Jump to content

Reef Και Δεν Ειμαι Καλα...


Giovanni

Recommended Posts

Οχι ρε φίλε τώρα το διάβασα. Κι αυτός ο Αιολος φίλος είναι; Θα σου έδινα τα μπιτονια να έπερνες άμεσος νερό.

Τέλος καλό όλα καλά, ελπίζω το καλοκαίρι και η ιστορίες με τα βρομοστιλερ να τελείωσαν εδώ.

Οτι χρειαστείς πες.

Φίλε μου όλο ακούω για σένα κ ακόμα δε σε έχω γνωρίσει από κοντά! ελπίζω να σε γνωρίσω σύντομα.. ένα πουλάκι μου είπε για το ενυδρείο σου κ αν κ ακόμα δεν γνωριστήκαμε ήδη κερνας καφέ!!! κ γω φυσικά!!! χεχε :) τελικά όπως είπα το μόνο που έμεινε από όλη την ιστορία είναι η στεναχώρια και το κουβάλημα....

To chiller τι μάρκα ήταν ?

Teco Παναγιώτη.

Sent from my brain using telepathy ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχομαι ολα καλα απο εδω και περα και οχι αλλες στραβες.ειναι πραγματικα ασχημο να παιδευεσαι να φτιαξεις κατι με το κοπο(απο ολες τις αποψεις) και να σε παει τοσο πισω.παμε γερα.

Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα του Βαγγέλη με άλλαξε όλη την διάθεση.. ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω.. τόσο ξενέρωμα έφαγα αλλά όπως είπε κ ο φίλος Βαγγέλης.. δε γινόταν να με ρίξει ένα βρωμολαστιχο...

Sent from my brain using telepathy ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλο ακούω για σένα κ ακόμα δε σε έχω γνωρίσει από κοντά! ελπίζω να σε γνωρίσω σύντομα.. ένα πουλάκι μου είπε για το ενυδρείο σου κ αν κ ακόμα δεν γνωριστήκαμε ήδη κερνας καφέ!!! κ γω φυσικά!!! χεχε :) τελικά όπως είπα το μόνο που έμεινε από όλη την ιστορία είναι η στεναχώρια και το κουβάλημα....

Teco Παναγιώτη.

Sent from my brain using telepathy ..

Ποιο πουλάκι;;; :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι πινεις και δεν μας δινεις?! Με τοσους που μιλησες αυτες τις μερες(και με το δικιο σου) εχασες τα αυγα και τα πασχαλια με το τι σου ειπε ποιος.... Gregog...δν του μιλησα εγω!

Link to comment
Share on other sites

Τι πινεις και δεν μας δινεις?! Με τοσους που μιλησες αυτες τις μερες(και με το δικιο σου) εχασες τα αυγα και τα πασχαλια με το τι σου ειπε ποιος.... Gregog...δν του μιλησα εγω!

Το ξέρω...αφού εγώ του είχα πει για το aquascape και πόση ώρα μας πήρε για να το στήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη τους μπέρδεψες όλους , αλλα νομίζω ότι εγω κατάλαβα. Για το δικό μου στήσιμο δεν λες;

Link to comment
Share on other sites

Μια Κυριακη κερναω καφε κ οποιος θελει ερχετε να βαλει ενα χερακι να κανουμε aquascape γιατι δε το εχω καθολου... θα παρω κ λιγο ζωντανο βραχο σε λιγες μερες ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη τους μπέρδεψες όλους , αλλα νομίζω ότι εγω κατάλαβα. Για το δικό μου στήσιμο δεν λες;

Ναι,βρε αφού για το δικό σου ενυδρείο μιλάγαμε,αλήθεια θα το δούμε καμιά φορά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι,βρε αφού για το δικό σου ενυδρείο μιλάγαμε,αλήθεια θα το δούμε καμιά φορά;

Το είδα πρόσφατα.Ανακάμπτει και προχωράει.Μιλάμε για ένα πολύ εντυπωσιακό ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Για οποία Κυριακή γίνει ειμαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αααααυτα είναι...!!! άντε να βλέπω παρουσίες... και εσπρέσο παίζει κ φρεντο κ σοκολάτα λακτα...

Sent from my brain using telepathy ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας κ η επισκεψη στον τρελλογιατρο προ 10 ημερων ακομα δεν μπορει να βγει απο το μυαλο μου ...ΘΕΛΩ LED.! ΕΧΘΕΣ!!

Δεν θελω να αλλαξω τον φωτισμο μου.. το ΑΤΙ μου το πληρωσα αρκετα ακριβα και δεν ειμαι μεσα σε 1 χρονο να παιρνω καινουριο φωτιστικο..ειπα λοιπον να προσθεσω LED τα οποια θα αναβουν λιγο πριν κλεισουν τα φωτα μονο για το οπτικο αποτελεσμα που θα μου δινει,κ σε μια συζητηση ενας φιλος μου ειπε για royal blue 455nm.

ειμαι αναμεσα σε 2 επιλογες οπου η μια εχει ακριβως διπλασια τιμη απο την αλλη επιλογη και ειναι αυτες...

http://www.houseofled.gr/enidriaka/thalassinou-nerou/aquastrip.html 2χ90cm μονο Royal blue

και αυτο http://www.houseofled.gr/reefprojector.html παλι με Royal blue LED.

ακουω γνωμες!!!!! (υποψιν οτι με ενδιαφερει μονο το οπτικο αποτελεσμα μονο για λιγη ωρα πριν κλεισουν τα φωτα κ οχι κυριος φωτισμος)

Link to comment
Share on other sites

Αααα οκ.. !! αλλα τι μας πειραζει αυτο? το οτι ειναι για πιο ψηλα ενυδρεια? και με 2 strip 90cm σε ενυδρειο 1.10 θα κανει δουλεια ή θελει παραπανω?? :bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

τι τα θελετε μωρε τα χαζολεντ....? 1 χαρα ειναι οι τ5.

Link to comment
Share on other sites

τι τα θελετε μωρε τα χαζολεντ....? 1 χαρα ειναι οι τ5.

Εσυ δεν μπορεις να μιλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου τα χω μαζεμενα!!!! εσυ δεν μας λυπασαι καθολου!!! και vortech και hyperion... να μας βγαλεις τα ματια θελεις... :ballistic::bigemo_harabe_net-119::bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα 1 ηδη μεταχειρα απο κολλητο μου.αλλη 1 μετα και οταν και εφοσων σκασει μυτη ο υπεριωνας.

πρεπει να βρω και φραγκα να σουλουπωσω και το σκουτερ μου.....το ενυδρειο με τραβηξε αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

20w με 90 μοιρες φακο ειναι πολυ δυνατη δεσμη φωτισμου.Το ποιο πιθανο ειναι να εχεις προβλημα με τα μ****α κοραλια και ζωανθους.Στα led καλυτερα να δουλευεις με λιγοτερα βατ, θα εχεις το καλυτερο αποτελεσμα και καλυτερη διασπορα φωτισμου.Στα ψηλα ενυδρεια,του μετρου και πανω ειναι οτι πρεπει τα συγκεκριμενα :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...