Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Ομορφιές!!! Μετά θα βάλεις βίντεο με τα σκαλαράκια σου να το χαίρονται...

Ούτως ή άλλως έτσι όπως έβαλες τα ξύλα δεν νομίζω να μπορείς να καθαρίζεις την πλάτη. Θα γίνει λοιπόν η πλάτη πράσινο-καφέ και θα κρυφτεί λίγο το μπλε... :usd::usd:

Αν θες βοήθεια εδώ είμαστε.... μπορώ να πάρω την γυναίκα σου και τη μικρή σου να πάμε για καφέ....

(Ωραία βοήθεια ε??)

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα και ηδη το πρωτο ζευγαρι εχει γεννησει τα αυγουλακια του!

Καντε υπομονη και θα δειτε τι θα γινει!

Η πλατη δεν αλλαζει. Δεν ειναι απλα χαρτονι, ειναι υλικο αυτοκολλητο που ντυνουν τα τετραδια και εχει τρομερη διαδικασια!

Φυτα λεω να βαλω αλλα λιγα αμαζονιακα!

Λαμπα δουλευειο μια τωρα, 54 wat και 6400 κελβιν! Υπαρχει και μια αλλη 4100 που δεν δουλευει!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λες θα εχουμε γεννητουρια ή θα τους τα φανε τα αυγα?

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα και ηδη το πρωτο ζευγαρι εχει γεννησει τα αυγουλακια του!

Καντε υπομονη και θα δειτε τι θα γινει!

Η πλατη δεν αλλαζει. Δεν ειναι απλα χαρτονι, ειναι υλικο αυτοκολλητο που ντυνουν τα τετραδια και εχει τρομερη διαδικασια!

Φυτα λεω να βαλω αλλα λιγα αμαζονιακα!

Λαμπα δουλευειο μια τωρα, 54 wat και 6400 κελβιν! Υπαρχει και μια αλλη 4100 που δεν δουλευει!

Τι διαδικασία θέλει; Σε 10 λεπτά έχει φύγει. Το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένα πιστολάκι για τα μαλλιά, θα το ζεστάνεις και τσουπ, έφυγε. Άντε και λίγο ασετόν μην τυχών έχει αφήσει λίγο κόλλα.

Πας να φτιάξεις ένα κόσμημα, νομίζω πως αξίζει να τραβηχτείς λίγο παραπάνω για ένα αποτέλεσμα που θα σε γεμίζει χαρά και ικανοποίηση.

Για φυτάκια δεν ξέρω αν θα βάλεις Αμαζονίου η από όπου αλλού θες, αυτό που ξέρω είναι ότι με αυτό το ύψος και με αυτά τα βατ θα πρέπει να προσέξεις στο τι θα βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σταματη το δυσκολο δεν ειναι να μπει να βγει η αφισα, το πακετο ειναι να τραβηχθει το ενυδρειο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σταματη το δυσκολο δεν ειναι να μπει να βγει η αφισα, το πακετο ειναι να τραβηχθει το ενυδρειο!

Αν θέλει βοήθεια εδώ είμαστε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το κρινει ο Τεο, παντως εμεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σταματη το δυσκολο δεν ειναι να μπει να βγει η αφισα, το πακετο ειναι να τραβηχθει το ενυδρειο!

Αυτο ακριβως. Ο Δημητρης το ξερει καλα!!! :D

Eχει διαδικασια και να βγει αλλα πιο πολυ να μπει. Ασε που για να τραβηχτει το ενυδρειο ειναι μανικι!

Σταματη, με τις δυο λαμπες να δουλευουν πνιγηκα στην αλγη. Γιαυτο δουλευω την μια τωρα. Ασε που φαινεται και πιο ωραιο. Τωρα μερικοι εχινοδοροι και και λιγο εγκερια δεν νομιζω να εχουν θεμα με τον τωρα φωτισμο! Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι υπερβολικά λίγα τα βατ ακόμα και με τις 2 λάμπες. Ίσως σε φυτά σχετικά γρήγορης ανάπτυξης με ελάχιστες απαιτήσεις φωτισμού, να μην έχεις πρόβλημα ή σε κάποια μος. Σε αργής ανάπτυξης πιστεύω θα υπάρξει πρόβλημα και θα γεμίσουν άλγη. Λιπάσματα ούτε για αστείο μέχρι να δεις ότι θα είναι απαραίτητα. Πολύ καλή κυκλοφορία νερού και ιδικά στο μεσαίο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Λιπασματα δεν βαζω ετσι κι αλλιως.

54 και 54 βατ τ5 λαμπες ειναι λιγα ρε συ Σταματη;

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος συνονόματε, εμένα δε νου άρεσαν ιδιαίτερα οι ρίζες έτσι όπως αιωρούνται στο πουθενά και χωρίς να ακουμπάνε τουλάχιστον στην άμμο. Μου θυμίζει κάτι από ταινία επιστημονικής φαντασίας!!! :D Μάλλον είμαι και ο μόνος που το βλέπει έτσι! Βέβαια αφού εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει! Τι γνώμη μου πάντως την είπα.

Θα βάλεις αν κατάλαβα καλά και κάποιο ακόμα ξύλο στο βυθό, έτσι; Χρειάζεται κάτι για να "σπάσει" την ισιάδα! Πέτρες αν βάλεις με μέτρο...

Βάλε τώρα όλη την τέχνη σου στο φύτεμα και αναμένω νέες φώτο με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι έκανες ωραία δουλίτσα με όμορφα ξυλαράκια!!

Θα μου άρεσε και εμένα καλύτερα βέβαια αν κάποια από τα κλαδιά ακουμπούσαν στον βυθό. . .

Βέβαια αφού θα βάλεις και πέτρες μπορείς να κάνεις κανα μαγικό και να σβήνεις τις ρίζες πάνω σε αυτές . . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν το συζηταμε, αν ακουμπουσανε θα ηταν ολα τα λεφτα αλλα δυστυχως το ενυδρειο ειναι ψηλο και δεν φτανουν κατω.

Ετσι φαινονται οι ριζες στον Αμαζονιο.

Βεβαια σας ειπα ειναι ακομη νωρις. Καντε υπομονη και θα δειτε!

Link to comment
Share on other sites

Τα ξύλα ειναι λιγο alien αλλα περίεργος μου αρέσουν, σαφώς καλυτερα απο πριν ετσι; Τωρα δίνει ζόρικος Αμαζόνιος! Αν μπει τουλαχιστον σε ενα απο τα τρια ενα απο κατω να άκουμπαει στην αμμο σαν "φυσική" προέκταση θα δέσει ολο το ενυδρειο πολυ περισοτερο.

Το background δεν πιστευω οτι του παει το μπλε, δεν νομίζω να του πηγαίνει και το μαύρο βεβαια γιατι δεν θα ειναι πολυ σκούρο; Δεν ξερω, μπερδεύτηκα, αλλα ειναι ζόρικο το τερατάκι σου! Αναμένω τη συνεχεια που εχεις στο μυαλο σου!! :):jig:

Link to comment
Share on other sites

Μαριε, θα ειναι ετοιμο για τον διαγωνισμο βιοτοπικου Αμαζονιου του Aquazone! :P

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε σεις τι μου κανετε, θελετε σωνει και ντε να με χωρισει η γυναικα μου! Θα δω τι θα κανω! Ισως το ξηλωσω και το βαψω. Για βαψιμο εχει χωρο!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως......?????

Μα ΠΡΕΠΕΙ !!!!!

Θες και διαγωνισμό, τρομάρα σου. :cigar:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει φαγητό, ερχομαι κι εγω να βοηθήσω να αδειάσουμε και να μετακινήσουμε το ενυδρειο ...... αλλιώς θα είμαι άρρωστος.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως......?????

Μα ΠΡΕΠΕΙ !!!!!

Θες και διαγωνισμό, τρομάρα σου. :cigar:

Γιατι ειπε κανεις πως αν δεν ειναι μαυρο δεν ειναι βιοτοπικο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειπε κανεις πως αν δεν ειναι μαυρο δεν ειναι βιοτοπικο;

Βιοτοπικό θα είναι, με τον φόντο τα χαλάμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλαρακια καλησπερα. Σημερα εγιναν καποιες αλλαγες. Αυριο ισως να γινουν καποιες μικροδιορθωσεις αλλα αυτο ειναι το βασικο σκεπτικο. Ειχαμε ηδη τις πρωτες γεννες απο 2 ζευγαρια! Σημερα μερικες φωτο και προσεχως καλυτερες!


Φατε ματια ψαρια λοιπον και ακουω γνωμες!



CAM00089_zps9etopoi5.jpg



CAM00088_zpsosahgiqq.jpg



CAM00086_zpsv7rttfay.jpg



CAM00085_zpsmsngir7t.jpg



CAM00093_zpsrf4d8thp.jpg



CAM00092_zpsa2isovwp.jpg



Ευχαριστω τα φιλαρακια μου Husky Jim, discos και Nidal για τις συμβουλες, τις ιδεες και την βοηθεια που προσφεραν απλοχερα!




Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή να το χαίρεσαι ρε φίλε. Έχει γίνει σούπερ. Άντε με το καλό να σκάσουν και τα αυγά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Θοδωρή. Έχεις καθόλου εμπειρία με τη γέννα;

Έγινε επεξεργασία - bouboulas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...