Jump to content

Aρχαριος Και Στησιμο Ενυδρείου


toykaki

Recommended Posts

Ωραια αρχισε τη διαδικασια στρωσιματος τωρα

Φροντισε να βαλεις στο φιλτρο μπολικο siporax για καλυτερο αποικισμο.... Διαβασε πως γινεται η διαταξη των υλικων στο φιλτρο στο φορουμ και προσθεσε βακτηρια στο φιλτρο για γρηγοροτερο αποτελεσμα. Και υπονη θελει τον χρονο του για να στρωσει.

Ειπες εφυγες ολα τα ψαρια σωστα;;

Link to comment
Share on other sites

Θα κοψεις το καπακι; Δεν ξερω σκεψου το. Υπαρχουν και φιλτρα που δεν χρειαζεται να κοψεις το καπακι. Μπορει αυριο μεθαυριο να το μετανιωσεις και να ειναι αργα. Προσωπικη μου αποψη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι ετοιμος νομιζω απο θεμα προετοιμασιας...να ρωτησω κατι ακομα εμενα μου το εστειλε με ενα φιλτρο δηλαδη ετσι http://www.zoocentras.lt/images/EHEIM_LiBERTY_2040_02.jpg ...Βρηκα και κατι ακομα αυτο http://www.shop-meeresaquaristik.de/images/product_images/popup_images/10892_0.jpg το οποιο δεν ξερω τι κανει και εαν πρεπει να το αγορασω..μια βοήθεια? Επισεις κατι ακομα το φιλτρο αυτο και γενικα παιρνει νερο απο το ενυδρειο το φιλτραρει και το ξαναριχνει σωστα???Η απορια μου ειναι για πιο λογο οι οδηγιες λενε οτι πρεπει να ριξουμε αρχικα εμεις νερο μεσα?

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο λινκ ειναι ανθρακας,το βαζουμε για 4-5 μερες οταν ξεκιναμε νεο ενυδρειο η μετα απο θεραπεια για να τραβιξει το φαρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο λινκ ειναι ανθρακας,το βαζουμε για 4-5 μερες οταν ξεκιναμε νεο ενυδρειο η μετα απο θεραπεια για να τραβιξει το φαρμακο.

Σε ευχαριστω πολυ...

κατι ακομα το φιλτρο αυτο και γενικα παιρνει νερο απο το ενυδρειο το φιλτραρει και το ξαναριχνει σωστα???Η απορια μου ειναι για πιο λογο οι οδηγιες λενε οτι πρεπει να ριξουμε αρχικα εμεις νερο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος αυριο θα παω να δω για ψαρακια...εβαλα φωτισμο 11watt οικονομιας χρωμα σαν xenon ας το πω εκεινο το λευκο (οχι το κιτρινο που ειχαν οι πυρακτωσεοσ)...Ειναι οκ??

Link to comment
Share on other sites

Το φως πρέπει να είναι το τελευταίο πράγμα που θα σε απασχολήσει.

Το ενυδρείο είναι στρωμένο?

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις είναι μια χαρά. Προχώρα .

Η λάμπα γράφει πόσα kelvin είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλες οι μετρησεις αλλα καλο ειναι να μαθεις

ποσα kelvin ειναι

αν εχεις το κουτακι ακομα για δες μηπως γραφει πανω

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα και μην σε αγχώνει η λάμπα.

Βλέποντας και κάνοντας.

Τι θα βάλεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακομα...λεω να βαλω κατι σε κοπαδακι...αν και δεν εχω επιλογες πολλες και δεν ξερω και ποσα κομματια μπορω να βαλω..τα αλλα τα εδωσα σε ενα φιλο μου με μεγαλο ενυδρειο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακομα...λεω να βαλω κατι σε κοπαδακι...αν και δεν εχω επιλογες πολλες και δεν ξερω και ποσα κομματια μπορω να βαλω..τα αλλα τα εδωσα σε ενα φιλο μου με μεγαλο ενυδρειο...

Καλά έκανες και τα έδωσες, γιατί δεν θα είχαν καμία ελπίδα.

Οι μονομάχοι δεν σου αρέσουν?

Link to comment
Share on other sites

Mπα οχι...κατι πιο υσηχο και πιο ομορφο τιποτα τετρα ισως ή κατι παρομοιο?

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε με προσοχή τα προφίλ των ψαριών, για να κάνεις σωστή επιλογή.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=272

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε με προσοχή τα προφίλ των ψαριών, για να κάνεις σωστή επιλογή.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=272

Δεν το ειχα δει..πολυ καλο αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει..πολυ καλο αυτο :)

Ψάξε καλά το forum.

Θα βρείς απίστευτες πληροφορίες. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μας και καμια φωτογραφιουλα να το δουμε..... :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω και φωτο στην ωρα τους ολα :P ...ελεγα να παρω εκεινο το χρωμα που εχουν εδω στην περιοχη μου στα pet shop στα ενυδρεια ενα μωβ απαλο καπως..εσεις τι λετε??Πως το ζηταω εαν ξερει καποιος??Τωρα εχω αυτο το λευκο ειναι πολυ ωραιο αλλα ηθελα να δοκιμασω και το μωβ..τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω και φωτο στην ωρα τους ολα :P ...ελεγα να παρω εκεινο το χρωμα που εχουν εδω στην περιοχη μου στα pet shop στα ενυδρεια ενα μωβ απαλο καπως..εσεις τι λετε??Πως το ζηταω εαν ξερει καποιος??Τωρα εχω αυτο το λευκο ειναι πολυ ωραιο αλλα ηθελα να δοκιμασω και το μωβ..τι λετε?

Τι εννοείς όταν λες τώρα έχω το λευκό αλλά θέλω να δοκιμάσω και το μωβ?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω και φωτο στην ωρα τους ολα :P ...ελεγα να παρω εκεινο το χρωμα που εχουν εδω στην περιοχη μου στα pet shop στα ενυδρεια ενα μωβ απαλο καπως..εσεις τι λετε??Πως το ζηταω εαν ξερει καποιος??Τωρα εχω αυτο το λευκο ειναι πολυ ωραιο αλλα ηθελα να δοκιμασω και το μωβ..τι λετε?

Για λαμπα μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...