Jump to content

Reef Και Δεν Ειμαι Καλα...


Giovanni

Recommended Posts

έχω και έναν 3000χίλιαρο κυκλοφοριτή να σου δώσω....τα μπετόνια φίλε μου θα τα βρείς σπίτι σου είπα...αν θέλεις τα ξαναγεμίζεις και τα επιστρέφεις όταν συμμαζευτείς.Στον δρόμο μου είσαι....δεν με επιβαρύνεις θα κατέβω κέντρο ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σπαω το κεφαλι μου Κωστα και δεν μπορω να καταλαβω πως εφυγε.. ολοι μας λειπαμε απο το πρωι και ολα ηταν μια χαρα.Το λαστιχο κανονικα με σφυκτηρα εδω και 4-5 μηνες απροβληματιστα! Δεν μπορω να καταλαβως εφυγε !!! ειναι αδιανοητο!!! Να σαι καλα για την οσμωση αμα χρειαστω οτιδηποτε θα σε πω.

Link to comment
Share on other sites

Τρια μπετονια 10λιτρα έχω και εγώ αν τα χρειαστείς..

Να σαι καλα Βαγγελη,εσενα μαλλον θα σε τηλ μεσα στο σ/κ αν εισαι σπιτι να σου φερω το wet side να δουμε τι κοστολογιο θα βγαλουμε κ αν φτιαχνεται..

έχω και έναν 3000χίλιαρο κυκλοφοριτή να σου δώσω....τα μπετόνια φίλε μου θα τα βρείς σπίτι σου είπα...αν θέλεις τα ξαναγεμίζεις και τα επιστρέφεις όταν συμμαζευτείς.Στον δρόμο μου είσαι....δεν με επιβαρύνεις θα κατέβω κέντρο ούτως ή άλλως.

χμμμμμ μου εδωσες ιδεα!!! θα παρω το φορτηγακι της δουλειας και θα βαλω μεσα το βαρελι το 130λιτρο που εχω και εχω κ 2800 αντλια κ ο γαμπρος μου εχει inverter για το αμαξι... χμμμ μακαρι να δουλεψουν ολα!!ειναι κριμα να παει χαμενος τοσος κοπος...

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι δεν πρέπει να τα παρατήσεις... γιατί να σε νικήσει ένας σωλήνας !!!

Ότι ζημία και να έπαθε δεν θα ξεπεράσει τα 40 ευρώ... μπορεί και πολύ λιγότερα...

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι δεν πρέπει να τα παρατήσεις... γιατί να σε νικήσει ένας σωλήνας !!!

Ότι ζημία και να έπαθε δεν θα ξεπεράσει τα 40 ευρώ... μπορεί και πολύ λιγότερα...

Έχεις δίκιο Βαγγέλη!!! Δε θα με νικήσει ένας σωλήνας!! Θα το γεμίσω κ θα το κάνω τούμπανο..!!! ευκαιρία να αλλάξω και aquascape!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι μην σκας, ευκαιρια να κανεις ένα νεο ακουασκέιπ και να βάλεις και καινουργια ζωάνθους ...,.. φραγκάκια υπάρχουν !! :)

Όσο για το νερό το πρωί θα περάσω στις 9:30 να σου φέρω 20L φρέσκο πρωινό θαλασσινό στο μπετόνι μου από Αγγελοχώρι

το σημείο που βάζω κι εγώ και έκανα και αλλαγή χτες Τετάρτη !

Θα σε πάρω τηλ το πρωί γιατί είναι ήδη 1+

καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.....οποιος στο ματιαξε να του κοπει το ρευμα και αντι για αλατονερο να ριξει ζαχαρη στην επομενη αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ κόπο κ η ώρα 2:05 τελείωσα με το ενυδρείο.. Οφείλω ένα ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στον Road Tail (Κωνσταντίνο) και τον Alexpsycho (Άλεξ) για την υπερπολυτιμη βοήθεια τους!! Πραγματικά σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου κ θα ήθελα να πω έστω από αυτό το μικρό βήμα που μου δίνετε από εδώ μέσα πως παιδιά με τον χαρακτήρα σαν τον δικό σας σπανίζουν...

Υ.Γ. Aiolos... το φουρφουρι το πε το ποίημα.. ετοίμασε εργαλεία!! ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε τελικα?ολα καλα?εχασες πολυ ζωντανο-εξοπλισμο?

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Aiolos... το φουρφουρι το πε το ποίημα.. ετοίμασε εργαλεία!! ;)

Τίποτα δεν είναι... όλα διορθώνονται

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε τελικα?ολα καλα?εχασες πολυ ζωντανο-εξοπλισμο?

απο ζωντανα4 κοραλια και ένα κλόουν που μάλλον από την τρομάρα του πήδηξε , και η vortech που δούλευε όλη μέρα στεγνή κ έλιωσε το πλαστικό της βάσης κ έγινε ένα σώμα με τον μαγνήτη...

Τίποτα δεν είναι... όλα διορθώνονται

Στείλε μου πμ ποτέ μπορείς να το φέρω να το δούμε Βαγγέλη..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

όποτε θες... σπιτόγατος είμαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρε Άτιμε Merfy με τους νόμους σου

Τι είναι αυτά που έπαθες ρε Γιαννάκο,άντε να βγεις πιο δυνατός από όλα αυτά και με καλύτερο tank.Σίγουρα τα παιδιά θα σε βοηθήσουν να ξαναπατήσεις γερά

Link to comment
Share on other sites

οντως μερφυ,αλλα ο τροπος εμενα μου ΄΄δειχνει΄΄ ανθρωπινο λαθος.δεν μπορει να φυγει ευκολα ο σωληνας απο το ψυκτικο και μαλιστα εαν μεσολαβει σφιγκτηρας..!!!

κατι εγινε λαθος εκει γιαννη και φροντισε να το βρεις για να μην σου ξαναγινει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα! Ειλικρινά λυπήθηκα πολύ! Ευτυχώς που η ζημιά δεν είναι πολύ μεγάλη.

Απο τα συντρίμια όμως θα ξαναγεννηθεί, και μάλιστα σε καλύτερες βάσεις!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο, και για το ενυδρείο και για τα ζωντανά σου, και περιμένουμε εξελίξεις.

Καλη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

να είστε καλά όλοι!!! το τανκ ξαναγεμισε... και αλλαχτηκε το ακουασκειπ.. μετράω τα κομμάτια ακόμα..

Κωστή όχι δεν είναι ανθρώπινο λάθος... είναι ανεξήγητο λάθος... 5 μήνες ήταν μια χαρά πως ξαφνικά έφυγε ο σωλήνας από τον σφηκτηρα? ακόμα δεν μπορώ να το εξηγήσω.. αλλά, ξηλωθηκαν όλα τα μηχανήματα και τρέχει μόνο σκιμερ.. το εξωτερικό φίλτρο που ήταν μόνο για κυκλοφορία του τσιλερ και του ριακτορα ξηλωθηκε (έπρεπε να γίνει εδώ κ καιρό) και αντικαταστάθηκε με ένα απλό κυκλοφορητη για τους ριακτορες κ καταργήθηκε το τσιλερ..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

το ψυκτικο το κατηργησες λογω εποχης η εντελως?

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των σωληνώσεων παίζει μεγάλο ρόλο. Είναι ορισμένα πλαστικά που με τον καιρό σκληρύνουν και χάνουν την ελαστικότητα και όταν γίνεται αυτό στην ουσία δεν σφίγγει αλλά απλά είναι τοποθετημένο και με το πρώτο ζόρι το πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα βρε φιλε.Δεν πειραζει ομως, οτι δεν σε σκοτρωνει σε κανει ποιο δυνατο.Τωρα θα ξερεις και την επομενη φορα που θα βαλεις το τσιλερ πρεπει να προσαρμοσεις τους σωληνες να παιρνουν και να δινους ποιο ψιλα στο ενυδρειο.Ειμαι σιγουρος πως τωρα θα το κανεις καλυτερο :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες.

Ειδικά η πλαστική σωλήνα του εξωτερικού φίλτρου σου έκανε την μεγάλη ζημιά. Δυστυχώς όσο τέλεια και να σχεδιάσουμε με το μυαλό μας ένα ενυδρείο πάντα έχει τρωτά σημεία.Μην απογοητεύεσαι τα είπαμε εξάλλου και απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το φανταζόμουν..αλλά δεν περίμενα το ενυδρείο του Alexpsycho να είναι τέτοιο μπιμπελο!!!!!!!!! ευχαριστώ κ πάλι για την βοήθεια και για τον καφέ σήμερα φιλαράκι.. έχεις ένα απίθανο στολίδι κ απλά το χαίρεσαι χωρίς κόπο.. σου βγάζω το καπέλο... αααα κ την άλλη φορά συνάντηση αζ στο σπίτι σου μιας κ έχει ωραίο καφέ!!!! ;)

Aiolos , Eheim πράσινο λάστιχο .. υπάρχει καλύτερο κ δε το ξέρω? Κ σιγά το πόσο καιρό .. ούτε 5 μήνες... τεσπα περασμένα ξεχασμένα..

Klaz το είχα σταματήσει εδώ και κάνα μηνα γιατί μου έβγαζε ένα error κ ήθελε συντήρηση... ένα ολόκληρο καλοκαίρι δούλευε 24/7... αδιάκοπα.. που να αντέξει...

θέλω να βάλω ένα τελος σε όλο αυτό το σκηνικό κ να μην το ξανασυζητησουμε κ να κοιτάξω μπροστά γιατί το μόνο που έμεινε από όλη αυτή την ιστορία είναι πιασμενη πλάτη κ χέρια από το κουβαλημα,2 ζωντανά , στεναχώρια, και μια χαλασμένη vortech...μικρό το κακό ..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω ένα τελος σε όλο αυτό το σκηνικό κ να μην το ξανασυζητησουμε κ να κοιτάξω μπροστά γιατί το μόνο που έμεινε από όλη αυτή την ιστορία είναι πιασμενη πλάτη κ χέρια από το κουβαλημα,2 ζωντανά , στεναχώρια, και μια χαλασμένη vortech...μικρό το κακό ..

Βασικα δεν καταλαβα τι επαθες ρε συ.... Μπορεις να μου το πεις λιγο πιο αναλυτικα..να δημιουργησω μια εικονα?! Λοιπον....Γυρνας σπιτι και βλεπεις οπως μπαινεις το ενυδρειο αδειο...ηηη ακουσες την Βορτεκ να μαρσαρει πριν καν μπεις στο σπιτι?!

Περα απο την πλακα τωρα....

Μικρο το κακο που επαθες! Τον Αγιο Ποσειδωνα ειχες! Εδω αλλα ενυδρεια μενουν χωρις κυκλοφορια για λιγες ωρες! Το δικο σου εμεινε ..... ΧΩΡΙΣ ΝΕΡΟ!!! και αντεξε!!!

Για κοραλλακια ΕΜΕΙΣ ειμαστε εδω να σου δωσουμε ο,τι θελεις! Ο Klaz εχει καλα....o Aiolos....ο Alex ειναι χοβαρντας, ο Bababrilios καμια ανεμωνιτσα!! Ολοι θα σε βοηθησουμε! χααχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβα τι επαθες ρε συ.... Μπορεις να μου το πεις λιγο πιο αναλυτικα..να δημιουργησω μια εικονα?! Λοιπον....Γυρνας σπιτι και βλεπεις οπως μπαινεις το ενυδρειο αδειο...ηηη ακουσες την Βορτεκ να μαρσαρει πριν καν μπεις στο σπιτι?!

Περα απο την πλακα τωρα....

Μικρο το κακο που επαθες! Τον Αγιο Ποσειδωνα ειχες! Εδω αλλα ενυδρεια μενουν χωρις κυκλοφορια για λιγες ωρες! Το δικο σου εμεινε ..... ΧΩΡΙΣ ΝΕΡΟ!!! και αντεξε!!!

Για κοραλλακια ΕΜΕΙΣ ειμαστε εδω να σου δωσουμε ο,τι θελεις! Ο Klaz εχει καλα....o Aiolos....ο Alex ειναι χοβαρντας, ο Bababrilios καμια ανεμωνιτσα!! Ολοι θα σε βοηθησουμε! χααχαχαχαχαχαχα

χαμένο κορμί... θα στα πω καλά εγώ από κοντά....

Sent from my brain using telepathy ..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φίλε τώρα το διάβασα. Κι αυτός ο Αιολος φίλος είναι; Θα σου έδινα τα μπιτονια να έπερνες άμεσος νερό.

Τέλος καλό όλα καλά, ελπίζω το καλοκαίρι και η ιστορίες με τα βρομοστιλερ να τελείωσαν εδώ.

Οτι χρειαστείς πες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...