Jump to content

Νεο Μελος


Recommended Posts

Γεια σας, ειμαι ο Αντρεας απο την Κυπρο. Ειμαι φοιτητης μηχανολογιας και προσφατα εχω αρραβωνιαστει. Εγω και η αρραβωνιαστικια μου αγαπαμε πολυ την θαλασσα και κατα συνεπια κατα τους χειμερινους μηνες το χομπι μας ειναι το 200 λιτρων ενυδρειο μας, που μεχρι προσφατα δουλευε με γλυκο νερο. Εδω και μια βδομαδα ομως εχουμε ξεκινησει την μετατροπη της σε αλμυρο νερο. Το ενυδρειο μας εχει διαστασεις 120Χ40Χ50.

Εχω βρει πολυ ενδιαφερον το site και θα ηθελα να ανταλαξουμε γνωμες και να σας γνωρισω.

Ευχαριστω.

post-3184-1169624479_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

WELCOME to AQUAZONE φιλε και φιλη Andreas & Maria ... :lol:

Καλη διαμονη ... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθατε στην παρέα μας!!! :lol:

Από ποιά πόλη της Κύπρου είστε(μένετε);

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίσατε στο Aquazone!

Σας εύχομαι να ετοιμάσετε ένα πολύ καλό ενυδρείο!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθατε στην παρέα μας!!! :lol:

Από ποιά πόλη της Κύπρου είστε(μένετε);

Σας ευχαριστουμε πολυ. Ειμαστε απο Λευκωσια Και Λαρνακα αντιστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε και καλη συνεχεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Welcome to AZ...!!Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια :bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε στο forum μας αγαπητοί Φίλοι... και ιδιαίτερα στην "παρέα της θάλασσας".

Link to comment
Share on other sites

:lol: στο Aquazone!! Σιγουρα θα πουμε πολλα!!!

Περιμενουμε ενα post με περισσοτερες πληροφοριες για να σας πουμε τη γνωμη μας....

Για αρχη θα προτεινω την αλλαγη της αφισας με μια μπλε σκουρα μονοχρωμη :) Θα δειτε ποσο ωραιο θα ειναι ετσι, ειδικα οταν μπει ο βραχος ! :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες :lol: στο Aquazone!! Πιστευω εδω να βρεις αυτο που θελεις. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!! :lol::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το συνονόματο ζευγάρι (Και τη γυναίκα μου Μαρία τη λένε!) :lol:

Πείτε μας λίγα λόγια για τον μέχρι τώρα εξοπλισμό σας και τι σκέπτεστε να κάνετε με αυτό, πόσο καιρό τρέχει με την άμμο το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε στην παρέα μας παιδια. :lol:

Τι σκοπεύετε να κάνετε το ενυδρείο fish only η reef?

Link to comment
Share on other sites

:lol: στο Aquazone!! Σιγουρα θα πουμε πολλα!!!

Περιμενουμε ενα post με περισσοτερες πληροφοριες για να σας πουμε τη γνωμη μας....

Για αρχη θα προτεινω την αλλαγη της αφισας με μια μπλε σκουρα μονοχρωμη :) Θα δειτε ποσο ωραιο θα ειναι ετσι, ειδικα οταν μπει ο βραχος ! :bowdown: :bowdown:

Σε ευχαριστουμε πολυ για τιν σιμβουλη σου. Το εχουμε σκεφτει, αλλα λογω του οτι δεν εχουμε δει κατι παρομοιο, ειμαστε καπως δισταχτικοι. Μπορεις να μας βοηθησεις με καποια φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το συνονόματο ζευγάρι (Και τη γυναίκα μου Μαρία τη λένε!) :lol:

Πείτε μας λίγα λόγια για τον μέχρι τώρα εξοπλισμό σας και τι σκέπτεστε να κάνετε με αυτό, πόσο καιρό τρέχει με την άμμο το ενυδρείο?

Εδω και 10 μερες περιπου.Εχουμε βαλει ηδη περιπου 11 κιλα live rock, 1 βραχο με mushroom (μικρα προς το παρον) και μια ανεμωνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε στην παρέα μας παιδια. :lol:

Τι σκοπεύετε να κάνετε το ενυδρείο fish only η reef?

Ευχαριστουμε. Πιθανον reef με λιγα ψαρια. Δεν εχουμε παρει ακομη την τελικη αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε πολυ για τιν σιμβουλη σου. Το εχουμε σκεφτει, αλλα λογω του οτι δεν εχουμε δει κατι παρομοιο, ειμαστε καπως δισταχτικοι. Μπορεις να μας βοηθησεις με καποια φωτο?

Στην κατηγορια με της παρουσιασεις ενυδρειων Θαλασσινου υπαρχουν αρκετα ενυδρεια με μονοχρομη αφισα απο πισω... ετσι και αλλιως το πισω τζαμι θα γεμισει σιγα σιγα κοραλλινη και το μονοχρομο δειχνει σαφως καλυτερα ενω παραλληλα αναδικνευει καλυτερα τα κοραλλια...

Ουσιαστικα ειναι το ιδιο ειδος αφισας με αυτο που εχετε τωρα....απλα μονοχρομη :lol: Θα την βρεις σε ολα τα ενυδρειακα καταστηματα...με το μετρο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...