Jump to content

Back In Business.


Κωστας Τ

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.

μιας και μου ειναι αρκετα δυσκολο να μεινω μακρια απο την αλμυρα σκεφτομαι να επιστεψω σε αυτη στηνοντας ενα ενυδρειο fish only επιπεδου συντηρησης γλυκου νερου.

αυτα που υπαρχουν ειναι το ενυδρειο (anubias 1500A-450l) με το εργοστασιακο φωτιστικο 4x54w δυο εξωτερικα φιλτρα fluval 306,σκιμμερ deltec mce600,κυκλοφορητης 5000λ,αραγονιτης.

υπηρχε η σκεψη να πουληθουν και να παω σε πιο ορθολογικο στησιμο του ενυδρειου,αλλα επειδη εχω βαρεθει να χανω λεφτα πουλωντας εξοπλισμο θα παιξω μπαλα με οτι εχω.

η βιολογια θα στηριχθει με siporax απο τα εξωτερικα φιλτρα,το aquascape θα γινει με πορωδη νεκρο βραχο για σπηλιες και περασματα,με δυο λαμπες νομιζω θα ειναι οκ,3-4 ποντους αραγονιτη,θα μπει αλλος ενας κυκλοφορητης και νερακι αφθονο απο τη θαλασσα(παλια μου τεχνη κοσκινο).

ελπιζω να μπορεσω να φιλοξενησω ψαρια που δεν μπαινουν σε reef ενυδρεια και να αναπληρωσουν σε ομορφια την απουσια κοραλιων

απο εδω θα ενημερωνω για την πορεια μιας και ακομα δεν εχω ξεκινησει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τέτοιες ώρες κατεβαίνουν οι καλύτερες ιδέες....

καλή νέα αρχή Κώστα....

Link to comment
Share on other sites

ακουω απο το sportfm σε επαναληψη το τελικο του euro 2004(επετειος σημερα γαρ),πορωθηκα και λεω,εδω πηραμε ολοκληρο ευρωπαικο,εγω δεν μπορω να στησω ενα fish only?

οποτε παρα τα ζορια μου θα το παλεψω.

ευχαριστω φιλε Γρηγορη.να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίμενα !!!!!

Απο την στιγμή που ξεστήνεται ένα ενυδρειο και είσαι ακομα ενεργός χρήστης , είναι θέμα χρονου να ξανα κυλησεις στον "βούρκο"

Καλού κακού , το στήσιμο που θα κανεις κανόνισε και λίγο χώρο για κανένα κοραλι!! Ποτε δεν ξέρεις πως θα σου έρθουν τα πράγματα!! :-)

Καλη αρχη λοιπών και ολα να σου πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίμενα !!!!!

Απο την στιγμή που ξεστήνεται ένα ενυδρειο και είσαι ακομα ενεργός χρήστης , είναι θέμα χρονου να ξανα κυλησεις στον "βούρκο"

Καλού κακού , το στήσιμο που θα κανεις κανόνισε και λίγο χώρο για κανένα κοραλι!! Ποτε δεν ξέρεις πως θα σου έρθουν τα πράγματα!! :-)

Καλη αρχη λοιπών και ολα να σου πανε καλα.

να σαι καλα Θοδωρη.ευχαριστω.

η αληθεια ειναι οτι το μικροβιο δυσκολα αποβαλλεται η και καθολου.παντως και χωρις προοπτικη επιστροφης δεν θα μπορουσα να απουσιαζω απο την παρεα.θα συνεχιζα να ασχολουμαι,και χωρις ενυδρειο,χαζευοντας και καμαρωνοντας τα στολιδια σας.

ας γινουν καλυτερα τα πραγματα και ολο και καπου θα στριμωξουμε κανα lps.

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σε λιγο καιρο θα το μεταφέρουμε απο fish only σε reef :)

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σε λιγο καιρο θα το μεταφέρουμε απο fish only σε reef :)

η αληθεια ειναι οτι ειναι πως με το θαλασσινο απο αλλου ξεκινας και αλλου καταληγεις. :D :D

παντως εστω και με fish only θα ειμαι πολυ χαρουμενος που το σπιτι θα μυρισει αλατι.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω το κουλο να έρχεται.

Θα κανεις fish only με καραλια , χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω το κουλο να έρχεται.

Θα κανεις fish only με καραλια , χαχαχαχα

μην με ξεσηκωνετε κ.Συντονιστα. :D :D .δεν θελω και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αφτό είναι το πνεύμα... Μην τα παρατάμε ποτέ ο,τι δυσκολίες και να έρθουν .

Respect from me :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδι μου, ξεκινα και εδω ειμαστε...

Εχω εναν κυκλοφιριτη 3.000λ στο κουτι του, κινεζος, πες μου αν τον θελεις :-)

Χιλιες φορες να τον δωσω σε εσενα παρα να σκονιζετε στο ντουλαπι.....

Καπου παιζει και ενα θεμα για bare bottom...για ψαξτο λιγο ;-)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε Κωστα ... ελπιζω να το χαρεις το ενυδρειο και να μην εχεις τοσες σκοτουρες οσο εαν ειχες reef !!

θεωρω παντως οτι και το fish only εχει να δωσει πολλα !!! αντε κανε γρηγορα θελω να δω τι ψαρια θα βαλεις να εχουμε να τα καμαρωνουμε !!!!!!

τις αλλαγες θα τις κανεις απο θαλασσα ?? αν ναι απευθειας στο ενυδρειο η θα βαλεις uv ?

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82:

Μπραβο ρε κωστα,πολυ χαρηκα με αυτο που διαβασα!

Δεν ειναι δυνατον εσυ να μην εχεις θαλασσα μεσα στο σπιτι σου...με την αγαπη που εχεις για το χομπυ

και την προσφορα-συμπεριφορα σου,ακομα και στο συντομο διαστημα που ησουν εκτος!

Καλη επανεκκινηση λοιπον φιλε μου!

Πολυ φοβαμαι ομως οτι θα γινει αυτο που λεει ο θοδωρης....θα πας σε ενα fish only....με κοραλια! :dj:

Καλη αρχη να εχεις φιλε και ευχαριστουμε που μοιραζεσαι την επανοδο σου μαζι μας!

Ελπιζω συντομα να δουμε και τις πρωτες φωτο :)

Link to comment
Share on other sites

Αφτό είναι το πνεύμα... Μην τα παρατάμε ποτέ ο,τι δυσκολίες και να έρθουν .

Respect from me :bigemo_harabe_net-122:

να σαι καλα φιλε μου.

Καλημερα κωτσο καλως ηρθες φιλε μου.....καλο ξεκινημα!!!!

ευχαριστω Κωστη.παρακολουθω την αναβαθμιση σου και ευχομαι να γινει τουμπανο ο κυβος

Αντε παιδι μου, ξεκινα και εδω ειμαστε...

Εχω εναν κυκλοφιριτη 3.000λ στο κουτι του, κινεζος, πες μου αν τον θελεις :-)

Χιλιες φορες να τον δωσω σε εσενα παρα να σκονιζετε στο ντουλαπι.....

Καπου παιζει και ενα θεμα για bare bottom...για ψαξτο λιγο ;-)

καλως το γειτονα.οντως ειναι αμαρτια να καθεται. :D :D .Αγγελε,περα απο την πλακα,να σαι καλα ρε φιλε για τη προσφορα σου.αν το χρειαστω θα σου πω.

οταν ξαναρθεις για καφε θα δεις τα εργα μου απο κοντα.

καλοριζικο φιλε Κωστα ... ελπιζω να το χαρεις το ενυδρειο και να μην εχεις τοσες σκοτουρες οσο εαν ειχες reef !!

θεωρω παντως οτι και το fish only εχει να δωσει πολλα !!! αντε κανε γρηγορα θελω να δω τι ψαρια θα βαλεις να εχουμε να τα καμαρωνουμε !!!!!!

τις αλλαγες θα τις κανεις απο θαλασσα ?? αν ναι απευθειας στο ενυδρειο η θα βαλεις uv ?

να σαι καλα φιλε Γιαννη.καθαρα για θεμα κοστους συντηρησης θα παω σε fish only ελπιζοντας να βαλω καποια ψαρια που δεν μπαινουν σε reef.αλλαγες συνεχιζω απο εκει που σταματησα.απο θαλασσα χωρις uv.

Μπράβο Κώστα πολύ ευχάριστα νέα.

Καλή επιτυχία στο νέο σου ξεκίνημα.

ευχαριστω.να σαι καλα.

Άντε πασά μου.....σήκωσε μανίκια και βάλε μάσκα πάλι......!

οτι πεις εφεντημ.ααα... ασε την πριζα στη θεση της.μην κανεις κανενα αστειο.

:bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82:

Μπραβο ρε κωστα,πολυ χαρηκα με αυτο που διαβασα!

Δεν ειναι δυνατον εσυ να μην εχεις θαλασσα μεσα στο σπιτι σου...με την αγαπη που εχεις για το χομπυ

και την προσφορα-συμπεριφορα σου,ακομα και στο συντομο διαστημα που ησουν εκτος!

Καλη επανεκκινηση λοιπον φιλε μου!

Πολυ φοβαμαι ομως οτι θα γινει αυτο που λεει ο θοδωρης....θα πας σε ενα fish only....με κοραλια! :dj:

Καλη αρχη να εχεις φιλε και ευχαριστουμε που μοιραζεσαι την επανοδο σου μαζι μας!

Ελπιζω συντομα να δουμε και τις πρωτες φωτο :)

να σαι καλα Μιχαλη για τα καλα σου λογια και τις ευχες σου. :bigemo_harabe_net-145:

δεν σου κρυβω τη χαρα μου που θα ξαναμυρισει αλατι στο σπιτι.σκεφτομουν μιας και ειναι πολυ δυσκολο να στοκαρεις με κοραλια ενα σχετικα μεγαλο ενυδρειο να φιλοξενησω καποια ψαρια που δεν μπαινουν σε reef και για να μεινει το κοστος συντηρησης χαμηλο μιας και παλι κανω την υπερβαση μου.

αναλυτικο φωτορεπορταζ μολις ξεκινησουν οι εργασιες.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσε να μην σου ευχηθω καλη επανοδο φιλε Κωστα.Καλως ηρθες και παλι στα αλατια.Να σου πω πως δεν το περιμενα?...Ψεματα θα ελεγα... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσε να μην σου ευχηθω καλη επανοδο φιλε Κωστα.Καλως ηρθες και παλι στα αλατια.Να σου πω πως δεν το περιμενα?...Ψεματα θα ελεγα... :bigemo_harabe_net-145:

καλησπερα Σταθη.χαιρομαι που σε ξαναακουω.

σε ευχαριστω φιλε μου για τις ευχες σου και ειναι οτι ωραιοτερο να μοιραζομαι την χαρα μου με ολη τη παρεα.

περιμενα πως και πως να μπορεσω να ξαναστησω ενα αλμυρο ενυδρειο,εστω και κατι απλο.

να σαι καλα.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχασεις να βαλεις ενα picasso trigger :)

στο μυαλο μου εισαι? :D

σκεφτομουν για καποιο ειδος αγγελοψαρου και trigger.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...