Jump to content

On-Board Reef Cube


Lamprosk

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tips ε? χμμ............... τέλειο γώνιασμα , προσοχή στις γωνιές γιατί σπάνε εύκολα και μεγάλη υπομονή στο καθάρισμα από τις σιλικόνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλάς μεγάλη τρέλλα φίλε μου για να κάνεις κάτι τέτοιο!!!!

Απλά respect!

Εύχομαι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρέλα;

Θα είναι και στο φυσικό του στοιχείο!!

Θάλασσα!!!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερός ο κύβος....με φυσικό wave maker!!!

Κι οταν θα εχει μπουνατσα Λαμπρο,να βαζεις το.....αλλο wavemaker :D

RUSSELL_HOBBS_18960.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχες τον mr_zoo κοντά σου τώρα μου έφυγαν όλες μου οι ανησυχίες για το project!

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά όλοι ….σίγουρα θα προσπαθήσω για το καλύτερο!!

Ο κύριος Μr Zoo έχει και ένα βίντεο από την πρώτη δόκιμη με άπνοια που μέσα στο ενυδρείο …… μόνο άπνοια δεν έχει! Φοβάμαι ότι αυτό θα είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα μου . Δηλαδή λόγο κυματισμού που προλαβαίνει να ‘’σηκώσει’’ η επιφάνεια του ενυδρείου θα έχω θέμα υπερχείλισης σε καταστάσεις υψηλών διατοιχισμών και προνευστασμών του πλοίου!

Υ.γ. Γιώργο σήκωσε το … το τιμημένο (έμενα θέλει 6 ώρες….)

Στράτο από το βιντεο θα καταλάβεις ότι μαλλον δεν θα το χρειαστώ το εργαλείο σου!!!! (Εκτος και αν φτιάξω καφεδάκι τοτε που θα έρθετε να το δειτε από κοντα!)

Κατι που ουτε καν το ειχα φανταστεί ότι μπορεί να γινει σε τοσο μεγάλο βαθμο!!!

Έγινε επεξεργασία - Lamprosk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι εδώ είναι η πρώτη δοκιμή για τον κυματισμό που θα είχε το ενυδρείο του Λάμπρου

και εδώ πως αντιδρά το "πλοίο" σε αυτό τον κυματισμό

Link to comment
Share on other sites

με τι καιρό είχε αυτό το κούνημα?

φαντάζομαι όταν με το κάλο γεμίσεις να έχεις στάθμη νερού περίπου 15cm από επιφάνεια, η κάτι τέτοιο εε?

Link to comment
Share on other sites

Παντός εάν το γεμίσει αρκετά και κοιμάται στο κρεβάτι που είδα πιο πάνω θα έχει NFA

NATURAL FURTUNA ALARM

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η ιδέα του αλεξ για πλεξι θα βοηθήσει λύγο την κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις πλέξι και απο πάνω για τις δύσκολες ώρες?

Το σκέφτηκα και εγώ για το πλεξι αλλά πρέπει να το κάνω σαν καπάκι για να μου κάνει δουλειά με λάστιχο γύρω γύρω.

Θα είναι λίγο μπελαλίδικο γιατί πρέπει να βγάζω φωτιστικό και να κάνω τρύπες για τα καλώδια!

Μια λύση που σκέφτηκα είναι να το τυλίγω με σελοφάν για τα φαγητά!!!! Μια δοκιμή που έκανα πέτυχε!

με τι καιρό είχε αυτό το κούνημα?

φαντάζομαι όταν με το κάλο γεμίσεις να έχεις στάθμη νερού περίπου 15cm από επιφάνεια, η κάτι τέτοιο εε?

Όλο αυτό το κούνημα είναι δυστυχώς με σχεδόν άπνοια……Τώρα που έχει ένα 4σαρακι οι vortec δεν κάνουν τίποτα μπροστά του !!!!Απλά έπαθα σοκ που το είδα!

Τώρα το έχω περίπου στα 20 εκ και είναι μια χαρά δεν έχει κανένα θέμα! Υπολογίζω μέχρι και 10 μπορώ να το πάω , άντε 5 με 3 αν ξερώ ότι είναι άπνοια…

Και ναι φιλε odis ........ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ !!!!!!!!!! :rockon:

Link to comment
Share on other sites

μα, ναι...και μόλις θα παίρνεις την πρόγνωση ναυσιπλοΐας, θα κάνεις και ταυτόχρονη αλλαγή νερού.....χαχαχαχαχαχα

αμα δε σου δίνουν και δελτίο θυελοδών ανέμων στην παραπλέουσα περιοχή, άστα εκεί θα έχει 70% κατέβασμα στάθμης....

Και όχι φίλε odis, εγώ δεν είμαι τρελός.....απ ότι μου λένε είμαι κάτι παραπάνω....

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς παίρνω πρόγνωση οπότε είμαι καλυμένος! Και τώρα αυτό έκανα!

Έγινε επεξεργασία - Lamprosk
Link to comment
Share on other sites

Λαμπρο το θεμα του συντονισμου το εχεις λαβει υπ'οψιν;Ειναι πιθανο;

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε μου γιατί δεν σ'επιασα!

Link to comment
Share on other sites

Με τη φουρτουνα εννοω το περα δωθε του νερου,μιας και δεν εχει κοντρες.......

Link to comment
Share on other sites

συντονισμος.......κρακ........κλαμα.........μακρια απο εμας λαμπρο.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω λιγο δύσκολο μιας και ειναι αρκετα παχυ το τζάμι για τις διαστάσεις του! Τωρα να ειμαι τόσο άτυχος????

Link to comment
Share on other sites

το πλεξι μονο αν το κανεις συρταρωτο Λαμπρο! δηλαδη αλουμινιενο "Π" γυρω γυρω και εκει μεσα να μπαινει το πλεξι! το μονο μειον ειναι οτι θα χαλασει το rimless!

οσο για το να σπασει δεν νομιζω..εκτος αν περνουσε απ'το μυαλο καποιου σαν του Στρατου.......ΩΧ!!! Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ???? κριμα και φαινοταν καλο προτζεκτ....ξεχασ'το το ενυδρειακι φιλε... γιατι με τοσες φωτο απο τον "εξ'απο δω" που ανεβαζει, υποψιαζομαι οτι πηρε και την χαρη!!!! :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...