Jump to content

Reef Και Δεν Ειμαι Καλα...


Giovanni

Recommended Posts

Ρε παιδια ας μου εξηγησει καποιος γιατι κοντευω να χαζεψω ... γιατι μου βγαζει συνεχεια μια αλγη σαν καφε σκονη μονιμα κολλημενη στα τζαμια του ενυδρειου?? Την καθαριζω με τον μαγνητη ή το σφουγγαρι και διαλυεται σαν σκονη μεσα στο νερο και το θωλονει για αρκετη ωρα! με 2 ριακτορες για ανθρακα κ αντιφως χωρις καμια παραλειψη στις ρουτινες, και αυτο μονιμα εκει! και ο αραγωνιτης οσο αναβουν τα φωτα ειναι,σχεδον παντου, λες και εχει πιασει σκουρια!(διατομικη?) το βραδυ που κλεινουν τα φωτα φευγει... και απο κυκλοφορια με την Mp40 δεν πιστευω να εχω προβλημα....και τα βραχια σηκωνει που λεει ο λογος... επεσαν και 20ml special blend προχθες αλλα καμια διαφορα..

Ολες οι αποψεις δεκτες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σταματα βρε να πεφτεις με τα μουτρα.οσο τρελλαινεσαι τοσο δεν θα ησυχαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε λέει να υσηχασει!! Και τρελαίνομαι να βλέπω τα δικά σας πένα κ ξενερωνω με το δικό μου!!! Είναι λες επειδή είναι ακόμα νέο σύστημα;;

Link to comment
Share on other sites

γινονται μικροι κυκλοι συνεχεια....χαλαρωσε σου λεω.εγω τον πρωτο χρονο ,ουτε να το δω.μια καφε,μια πρασινο,μια καφε....σαν υπονομος γινοτανε.....

θελει το χρονο του.μην μασας.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό τρέχει ρε συ,κάτσε φρόνιμα,όχι συνεχεια ανακάτεμα κτλ και θα στρώσει.Κάθετι που προσθέτεις από εξοπλισμό έχει ως αποτέλεσμα μια κάποια προσωρινή ανισορροπία που με τον καιρό περνάει.Αντε να παίξεις και με τις αντλίες...

Και μην ξεχνάς τα ενυδρεία που βλέπεις πέννα είναι προιόν χρόνου,δεν γίναν από τη μια μερα στην άλλη

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να αλλάξεις τροφή ή μείωσε την φωτοπερίοδο σου.Κάθε πότε καθαρίζεις τα τζάμια σου?

Link to comment
Share on other sites

Τροφες δίνω αποκλειστικά ocean nutrition σε flakes και κατεψυγμενη αρτεμια 2 φορές την εβδομάδα που ταιζω τα κοραλια.

8 ώρες φωτοπεριοδο και τα τζάμια τα καθαρίζω κάθε 3 μέρες περίπου τα πλαϊνά κ το μπροστά σχεδόν κάθε μέρα απλά για να μένει καθαρό. Το πίσω οπότε θυμάμαι.. :)

Link to comment
Share on other sites

μην ασχολησαι σου λεω........κυκλοι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

... σκοπός θα είναι να αφήσουμε τα ενυδρεία και να πάμε για ψαράκι και καμία βουτιά!

'Αλεξ, μισό λεπτό να κάνω μια μέτρηση τα νιτρικά και έφτασα.

Αλήθεια γιατί νομίζεις ότι χρειαζόμαστε group therapy ?

Και τέλος να ρωτήσω αν θα πάμε κονστά στη θάλασσα για ψαράκι, για να πάρω και το 20L μπετόνι μαζί μου για καμμιά αλλαγή.

:):P

Link to comment
Share on other sites

...

Αλήθεια γιατί νομίζεις ότι χρειαζόμαστε group therapy ?

...

Δεν το χρειαζόμαστε απλά... Το εχουμε άμεση κ απόλυτη ανάγκη!!!!!!! :)

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χτες που ειχαμε το group συνμάζωξη όμως απουσίαζες Γιάννη και μετά λες ....

Άντε ετοιμάσου το ΣΚ κατά παραλία μεριά για ρακέτες, παραλία και φυσικά νε γεμίσουμε τα μπετόνια θαλασσινόοοοο

Ουπς μην ξεχάσω να ταίσω κατεψυγμένο τον κάρδιναλ, να μετρήσω φωσφορικά, να ενεργοποιήσω το ups, να ... να .... να .....

πως το είπες ? group therapy ??? ΟΚ θα πάρω κι εγώ ένα !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να μας δω όλους με μαγιό παραλία να ψάχνουμε για σαλιγκάρια σαν χαζοί κ τίποτα άλλο!!! Χαχαχααα

Ερώτηση: σήκωσα ένα βραχακι εχθές κ είδα από κάτω ένα ροζ σκουλικακι με χιλιάδες μικρά ποδαράκια περίπου 2 πόντους ήταν κ κρύφτηκε μέσα στον αραγωνιτη. Τι είναι αυτο;;;

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτο;;;

ένα ροζ σκουλικακι με χιλιάδες μικρά ποδαράκια περίπου 2 πόντους ??? :bigemo_harabe_net-74:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σήκωσα ένα βραχακι εχθές κ είδα από κάτω ένα ροζ σκουλικακι με χιλιάδες μικρά ποδαράκια περίπου 2 πόντους ήταν κ κρύφτηκε μέσα στον αραγωνιτη.

Σε ποιά παραλία ??

Έγινε επεξεργασία - Road Tail
Link to comment
Share on other sites

Είστε καμμενοι και οι δυοοοο!!!!! Αχχαχαχαχαααα

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ροζ Αλέξη! Τελείως ροζ!! Υποψιάζομαι ότι μπορεί αυτά τα σκουλικια να μου εξαφάνισαν όλα τα σαλιγκάρια μου..ισχύει;

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωρίστηκε κατά 95% ...

Amphinomidae -fireworm- Genus Pareurythoe .. άντε βγάλε άκρη τώρα τι είναι αυτό... Ευχαριστώ για το λινκ Άλεξ!!

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

χαλια οι φωτο αλλα θα το παλεψω για καλυτερες... αφου καποιοι καλοι φιλοι τελικα μου εδειξαν πως ο σωστος δρομος ειναι ΜΕ τα κοραλια,τους ευχαριστω πολυ και σιγα σιγα θα βαλω κιαλλα... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ζωντανα.

Την εφυλια βαλε τη καπου στο μεσον στο βραχο.Μην την εχεις κατω

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...