Jump to content

Απ'τα Ψηλα Στα Χαμηλα,κι Απ'τα Πολλα Στα Λιγα.....


Δίας

Recommended Posts

καταπληκτικές φωτογραφιες Στρατο!!!το ενυδρειο τα σπαει!!

δεν νομιζω οτι μπορεις να διαγραψεις τοσο ευκολα αυτο το χομπυ....ευτυχως!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες παλι ρε αγορι μου!

Κουκλα!

Στρατουκο πιο ευκολα κοβεται το τσιγαρο παρα

Το reef....:-)

Τι φωτα εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν παιζει ρολο το μεγεθος :D Αν κ εχω μια μικρη ενσταση για το στησιμο θα ελεγα τα βραχακια στην μεση να μην ανωνονταν να ειχαν ενα κενο να εβαζες απο την μια τα ζωανθους κ απο την αλλη τις καρπετ.θα ξεμπουκωνε λιγο το ενυδρειο.Μια γνωμη.

παντως εχει παρει πολυ ωραιο χρωμα κ στα χερια θα γινη ακομα καλυτερο.Οτι καλυτερο στρατο ενυμερωναι με φωτο.....

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες παλι ρε αγορι μου!

Κουκλα!

Στρατουκο πιο ευκολα κοβεται το τσιγαρο παρα

Το reef....:-)

Τι φωτα εβαλες;

Που εισαι συ;:D

Μεχρι στιγμης δουλευει με 3 λαμπες Τ5Χ24W ATI.

1Χ24W aquablue special

1X24W blue plus

1X24W purple plus.

Link to comment
Share on other sites

ειχα τη χαρα να το δω απο τη πρωτη στιγμη που στηθηκε και το καλο ειναι οτι μερα με τη μερα γινεται ακομα ποιο ομορφο ( με τα κοραλια που μπαινουν )

ενα βιντεο και μερικες φωτογραφιες που τραβηχτηκαν πριν απο κανα μηνα :)

http://www.youtube.com/watch?v=rOAp85usQ7s

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Τέλειο!!!!!

Το κίτρινο ψάρι που φέρνει φουλ βόλτες στο ενυδρείο πως λέγεται και σε πόσα λίτρα μπαίνει?? :D

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Τέλειο!!!!!

Το κίτρινο ψάρι που φέρνει φουλ βόλτες στο ενυδρείο πως λέγεται και σε πόσα λίτρα μπαίνει?? :D

Tο ψαρακι που λες δεν ειναι κιτρινο αλλα πρασινο,και ειναι ενα Halichoeres chloropterus.

IMG_7842.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ.πραγματικα δεν βρισκω λογο να θυμασαι καν το μεγαλο σου....αυτο ειναι ενα κουκλιστικο υφαλακι γεματο ζωη,υγεια και χρωμα.αρχοντας ο στρατος.!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο σκίμμερ κτλ πως παίζει το εργαλείο?Αντε δείξε μας και λίγο μηχανοστάσιο...Αφού μας αρέσει να χαζεύουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες! Ηθελα να σε ρωτησω γιατι κι εγω εχω μετακομισεις να μ πεις τι βηματα ακολουθησες. Αραγωνητη μονο απο το παλιο?? Εβαλες βακτηρια για στρωσιμο κ μετα εκανες την αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Διαλυοντας το μεγαλο ενυδρειο,ειχα ενδοιασμο.Να παρατησω τελειως το χομπυ,η οχι;

Τελικα με ετρωγε ο κ@λ@ς μου,και αποφασισα να κρατησω καποια απο τα αγαπημενα μου ζωντανα.

Ετσι εφτιαξα ενα 0,60Χ0,60Χ0,35 rimless, shallow δεν ξερω κι εγω τι κυβο :D.126 λιτρακια.........

15 κιλα περιπου βραχος και 12 αραγωνιτης απο το μεγαλο που ξεστηθηκε.........

IMG_2797.jpg

Δηλαδή άμα σε ξαναπιάσει φαγούρα στον κ@#$% σου θα πάς απο τα χαμηλά στα ψηλά .... :bigemo_harabe_net-88::bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Αν και από θαλασσινά δε σκαμπάζω τίποτα, χαίρομαι πολύ που παραμένεις στο χώρο φίλε Στράτο...

Όπως πάντα πανέμορφες και σε ποσότητα οι φώτο!

Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα 'ναι... (ελπίζω) :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και από θαλασσινά δε σκαμπάζω τίποτα, χαίρομαι πολύ που παραμένεις στο χώρο φίλε Στράτο...

Όπως πάντα πανέμορφες και σε ποσότητα οι φώτο!

Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα 'ναι... (ελπίζω) :D

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια φιλε.Εχω καιρο ομως να τη δω.Μαλλον αγνοειται :D

Link to comment
Share on other sites

Απο σκίμμερ κτλ πως παίζει το εργαλείο?Αντε δείξε μας και λίγο μηχανοστάσιο...Αφού μας αρέσει να χαζεύουμε...

Alex δεν υπαρχει μηχανοστασιο.Ειναι οτι βλεπεις.Σκιμμερ υπαρχει(mce600),αλλα μεχρι στιγμης το ενυδρειο δουλευει χωρις.Ο εξοπλισμος ειναι μια tunze 6025 για κυκλοφορια,η αυτοματη αναπληρωση και οι δοσομετρικες.

Ομορφιες! Ηθελα να σε ρωτησω γιατι κι εγω εχω μετακομισεις να μ πεις τι βηματα ακολουθησες. Αραγωνητη μονο απο το παλιο?? Εβαλες βακτηρια για στρωσιμο κ μετα εκανες την αλλαγη?

Βαλε,η μετακομιση εγινε απ'ευθειας απο το ενα ενυδρειο στο αλλο.Αδειασμα του μεγαλου,τα ζωντανα σε λεκανες,βραχος σε βαρελι(εκτος απο αυτον που χρησιμοποιησα).

Ο αραγωνιτης που χρησιμοποιησα ειναι ολος απο το μεγαλο.Αφου συγκεντρωσα ολη την ποσοτητα που χρειαζομουν,τον ξεπλυνα καλα με νερο του ενυδρειου,ωστε να φυγει ολη η μαυριλα.Τον τοποθετησα στο ενυδρειο,και το εστησα.Βακτηρια οχι,δεν χρησιμοποιησα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοσοφία υπάρχει τεχνογνωσία υπάρχει,πρόγραμμα κτλ στόχοι.Ειλικρινά δεν βλέπω τον λόγο να μην γίνει ένα υπέροχο σύστημα που άνετα παίζει μπουνιές με μεγαλύτερα.Ταβάνι είναι μόνο η επιφάνεια του νερού.

Μπράβο Στράτο!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά φοβερές φωτογραφίες. Δεν περίμενα βέβαια και κάτι άλλο. :D

Και πάλι να το χαίρεσαι Στράτο.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις τελευταιες φωτογραφιες ,οι εφτα πρωτες ειναι τραβηγμενες απο τον Γιωργο(Geosid)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...