Jump to content

Ενυδρειο Submarine1981 Boyu Τl-550.


submarine1981

Recommended Posts

Προσφατα ειχα μια βλαβη στο φωτιστικο και ειχα την ευκαιρια να τραβηξω 2 φωτογραφιες στο ιδιο σημειο την μια με T5 και την αλλη με Led φωτισμο.

Με Τ5

9r8f.jpg

Και με LED

ytx9.jpg

Link to comment
Share on other sites

η τραχυφυλια που ειχες κατω αριστερα που ειναι?οεο? η κανω λαθος τη μερια?

πισω απο την εφιλια

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως λεει ο Νικος.Πισω απο την emphylia στο κεντρο περιπου. Την πηγα λιγο πισω για να μειωσω την ενταση του φωτος που δεχετε γιατι τα λεντ ειναι ποιο δυνατα απο τις T5.

Νικο οπως φαινετε στις φωτος αλλο χρωμα δινει το Led και αλλο η Τ5. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ευγένιε Απλά δεν παίζεσαι. Καταπληκτικό το κυβάκι, έχεις κάνει τρελή δουλειά ρε αδερφάκι μου. Δώσε πόνο μιλάμε! Και καμμια φωτό να παίρνουμε μάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το plate απο χαζομαρα μου το εσπασα. Και το εχω βαλει σε διαφορα μεροι (Λυκε οπως βλεπεις ειμαι απροσεκτος :cigar: ). Ειναι σιγουρα 2 εβδομαδες και δειχνουν ολα τα κομματια να πηγαινουν καλα. (Με επιφυλαξη)

Link to comment
Share on other sites

Σκορδααααααααααααα!!!!Το πράσινο μπροστά από την glabrescens είναι trachyphilia;Αν ναι,μάλλον έχει φάει μάπες από την εφίλια και την έχει ακούσει!Βαλτο μακριά της μπας και ισιώσει!

Κατά τα άλλα το ενυδρείο είναι απίστευτο.......!!Μπράβο ρε φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. πλεων δεν την ακουμπα η εμφυλια. Αυτο το κοραλακι απορω και γω το πως σωθηκε.... (Το ειχα ξεγραμμενο και σκεφτομουν να το φουνταρω.)

Link to comment
Share on other sites

Ευγενιε εξαιρετικο με τα λεντ πλεων προσαρμοστηκαν και βλεπω οτι προχωρανε δες λιγο την κυκλοφορια σαν να εχεις λιγο δυνατη δειχνουν οι εφιλιες και μην ξεχνας οτι τα κοραλια μεταξυ τους παιζουν πολεμο και επισεις θελουν οσο γινετε χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Γενικώς από τις glabrescens και τις hammer όλα τα κοράλλια μακριά!!Και πάλι φτου φτου ρε φίλε και μακάρι να ισιώσει και να φουντώσει ξανά στα τέρματα η trachyphilia!!!

Link to comment
Share on other sites

η τραχυφυλιες ειναι μυστηρια ζωντανα.τη μια τη βλεπεις τουμπανο την αλλη μαραζωμενη.και για να μην ανοιξω νεο θεμα.καταλαφυλια σε αποσταση αναπνοης απο μινι μαξι μεγεθους 8-9cm κανει?

Link to comment
Share on other sites

η τραχυφυλιες ειναι μυστηρια ζωντανα.τη μια τη βλεπεις τουμπανο την αλλη μαραζωμενη.και για να μην ανοιξω νεο θεμα.καταλαφυλια σε αποσταση αναπνοης απο μινι μαξι μεγεθους 8-9cm κανει?

Η mini maxi όταν έρθουν σε επαφή θα την ζορίσει φίλε μου....

Link to comment
Share on other sites

Και ενα βιντεακι.... :bbq:

Φιλαράκι βλέπω οτι τα κοράλλια σου δίνουν......

Μπράβο σου χαίρομαι ιδιαίτερα με την πορεία του ενυδρείου σου...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε ευγενειε!!!

Εχει γινει φοβερο το ενυδρειο φιλε!!

Φτου φτου φτου!

Εχει τρομερη εξελιξη.

Εχεις κανει μια πολυ ωραια συλλογη απο ζωντανα!

Οπως ειπε και ο νικος,χαιρομαι που πhγαν ολα καλα με τη μεταβαση στα Led :thumbsu:

Αυτα τα καλα...το κακο ειναι πως δυστυχως σε βλεπω σε μερικους μηνες ευγενειε,να πρεπει να το αποχωριστεις το Blue tang.

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια για τα καλα σας λογια :mp3:

Μιχαλη....μου καρφωνεις μαχαιρι στην καρδια. Ομως εχεις απολυτο δικιο :bigemo_harabe_net-99: Το blue tang ειναι απο τα αγαπημενα μου. Υπαρχουν πολυ ομορφα μικροψαρα για ενυδρεια σαν το δικο μου....αλλα σαν το blue....κανενα :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...