Jump to content

Αλλαγη Ψαριων


Recommended Posts

Εισαι σιγουρος οτι αυτες ειναι οι διαστασεις?Γιατι αυτες βγαινουν 105 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε χαλίκια, διακοσμητικά, πανω κενό κτλ, κανά 80άρι να έχεις.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Ε σου λεμε εμεις,ειναι 105 μεικτα λιτρα.Αν θες γνωμες για κιχλιδες Αφρικης ανοιξε ενα νεο θεμα στην κατηγορια της Αφρικης για να παρεις γνωμες απο τους ειδικους.

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεσαι. Ολα θα γινουν απλα πρεπει να γινουν απ την αρχη!

Η αρχη λοιπον ειναι να δωσεις τα ψαρακια που εχεις. Εδω μεσα στο φορουμ υπαρχει κατηγορια για να βαλεις αγγελιες αλλα και να αγορασεις.

Βαλε λοιπον μια αγγελια για τα ψαρακια και μολις τα δωσεις ξεκιναμε!

Βαλε και μια φωτο το ενυδρειο αν μπορεις και τι μαρκα ειναι τα φιλτρα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες συνεχιζω εδω μιας και εβγαλα μερικες φωτογραφιες απο το ενυδρειο μου

DSC_0783_zps99e248ad.jpg

εχουμε και λεμε (2 νεον τετρα,6zebra danio,1pleco,) αυτα που δεν ξερω απο ονομασιες ειναι(2 κοκκινα,2 κιτρινα-μαυρα,1ασημενιο,1κοκκινο-ασπρο,1 με κιτρινη ουρα, 1ασπρο μαυρο,2 μικρα ασπρο μαυρα)

Link to comment
Share on other sites

τεχνικα χαρακτηριστικα{2 φιλτρα κινεζικα 300λ/ω(σφουγγαρι μαυρο,υαλοβαμβακας,σιφοραξ), θερμοστατης 100w, πετρα αερος 15cm, κυκλοφορητης 400λ/ω,λαμπες 24w

Link to comment
Share on other sites

τεχνικα χαρακτηριστικα{2 φιλτρα κινεζικα 300λ/ω(σφουγγαρι μαυρο,υαλοβαμβακας,σιφοραξ), θερμοστατης 100w, πετρα αερος 15cm, κυκλοφορητης 400λ/ω,λαμπες 24w

ΣΙΠΟΡΑΞ φιλε μου............

Link to comment
Share on other sites

απο μετρησεις ειμαστε καλα? οποτε απο ψαρια τι μπορω να βαλω λετε? διαβασα για κιχλιδα θελει καλο πατο ενυδρειο με υποστρωμα και μετα γινεται επιθετικη στα ψαρακια.

επισης ειδα πως τα ζεβρακια και τα τετρακια μπορουν να ζησουν με χρυσοψαρα κιτρινο!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Sakinor , κατ αρχην παρε μια ανασα :) . Το οτι αλλαξες νερο χθες , δεν λεει κατι . Αμμωνια τι τιμη εχεις ; Επισης τα νιτρικα σου ( N03 ) ειναι λιγο αυξημενα .

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι κατι παει στραβα με το συστημα σου , προσωπικα δυσκολευτηκα να διαβασω την φορμα που συμπηρωσες .

Link to comment
Share on other sites

Τα νιτρικα του μια χαρα ειναι, η ψαροσυνθεση ειναι χαλια! Ποιος σου ειπε φιλε μου πως ταιριαζουν τα χρυσοψαρα με τα νεον και τα ζεμπρα και που το διαβασες;

Στο ενυδρειο σου εχεις μολυ και πλατυ!

Δεν ειναι περιεργο που ειχες θανατους. Λοιπον ξεκινα να τα δωσεις ολα για να φτιαξουμε κατι καλο!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω και εγω.Ο πετσοπας του petcity κιφησιας μου ειπε πως το μονο που θα βαλω σε χρυσοψαρο ειναι ζεβρα και τετρα.Τωρα τα μολυ και πλατυ δεν καταλαβαινω πια ειναι. λες να τα γυρισω στο πετ-σοπ ολα? θα μου δωσουν καθολου χρημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να κρατησεις καποια απο τα ψαρια αυτα, τοτε ολα διωξιμο! Επισης βγαλε οτι πλαστικο υπαρχει μεσα στο ενυδρειο!

Και τι να πω για τον ασχετο που σου το ειπε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...