια να λετε και την πηγη. Και ευχομαι η πηγη να ειναι αξιοπιστη. Παραμυθια δεν πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Αναιβαινει η εγκληματικοτητα με τους ξενους..??Γιατι με του ελληνες δεν ανεβαινει..??

Ποσοι βιασμοι εχουν γινει απο ελληναρες...??

Και ποσοι απο αλλοδαπους....

Παντως το 60% ισως και παραπανω των βιασμων τα τελευταια χρονια εχει γινει απο δασκαλους και καθηγητες σε γυμνασια-λυκεια....(Δεν νομιζω να υπαρχουν ακομα ξενοι που να διδασκουν στα σχολεια....οχι πως θα με πειραζει...Ισως και καλυτερα γιατι θα βλεπαμε και θα μαθαιναμε απο διαφορες πλευρες την ζωη..)

Μηπως η εγκληματικοτητα εχει αυξηθει τα τελευταια χρονια λογο αλλοδαπων που ζουν στα ορια της ανεχιας?

Το καταλαβαινεις αυτο που σου λεω?

Ενα βιασμος δεν γινεται γιατι δεν εχεις να φας...

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτητε το λιγο αλλιως

Πες οτι υπαρχει μια ομαδα που εχουν ολες τις δουλειες στο χερι τους και βλεπει οτι ο λαος (ντοπιος) ενος κρατους εχει παρει θαρρος και ζηταει αυξηση μισθων κανει απεργειες και εχει "σηκωσει κεφαλι".

Τι μπορει να κανει?

Να παει τις δουλειες αυτες σε χωρες που ο λαος τους πειναει και δουλευουν και για ψιχουλα, ή να φερει τον πεινασμενο αυτο λαο (μεταναστες) να δουλευει για ψιχουλα και να κανει τη δουλεια του στη χωρα τους χωρις να πληρωνουν "μετακομισεις" επιχειρησεων (που εμπεριεχει και αλλα εξοδα οπως νεο λαδωμα αρχων της νεας χωρας εγκαταστασης κλπ)

Τωρα τι λεμε εδω και ασχολουμαστε ειναι για πασατεμπο.

Επιτελους!! Μιλησε και καποιος σωστα. . Αυτο ειπα σε ενα κυριο που γνωρισα τελευταια. Ο τυπος ειναι και συμβουλος πολιτικων προσωπων. Ολα οσα βλεπετε να κανουν οι πολιτικοι ειναι κατοπιν καθοδηγησης τετοιων ανθρωπων. Το θεμα ειναι οτι μου ειπε και μια αλλη εκδοχη. Ειναι και το διπλωματικο στη μεση. Αν παραδειγμα δεν δεχομασταν Αλβανους θα το εκανε η Τουρκια, οποτε καταλαβαινετε.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα δεν εχω σφαιρικη αποψη αλλα τωρα εχω αρχησει να διμιουργω...Οσο για το αβαταρ δεν ειναι skinhead αλλα μοηκανα....Δεν παιζει βεβαια κανενα ρολο....Το ενα μαλι ειναι απο μουσικη το αλλο απο κομα...:S

Οχι δεν ειμαι μεσα στον οχλο και σπαω ειμαι σε καθηστικη διαμαρτυρια για 5 ωρες και κλεινω τον κεντρικο δρομο για να καταλαβουν οι μεγαλοι πως ο λαος ελενχει και οχι αυτοι...Μπορει να ειμασταν λιγα ατομα αλλα και τοσα λιγα καναν την "δουλεια" που αλλοι οχι απλα βαριοντουσαν να κανουν αλλα λεγανε:Σιγα μην κατσω να κλεισω τον δρομο τι θα κερδισω...Ασε που αν ερθουν οι μπατσοι μπορει να τρεχω κιολας...Περασαν απειρα κοριτσακια και αγορακια μπροστα(μεσα στην φαση) λεγοντας κοιτα τι κανουν...Αυτο ειναι ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟς ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ....ΑΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΨΗΦΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ CAPS ΑΛΛΑ ΦΩΝΑΖΩ....Kανεις ομως δεν προκειται να με ακουσει απλα γιατι ειμαι 16 δεν ψηφιζω δεν εχω σφαιρικη αποψη και οπως λενε ολοι ειμαι μεσα στο κοπαδι....ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ ΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΤΠΤ...Παρολα αυτα μας λενε ολοι πως στην εποχη τους επαναστατησαν...Τοτε γιατι δεν το κανουν και τωρα...??

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτητε το λιγο αλλιως

Πες οτι υπαρχει μια ομαδα που εχουν ολες τις δουλειες στο χερι τους και βλεπει οτι ο λαος (ντοπιος) ενος κρατους εχει παρει θαρρος και ζηταει αυξηση μισθων κανει απεργειες και εχει "σηκωσει κεφαλι".

Τι μπορει να κανει?

Να παει τις δουλειες αυτες σε χωρες που ο λαος τους πειναει και δουλευουν και για ψιχουλα, ή να φερει τον πεινασμενο αυτο λαο (μεταναστες) να δουλευει για ψιχουλα και να κανει τη δουλεια του στη χωρα τους χωρις να πληρωνουν "μετακομισεις" επιχειρησεων (που εμπεριεχει και αλλα εξοδα οπως νεο λαδωμα αρχων της νεας χωρας εγκαταστασης κλπ)

Το φτηνό μεροκάματο όμως δεν λύνει το πρόβλημα, ίσα ίσα που το οξύνει!

Όλοι έχουν δικαίωμα σ' έναν βασικό μισθό και βλέπουμε ότι ακόμα και αυτά που παίρνει τώρα ένας εργάτης μειώνονται συνεχώς.

Ο αλλοδαπός, όντας ξένος και απελπισμένος ήρθε στην χώρα μας προσπαθώντας να επιβιώσει όπως μπορεί, δεν φταίει αυτός αλλά η κοινωνική πίεση που υφίστανται και το κράτος που το συμφέρει κατά πολύ η όλη κατάσταση... γιατί άντε μετά ο Έλληνας εργάτης να ζητήσει το κάτι περισσότερο που δικαιούται χωρίς να φοβάται ότι θα χάσει την δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ποτε δυνατον.....Ακου εκει ειναι το διπλωματικο μεσα..Οσο για την πηγη που μου ζητησατε ανοιξτε αυτο το μαυρο κουτι και πειτε μου τι λεει..???Παρολ'αυτα ο βιασμος δεν παυει να ειναι εγλκημα...Ποσοι πια ειναι αυτοι που κλεβουν...???Ωραια εγω δεν εχω να δωσω λινκ δωσε μου εσυ ομως το λινκ το οποιο να ειναι σωστο και να λεει πως εχουν αυξηθει τα εγκληματα λογο των ξενων

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα δεν εχω σφαιρικη αποψη αλλα τωρα εχω αρχησει να διμιουργω...Οσο για το αβαταρ δεν ειναι skinhead αλλα μοηκανα....Δεν παιζει βεβαια κανενα ρολο....Το ενα μαλι ειναι απο μουσικη το αλλο απο κομα...:S

Οχι δεν ειμαι μεσα στον οχλο και σπαω ειμαι σε καθηστικη διαμαρτυρια για 5 ωρες και κλεινω τον κεντρικο δρομο για να καταλαβουν οι μεγαλοι πως ο λαος ελενχει και οχι αυτοι...Μπορει να ειμασταν λιγα ατομα αλλα και τοσα λιγα καναν την "δουλεια" που αλλοι οχι απλα βαριοντουσαν να κανουν αλλα λεγανε:Σιγα μην κατσω να κλεισω τον δρομο τι θα κερδισω...Ασε που αν ερθουν οι μπατσοι μπορει να τρεχω κιολας...Περασαν απειρα κοριτσακια και αγορακια μπροστα(μεσα στην φαση) λεγοντας κοιτα τι κανουν...Αυτο ειναι ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟς ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ....ΑΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΨΗΦΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ CAPS ΑΛΛΑ ΦΩΝΑΖΩ....Kανεις ομως δεν προκειται να με ακουσει απλα γιατι ειμαι 16 δεν ψηφιζω δεν εχω σφαιρικη αποψη και οπως λενε ολοι ειμαι μεσα στο κοπαδι....ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ ΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΤΠΤ...Παρολα αυτα μας λενε ολοι πως στην εποχη τους επαναστατησαν...Τοτε γιατι δεν το κανουν και τωρα...??

Κανείς μας δεν έχει να χάσει τίποτα από την διαμαρτυρία. Και αν δεν ψηφίζουμε ακόμα, μπορούμε να κατέβουμε στους δρόμους να δείξουμε την άποψή μας...

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε το caps το είπα για τον Νίκο και όχι για σένα

Πολύ καλά κάνεις και φωνάζεις απλά δέν βγαίνει τπτ ξέρεις πότε θα βγεί;

όταν η σιωπή σου είναι εκωφαντική...

Δέν ξέρω άν με καταλαβαίνεις; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε το caps το είπα για τον Νίκο και όχι για σένα

Πολύ καλά κάνεις και φωνάζεις απλά δέν βγαίνει τπτ ξέρεις πότε θα βγεί;

όταν η σιωπή σου είναι εκωφαντική...

Δέν ξέρω άν με καταλαβαίνεις; :bowdown:

Καταλαβαινω....Οσο για την συζητηση και την αντιπαραθεση πιστευω να μην παρεξηγει κανενας...:bowdown:

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ποτε δυνατον.....Ακου εκει ειναι το διπλωματικο μεσα..Οσο για την πηγη που μου ζητησατε ανοιξτε αυτο το μαυρο κουτι και πειτε μου τι λεει..???Παρολ'αυτα ο βιασμος δεν παυει να ειναι εγλκημα...Ποσοι πια ειναι αυτοι που κλεβουν...???Ωραια εγω δεν εχω να δωσω λινκ δωσε μου εσυ ομως το λινκ το οποιο να ειναι σωστο και να λεει πως εχουν αυξηθει τα εγκληματα λογο των ξενων

Το δικό μου link δέν σου κάνει επειδή έχει skinhead;

Πήγαινε λίγο πιό πίσω και άνοιξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Καλός ή κακός όλοι έχουμε ταμπέλες και αυτό μας διαχωρίζει απο τα ζώα το ότι εγώ είμαι φτωχός και εσύ πλούσιος ο ένας λευκός και ό άλλος εγχρωμος είναι πραγματικότητα και κακός την αρνούμαστε ή θέλουμε να την αρνηθούμε η ιδεολογίες είναι αυτές που μας κάνουν και σκαιφτόμαστε αλλιώς θα είμασταν αγέλη και σε μία αγέλη θα κυριαρχούσαν οι ισχυροί ότι δηλαδή γίνετε και τώραβ απλά πιό ''πολιτισμένα'' όλα είναι μιά πυραμίδα που υπάρχει είναι η ίδια η φύση πως θα γίνει δηλαδή υπάρχουν ισχυροί υπάρχουν και αδύνατοι...

Κάτι δεν κατάλαβες... Αναφέρομαι στα πρόβατα που ακολουθούν ιδεολογίες και δεν αποκτούν την δική τους βάση της μόρφωσης και των εμπειριών τους!

καπου ειπες οτι εισαι 16. μηπως εισαι πολυ μικρος να εχεις αποψη? δεν μπορει να τα εζησες ολα και να εχεις πληροφορηθει σωστα. το 16 χρονο Αλεξη το τιμησαν καποιοι πολυ καλα, μην ανυσηχεις. επρεπε μονο να εσπαγαν καποια σπιτια ακομη να εβλεπα τι θα ελεγαν καποιοι. Ισως και το δικο σου σπιτι. Οι αστυνομικοι κανουν μια χαρα δουλεια. Αλλα φταινε και φαινονται αυτοι. Σκεψου τι θα γινοταν αν ελειπαν αυτοι. Αυτο πρεπει να το καταλαβετε ολοι σας. Ποτε μα ποτε μην νομιζετε οτι τα ξερετε ολα, ποσο μαλλον για τη δουλεια καποιου που δεν την εχετε κανει ποτε. Κουραστηκα να ακουω για τους μπατσους και τα ψευτομαγκακια που κρυβονται στον οχλο και το παιζουν επαναστατες και ξαφνικα "συμπαραστεκονται" σε ενα παιδι σπαζοντας και λεηλατοντας. Η μαγκια και η επανασταση αλλου ειναι. Αλλου εισαι μικρε, αλλου. Στο ξαναλεω... ελα στη συναντηση. ειμαστε και κοντοχωριανοι.

Μη μου πεις και εσυ περιστατικα με αστυνομικους. εχω κι εγω να σου πω με αλλοδαπους. κουραστικα.

Εντελώς αντίθετος στο 100% του συγκεκριμένου ποσταρίσματος!

1) Αν όλοι σκεφτόμασταν όπως ένας 16χρονος πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά! Και ναι, ένας 16χρονος ζει τη ζωή από μία πλευρά που εσύ δείχνεις να έχεις ξεχάσει! Την αγνή της πλευρά! Την πλευρά ενός ανθρώπου που δεν έχει βουτηχτεί στα σκ@τ@ όπως εσύ κι εγώ! Την πλευρά ενός ανθρώπου που πολεμάει για το καλύτερο μέλλον όλων μας! Μήπως εσύ στα τριαντακάτι σου χρόνια τα έχεις ζήσει όλα και μπορείς να κρίνεις? Ή μήπως να βάλουμε τον βρικόλακα Μητσοτάκη να κυβερνήσει που έχει πείρα από τη ζωή???

2) Όπως και αν "τίμησαν" κάποιο τον Αλέξη (κατ'εμέ ένα κακομαθημένο κωλοπαιδάκι) δεν πάυει αυτός ο άνθρωπος να είναι νεκρός από την κρίση ενός ΚΑΘΑΡΜΑΤΟΣ που οπλίστηκε από τη δική σου, τη δική μου, τη δική μας αδιαφορία! Μιλάμε σοβαρά τώρα??? Μιλάμε για τιμές στη μνήμη ενός παιδιού 16 χρονών που δολοφονήθηκε???

3) Οι αστυνομικοί κάνουν καλά τη δουλειά τους??? Συγνώμη κι όλας αλλά μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να ακουστεί αυτό! Στη συνάντηση θα μπορέσουμε να πούμε περισσότερα!

4) Μέχρι τώρα, σε κανένα ποστάρισμα δεν διάβασα από κανέναν να μιλάει για τα αλητάκια που κρύβονται στον όχλο και τα σπάνε φορώντας κουκούλες! Εσύ γιατί τα αναφέρεις ως αντεπιχείρημα? Ποιος σε έβαλε να τα λες αυτά? Η κυβέρνηση? Οι τηλεοράσεις? Οι εφημερίδες? Γιατί αν ήσουν εκεί και τα έβλεπες από πρώτο χέρι θα έλεγες άλλα πράγματα....

5) Η επανάσταση δεν είναι μαγκιά! Η επανάσταση είναι αγνή και καθαρή... και αν γίνει θα γίνει έξω στους δρόμους!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου link δέν σου κάνει επειδή έχει skinhead;

Πήγαινε λίγο πιό πίσω και άνοιξέ το.

Οχι δεν πηγαινε για εσενα..:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πω καληνυχτα και καλη συνεχεια :bowdown:

Εχουμε και σχολη αυριο απο τις 1 ως 8

Μην σκοτωθειτε, σκεφτειτε και τον Mod που θα μαζευει τα αιματα απο το ολο το φορουμ :bowdown:

Ποιος μαζευει και τα πιρανια στην κατηγορια των θηρευτων αν το μυρισουν κιολας :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πω καληνυχτα και καλη συνεχεια :bowdown:

Εχουμε και σχολη αυριο απο τις 1 ως 8

Μην σκοτωθειτε, σκεφτειτε και τον Mod που θα μαζευει τα αιματα απο το ολο το φορουμ :bowdown:

Ποιος μαζευει και τα πιρανια στην κατηγορια των θηρευτων αν το μυρισουν κιολας :bowdown::hysterical:

Συνφωνω..Μιας και εγω δεν εχω σχολη στις μια αλλα σχολειο στις 8...:S

Αντε τα λεμε αυριο

Και ναι θα ερθω στην συναντηση αυριο θα κανω και την παραγκελια μου...:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

5) Η επανάσταση δεν είναι μαγκιά! Η επανάσταση είναι αγνή και καθαρή... και αν γίνει θα γίνει έξω στους δρόμους!

Ρε Νίκο μου συγνώμη αλλά αυτή είναι αγνή και καθαρή επανάσταση; προφανώς σε αυτό αναφαίρετε ο φίλος

post-5310-1241728386_thumb.jpgpost-5310-1241728425_thumb.jpgpost-5310-1241728482_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

ώχ είδα τον klaz.......................... :bowdown:

Βρέ τι κάνει το κάπνισμα απο πού ξεκίνησε και πού έφτασε η κουβέντα...

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς αντίθετος στο 100% του συγκεκριμένου ποσταρίσματος!

1) Αν όλοι σκεφτόμασταν όπως ένας 16χρονος πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά! Και ναι, ένας 16χρονος ζει τη ζωή από μία πλευρά που εσύ δείχνεις να έχεις ξεχάσει! Την αγνή της πλευρά! Την πλευρά ενός ανθρώπου που δεν έχει βουτηχτεί στα σκ@τ@ όπως εσύ κι εγώ! Την πλευρά ενός ανθρώπου που πολεμάει για το καλύτερο μέλλον όλων μας! Μήπως εσύ στα τριαντακάτι σου χρόνια τα έχεις ζήσει όλα και μπορείς να κρίνεις? οχι αλλα σιγουρα περισσοτερα. Ή μήπως να βάλουμε τον βρικόλακα Μητσοτάκη να κυβερνήσει που έχει πείρα από τη ζωή??? :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::hysterical:

2) Όπως και αν "τίμησαν" κάποιο τον Αλέξη (κατ'εμέ ένα κακομαθημένο κωλοπαιδάκι) δεν πάυει αυτός ο άνθρωπος να είναι νεκρός από την κρίση ενός ΚΑΘΑΡΜΑΤΟΣ που οπλίστηκε από τη δική σου, τη δική μου, τη δική μας αδιαφορία! Μιλάμε σοβαρά τώρα??? Μιλάμε για τιμές στη μνήμη ενός παιδιού 16 χρονών που δολοφονήθηκε??? Ξερεις ποσοι δολοφονοι κυκλοφορουν αναμεσα μας? Ολοι μας. σπαζομαι οταν ακουω να τον λενε δολοφονο. 1)δεν ημασταν μπροστα 2)σαν πολλοι μαρτυρες βρεθηκαν ρε παιδι μου και ολοι ειδαν ακριβως τα ιδια.3)οι οδηγοι της αθηνας ειναι σαν αυτον τον αστυνομικο. δολοφονοι εξ'αμελειας. οπλοφορουν ολοι.

3) Οι αστυνομικοί κάνουν καλά τη δουλειά τους??? Συγνώμη κι όλας αλλά μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να ακουστεί αυτό! Στη συνάντηση θα μπορέσουμε να πούμε περισσότερα! Μιλαω για τον αστυνομικο τον απλο. Πες μου ενα κλαδο που να δουλευει σωστα. Θα μου πεις ειναι αστυνομικος. Ενταξει

4) Μέχρι τώρα, σε κανένα ποστάρισμα δεν διάβασα από κανέναν να μιλάει για τα αλητάκια που κρύβονται στον όχλο και τα σπάνε φορώντας κουκούλες! Εσύ γιατί τα αναφέρεις ως αντεπιχείρημα? Ποιος σε έβαλε να τα λες αυτά? Η κυβέρνηση? Οι τηλεοράσεις? Οι εφημερίδες? Γιατί αν ήσουν εκεί και τα έβλεπες από πρώτο χέρι θα έλεγες άλλα πράγματα.... Δε μιλησα για κουκουλες. τα ειδα και μπροστα μου φιλαρακι. α, ο μητσοτακης με εβαλε

5) Η επανάσταση δεν είναι μαγκιά! Η επανάσταση είναι αγνή και καθαρή... και αν γίνει θα γίνει έξω στους δρόμους! Υπερ των οσων λες αρκει να μην ερμηνευτουν λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...