Jump to content

Νέος Αφρικάνος. Ερωτήσεις


egmajo

Recommended Posts

Ανοιξε ενα θεμα στην κατηγορια και θα την βρουμε την ακρη. ;)

Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να δημιουργήσω θέμα; ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον περίεργο λόγο είχα 18 βαθμούς το πρωί. Πάλι καλά. Έβαλα και θερμαντηρα και όλα μια χαρά τώρα. Αύριο θα ανεβάσω φωτογραφία με τους μπόμπιρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και τώρα την βοηθειά τώρα την βοήθειά σας παρακαλώ.

Η πληγωμένη μου. πρέπει να πέφτει πολύ ξύλο με τον αρσενικό μου όταν δεν βλέπω. Τί να την κάνω?

Σαν να ξεπετσιάζεται. Σαν να έχει χτυπήσει στα βράχια.

post-1999-0-93984600-1389220642_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παρακαλώ πολύ. Δώστε μου τα φώτα σας. Πάλι εχω μπουκωμένη labid;ochromis και η αλλη είναι γεμάτη πλιγές. Δεν είναι αρωστη. Η μου΄ρη της είναι πολ΄μαύρη.

Πάιζει να είναι αρσενικό? Τί άλλο πρέπει να παρατηρήσω? Για να καταλάβω? Δεν έχει μπουωθεί ποτέ σε αντίθεση με την άλλη που εχω πάνω από τρείς γέννες.

Link to comment
Share on other sites

Η μούρη μαυρίζει λόγω κυριαρχίας και έχει παρατηρηθεί και από καποιρς τροφές!

Μπορεί να είναι αρσενικό αν τον δέρνει ο κυρίαρχος η ακόμη και θηλυκό αν την δέρνει η μάνα!

Παρατήρησε κάποια στιγμή ποιος την πέφτει σε ποιον

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πολλές εξελήξεις. Καλές και κακές.

13 νέα labidochromis caerules κάνουν παρέα στον αστραχαν. Τα μικρά του αδελφάκια... Τα εχω σε γεννήστρα.

Ένα μεγάλο και κακό νέο είναι ότι έμεινα από θερμαντήρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Και τώρα τί κάνω μέχρι το πρωί? Έχω εναν 100w αλλά δυστυχω΄ς στο πατρικό μου. Οπότε και θα πάω το πρωί να τον πάρω.

Ελπίζω μέχρι το πρωί να μην έχω άσχημες εξελήξεις. είναι κρύο και το σπίτι. Σκέφτομαι να μην κλείσω τα φώτα μέχρι το πρωί να κρατήσει κάποια θερμοκρασία.

Την μάνα πως την ψαρευεις?

Ήταν εύκολο?

Πόσες μέρες την είχες στην γεννηστρα ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνεχώς κρυμένη. Η μάνα είναι πιο μικρόσωμη από αυτήν οπότε το αποκλείω. Άν δεις στις φωτογραφίες έχει πληγές οι οποίες όμως γιατρεύοντε.

Μάλλον παίζει να είναι αρσενικό. Απλά ζητάω μια επιβεβαίωση από τους πιο εμπειρους.

Της έστησα παγίδα και επεσε μέσα. Τη οδήγησα στην απόχη. Για καλή μου τύχει φώλιαζε σε μια προσβίμη πέτρα. Έφραξα με καλαμάκη την δεύτερη έξοδο ενώ στην άλλη παραφύλαγε η απόχη. Απάνθρωπο λίγο.

Την εβαλα 23:00 περίπου και την επόμενη το μεσημέρι είχε γεννήσει. 13 γέννησε. και όλα είναι μια χαρά έχουν μεγαλώσει.

Βέβαια είχα δεί τον γόνο ότι ηταν ηδη διμορφωμένος και υπολογίζοντας και τις μέρες, πήρα την απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...