Jump to content

On-Board Reef Cube


Lamprosk

Recommended Posts

Δεν νομίζω οτι θα καταφέρω να "σηκώσω " το βίντεο οσο είμαι εν πλω.... αύριο με το καλό το απόγευμα απο την Ιταλία! :bigemo_harabe_net-86:

Ακόμα να πιάσει απόγευμα στην Ιταλία;

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έπιασε...χαχαχα

Τα βίντεο είναι 3 . 1 μόνο του και 2 ενωμένα...

Το πρώτο είναι σε λογικά πλαίσια και απλά παίρνει μεγάλη κλήση το πλοίο ....το δεύτερο είναι μια ολοκληρωμένη κίνηση..... θα καταλάβετε τι εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Επτά σε παίρνει αριστερά μην το ζωριζεις.

Μ΄αρεσει που ο βράχος έδεσε καβο!!!!

correct me if i am wrong

Η ανακατη κίνηση όσο δυνατή κι αν είναι, δεν είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο.

Ο συντονισμός είναι αυτός που μπορει να τα κανει πουτ@ν@ ολα, ακομα και με λιγότερα μποφόρ.

Link to comment
Share on other sites

τι Vortech και wave maker... βάλτε ένα πλοίο στο ενυδρείο σας... χμ ή το αντίθετο !!!

Link to comment
Share on other sites

Επτά σε παίρνει αριστερά μην το ζωριζεις.

Μ΄αρεσει που ο βράχος έδεσε καβο!!!!

correct me if i am wrong

Η ανακατη κίνηση όσο δυνατή κι αν είναι, δεν είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο.

Ο συντονισμός είναι αυτός που μπορει να τα κανει πουτ@ν@ ολα, ακομα και με λιγότερα μποφόρ.

Ναι και λογκαδο κιόλας!!!! Το μόνο θέμα με την ανάκατη κίνηση ειναι οτι δεν μπορείς να μετρήσεις κύμα , οπότε δεν ξέρεις και προς τα που θα ψηλώσεις η θα το ποδισεις . Βέβαια όλα είναι σχετικά με την θάλασσα....

Ωραία ο συντονισμός μπορεί να τα διαλύσει όλα... όταν δουλεύουν σε ενυδρείο οι vortech δεν έχουν πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και λογκαδο κιόλας!!!! Το μόνο θέμα με την ανάκατη κίνηση ειναι οτι δεν μπορείς να μετρήσεις κύμα , οπότε δεν ξέρεις και προς τα που θα ψηλώσεις η θα το ποδισεις . Βέβαια όλα είναι σχετικά με την θάλασσα....

Ωραία ο συντονισμός μπορεί να τα διαλύσει όλα... όταν δουλεύουν σε ενυδρείο οι vortech δεν έχουν πρόβλημα?

Λαμπρο σου εθιξα πρωτος τον προβληματισμο για τον συντονισμο,κι απ'οτι βλεπω δεν ειμαι ο μονος.

Οσο για τη vortech που λες,το γραφει ξεκαθαρα στις οδηγιες για το short pulse οτι δεν ειναι δυνατο να δουλεψει σε ολα τα ενυδρεια για το φοβο ανοιγματος,και σε παραπεμπει για πληροφοριες ανοχης στον κατασκευαστη του ενυδρειου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Κολυμπούν σαν μεθυσμένα τα occelaris,φαντάσου με τέτοιο κυματισμό!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και λογκαδο κιόλας!!!! Το μόνο θέμα με την ανάκατη κίνηση ειναι οτι δεν μπορείς να μετρήσεις κύμα , οπότε δεν ξέρεις και προς τα που θα ψηλώσεις η θα το ποδισεις . Βέβαια όλα είναι σχετικά με την θάλασσα....

Ωραία ο συντονισμός μπορεί να τα διαλύσει όλα... όταν δουλεύουν σε ενυδρείο οι vortech δεν έχουν πρόβλημα?

και βέβαια έχουμε!!!!

αν κάποιος κάνει συντονισμό με vortech πρέπει να κατεβάσει αρκετά την στάθμη και όσο ποιο μακρύ το ενυδρείο τόσο χειρότερα

και δεν εννοώ ότι θα σου χαλάσει το aquascape άλλα θα χυθεί το νερό έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα Στράτο και το έχω υπόψιν απο την στιγμή που μου το είπες! Δεν είχα ποτέ vortech να διαβάσω οδηγίες και δεν ήξερα την λεπτομέρεια ! Οπως όμως εχω ξαναπεί ελπίζω να μην είμαι τοσο άτυχος σε τόσο μικρο σε μήκος ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...