Jump to content

Απο Αφρικανο Σε Θαλασσινος


satkingr

Recommended Posts

Εγω δε θα πω πολλα.. αλλα μαλλον σε αυτο το θεμα θα τριβουμε στο μελλον τα ματακια μας....

Ευχομαι καλη αρχη και πανω απο ολα με υπομονη Βασιλη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα πω πολλα.. αλλα μαλλον σε αυτο το θεμα θα τριβουμε στο μελλον τα ματακια μας....

Ευχομαι καλη αρχη και πανω απο ολα με υπομονη Βασιλη!

το ευχομαι πραγματικα αυτο που λες...

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο τρεχει εδω και 8 μερες... ειναι σε κατασταση στρωσιματος...

εχειμεσα 16 κιλα νεκρο βραχο , 3-4 ζωντανο απο τον μπαρμπαμπιλιο και λιγο chaeto απο τον grigoro....

το σκιμερ δεν εχει μπει σε λειτουργεια ακομα...βασικα δεν εχει ερθει ακομα την παρασκευη το περιμενω οποτε θα ρωτησω τα ''παιδια'' εδω αν θα μπει σε λειτουργεια η θα περιμενω κιαλλο...

αυτα προς στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο τρεχει εδω και 8 μερες... ειναι σε κατασταση στρωσιματος...

εχειμεσα 16 κιλα νεκρο βραχο , 3-4 ζωντανο απο τον μπαρμπαμπιλιο και λιγο chaeto απο τον grigoro....

το σκιμερ δεν εχει μπει σε λειτουργεια ακομα...βασικα δεν εχει ερθει ακομα την παρασκευη το περιμενω οποτε θα ρωτησω τα ''παιδια'' εδω αν θα μπει σε λειτουργεια η θα περιμενω κιαλλο...

αυτα προς στιγμη..

Kαλό είναι να μπει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να μπει.

αμέσως σε λειτουργία.....καλή συνέχεια

Αφου το λετε εσεις...!!!! δεν εχω λογο να μην σας πιστεψω!!! :bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

τοποθετηθηκε το παλιο αλλα καλο laptop (acer) διπλα στο ενυδρειο οπου θα ειναι σε μονιμη φαση ''on'' και θα τρεχει συνεχεια το προγραμμα της seneye αλλα και το προγραμμα του μετεωρολογιακου σταθμου οπου μεταφερθηκε και αυτος (εσωτερικη μοναδα) διπλα στο ενυδρειο για να καταγραφη στις συνθηκες διπλα στο ενυδρειο.... ο οπτικος ελεγχος του ενυδρειου θα γινετε μεσα απο το teamviewer με την ενσοματομενη καμερα το pc το οποιο τρεχει αψογα και μεσα απο android...μεσα στην βδομαδα θα τοποθετηθη και ενα ups της NRG pro 1500va online με extra battery pack για μεγαλητερη αυτονομια και για σταθεροτητα στο ρευμα ολων των αυτοματισμων...

post-41518-0-37180400-1379850543_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το δουλέψεις,για να δούμε αν υπάρχει καλή εναλλακτική για τα deltec

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το δουλέψεις,για να δούμε αν υπάρχει καλή εναλλακτική για τα deltec

τι να σου πω θα δω.. δεν εχω εμπειρια απο αλλα σκιμμερ για να μπορεσω να συγκρινω...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω θα δω.. δεν εχω εμπειρια απο αλλα σκιμμερ για να μπορεσω να συγκρινω...

Mε τον καιρό θα καταλάβεις!

Επίσης πές μας και για τον θόρυβο.

Βέβαια συμπεράσματα θα αρχίσεις να βγάζεις μετά απο 10 μέρες λειτουργίας του.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα skimmer ανεξαρτήτου μάρκας και τιμής και όσο καλά ή λιγότερο καλά να είναι, έχουν τα τρικ και τα κόλπα τους για να "λειτουργήσουν" καλύτερα.

Αυτό θα το διαπιστώσεις με τον καιρό, αλλά με μια έρευνα στο δίκτυο θα βρεις διάφορες πληροφορίες πάνω σ αυτά τα κόλπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα skimmer ανεξαρτήτου μάρκας και τιμής και όσο καλά ή λιγότερο καλά να είναι, έχουν τα τρικ και τα κόλπα τους για να "λειτουργήσουν" καλύτερα.

Αυτό θα το διαπιστώσεις με τον καιρό, αλλά με μια έρευνα στο δίκτυο θα βρεις διάφορες πληροφορίες πάνω σ αυτά τα κόλπα.

+1 !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο ανακαληψα το συγκεκριμενο ''ον'' κολημενο στο τσαμι μου.. δεν ξεπερνα τα 0,5 χιλιοστα...

τι μπορει να ειναι?

IMG_8052.jpg

IMG_8049.jpg

IMG_8050.jpg

IMG_8051.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωχ.....τι ωχ ηταν αυτο????

προς το παρον μονο ενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μου θα ηθελα πολυ να σου πω πως ειναι καποιο υδροζωο αλλα το βλεπω σαν μια πολυ νεαρη aptaisia.

Ελπιζω να βγω τελειως λαθος και να με βριζεις μετα που σε αγχωσα,αλλα μορφολογικα της μοιαζει παρα πολυ :(

Εχεις δει κατι παρομοιο στο βραχο?

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη η κουβεντα για τις aptaisia(αν ειναι οντως τετοια) και εχουμε αρκετα θεματακια που να την αφορουν(δυστυχως)!

Εαν ειναι μονο σε εκεινο το σημειο....οτι και να ειναι βασιλη,για καλο και για κακο αφαιρεσε το.

Κατι καλο που θα λειψει απο τον υφαλο σου,δεν ειναι σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινη γνωμη μου...κλεισε κυκλοφορια και με καποιο ξυραφακι αφαιρεσε την ξυνωντας τη βαση της.

Εχε εκει κοντα στο σημειο(εντος ενυδρειου) κατι που να μπορεις να τη βαλεις και βγαλτη εξω απο το ενυδρειο.

Καποιο ποτηρι,μπουκαλακι...οτιδηποτε.

Μην προσπαθησεις να την συνθλιψεις με καποιο αντικειμενο.Αν ειναι αυτη πιο πολυ κακο θα κανεις!

Και επειδη με τις φωτ. ικανοτητες σου θα μας κανεις πολυ μαγκες,αν μπορεις τραβα και μερικες εκτος νερου οταν την αφαιρεσεις,σε παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Νεαρή απτασια είναι. Ευτυχώς όμως αυτα τα πλάσματα όταν προσκολούνται σε αντικείμενα που δεν έχουν πόρους δεν μπορούν να μεγαλώσουν και παραμένουν μικρές.

Αν έχεις ξύστρα τζαμιών, με προσοχή ξυνεις την μεριά που πατάει(προσοχή να μην αφείσεις υπολείματα μέσα στο νερό) και με μια απόχη ή ένα ποτήρι την μαζεύεις. Μόλις το κάνεις αυτό καλύτερα κλείσε κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...