Jump to content

Seneye Monitor…. Ένα Πολυεργαλείο Στο Ενυδρείο Μας


Recommended Posts

Αυτό με την κάμερα καλό, θα έχω και εικόνα!!!

Ναι το έχω κάνει και είναι άψογο και τζάμπα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα, αποκλείεται να έρθει πονηρή παρέα γιατί είναι ο γαμπρός μου και μένει στο διπλανό διαμέρισμα!!!

Ποτέ μην λες ποτέ....... μπορει να έρθει ο ιδιος με παρέα... χαχα

Πρεπει να αποφασισεις ομως αν το λαπτοπ θα κοιταει ενυδειο ή το υπολοιπο σπιτι.....

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην λες ποτέ....... μπορει να έρθει ο ιδιος με παρέα... χαχα

Πρεπει να αποφασισεις ομως αν το λαπτοπ θα κοιταει ενυδειο ή το υπολοιπο σπιτι.....

Μπορεί με USB Hub να βάλει όσες κάμερες θέλει !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ξεκίνα να δικτυώνεις το σπιτι........

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ έχω φάει το στήσιμο τις ζωης μου απο του Άγγλους....παει 3 εβδομάδα τωρα και ακομα περιμένω να έρθει..... τα νεύρα μου! Και περα απο αυτο,,,,,εχει κάνει το γυρο του κόσμου!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, από παντού περνάει...Όταν μου έστειλαν από την Salifert το τεστ, από Ολλανδία πήγε Γερμανία, μετά Ιταλία και μετά Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως ετσι ειναι... πάντως οι αποθήκες του ειναι Γερμανία !!Απο εκει ξεκίνησε και πηγε Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Κακώς το πείρες απ έξω... και εδώ πάνω κάτω τα ίδια θα στοίχιζε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειδα οτι υπαρχει εδω......ηταν αργα!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην λες ποτέ....... μπορει να έρθει ο ιδιος με παρέα... χαχα

Πρεπει να αποφασισεις ομως αν το λαπτοπ θα κοιταει ενυδειο ή το υπολοιπο σπιτι.....

Την αδελφή μου; Τον έσφαξα χαχαχααχα!!!!!!

Το ενυδρείο θα κοιταει ασφαλώς αλλά μπορεί και λίγο απο το σπίτι για να είμαστε σίγουροι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυο πράγματα κατάλαβα τόσες μέρες που παρακολουθώ το θέμα!

1) ότι αυτό το γκατζετακι θα το αγοράσω γιατί μου φαίνεται ότι κάνει δουλεία

2) ότι μάλλον θα πρέπει να μετακομίσω στην Θεσσαλονίκη γιατί είστε κορυφαία παρέα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο με χαροποιεί ιδιαίτερα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Την αδελφή μου; Τον έσφαξα χαχαχααχα!!!!!!

Το ενυδρείο θα κοιταει ασφαλώς αλλά μπορεί και λίγο απο το σπίτι για να είμαστε σίγουροι!!!!!!!

Αν υποψιαστείς κάτι τέτοιο ξέρεις ποιόν να πάρεις τηλ... :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω Αλέξη ξέρω, φίλε ebenos εννοείται ότι είμαστε μια παρέα εδώ πάνω και μακάρι να παραμείνουμε έτσι, σήμερα Βαγγέλη πέρασα το προγραμματακι και στον υπολογιστη και στο κινητό και τώρα πλέον παρακολουθώ και από απόσταση, τις επόμενες μέρες θα πάρω και το seneye από το γνωστό μας κατάστημα και πιστεύω να είμαι εντάξει τις μέρες που θα λείπω.

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο εντάξει... υπερπλήρης θα είσαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Βαγγέλη να κάνω ξεγνοιαστες διακοπές, το seneye είναι εύκολο στις λειτουργίες του ή θέλει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο για να το στησεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπα απλό είναι.. έλα καμιά βόλτα να το δεις στην πράξη

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βαγγελη πραγματικά ευτυχώς που έχουμε και εσένα που είσαι γκατζετακιας και μας ανοίγεις τα μάτια ρε αδερφε!

Link to comment
Share on other sites

Μπα απλό είναι.. έλα καμιά βόλτα να το δεις στην πράξη

Αν τύχει και κατέβω κέντρο Βαγγέλη θα έρθω, δυστυχώς είμαι Δυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάς το μεγαλείο σου.....το μηχάνημα ειναι εδω τωρα και μια εβδομάδα...γιατι δεν το ειχα εγω στα χερια μου???Απλα δεν ειχαν ταχυδρόμο να μου στο στειλουν......γιατι δεν με ειχαν ενημερώσει οτι ειναι εδω....(τωρα ειναι το καλύτερο)... Ειχα δώσει κινητο και δεν μπορούσαν να καλέσουν σε κινητο γιατι ειχαν πρόβλημα λεει!!! Ποσο χαμηλα ακομα θα πεσουμε????????????????????????????????

Στα δικα μας τωρα....Αφου ανοιξα την συσκευασία μπήκε για φόρτιση (1 ωρα) οπως πρεπει και τοποθετήθηκε η καρτουλα PH-NH3 στο νερο για τουλαχιστον 24 ωρες(48 θέλει για θαλασσινό) οπως επιβάλλεται!

Συνέχεια αυριο.....προς το παρων εχει ψάξιμο!!!

Έγινε επεξεργασία - Lamprosk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα την παραγγελία και θα το έχω σε 2-3 μέρες, πριν απο λίγο μίλησα στο τηλέφωνο με το κατάστημα, παρήγγειλα και εγώ το seneye + οπότε παιδιά δώστε συμβουλές για να μην ψάχνομαι όταν μου το φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.seneye.me/seneye-userguide.pdf

Το manual για να είμαστε ολοι προετοιμασμένοι!!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:
Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα παρέλαβα το seneye και έχω βάλει την κάρτα μέσα σε ένα ποτήρι νερό, έχω δυο απορίες που θέλω αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει, πρώτη μου απορία είναι αν η κάρτα θα πρέπι να μείνει μέσα 24 ή 48 ώρες και αυτό το λέω γιατί διάβασα μέσα στο σάιτ τους ότι για γλυκό νερό δίνουν 24 ώρες ενώ για θαλασσινό 48 και δεύτερον τα μηνύματα sms που θα έρχονται στο κινητό με κάθε αλλαγή θα χρεώνονται ή είναι free;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα πρέπει να παραμείνει σε ένα ποτήρι νερό από το θαλασσινό σου ενυδρείο για 48 ώρες με τα εμβαπτίσματα προς τα κάτω. (μπρούμυτα).

Όταν την τοποθετήσεις στη συσκευή, δεν πρέπει να αγγίξεις με τα χέρια τα χρωματισμένα σημεία.

Τα SMS είναι δωρεάν.... προφανώς το κόστος τους το πληρώνεις με την αγορά της κάρτας (7 ευρώ), συν όλες τις άλλες λειτουργίες που σου προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...