Jump to content

Λαρης Reef 1


Larrys

Recommended Posts

Άκου εδώ.

20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2011. Η ώρα ήταν 00.45΄ και πριν λίγο είχαμε επιστρέψει στο σπίτι από φαγοπότι στο Μύλο του κερατά με τον Γιάννη από την aquaplant που ήταν φιλοξενούμενος μου και είπαμε να κοιτάξουμε λίγο το ενυδρείο με το φακό της κατάδυσης.Καθώς κάναμε νυχτερινή εξερεύνηση βλέπουμε ένα τερατάκι ενός μέτρου περίπου που προσπαθώ να πιάσω εδώ και ένα χρόνο.Σβήνουμε λοιπόν το φακό,φέρνω σκαλάκι πετσέτα και πιρούνα,παίρνω θέση βολής,ανάβει ο Γιάννης το φακό και επίθεση. icon_axe.gificon_axe.gificon_axe.gif Το αποτέλεσμα αυτό. 118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif

post-19240-0-99293500-1324796015_thumb.jpg

post-19240-0-01672000-1324796023_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άκου εδώ.

20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2011. Η ώρα ήταν 00.45΄ και πριν λίγο είχαμε επιστρέψει στο σπίτι από φαγοπότι στο Μύλο του κερατά με τον Γιάννη από την aquaplant που ήταν φιλοξενούμενος μου και είπαμε να κοιτάξουμε λίγο το ενυδρείο με το φακό της κατάδυσης.Καθώς κάναμε νυχτερινή εξερεύνηση βλέπουμε ένα τερατάκι ενός μέτρου περίπου που προσπαθώ να πιάσω εδώ και ένα χρόνο.Σβήνουμε λοιπόν το φακό,φέρνω σκαλάκι πετσέτα και πιρούνα,παίρνω θέση βολής,ανάβει ο Γιάννης το φακό και επίθεση. icon_axe.gificon_axe.gificon_axe.gif Το αποτέλεσμα αυτό. 118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif118.gif

:bigemo_harabe_net-71: :bigemo_harabe_net-71: :bigemo_harabe_net-71:

Φιλε νικο τελικα το μεγεθος.......μετραει :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Τι ειναι αυτο ρε εσυ....??? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

σαν ακροβατης μου φενεται...κανε ενα καλο κοντινο ζουμ..μπορει να ειναι και φαραω! ειναι σκουλικια που χρησιμοποιουμε στο ψαρεμα...ισως μπηκε στο ενυδρειο σου μαζι με καποια πετρα-κοραλι

Link to comment
Share on other sites

σαν ακροβατης μου φενεται...κανε ενα καλο κοντινο ζουμ..μπορει να ειναι και φαραω! ειναι σκουλικια που χρησιμοποιουμε στο ψαρεμα...ισως μπηκε στο ενυδρειο σου μαζι με καποια πετρα-κοραλι

Η δωρακι μαζι με το ζωντανο βραχο φιλε Σακη!

Link to comment
Share on other sites

και ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για κατι....μεγαλυτερο

Συγνωμη για την ποιοτητα,ειναι απο κινητο!

καλες γιορτες να εχετε παιδια :bigemo_harabe_net-195::bigemo_harabe_net-145:

Έγινε επεξεργασία - Larrys
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λάρρη δεν ξέρω αν στο έχω πει, αλλά το ενυδρείο σου(το reef) είναι φοβερό(όλα τα λεφτά).

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο!

Περιμένουμε και εξελίξεις απο το μεγαλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λάρρη δεν ξέρω αν στο έχω πει, αλλά το ενυδρείο σου(το reef) είναι φοβερό(όλα τα λεφτά).

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο!

Περιμένουμε και εξελίξεις απο το μεγαλύτερο!

Ευχαριστω Παναγιωτη,θα παρει λιγο χρονο το αλλο αλλα πιστευω οτι θα αξιζει το αποτελεσμα.ολα σε ενα!

Καλη χρονια φιλε

Link to comment
Share on other sites

καλη χροναι σου ευχομαι Λάρη σε σενα στην οικογενεια σου και στα ζωντανα σου!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για εσενα Σακη,να εισαι καλα παλικαρι μου :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

:thaman: :thaman: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :buttrock: :buttrock:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χροια πολλα για τα γενεθλια σου με πολυ υγεια σε ωσενα και στα ενυδρεια σου .συγχαρητηρια τα σπαει,παντα τετοια και οχι μονο σκορδα αλλα και αγιασμο,καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

χροια πολλα για τα γενεθλια σου με πολυ υγεια σε ωσενα και στα ενυδρεια σου .συγχαρητηρια τα σπαει,παντα τετοια και οχι μονο σκορδα αλλα και αγιασμο,καλημερα.

Ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα,keep reefing guys! :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Να ζησεις Larry και χρονια πολλα μεγαλος να γινεις με μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα .....

Να τα 100στησεις ..... (δεν εισαι και πολυ μακρια) :P

Θελω τουρτα ακροπορα...... :D

Link to comment
Share on other sites

Να ζησεις Larry και χρονια πολλα μεγαλος να γινεις με μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα .....

Να τα 100στησεις ..... (δεν εισαι και πολυ μακρια) :P

Θελω τουρτα ακροπορα...... :D

Ευχαριστω πολυ φιλε Σταυρο και τα θερμα μου συγχαρητηρια για τηβν καινουρια σου θεση,την αξιζεις!!!

Τουρτα-acro κερναμε....για ανεβα μια βολτα...πανω!! :bigemo_harabe_net-82:φερε και εξοπλισμο...σκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά Λάρυ και οτι ποθείς!

Ευχαριστω Αλεξη να εισαι καλα

Ps τελος του μηνα σου τα φερνω....!

Link to comment
Share on other sites

χρονια σου πολλα πασιαμ!!! οτι επυθημεις και παντα υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια να ειστε ολοι καλα!!!! :bigemo_harabe_net-145: :bigemo_harabe_net-145: :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δεν μενω και κοντα φιλε λαρυ να ερθω να το χαζεψω απο κοντα το πιω ομορφο ενυδρειο στην Ελλαδα !!

Link to comment
Share on other sites

δεν μενω και κοντα φιλε λαρυ να ερθω να το χαζεψω απο κοντα το πιω ομορφο ενυδρειο στην Ελλαδα !!

Ευχαριστω πολυ Νικο για τα καλα σου λογια :bigemo_harabe_net-64:

Εαν τυχει καποτε και περασεις απο Κοζανη,σε προσκαλω να το δουμε μαζι...

Μεσα στην επομενη εβδομαδα θα κανω και ενα μικρο update,γιατι καποια κοραλια φυγανε καποια καινουρια ηρθανε....

Θα ηθελα επισης να σας δειξω μερικες φοτο και απο το ενυδρειο του γραφειου,γιατι ειναι κριμα μετα απο 1,5χρονο να μενει στην...αφανεια

Ειναι ακριβως ιδιες διαστασεις με το ενυδρειο της παρουσιασης,απλα ειναι το ενυδρειο....πειραματοζωο..! :bigemo_harabe_net-81:

διαφορετικη μεθοδολογια,διαφορετικες αλλαγες νερου,ουτε βακτηριδια,ουτε βοτκα,ουτε ζουμια και παεει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ποιοτητα των φοτο,αλλα εκει που επινα ενα καφεδακι ειπα να τραβηξω 3-4φοτο απο το κινητο... :bigemo_harabe_net-82:

012.jpg

011.jpg

010.jpg

009.jpg

008.jpg

002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τιθεται ενα θεμα,για εμενα προσωπικα....

Γιατι να βαζουμε 10δες ματζουνια σε ενα ενυδρειο,για καλυτερο αποτελεσμα...?

Η διαφορα σε χρωμα το ενα ενυδρειο απο το αλλο ειναι ενα ....5% αντε με τα χιλια ζορια 10%

Μιλαω για τα σκληρα παντα

Το συγκεκριμενο ενυδρειο εχει 6 λαμπες αντι για...8

Αλλαγη νερου μια φορα το μηνα ....και αν τυχει!

Αμινοξεα,τροφη κοραλιων,νητρικα(5-10),βακτηρια ...τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...