Jump to content

Reef Και Δεν Ειμαι Καλα...


Giovanni

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου, αυτη η εφυλια εχει αλλαξει μερη σε ολο το ενυδρειο..ειναι το μονο μερος που γουσταρει και φουντωνει.. την πρωτη μερα που την πηρα την εβαλα εκει και ειχε γινει 4 πλασια! μετα την αλλαξα μερη σε ολο το ενυδρειο και ηταν σαν :bigemo_harabe_net-75: τελικα την ξαναεβαλα εκει στον αραγωνιτη και φουντωσε σαν μπαλα σε μια ωρα μεσα.. οποτε λεω να μην την ξαναπειραξω. Υπαρχει καποιος λογος που το λες??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραίο το έχεις το ενυδρείο σου και φαίνεται να έχεις πολύ καλή ποιότητα στο νερό σου! Αλήθεια από αλγες πως είσαι έχει καθόλου εξάρσεις?

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε που ήθελες να διώξεις όλα τα κοράλλια σου... :bigemo_harabe_net-75:

είπαμε μια περισταλτική και πάμε γερά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το έχεις το ενυδρείο σου και φαίνεται να έχεις πολύ καλή ποιότητα στο νερό σου! Αλήθεια από αλγες πως είσαι έχει καθόλου εξάρσεις?

Αντιφωσφορο εχω να βαλω 2μιση μηνες και απο αλγη εκτος του φυσιολογικου οχι.Ποιοτητα νερου?? χμμμ γκουχου γκουχου... με τον αυτοματο πιλοτο παει εδω και 5 μηνες... :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπροστά οι φωτογραφίες σου!
Κοροιδευεις να υποθεσω Μανο ετσι??? :bigemo_harabe_net-134:
Άντε ρε που ήθελες να διώξεις όλα τα κοράλλια σου... :bigemo_harabe_net-75: είπαμε μια περισταλτική και πάμε γερά.

Αλεξ για να μπει περισταλτικη ειναι πολυ δυσκολο σε ενυδρειο ανευ σαμπ... το εχω μελετησει πολυ το θεμα... και ειδικα σε ενα σπιτι με 2 μωρα να τρεχουν γυρω γυρω μονιμα .. κατι θα γινει ομως :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Μην κοροιδευτε βρε σεις!! αλλοι που εχουν κατι μπιμπελα τι να πουνε δηλ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην κοροιδευτε βρε σεις!! αλλοι που εχουν κατι μπιμπελα τι να πουνε δηλ!!!!

Α... Εσυ εισαι ωραιος!Πολυ ωραιος θα ελεγα!

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

το μόνο που χρειάζεσαι είναι να κανονίσω να έρθω να τραβήξω καμμιά φώτο της προκοπής διότι έχω δει το ενυδρείο σου και

είναι απ΄τα ωραιότερα ως γυάλα, ως φωτιστικό, ως εξοπλισμό, ως ψάρια και ως κοραλάκια στο ξεκίνημα που έκανες.

Άντε να σου φέρουμε και κανένα φραγκάκι εύκολο ζωανθάκι να βάλεις να μεγαλώνει μόνο του όπως τα δικά μας και ......

ασχολήσου με τα μωρά και την κυρά ρεεεεε

Χτύπα τηλ όποτε θες !!

Κ

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

το μόνο που χρειάζεσαι είναι να κανονίσω να έρθω να τραβήξω καμμιά φώτο της προκοπής διότι έχω δει το ενυδρείο σου και

είναι απ΄τα ωραιότερα ως γυάλα, ως φωτιστικό, ως εξοπλισμό, ως ψάρια και ως κοραλάκια στο ξεκίνημα που έκανες.

Άντε να σου φέρουμε και κανένα φραγκάκι εύκολο ζωανθάκι να βάλεις να μεγαλώνει μόνο του όπως τα δικά μας και ......

ασχολήσου με τα μωρά και την κυρά ρεεεεε

Χτύπα τηλ όποτε θες !!

Κ

Αντε ντε πατριωτη!!!! θα το κανονισω το συντομοτερο Κωσταντινε να εισαι σιγουρος!!! να μου μαθεις να βγαζω κ γω τετοιες φωτο με την δικη μου dslr!! :bigemo_harabe_net-145: :bigemo_harabe_net-145: :bigemo_harabe_net-145:

ειστε φιλαρακια απο τα καλα ρε!!! :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Ακου εκει FOWLR.... απλα και μονο η λεξη στραμπουλιζει τη γλωσσα!!! Φιλαρακι τωρα που σεχουμε με το μερος μας, ποιος μας πιανει!!!!!!

by the way... το ενυδρειο περασε καλοκαιρι μονο του στη θεσσαλονικη κι ειναι ετσι?! Πλλλλακα με κανεις τωρα?! Και ηθελες να το διαλυσεις!?

Link to comment
Share on other sites

πως ετσι?? χαλια ε? το ξερω... κ όχι μόνο το καλοκαίρι μόνο του... συνεχίζει να είναι μόνο του...μεταφορικά... οκ δε το αφήνω κ στο ελεος του Θεού αλλά να σε δώσω να καταλάβεις έχει 1μισή μηνα να κάνει αλλαγή κ εχθές άλλαξα υλικά στους ριακτορες..η τελευταία φορά δε θυμάμαι ποτέ ήταν...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ακου εκει FOWLR.... απλα και μονο η λεξη στραμπουλιζει τη γλωσσα!!! Φιλαρακι τωρα που σεχουμε με το μερος μας, ποιος μας πιανει!!!!!!

by the way... το ενυδρειο περασε καλοκαιρι μονο του στη θεσσαλονικη κι ειναι ετσι?! Πλλλλακα με κανεις τωρα?! Και ηθελες να το διαλυσεις!?

Είναι αυτό που λένε:"όσο το λιγότερο το σκαλίζεις,τόσο καλύτερα θα πάει"

Γιαννη από εμένα ένα μεγάλο μπράβο για όσα έχεις πετύχει.Αφού δεν το σκέφτεσαι για sps

μπορείς να βάλεις αρκετές αποικίες από zoanthus.Είναι πανέμορφα

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι το κόβω Γρήγορη απλά λιτά κ όμορφα.. δεν έχω καταφέρει κ τπτ το ιδιαίτερο.. σχεδόν άδειο είναι το ενυδρείο.. απλά το αφήνω στην ηρεμία του να με αφήνει κ αυτό στην ηρεμία μου κ να το χαζεύω...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ο πόθος μου ομως είναι μια τεράστια λευκή ανεμώνη με φούξια κίτρινα τελειώματα.... :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τετοια γκαντεμια δεν την περιμενα.

Χειροτερο δεν γινοταν.

Μου κοπηκε το αιμα.

Δεν ξερω αν συνεχισω απο αυριο να εχω ενυδρειο..Και πανω που με πεισανε τα φιαλαρακια να κρατησω το reef και μου ηρθε ξανα το μερακι παρα την κουραση να το φροντισω μπηκα σημερα μετα την δουλεια στο σπιτι

και τα 2/3 του νερου ελειπαν.ευτηχως δεν πλημμυρισα.βγηκε απο την θεση του το λαστιχο απο το chiller στο μπαλκονι και αδειασε ολο το ενυδρειο στο μπαλκονι..η καταστροφη τεραστια...και σε εξοπλισμο και σε ζωντανα.. δε θελω να πω περισσοτερα αλλα

πιθανον το ενυδρειο να μην μπορεσει να ξανατρεξει θαλλασινο...Ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν και με εκαναν λιιιιγο σοφοτερο με την εμπειρια τους.

Απο την αλλη αυριο θα προσπαθησω να σωσω οτι σωζεται και αν δω οτι με λιγα χρηματα μπορω να το σωσω θα κατεβω προς Ν.Επιβατες να παρω νερο να γεμισω το ενυδρειο..αν δουλευει τπτ απο τα μηχανηματα που δουλευαν ολη μερα χωρις νερο...Το θεμα ειναι πως θα κουβαλησω 200 λιτρα ..

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙΙΙΙΙ ρε γιαννακο γμτ....ποιος σε καταραστηκε ρε φιλε....

Link to comment
Share on other sites

60 δικά μου....τόσο χώρο έχω....πές μόνο που να τα αφήσω και θα τα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη καταρα Κωστα .. εχω βγαλει μεγαλη στεναχωρια.Τοσος κοπος παει χαμενος,τοσα λεφτα πεταμενα. :(

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ με σκλαβωνεις! αν δουλεψει η Vortech που ετρεχε ολη μερα στεγνη,αν δουλεψει η αντλια του σκιμερ και γενικως ολα τοτε θα σε τηλ να περασω αργα το απογευμα να παρω μονο τα μπετονια να παω να γεμισω κ σου τα δινω το σαββατο.Αρκει να δουλεψουν ολα.Η Vortech πρεπει να το ειπε τοποιημα.Θα μιλησω με τον Βαγγελη μηπως και γλυτωσω ολοκληρο wet side..

Έγινε επεξεργασία - Johnlaz
Link to comment
Share on other sites

νερο οσμωσης εχω περιπου 100 λιτρα να σου δωσω.πες μου αν χρειαστεις γιανναρε.

μην μασας φιλε.ολα αυτα ειναι χαστουκια αλλα και μαθηματα.

ΥΓ.καλα πως εφυγε ο σωληνας απο το τσιλλερ,δεν ειχες σφικτηρα?

Link to comment
Share on other sites

Τρια μπετονια 10λιτρα έχω και εγώ αν τα χρειαστείς..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...