Jump to content

Καπνισμα


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι , θα αποαγορευτεί σε όλους τους κλειστούς δημόσιους χώρους ;

Απ'όσο άκουσα, σε χώρους άνω των 70 τετραγωνικών μέτρων θα υποχρεωθούν οι ιδιοκτήτες να διαμορφώσουν ειδικούς χώρους καπνιζόντων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έρε ζόρι που θα φάτε η καπνιστές :wub:

Link to comment
Share on other sites

Έρε ζόρι που θα φάτε η καπνιστές :wub:

Στην ταβέρνα πάντως θα καπνίζω :P

Link to comment
Share on other sites

Στην ταβέρνα πάντως θα καπνίζω :wub:

Μπα θα έρθουν και μέλη εκτός φόρουμ :P

Link to comment
Share on other sites

Φερνω ναργιλε. καποιος να φερει τα αναλωσιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φερνω ναργιλε. καποιος να φερει τα αναλωσιμα!!!

Τί γεύση θες???

Link to comment
Share on other sites

Κατι δυνατο, ετσι να τη μπω στους μη καπνιστες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι δυνατο, ετσι να τη μπω στους μη καπνιστες!!!

Κοίτα αν έχει γεύση σουβλάκι δεν έχω πρόβλημα αλλιώς και εσένα σε περιμένει… :wub:

Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν με email:

Σε μία πρόσφατη έρευνα που έγινε στην Ελλάδα, το ερώτημα που τέθηκε για να συμπληρώσουν γραπτώς οι ερωτηθέντες ήταν:

«ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜEΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ» ;

- 21% AΠΑΝΤΗΣΕ : « NAI »

- 17% ΑΠΑΝΤΗΣΕ : « OXI »

- 62% ΑΠΑΝΤΗΣΕ : « عهد الأمن العالمي بواشنط »

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες...Το ξαναεγραψε καποιος....Παντως πιστευω πως ειναι αρκετα ρατσιστικο μιας και στο 62%δεν υπαρχει μια συγκικριμενη απαντηση αλλα η καθε απαντηση η οποια δεν ηταν στα ελληνικα...:S

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος βρισκω πολυ σωστα αφτα που λεει ο stormtrooper sxetika θρησκεια κτλπ και περι ρατσισμου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη οι οροι ρατσιστης, ρατσισμος και ρατσιστικο πανε κι ερχονται αυθαιρετα και χωρις σκεψη, παρακαλω καποιον ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΘΕΙ τι σημαινει ρατσισμος γιατι εγω δεν ξερω (μαλλον).... :bowdown: . Αναμενω καποιον να μου ορισει τον ρατσισμο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη οι οροι ρατσιστης, ρατσισμος και ρατσιστικο πανε κι ερχονται αυθαιρετα και χωρις σκεψη, παρακαλω καποιον ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΘΕΙ τι σημαινει ρατσισμος γιατι εγω δεν ξερω (μαλλον).... :bowdown: . Αναμενω καποιον να μου ορισει τον ρατσισμο.

E, ναι... Βασικά πολύ εύκολα έχει χρησιμοποιηθεί αυτός ο όρος και στο παρόν τόπικ (αλλά και γενικά) και νομίζω πως σωστά ο φίλος fishaki έχει παρεξηγηθεί! Ας είμαστε λίγο πιο προσεχτικοί σε χαρακτηρισμούς που... δεν είναι και ιδιαίτερα καλοί :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα Τίποτα... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κιολας...... :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Ακου εκει δεν υπαρχουν ρατσιστες....Μπορω να σου αναφερω απειρα παραδειγματα απο τον κοσμο της ηλικιας μου αλλα και απο μεγαλυτερες ηλικιες οι οποιες ειναι τιγκα στο ρατσιμος....

Το πιο απλο παραδειγμα:Βριζονται δυο παιδια και ειναι ετοιμα να πλακωθουν(ελληνες) πανω σε ολη την φαση του τσακωμουν ο ενας λεει τον αλλο αλβανο(χωρις να θελω να θυξω κανενα) και τοτε ειναι που φευγει η πρωτη μπουνια.....

2ο παραδειγμα:Καθηγητης σε σχολειο....Κανουν 2 παιδια φασαρια μεσα στην ταξη και ο καθηγητης λεει στο ενα παιδι το οποιο ηταν αλωδαπο να βγει εξω....Αφου βγαινει συμπληρωνει την φραση του λεγοντας....Εχουμε να ασχοληθουμε με τους ελληνες εχουμε και τους αλβανους τωρα....(μετα απο 3 μερες ο καθηγητης ζητησε δημοσια συγνωμη)

Στο δευτερο παραδειγμα φανταστειτε πως προκειται και για εναν (υποτηθεται) μορφομενο ανθρωπο που εχει χαλασει χρονια της ζωης στου στο διαβασμα....

Λοιπον απο την δικια μου εμπειρια Ρατσισμος ειναι η διαφοροποιηση που κανει μια κοινωνικη ομαδα προς αλλο ατομο το οποιο εχει διαφορετικα εξωτερικα,εσωτερικα,θρησκευτηκα ακομα και εθνικα χαρακτηριστικα.....

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα μου φανηκε τελειως λαθος η προταση σου...Για αυτο και εγραψα οτι εγραψα...Το quote το εσβησα..... :bowdown::bowdown::bowdown:

Ααα επεισης χωρις να θελω να σε θηξω σε προτρεπω να διαβασεις την υπογραφη σου....:bowdown:

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ή ευτηχώς... ρατσιστές στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχουν Αλλιώς θα ξέραν να σε πληροφορήσουν περί του θέματος...

Καθαρίζουμε το πληκτρολόγιο καμιά φορά... Σου κόλλησε το Caps Lock :bowdown:

Μπορώ να απαριθμήσω πολλές περιπτώσεις ρατσισμού στην Ελλάδα! Και μόνο να φανταστείς ότι μέσα στο Ελληνικό κοινοβούλιο υπάρχει άνθρωπος με το επίθετο "Πλεύρης" είναι αρκετό για να πούμε ότι οι Έλληνες είναι αρκετά ρατσιστές όσον αφορά του ξένους!!!

Από κει και πέρα.... Ρατσιστές είμαστε όλοι μας σε διάφορους τομείς της ζωής μας! π.χ. προσωπικά είμαι ρατσιστής με συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων που αφορά τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις (δεν το αναπτύσσω περισσότερο). Επίσης είμαι ρατσιστής με τους.... ρατσιστές. Ακόμα και ο αντιρατσισμός είναι φασισμός!

Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα παγκοσμίως είναι ο ρατσισμός! Αν δεν ήταν έτσι, πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά στον κόσμο!

Απλά σκεφτείτε στην θέση των Αφρικάνων που πεθαίνουν καθημερινά από πεινά, δολοφονίες, αρρώστιες να ήταν λευκοί άνθρωποι!

Αλλά τί μας νοιάζει??? Μαύροι είναι!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφή μου για να την έβαλα σημαίνει ότι την γνωρίζω καλά...

όσο για την προτασή μου την έσβησα μόνο και μόνο για να μήν ΞΑΝΑέρθω σε αντιπαράθεση με αντίθετους απο εμένα φίλους.Όχι ότι δεν την υποστηρίζω αλλά θα πάει αλλού το topic και δεν θέλω... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καθαρίζουμε το πληκτρολόγιο καμιά φορά... Σου κόλλησε το Caps Lock :bowdown:

΄

Είσαι απίστευτος σε γουστάρω με χίλια και το ξέρεις... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καθαρίζουμε το πληκτρολόγιο καμιά φορά... Σου κόλλησε το Caps Lock :bowdown:

Μπορώ να απαριθμήσω πολλές περιπτώσεις ρατσισμού στην Ελλάδα! Και μόνο να φανταστείς ότι μέσα στο Ελληνικό κοινοβούλιο υπάρχει άνθρωπος με το επίθετο "Πλεύρης" είναι αρκετό για να πούμε ότι οι Έλληνες είναι αρκετά ρατσιστές όσον αφορά του ξένους!!!

Από κει και πέρα.... Ρατσιστές είμαστε όλοι μας σε διάφορους τομείς της ζωής μας! π.χ. προσωπικά είμαι ρατσιστής με συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων που αφορά τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις (δεν το αναπτύσσω περισσότερο). Επίσης είμαι ρατσιστής με τους.... ρατσιστές. Ακόμα και ο αντιρατσισμός είναι φασισμός!

Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα παγκοσμίως είναι ο ρατσισμός! Αν δεν ήταν έτσι, πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά στον κόσμο!

Απλά σκεφτείτε στην θέση των Αφρικάνων που πεθαίνουν καθημερινά από πεινά, δολοφονίες, αρρώστιες να ήταν λευκοί άνθρωποι!

Αλλά τί μας νοιάζει??? Μαύροι είναι!

:bowdown::bowdown::bowdown::hysterical: +1000 Eπεισης ρατσισμος υπαρχει παντου πχ.Στα ψαρια μας υπαρχει ρατσισμος προς τα ψαρια αλμπινο...Οταν εχουμε ψαρια εκτων οποιων ενα εινα αλμπινο πολλες φορες υπαρχουν επιθετικες κινησεις προς αυτα....Οσο για αυτο που λες περι αντιρατσισμου πιστευω πως οταν εισαι ρατσιστης προς τους ρατσιστες δεν κερδιζεις τπτ....Με αυτον τον τροπο δεν βοηθας την κατασταση..Πιστευω πως πρεπει να αντιμετωπιζουμε τον ρατσισμο σαν μια αρρωστια οπου μονο με παραδειγματα και με εικονες μπορει να θεραπευτει....Η επιθεση προς τα ατομα αυτα ειναι πολλες φορες αντιδραση ενος καθημερινου ανθρωπου αλλα σιγουρα δεν βοηθαει...

Τελως παντων ρατσισμος υπαρχει και ετσι οπως παει ο κοσμος παντα θα υπαρχει.....Προσωπικα και εγω προς τους ρατσιστες ειμαι ρατσιστης(σε μικρο βαθμο πιστευω) αλλα προς τις σεξουαλικες επιθυμιες...Απλα δεν με ενδιαφερει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του...Ας ξερω τι κανω εγω και απο εκει και περα ειναι προσωπικο του καθενος......

Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφή μου για να την έβαλα σημαίνει ότι την γνωρίζω καλά...

όσο για την προτασή μου την έσβησα μόνο και μόνο για να μήν ΞΑΝΑέρθω σε αντιπαράθεση με αντίθετους απο εμένα φίλους.Όχι ότι δεν την υποστηρίζω αλλά θα πάει αλλού το topic και δεν θέλω... :bowdown:

Εχει παει και κοντευει να γυρησει κιολας....Προτεινω να δωσουμε ενα τελος η οποιος θελει να συνεχιστει η συζητηση αυτη ας ανοιξει καινουργιο τοπικ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες...Το ξαναεγραψε καποιος....Παντως πιστευω πως ειναι αρκετα ρατσιστικο μιας και στο 62%δεν υπαρχει μια συγκικριμενη απαντηση αλλα η καθε απαντηση η οποια δεν ηταν στα ελληνικα...:S

Εγω το ειχα ανεβασει... αλλα οχι για να μειωσω τους μεταναστες , καμια σχεση... :bowdown:

το ανεβασα απλα για το κωμικοτραγικο της υποθεσης!

Ειμαι το τελευταιο ατομο πανω στον ΓΑΛΑΞΙΑ με ρατσιστικες τασεις...

...και οσοι το παιζουν ρατσιστακια και φασιστακια σιγουρα δεν εχουν ζησει σε ξενη χωρα για να καταλαβουν τι εστι ρατσισμος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την εξής απορία, όταν λέμε περί αλλοδαπών κινητών εστιών μόλυνσης, σε ποιους ακριβώς λαούς αναφερόμαστε????

Γιατί αλλοδαποί είναι όλοι όσοι κατοικούν στην Ελλάδα και δεν είναι Έλληνες.

Εάν λοιπόν δεν περιλαμβάνουμε σε αυτή την λέξη Άγγλους, Γάλλους, Γερμανούς που αποδεδειγμένα δεν είναι παραδείγματα προς μίμηση σχετικά με την προσωπική τους υγιεινή (για τους Γερμανούς ομολογώ ότι δεν γνωρίζω αλλά κόλλαγε σαν έκφραση), αλλά μόνο φτωχούς οικονομικούς μετανάστες, τότε αυτό στα δικά μου αυτιά είναι ρατσισμός...!!!!

Έγινε επεξεργασία - chchhypno
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο την δικια μου εμπειρια Ρατσισμος ειναι η διαφοροποιηση που κανει μια κοινωνικη ομαδα προς αλλο ατομο το οποιο εχει διαφορετικα εξωτερικα,εσωτερικα,θρησκευτηκα ακομα και εθνικα χαρακτηριστικα.....

Σωστος αλλα ελλειπης ο ορισμος σου φιλε... Για να δειτε ολοι σας τι εστι ρατσισμος ανατρεξτε εδω:

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A1%CE%B1%...%BC%CF%8C%CF%82

Δεν νομιζω να υπαρχουν πολλοι απο εμας (Ελληνες εννοω) που να θεωρουν τους αλλους κατωτερους. Το οτι καποιοι απο αυτους τους αλλους ειναι βρωμιαρηδες, σε μεγαλυτερο ποσοστο απο εμας τους Ελληνες (λογω μοιρας κυριως), και το οτι δεν θελουν ορισμενοι Ελληνες (μεσα σε αυτους κι εγω) τους ξενους διπλα μας (τοσους πολλους τουλαχιστον) δεν νομιζω να ειμαστε ρατσιστες. Μη φιλοξενοι και καθολου φιλικοι ναι, αλλα οχι ρατσιστες. Και δεν εχει να κανει λογω θρησκειας κοινωνικης θεσης ή φυλης αλλα μονο και μονο λογω των επιπτωσεων που υπαρχουν. Συμφωνα με το δικο μου ματι παντα. Οσοι θελουν να πιστευουν οτι ατομα σαν εμενα ειναι ρατσιστες να μου το πουν μετα απο 20 χρονια οταν θα βλεπουν τα παιδια τους.

Οσο το "γκαλοπ" που ανεβασα δεν νομιζω να μειωνει κανεναν. Δεν κατηγορει και δεν βριζει κανεναν. Απλα περιγραφει (ισως σε ακραιο υφος) τη πραγματικη κατασταση. Καντε ενα αναλογο γκαλοπ στους επιβατες ενος λεωφορειου και του ηλεκτρικου της Αθηνας ή ακομη καλυτερα οπουδηποτε στο κεντρο της Αθηνας και αν δειτε μεγαλες αποκλισεις στα ποσοστα να με χαιρετισετε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...