Jump to content

Καπνισμα


Recommended Posts

Και ναι θα ερθω στην συναντηση αυριο θα κανω και την παραγκελια μου... :bowdown:

ειδατε πως καταφερνω το κοσμο μας να ερθει στις συναντησεις??? :bowdown::bowdown::bowdown::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε Νίκο μου συγνώμη αλλά αυτή είναι αγνή και καθαρή επανάσταση; προφανώς σε αυτό αναφαίρετε ο φίλος

post-5310-1241728386_thumb.jpgpost-5310-1241728425_thumb.jpgpost-5310-1241728482_thumb.jpg

Κι εγώ είπα πως κανένας δεν ανάφερε τίποτα πάνω σε αυτό το θέμα και δεν στέκει ως αντεπιχείρημα! Τα συγκεκριμένα είναι γεγονότα που είναι σε άλλη κουβέντα και όχι στην τρέχουσα!

Link to comment
Share on other sites

...Το θεμα ειναι οτι μου ειπε και μια αλλη εκδοχη. Ειναι και το διπλωματικο στη μεση. Αν παραδειγμα δεν δεχομασταν Αλβανους θα το εκανε η Τουρκια, οποτε καταλαβαινετε.

Οποτε?

Για πε το.

Link to comment
Share on other sites

Το φτηνό μεροκάματο όμως δεν λύνει το πρόβλημα, ίσα ίσα που το οξύνει! .....

Το "ομως" που κολλαει?

Ειπα κατι διαφορετικο?

Το προβλημα οξυνεται για τους εργαζομενους, οχι για τους εργοδοτες.

Για αυτους μιλαγα οτι εχουν βρει τη λυση των προβληματων τους. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!! Μιλησε και καποιος σωστα. . Αυτο ειπα σε ενα κυριο που γνωρισα τελευταια. Ο τυπος ειναι και συμβουλος πολιτικων προσωπων. Ολα οσα βλεπετε να κανουν οι πολιτικοι ειναι κατοπιν καθοδηγησης τετοιων ανθρωπων. Το θεμα ειναι οτι μου ειπε και μια αλλη εκδοχη. Ειναι και το διπλωματικο στη μεση. Αν παραδειγμα δεν δεχομασταν Αλβανους θα το εκανε η Τουρκια, οποτε καταλαβαινετε.

Και εσύ αντί να πεις στον κύριο σύβουλο πολιτικών προσώπων πόσο ρόμπα έχουν γίνει, κάθησες να πάρεις εξηγήσεις περί μετανάστευσης????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ CAPS ΑΛΛΑ ΦΩΝΑΖΩ....Kανεις ομως δεν προκειται να με ακουσει απλα γιατι ειμαι 16 δεν ψηφιζω δεν εχω σφαιρικη αποψη

Φίλε μου μια χαρά άποψη έχεις και μάλιστα σωστότατη και βλέπεις τα πράγματα όπως πραγματικά είναι... ΣΑΠΙΑ δηλαδή σε αντίθεση με κάποιους που αρνουνται να δούνε την πραγματικότητα...

...ρίχνοντας το φταίξιμο στους... αλλοδαπούς! :bowdown:

Κάποιοι ξεχνάνε ή μάλλον αγνοούν η λέξη Γραικός τι σήμαινε στο εξωτερικό...

Κάποιοι ξεχνάνε οτι κάθε τετραετία ψηφίζουν κλέφτες, απατεώνες και... βιαστές (παιδεραστίες σε εκκλησιαστικές σχολές, σε δικαστικά μέγαρα, σε σχολεία κτλ κτλ)

Κάποιοι ξεχνάνε στο πρώτο κύμα στρατού στην Κύπρο πόσοι Έλληνες βίασαν και καταστρέψανε οικογένειες στην Κύπρο όταν σχεδόν κάθε κυπριακή οικογένεια είχε από ενα τέτοιο περιστατικό... (είμαι παιδί που ο πατέρας του ήταν στα γεγονότα στην Κύπρο σε μια από τις μεγαλύτερες προδοσίες της Ελλάδας)

Και ποοοοοσα αλλα... το βουλώνουμε ομως εδω! Δεν μας αγγίζουν αυτα! Το παίζουμε και καλα συνέχεια του Περικλή και του χρυσού αιώνα του!!!

...πραγματικά εχω σιχαθεί τους “ελληναρες” "πατρίδα θρησκεία οικογένεια και η σημαία τούμπανο" να κοκορεύονται για την πλασματική ανωτερότητα τους (τελειόφοιτοι λυκείου οι περισσότεροι και ΑΝ) και όταν θα τους δοθεί η ευκαιρία να υπερασπιστούν τα πιστεύω τους θα γίνουν καπνός όπως τοτε (βλέπε Κύπρο) οι όμοιοι τους...

Πραγματικά διάβαζα κατι απαντήσεις και πίστεψα σε μια στιγμή οτι διαβάζω "Στόχο" :bowdown: ...

Κάποιοι χάνουν το νόημα... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς αντίθετος στο 100% του συγκεκριμένου ποσταρίσματος!

1) Αν όλοι σκεφτόμασταν όπως ένας 16χρονος πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά! Και ναι, ένας 16χρονος ζει τη ζωή από μία πλευρά που εσύ δείχνεις να έχεις ξεχάσει! Την αγνή της πλευρά! Την πλευρά ενός ανθρώπου που δεν έχει βουτηχτεί στα σκ@τ@ όπως εσύ κι εγώ! Την πλευρά ενός ανθρώπου που πολεμάει για το καλύτερο μέλλον όλων μας! Μήπως εσύ στα τριαντακάτι σου χρόνια τα έχεις ζήσει όλα και μπορείς να κρίνεις? οχι αλλα σιγουρα περισσοτερα. Ή μήπως να βάλουμε τον βρικόλακα Μητσοτάκη να κυβερνήσει που έχει πείρα από τη ζωή??? :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::hysterical:

2) Όπως και αν "τίμησαν" κάποιο τον Αλέξη (κατ'εμέ ένα κακομαθημένο κωλοπαιδάκι) δεν πάυει αυτός ο άνθρωπος να είναι νεκρός από την κρίση ενός ΚΑΘΑΡΜΑΤΟΣ που οπλίστηκε από τη δική σου, τη δική μου, τη δική μας αδιαφορία! Μιλάμε σοβαρά τώρα??? Μιλάμε για τιμές στη μνήμη ενός παιδιού 16 χρονών που δολοφονήθηκε??? Ξερεις ποσοι δολοφονοι κυκλοφορουν αναμεσα μας? Ολοι μας. σπαζομαι οταν ακουω να τον λενε δολοφονο. 1)δεν ημασταν μπροστα 2)σαν πολλοι μαρτυρες βρεθηκαν ρε παιδι μου και ολοι ειδαν ακριβως τα ιδια.3)οι οδηγοι της αθηνας ειναι σαν αυτον τον αστυνομικο. δολοφονοι εξ'αμελειας. οπλοφορουν ολοι.

3) Οι αστυνομικοί κάνουν καλά τη δουλειά τους??? Συγνώμη κι όλας αλλά μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να ακουστεί αυτό! Στη συνάντηση θα μπορέσουμε να πούμε περισσότερα! Μιλαω για τον αστυνομικο τον απλο. Πες μου ενα κλαδο που να δουλευει σωστα. Θα μου πεις ειναι αστυνομικος. Ενταξει

4) Μέχρι τώρα, σε κανένα ποστάρισμα δεν διάβασα από κανέναν να μιλάει για τα αλητάκια που κρύβονται στον όχλο και τα σπάνε φορώντας κουκούλες! Εσύ γιατί τα αναφέρεις ως αντεπιχείρημα? Ποιος σε έβαλε να τα λες αυτά? Η κυβέρνηση? Οι τηλεοράσεις? Οι εφημερίδες? Γιατί αν ήσουν εκεί και τα έβλεπες από πρώτο χέρι θα έλεγες άλλα πράγματα.... Δε μιλησα για κουκουλες. τα ειδα και μπροστα μου φιλαρακι. α, ο μητσοτακης με εβαλε

5) Η επανάσταση δεν είναι μαγκιά! Η επανάσταση είναι αγνή και καθαρή... και αν γίνει θα γίνει έξω στους δρόμους! Υπερ των οσων λες αρκει να μην ερμηνευτουν λαθος.

οχι αλλα σιγουρα περισσοτερα.

Προσωπικά αμφιβάλλω! Γιατί η γνώση, η εξυπνάδα και η κρίση δεν είναι είναι ηλικιακό θέμα!!! Είναι θέμα συνείδησης και αντίληψης!

Ξερεις ποσοι δολοφονοι κυκλοφορουν αναμεσα μας? Ολοι μας. σπαζομαι οταν ακουω να τον λενε δολοφονο. 1)δεν ημασταν μπροστα 2)σαν πολλοι μαρτυρες βρεθηκαν ρε παιδι μου και ολοι ειδαν ακριβως τα ιδια.3)οι οδηγοι της αθηνας ειναι σαν αυτον τον αστυνομικο. δολοφονοι εξ'αμελειας. οπλοφορουν ολοι.

Σπάζεσαι όταν ακούς να τον λένε δολοφόνο??? Πως να τον αποκαλέσουμε? Θύμα? Μήπως "και γ@μω τα άτομα"? Μήπως άξιο παλικάρι?

Το ότι δεν είμασταν μπροστά τί πάει να πει? Ότι δεν έγινε δολοφονία? Ούτε που με καίει το τί του έκανε πιο πριν το πιτσιρίκι. Μπορεί να του έβρισε τη μάνα, τον ίδιο και όλο του το σόι! Μπορεί να του πέταξε μπουκάλι ή πέτρα... Καλά του έκανε στην τελική. Αν στο έκαναν εσένα αυτό και οπλοφορούσες, θα τραβούσες όπλο??? Συγχαρητήρια!!! Δεν πιάνω την λογική σου... και δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει λογική σε όλα αυτά!

Και τί πας να μου συγκρίνεις? Τους οδηγούς της Αθήνας (είσαι ένας από αυτούς, μη το ξεχνάς) με τον μπάτσο? Το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι εσύ (γενικά) με την ψήφο σου τους έδωσες το δικαίωμα να κυκλοφορούν οπλισμένοι. Και το χειρότερο είναι ότι υποστηρίζεις αυτή τη λογική και δεν βλέπεις τις δικιές σου ευθύνες! Αλλα σου φταίνε οι βρωμιάριδες, οι κουκουλοφόροι, οι πολιτικοί... αλλά όχι εσύ!

Μιλαω για τον αστυνομικο τον απλο. Πες μου ενα κλαδο που να δουλευει σωστα. Θα μου πεις ειναι αστυνομικος. Ενταξει

Ναι είναι αστυνομικός!!! Είναι βρωμόμπατσος που οπλοφορεί! Είναι ένα ΚΑΘΑΡΜΑ που κυκλοφορεί στους δρόμους τρομοκρατόντας συνειδήσεις! Τίποτα δεν λειτουργεί σωστά. Αλλά αυτό το ΚΑΘΑΡΜΑ τράβηξε όπλο! Όπλο που του το έδωσες εσύ και ο κάθε "εσύ" και θεωρείς πως κάνει και καλά τη δουλειά του και τί θα κάναμε χωρίς αυτούς!!!

Δε μιλησα για κουκουλες. τα ειδα και μπροστα μου φιλαρακι. α, ο μητσοτακης με εβαλε

Τα είδες μπροστά σου και αυτό που σου κάνει κλικ είναι αυτά που ανάφερες πιο πάνω? Δεν σε άγγιξε τίποτα άλλο? Δηλαδή εκείνες τις μέρες γίνανε απλά πλιάτσικα και χουλιγκανισμοί? Αυτό έχεις κρατήσει και θα θυμάσαι στο μέλλον? Ή μήπως επειδή στους δρόμους ήταν 14χρονα και 17χρονα δεν έχουν σφαιρική άποψη και δεν ξέρουν τί τους γίνεται και απλά θέλουν να γλιτώσουν μαθήματα???

Η μαγκιά, που ανάφερες κι εσύ πιο πάνω, είναι να βλέπεις πέρα από τις πράξεις και τα γεγονότα. Να μπορείς να αναλύεις και να κρίνεις τις καταστάσεις και να βγάζεις συμπεράσματα τα οποία θα σε διδάξουν στο μέλλον. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που κάνουν τα "πιτσιρίκια"... Λαμβάνουν εμπειρίες, τις επεξεργάζονται και διαμορφώνουν το χαρακτήρα τους! Είναι αυτό που δεν κάνεις εσύ και πολλοί από εμάς που έχουμε την δουλίτσα μας και την ενήλικη "ζωή" μας. Που νομίζουμε ότι τελειώσαμε ως άνθρωποι. Πως έχουμε διαμόρφωσει απόψεις και δεν συνεχίζουμε να ψάχνουμε και να κρίνουμε! Γιατί έτσι μας βολεύει. Έτσι μας έχουν "διδάξει". Έτσι θέλουν να είμαστε! ΜΑΛΑΚΕΣ!!!

Ειλικρινά προσπάθησα να είμαι κόσμιος! Και γράφω αυτό το ποστ εδώ και μία ώρα γράφοντας και ξανασβήνοντας, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι κόσμιος με τέτοιες αντιλήψεις! Επίσης προσπάθησα να μη βγάλω καμία προσωπική αντιπαράθεση! Όμως γιατί να πω ψέματα??? Έχω προσωπικό πρόβλημα μαζί σου με τέτοιου είδους αντιλήψεις! Άνθρωποι με τέτοιες αντιλήψεις είναι αυτοί που έχουν φέρει την κατάσταση εδώ...

Και δυστυχώς είστε πολλοί!!!

ΥΓ: Ζητώ συγγνώμη από τους συμφορουμίτες και από τους MODs για τον τρόπο γραφής μου. Δεκτή η όποια κύρωση!

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωποι με τέτοιες αντιλήψεις είναι αυτοί που έχουν φέρει την κατάσταση εδώ...

Και δυστυχώς είστε πολλοί!!!

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειτα απο μια ημερα μπηκα και οταν ειδα τι λετε, εμεινα.

Τα παιδια σιγουρα δεν βγηκαν να κανουν χαβαλε, αλλα να συμπαρασταθουν στο αδικοχαμενο παιδι λετε. ΟΚ.

Εγω ημουν σοφοτερος στα 15 μου απο τωρα (34) ή απλα δεν εχω αντιληψη. Αυτο θελετε να βγει. οκ

Την οικογενεια τη σακατεψαμε. Πατριδα και θρησκεια δεν θελετε να εχουμε. Δουλεψτε τοτε, το Πασχα, την 25 Μαρτιου, τα Χριστουγεννα τοτε. Αλλωστε δεν ειστε ελληνες, χριστιανοι, τεμπελχαναδες του καφενειου. ΟΚ?

Γιατι οποιος δεν συμφωνει ή απλα εχει καποιες επιφυλαξεις με την ιδεα "Ο βρωμομπατσος που σκοτωσε το παιδακι και καλα εκαναν καποιοι και τα εσπαγαν. Μπατσοι γουρουνια δολοφονοι, κτλ" ειναι απαραιτητο να εχει φερει τη κατασταση στη ελλαδα σε αυτο το σημειο? Με ξερεις? Λυπαμαι. Και ρε παιδια το ξαναλεω. Πολλοι μαρτυρες βρεθηκαν. Πως ετσι? Τοσο αφελης και εκτος εαυτου ηταν αυτος που πυροβολησε απευθειας σε ενα ανηλικο αθωο παιδι?

Η αναρχια εμενα δεν μου αρεσει γιατι ζω σε ενα κοινωνικο συνολο και πρεπει να εφαρμοζονται κανονες για να μη κανει ο καθενας οτι θελει και ενοχλει τα υπολοιπα μελη της. Και δεν εχω ουτε ενα συγγενη μπατσο ή πολιτικο προσωπο. Δεν ειμαι δεξιος, αριστερος, αναρχικος, χουντικος, βασιλοφρων ή οτιδηποτε αλλο. (μπορει να το σκεφτηκατε κι αυτο). Απλα μπορει να μεταφερω μεχρι και 6000 κοσμο σε 8 ωρες που σημαινει οτι μιλαω με πολλους απο διαφορες παστες και στρωματα και εχω μια "διαφορετικη" αποψη. Επισης 8 ωρες τουλαχιστον ειμαι στους δρομους και βλεπω τα χαλια μας, απο ολες τις σκοπιες. Και μιλαμε για χαλια που πλεον ντρεπομαι που ειμαι ελληνας. Απο σημερα ντρεπομαι περισσοτερο. Δεν με εκφραζει ο ορος ελληνας. Τον σιχαθηκα.

Δεν ψηφιζω κανεναν τα τελευταια 8 χρονια να ξερετε.

Τα ΜΜΕ εχουν κανει πολυ καλη δουλεια βλεπω. Ειμαι αγανακτισμενος με καποιους που ενω θελουν να κανουν κατι, ειναι κατευθυνομενοι και μου το παιζουν ανεξαρτητοι γιατι απλα και μονο δειχνουν ανυπακοη.

stormtrooper: Δεν ξερω τι θα κανουν οι αλλοι γι αυτα που λες, αλλα εγω απαιτω να παρεις πισω οτι ειπες. Δεν καταλαβαινεις τη σοβαροτητα αυτων που ειπες μου φαινεται. Και μαλιστα δημοσιως. Ας ηταν πμ τουλαχιστον.

Απο αυτη τη στιγμη και επειτα πειτε οτι θελετε. Εγω παραιτουμαι απο τη συζητηση. Ακουστε εσεις οποιον θελετε ή οποιον συμφωνει μαζι σας και βγαλτε τα δικα σοας συμπερασματα. Ετσι οπως παει θα δικαστω κανονικα στο τελος.

Α και κατι αλλο. Εγω εχω τη μαγκια και παλευω με επιτυχια μεχρι τωρα να κοψω το ριμαδι το τσιγαρο παρολο που δεν συμφωνω με τα μετρα σας. Να δω εσεις τι θα κανετε.

Το 2ο πλυθηντικο ειναι για οσους θελουν να εκφραστουν σαν το φιλο stormtrooper και δεν το εχουν κανει ακομη. Τωρα εχετε την ελευθερια να το κανετε.

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

οι καπνιστες εχουν μεγαλυτερο δικαιωμα να καπνιζουν απο οτι ενας μη καπνιστης εχει δικαιωμα να μην αναπνεει παρα την θεληση του τον επιβλαβη για την υγεια του καπνο

οι ξενοι ευθυνονται για την ανεργεια μας, βρωμανε και αυθαδιαζουν για την χωρα που τους φερθηκε πανω απο ολα σωστα

οποιος πηγαινει για καφε ειναι εξ' ορισμου τεμπελης, ειδικα εαν φοραει γυαλια ηλιου arnete, ray ban (φανταζομαι οτι και εμεις που θα παμε σημερα τεμπεληδες ειμαστε, κανονικα θα επρεπε να ειμασταν με το μυστρι να σοβαντιζουμε)

η αστυνομια κανει θαυμασια την δουλεια της (καποιοι κακοηθεις λενε για τον κακομαθημενο Αλεξη, την ζαρντινιερα, ακομη και τα ελαστικα απο τα αυτοκινητα κλεβουν οι... μπατσοι) ελεος, τι αλλο να πουμε;

η εξεγερση του Δεκεμβριου ηταν προφανος βανδαλισμοι για προσωπικο ωφελος και σε καμια περιπτωση δεν ηταν η αγανακτηση του κοσμου απο ολα τα στραβα που συμβαινουν γυρω μας

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ; ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ

koing koing μια χαρα βλεπεις τα πραγματα, μην αφησεις ποτε κανεναν να σου πει οτι δεν ξερεις οτι δεν εχεις σφαιρικη αποψη, αλλοι εχουν χρωματιστει και τα βλεπουν οπως θα ηθελαν να ειναι

stormtrooper συμφωνω μαζι σου

fishaki κανεις το μεγαλυτερο κακο για την χωρα που δεν ψηφιζεις, θα σου προτεινα να ξεκινησεις, ψηφισε ομως αυτον που νομιζεις οτι εχει την περισοτερη ορεξη να ασχοληθει οχι ποιος θα βολεψει τα παιδια σου η θα δωσει αυξηση στους ελεκτες στον ΟΑΣΑ

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

οποιος πηγαινει για καφε ειναι εξ' ορισμου τεμπελης, ειδικα εαν φοραει γυαλια ηλιου arnete, ray ban (φανταζομαι οτι και εμεις που θα παμε σημερα τεμπεληδες ειμαστε, κανονικα θα επρεπε να ειμασταν με το μυστρι να σοβαντιζουμε)

Eδω εχω να πω κατι...Σημερα που θα παμε στην καφετερια ειναι Σαββατο...:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν σοφοτερος στα 15 μου απο τωρα (34) ή απλα δεν εχω αντιληψη. Αυτο θελετε να βγει. οκ

Αν διαβάσεις προσεχτικά θα δεις πως αναφέρω πως το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι ηλικιακό. Απλά τυχαίνει οι μικρότερες ηλικίες να μην φοράνε τα γυαλιά του έμπειρου από τη ζωή!

Την οικογενεια τη σακατεψαμε. Πατριδα και θρησκεια δεν θελετε να εχουμε. Δουλεψτε τοτε, το Πασχα, την 25 Μαρτιου, τα Χριστουγεννα τοτε. Αλλωστε δεν ειστε ελληνες, χριστιανοι, τεμπελχαναδες του καφενειου. ΟΚ?

Κανένας εδώ μέσα δεν σακάτεψε την οικογένεια. Οι άνθρωποι που τις δημιουργούν με τις επιλογές τους τις σακατεύουν. Δεν μιλάω για όλους, αλλά για μία πολύ μεγάλη μερίδα!

Πατρίδα, θρησκεία κλπ... Επιλογή σου είναι να κάνεις και να πιστέψεις σε ότι θες. Εγώ έχω κάνει τις επιλογές μου! Τα μεγαλύτερα δεινά στην Παγκόσμια Ιστορία έχουν προέλθει από φυλετικές διακρύσεις λόγω συνόρων. Οι μεγαλύτεροι πόλεμοι στην ιστορία έχουν γίνει κάτω από την σημαία ενός έθνους και ενός θρησκεύματος. Εφόσον ξέρεις ποια είναι η αλήθεια και γνωρίζεις ιστορία (λίγο ή πολύ) είναι στο χέρι σου να κρίνεις τί είναι σωστό και τί λάθος!

Γιατι οποιος δεν συμφωνει ή απλα εχει καποιες επιφυλαξεις με την ιδεα "Ο βρωμομπατσος που σκοτωσε το παιδακι και καλα εκαναν καποιοι και τα εσπαγαν. Μπατσοι γουρουνια δολοφονοι, κτλ" ειναι απαραιτητο να εχει φερει τη κατασταση στη ελλαδα σε αυτο το σημειο? Με ξερεις? Λυπαμαι. Και ρε παιδια το ξαναλεω. Πολλοι μαρτυρες βρεθηκαν. Πως ετσι? Τοσο αφελης και εκτος εαυτου ηταν αυτος που πυροβολησε απευθειας σε ενα ανηλικο αθωο παιδι?

Ειλικρινά στο συγκεκριμένο θέμα δεν σε πιάνω καθόλου! Έχουμέ ένα γεγονός. Και αυτό δεν είναι άλλο από το ότι πέθανε ένα παιδί από πυροβολισμό αστυνομικού! Δεν πήγε από καρδιακή προσβολή, αλλά από σφαίρα. Και μου ζητάς να κοιτάξω και να ερευνίσω ΠΩΣ ξαφνικά βρεθήκαν τόσοι μάρτυρες??? Μου είναι πλήρως αδιάφορο! Το ότι προσπαθείς να βρεις ελαφρυντικά σε αυτή τη περίπτωση, μου φέρνεις στο μυαλό τον Κούγια!

Η αναρχια εμενα δεν μου αρεσει γιατι ζω σε ενα κοινωνικο συνολο και πρεπει να εφαρμοζονται κανονες για να μη κανει ο καθενας οτι θελει και ενοχλει τα υπολοιπα μελη της. Και δεν εχω ουτε ενα συγγενη μπατσο ή πολιτικο προσωπο. Δεν ειμαι δεξιος, αριστερος, αναρχικος, χουντικος, βασιλοφρων ή οτιδηποτε αλλο. (μπορει να το σκεφτηκατε κι αυτο).

Αναρχία, κουμμουνισμός, χριστιανισμός, βουδισμός, φασισμός και ΟΛΕΣ οι παρεμφερείς έννοιες που κατηγοριοποιούν τους ανθρώπους, όπως ο βοσκός βάζει στάμπες στα πρόβατα, τις σιχαίνομαι όσο τίποτα άλλο!

Απλά το αναφέρω για να μη με παρεξηγήσετε για αναρχικό. Επίσης να αναφέρω πως ίσως το αγαπημένο μου βιβλίο είναι ο Υπεράνθρωπος του Νίτσε! Όσοι το έχουν διαβάσει ξέρουν πως πρόκειται για ένα βιβλίο που ήταν ο προπάτορας του Ναζισμού.

Απλα μπορει να μεταφερω μεχρι και 6000 κοσμο σε 8 ωρες που σημαινει οτι μιλαω με πολλους απο διαφορες παστες και στρωματα και εχω μια "διαφορετικη" αποψη. Επισης 8 ωρες τουλαχιστον ειμαι στους δρομους και βλεπω τα χαλια μας, απο ολες τις σκοπιες. Και μιλαμε για χαλια που πλεον ντρεπομαι που ειμαι ελληνας. Απο σημερα ντρεπομαι περισσοτερο. Δεν με εκφραζει ο ορος ελληνας. Τον σιχαθηκα.

Το ότι κάνεις μία συγκεκριμένη δουλειά που σου επιτρέπει να μιλάς με πολλούς ανθρώπους δεν σημαίνει ότι μπορείς να μειώνεις την γνώμη ενός 16χρομου. Επίσης μπορεί να συναντάς ανθρώπους πολλών διαφορετικών προσωπικοτητών, αλλά όλοι είναι από συγκεκριμένη αστική τάξη και κάτω, οπότε δεν σου επιτέπει να έχεις σφαιρική άποψη.

Δεν ψηφιζω κανεναν τα τελευταια 8 χρονια να ξερετε.

Σε αυτό συμφωνούμε, αλλά όταν αναφερόμουν στο ότι εμείς με τη ψήφο μας ευθυνόμαστε, ήταν γενικό και όχι ειδικό για σένα.

Τα ΜΜΕ εχουν κανει πολυ καλη δουλεια βλεπω. Ειμαι αγανακτισμενος με καποιους που ενω θελουν να κανουν κατι, ειναι κατευθυνομενοι και μου το παιζουν ανεξαρτητοι γιατι απλα και μονο δειχνουν ανυπακοη.

Όταν διαβάσεις μία φυλλάδα ή δεις κάποια τηλεοπτική εκπομπή που θα έχει τη δική μου λογική σε παρακαλώ να με ενημερώσεις, καθότι έχω να δεχτώ ενημέρωση από τα ΜΜΕ πάνω από 5 χρόνια. Αντιθέτως τα περισσότερα ΜΜΕ λέγανε και δείχνανε αυτά που είπες εσύ πιο πάνω. Ενώ o Koing Koing εξέφραζε τις απόψεις του σε πολύ ήπιο κλίμα, του την μπήκες λέγοντας πως είναι πολύ μικρός για να έχει άποψη και πως η μαγκιά δεν είναι στους κουκουλοφόρους κλπ... Εγώ μέχρι εκείνη τη στιγμή ούτε που είχα διαβάσει για κουκουλοφόρους μέσα στο τόπικ!

stormtrooper: Δεν ξερω τι θα κανουν οι αλλοι γι αυτα που λες, αλλα εγω απαιτω να παρεις πισω οτι ειπες. Δεν καταλαβαινεις τη σοβαροτητα αυτων που ειπες μου φαινεται. Και μαλιστα δημοσιως. Ας ηταν πμ τουλαχιστον.

Καταλαβαίνω όλα όσα γράφω και λέω! Δεν έχω τίποτα απολύτως να πάρω πίσω. Δεν σε χαρακτήρισα ούτε σε έκκρινα ως προσωπικότητα. Έκκρινα με τον δικό μου τρόπο και όσο πιο ήπια μπορούσα τα λεγόμενά σου και τον τρόπο που αντιμετώπισες ένα παιδί 16 χρονών και τις απόψεις του! Κι επειδή δεν σε χαρακτήρισα ούτε φασίστα, ούτε χουντικό ούτε τίποτα από τα παραπάνω (μόνος σου μπήκες στη διαδικασία να μας εξηγήσεις περισσότερο πάνω σε αυτό) δεν έχω να ανακαλέσω τίποτα!

Απο αυτη τη στιγμη και επειτα πειτε οτι θελετε. Εγω παραιτουμαι απο τη συζητηση. Ακουστε εσεις οποιον θελετε ή οποιον συμφωνει μαζι σας και βγαλτε τα δικα σοας συμπερασματα. Ετσι οπως παει θα δικαστω κανονικα στο τελος.

Κανείς δεν δικάζει εδώ μεσά. Συζήτηση κάνουμε. Εσύ όμως ξεκίνησες το κακό ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΝΤΑΣ την άποψη του Koing Koing με ένα επιχείρημα που είναι πλήρως ηλίθιο... την ηλικία του!

Αυτά από μένα!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

...Πατριδα και θρησκεια δεν θελετε να εχουμε. Δουλεψτε τοτε, το Πασχα, την 25 Μαρτιου, τα Χριστουγεννα τοτε.....

Αυτος ειναι απο τους πιο πρωτοτυπους λογους που εχω διαβασει, γιατι πρεπει να πιστευει καποιος στη θρησκεια και στην πατριδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

εαν σου λενε απο μικρο οτι η θρησκεια ειναι το παν

οταν μεγαλωσεις δεν τολμας καν να το αμφισβητησεις, να ανναρωτηθεις εστω εαν ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...