Jump to content

Ebenos Nano Reef Project.


ebenos

Recommended Posts

Τι να μας πει κ ο αλλος μωρε που μας κάνει τον δυσπιστο... να μας δειξει τι εχει στο ενυδρειο του πρώτα απο ολα κ ύστερα να μιλάει.... :):P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω απορω πως μπορεσες και πετυχες ακριβώς ιδιο σχημα κοραλλιων κ τα κολλησες στο ίδιο σημείο.... :D

XAXAXAXAXAAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXA

εγώ πιστεύω πως απλά έχει μάθει photoshop!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι πως μια ακροπορα απο νεκρη δεν ζωντανευει μεσα σε 10 μερες οπως η ακρο της φωτο!!!!!

Ουτε καν εαν απλα ειναι αχρωμη(λογω ελειψης τροφης) δεν θα παρει τετοιο χρωμα τοσο συντομα(πρωτα θα "καφετισει")!!!

Επισης δεν εχω δει ποτε ουτε σε αλλα ενυδρεια αλλα ουτε στις δικες μου seri να νεκρωνουν στη μεση και μετα να το ξανακαλυπτουν...μιλαω για νεκρωμα στη μεση!

Μαλλον εκανα χαζομαρα που πεταγα νεκρα κοραλια!

filfilip πουθενα δεν μιλησα για Photoshop και γιανναρε πουθενα δεν ειπα οτι εβαλε αλλα κοραλια στη θεση τους :thumbup:

Απλα να γινει μια κουβεντα μηπως ξερει ο νικος τι εκανε και ειχαν αυτη την επανοδο τα κοραλια...

Filfilip μπορεις να πεις εσυ αν θες μια θεωρια ;)

Τεσπα...νικο ευχομαι να βγουν ολα εξω απο το νερο,να γινουν δασος και γενικα να παιρνεις χαρα απο το ενυδρειο σου.Μακαρι να γινει

οπως ακριβως το εχεις φανταστει και ακομα ενα κλικ παραπανω ;)

Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι πως μια ακροπορα απο νεκρη δεν ζωντανευει μεσα σε 10 μερες οπως η ακρο της φωτο!!!!!

Ουτε καν εαν απλα ειναι αχρωμη(λογω ελειψης τροφης) δεν θα παρει τετοιο χρωμα τοσο συντομα(πρωτα θα "καφετισει")!!!

Επισης δεν εχω δει ποτε ουτε σε αλλα ενυδρεια αλλα ουτε στις δικες μου seri να νεκρωνουν στη μεση και μετα να το ξανακαλυπτουν...μιλαω για νεκρωμα στη μεση!

Μαλλον εκανα χαζομαρα που πεταγα νεκρα κοραλια!

Κάτσε λίγο ρε Μιχάλη! Με αυτά που λες είναι σαν να με αμφισβητείς! Έχω λόγο να σου πω ψέματα? Ρώτα και τον Στράτο που είχε δει τις φωτογραφίες και μου είπε να τα πετάξω και γνωρίζει ακριβώς και αυτός τι είχε συμβεί!

Μην γίνεσαι κάθε φόρα τόσο απόλυτος και ειρωνικός!!

filfilip πουθενα δεν μιλησα για Photoshop και γιανναρε πουθενα δεν ειπα οτι εβαλε αλλα κοραλια στη θεση τους :thumbup:

Απλα να γινει μια κουβεντα μηπως ξερει ο νικος τι εκανε και ειχαν αυτη την επανοδο τα κοραλια...

Filfilip μπορεις να πεις εσυ αν θες μια θεωρια ;)

Τεσπα...νικο ευχομαι να βγουν ολα εξω απο το νερο,να γινουν δασος και γενικα να παιρνεις χαρα απο το ενυδρειο σου.Μακαρι να γινει

οπως ακριβως το εχεις φανταστει και ακομα ενα κλικ παραπανω ;)

Καλη συνεχεια

Επίσης για την ακρο είπα μόλις πριν από 10 μέρες…..δηλαδή μετά από 50 μέρες νεκρή μέσα στο ενυδρείο αφού έχουν περάσει ήδη 2 μήνες από την μέρα που μπήκαν!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Μια τα κοραλια του Σουηδού κ μια ο Λαζαρος πριν 2013 χρονια... :D

Μην παίρνετε τοσο σοβαρα τα πράγματα βρε γκαρντασια. Δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν ειπα οτι λες ψεματα(δεν νομιζω να εχεις καποιο λογο να το κανεις) και ακομα και να ελεγες(που δεν λες) ειμαι ο "κανενας" να σε κρινω.

Απλα ειπα τι εχω δει με τα ματια μου σε δικα μου κοραλια αλλα και αλλων ενυδρειων.

Αφου ανεφερες κατι που πραγματικα μου εκανε εντυπωση ειπα μηπως εχεις γνωση για ποιο λογο εγινε η επανοδος των κοραλιων.

Πραγματικα θα ειχε πολυ ενδιαφερον.

Για να μαθω ρωτησα και οχι ετσι οπως το πηρες....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι πως μια ακροπορα απο νεκρη δεν ζωντανευει μεσα σε 10 μερες οπως η ακρο της φωτο!!!!!

Ουτε καν εαν απλα ειναι αχρωμη(λογω ελειψης τροφης) δεν θα παρει τετοιο χρωμα τοσο συντομα(πρωτα θα "καφετισει")!!!

Επισης δεν εχω δει ποτε ουτε σε αλλα ενυδρεια αλλα ουτε στις δικες μου seri να νεκρωνουν στη μεση και μετα να το ξανακαλυπτουν...μιλαω για νεκρωμα στη μεση!

Μαλλον εκανα χαζομαρα που πεταγα νεκρα κοραλια!

filfilip πουθενα δεν μιλησα για Photoshop και γιανναρε πουθενα δεν ειπα οτι εβαλε αλλα κοραλια στη θεση τους :thumbup:

Απλα να γινει μια κουβεντα μηπως ξερει ο νικος τι εκανε και ειχαν αυτη την επανοδο τα κοραλια...

Filfilip μπορεις να πεις εσυ αν θες μια θεωρια ;)

Τεσπα...νικο ευχομαι να βγουν ολα εξω απο το νερο,να γινουν δασος και γενικα να παιρνεις χαρα απο το ενυδρειο σου.Μακαρι να γινει

οπως ακριβως το εχεις φανταστει και ακομα ενα κλικ παραπανω ;)

Καλη συνεχεια

mad... θεωρία δεν θα πω, ούτε θα το παίξω έξυπνος σε κάτι που δεν το γνωρίζω όσο εσείς... ΑΛΛΑ προτιμώ να πιστεύω στα μάτια μου παρά σε θεωρίες! Θυμάμαι ακόμα που με είχε πάρει και εμένα τηλέφωνο για να μου πει πως κατά λάθος έβαλε ληγμένη κόλλα στα κοράλλια του και η φωτό το επιβεβαιώνει. Τέλος πάντων αυτό που βλέπω εγώ και μου αρέσει είναι ένας άνθρωπο που γουστάρει τρελά αυτό που κάνει και το κάνει με επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

filfilip αλα αυτα που ειπες ισχυουν και συμφωνω ειδικα σε αυτα που αφορουν την αγαπη του και το μερακι του!

Απλα ξαναλεω ζητησα να μοιραστει μαζι μας αυτο που πιστευει οτι εκανε τα κοραλια να εχουν τετοια θεαματικη επανοδο γιατι η

προσωπικη μου εμπειρια(οχι πως ειναι και η σωστη,θαλασσινο ενυδρειο ειναι...ολα γινονται-καποια οχι-) μου εχει δειξει

διαφορετικα πραγματα.

Επαναλαμβανω για να μαθω κατι ρωτησα....

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν ειπα οτι λες ψεματα(δεν νομιζω να εχεις καποιο λογο να το κανεις) και ακομα και να ελεγες(που δεν λες) ειμαι ο "κανενας" να σε κρινω.

Απλα ειπα τι εχω δει με τα ματια μου σε δικα μου κοραλια αλλα και αλλων ενυδρειων.

Αφου ανεφερες κατι που πραγματικα μου εκανε εντυπωση ειπα μηπως εχεις γνωση για ποιο λογο εγινε η επανοδος των κοραλιων.

Πραγματικα θα ειχε πολυ ενδιαφερον.

Για να μαθω ρωτησα και οχι ετσι οπως το πηρες....

Μιχαλη, θυμασαι μια valida που πρόσφατα μου πεθανε?

Οταν την είχα παρει ηταν μια χαρα αλλα ειχε ενα παρασιτο πανω της κ μετα απο επεμβαση με νυστερι για αφαίρεση του, και τριπλο dip την άκουσε dolby surround και ασπρισε σχεδόν παντού.

Σε μια μερα μετα καφετιασε.

Αυτα εγιναν τον Φεβρουάριο.

Πριν απο περίπου 20 μερες ειδα να βγαζει πολυποδες και να μπλεδιζει παλι, , ειλικρινά χαρηκα πολυ λεω θα παει καλα...ασχετα με την καταληξη του κοραλιου η επανοδος ομως έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Θες να διαβάσεις ξανά την απάντηση σου?

Αυτο που ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι πως μια ακροπορα απο νεκρη δεν ζωντανευει μεσα σε 10 μερες οπως η ακρο της φωτο!!!!!

Ουτε καν εαν απλα ειναι αχρωμη(λογω ελειψης τροφης) δεν θα παρει τετοιο χρωμα τοσο συντομα(πρωτα θα "καφετισει")!!!

Επισης δεν εχω δει ποτε ουτε σε αλλα ενυδρεια αλλα ουτε στις δικες μου seri να νεκρωνουν στη μεση και μετα να το ξανακαλυπτουν...μιλαω για νεκρωμα στη μεση!

Μαλλον εκανα χαζομαρα που πεταγα νεκρα κοραλια!


Αν τα παραπάνω δεν είναι ειρωνικά τότε τι να σου!

Με ρώτησες (από ενδιαφέρων φαντάζομαι) πως πάει το ενυδρείο και σου απάντησα με στοιχεία και φωτογραφίες για το περιστατικό που συνέβη και θεώρησα ότι ήταν άξιο αναφοράς και συνεχίζεις να με αμφισβητείς! Τι άλλο θέλεις να σου πω…..

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ……τίποτα όμως!

Από βαρεμάρα δεν έβαλα χέρια να τα κόψω και τα παράτησα μέσα (είχα σκοπό να το κάνω κάποια στιγμή) και ΝAI φαίνετε ότι κάποια κοράλλια με ευνοϊκές συνθήκες (φαντάζομαι, δεν ξέρω ποιες μπορεί να είναι αυτές) μπορούν να επανέλθουν ξανά!

Την επόμενη φορά λοιπόν (ελπίζω να μην σου ξανασυμβεί ποτέ) μην το πετάξεις αμέσως το κοράλλι!

Με συγχωρείς που σου μιλαω σε αυτό τον τόνο (ξέρεις ότι είμαι άνθρωπος πολύ χαμηλότερων) αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι μου επιτέθηκες χωρίς λόγο!

Υ.Γ. 1 δεν έχω φιλοδοξίες για το ενυδρείο μου, το έχω για να περναω την ώρα μου! Αν μου την δώσει πουλαω στο μαγαζί βαριοπούλες, παίρνω μια από το ράφι και το κάνω λαμπογιαλο, ετσι απλα!

Υ.Γ.2 αν θέλεις να συζητήσουμε το οτιδήποτε με καλοπροαίρετη διάθεση πολύ ευχαρίστως!

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Η προθεση αυτη ηταν εξ'αρχης!

Ολοι εχουμε να μαθουμε κατι στον αλλο,οποτε και αυτο ηθελα...να μαθω πως μπορει να επαναλθει μια ακροπορα απο την κατασταση της πρωτης φωτο σε αυτη της δευτερης!

Αφου δεν γνωριζεις οκ.

Στην παραθεση που εκανες δεν υπαρχει ειρωνεια σε κανενα σημειο,αυτα που εχω δει αναφερω.

Ισως να πηρες στραβα την ταλευταια φραση αλλα δεν ηταν ειρωνεια...ξερεις πολυ καλα οτι χρησιμοποιω εικονιδια οταν θελω να

ξεκαθαρισω κατι και θεωρησα πως σε αυτη δεν χρειαζοταν να βαλω γιατι οτι και να χρησιμοποιουσα θα φαινοταν ειρωνεια.

Επιθεση δεν εγινε πουθενα.....ξερεις πολυ καλα οτι αν επιτεθω το κανω ανοιχτα και οχι με ειρωνειες!

Σε παρακαλω να ληξει εδω....καταληγοντας στο οτι παρεξηγησες το οτι απλα σε ρωτησα να μου εξηγησεις πως εξηγεις τη συμπεριφορα αυτη των κοραλιων.

Δεν υπαρχει λογος να παει πιο περα το πραγμα.

Και παλι να χαιρεσαι το ενυδρειο σου και να το δεις δασος :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις..............μου κανετε μια χαρη;Μπορειτε να το σταματησετε τωρα εδω;

please :)

Link to comment
Share on other sites

Η προθεση αυτη ηταν εξ'αρχης!

Ολοι εχουμε να μαθουμε κατι στον αλλο,οποτε και αυτο ηθελα...να μαθω πως μπορει να επαναλθει μια ακροπορα απο την κατασταση της πρωτης φωτο σε αυτη της δευτερης!

Αφου δεν γνωριζεις οκ.

Στην παραθεση που εκανες δεν υπαρχει ειρωνεια σε κανενα σημειο,αυτα που εχω δει αναφερω.

Ισως να πηρες στραβα την ταλευταια φραση αλλα δεν ηταν ειρωνεια...ξερεις πολυ καλα οτι χρησιμοποιω εικονιδια οταν θελω να

ξεκαθαρισω κατι και θεωρησα πως σε αυτη δεν χρειαζοταν να βαλω γιατι οτι και να χρησιμοποιουσα θα φαινοταν ειρωνεια.

Επιθεση δεν εγινε πουθενα.....ξερεις πολυ καλα οτι αν επιτεθω το κανω ανοιχτα και οχι με ειρωνειες!

Σε παρακαλω να ληξει εδω....καταληγοντας στο οτι παρεξηγησες το οτι απλα σε ρωτησα να μου εξηγησεις πως εξηγεις τη συμπεριφορα αυτη των κοραλιων.

Δεν υπαρχει λογος να παει πιο περα το πραγμα.

Και παλι να χαιρεσαι το ενυδρειο σου και να το δεις δασος :bigemo_harabe_net-64:

Θα το λήξουμε εδώ όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί ξέρεις ότι δεν είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να καβγαδίζω άλλα δεν θα καταλήξουμε ότι εγώ παρεξήγησα τα γραφόμενα σου γιατί θα πρέπει να καταλήξουν στο ίδιο συμπέρασμα και ο Giovanni και ο Φίλιππος που αποτι φαίνεται ενοχλήθηκαν και οι ίδιοι αφού μπήκαν στην διαδικασία να σου ανταπαντήσουν!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Επισεις δεν μπορω να σου ευχηθώ το ίδιο γιατί το δικό σου είναι ήδη δάσος! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω τον κιρχιλαμπρο μου δηλαδη :D

Ποιος ειναι ο κιρχιλαμπρος τελικα? :bigemo_harabe_net-109: χα χα χα

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κιρχιλαμπρος τελικα? :bigemo_harabe_net-109: χα χα χα

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κιρχιλαμπρος τελικα? :bigemo_harabe_net-109: χα χα χα

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Πσιτ πσιτ κοπέλια…. Έχουμε update εδώ….πάλι κουρείο θα το κάνουμε???

Αν είναι να μου περάσετε και μια το μούσι γιατί έχει φουντώσει!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Κάνεις καλή δουλεία στο κούρεμα….το’χεις… θα σε προτιμήσουμε!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσω λίγο τα πράγματα....

0000.jpg

λεπτομέρειες εδώ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=28812&hl=%2B%E6%F9%ED%F4%DC%ED%E5%F8%E5+%2B%F0%EB%E1%F3%F4%E9%EA%FC+%2B%EA%EF%F1%DC%EB%EB%E9

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω τον κιρχιλαμπρο μου δηλαδη :D

Και όλο να σε ρωτήσω....τι επαθε ο κιρχιλαμπρος;;Ιπτάμενος;

Link to comment
Share on other sites

Η προθεση αυτη ηταν εξ'αρχης!

Ολοι εχουμε να μαθουμε κατι στον αλλο,οποτε και αυτο ηθελα...να μαθω πως μπορει να επαναλθει μια ακροπορα απο την κατασταση της πρωτης φωτο σε αυτη της δευτερης!

Αφου δεν γνωριζεις οκ.

Στην παραθεση που εκανες δεν υπαρχει ειρωνεια σε κανενα σημειο,αυτα που εχω δει αναφερω.

Ισως να πηρες στραβα την ταλευταια φραση αλλα δεν ηταν ειρωνεια...ξερεις πολυ καλα οτι χρησιμοποιω εικονιδια οταν θελω να

ξεκαθαρισω κατι και θεωρησα πως σε αυτη δεν χρειαζοταν να βαλω γιατι οτι και να χρησιμοποιουσα θα φαινοταν ειρωνεια.

Επιθεση δεν εγινε πουθενα.....ξερεις πολυ καλα οτι αν επιτεθω το κανω ανοιχτα και οχι με ειρωνειες!

Σε παρακαλω να ληξει εδω....καταληγοντας στο οτι παρεξηγησες το οτι απλα σε ρωτησα να μου εξηγησεις πως εξηγεις τη συμπεριφορα αυτη των κοραλιων.

Δεν υπαρχει λογος να παει πιο περα το πραγμα.

Και παλι να χαιρεσαι το ενυδρειο σου και να το δεις δασος :bigemo_harabe_net-64:

Θα το λήξουμε εδώ όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί ξέρεις ότι δεν είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να καβγαδίζω άλλα δεν θα καταλήξουμε ότι εγώ παρεξήγησα τα γραφόμενα σου γιατί θα πρέπει να καταλήξουν στο ίδιο συμπέρασμα και ο Giovanni και ο Φίλιππος που αποτι φαίνεται ενοχλήθηκαν και οι ίδιοι αφού μπήκαν στην διαδικασία να σου ανταπαντήσουν!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Επισεις δεν μπορω να σου ευχηθώ το ίδιο γιατί το δικό σου είναι ήδη δάσος! :bigemo_harabe_net-64:

Εσας τους δυο δεν σας μιλαω αλλο για ολη την επομενη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...