Jump to content

Κατά Αιόλου Γένεσις


Aiolos

Recommended Posts

Με αυτες τις αντανακλασεις των led (πολυχρωμια) θα τρεξεις το reef ………………η θα της ομογενοποιησεις με καποιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Η πολυχρωμία αυτή φαίνεται έτσι γιατί "φωτογραφικά" έχουν παγώσει οι αντανακλάσεις σε μια συγκεκριμένη στιγμή.

Στην πραγματικότητα δεν είναι καθόλου έτσι αφού υπάρχει ροή και κυκλοφορία στο νερό με αποτέλεσμα έναν πιο φυσικό λουσμένο από φως βυθό και τις αντανακλάσεις να διαχέονται παντού

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει ο Υπερίωνας!Τι είχα πάθει για να φωτογραφήσω του Νικόλα να ξέρατε....μηδέν κυκλοφορία θέλει για να σου δώσει σωστό φωτισμό!

Το shimmer είναι πολύχρωμο γιατί έχεις πολλές πηγές!!

Όπως και να'χει Βαγγέλη ξεκινάει το ενυδρείο και αποκτά τους πρώτους κατοίκους!

Του χρόνου τέτοιο καιρό θα τρίβουμε τα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα είχες πρόβλημα παρεμβολής από το φωτιστικό?

Αν πλησιάσει πολύ η κάμερα εμφανίζει οριζόντιες γραμμές σάρωσης

Link to comment
Share on other sites

Όχι τέτοιο θέμα δεν είχα Βαγγέλη!Σκέψου ότι στις πανοραμικές που έβγαλα στον Νικόλα η μηχανή ήταν δίπλα από το φωτιστικό!

Νομίζω πως το ελέγχεις στο pc μέσω bluetooth ε;Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις μπας και...

Link to comment
Share on other sites

έχει να κάνει με την συχνότητα Ηz......

Αν την web cam την έχω στα 50Ηz πάνε όλα καλά, αλλά η βίντεο κάμερα, η φωτογραφική και κινητό δεν μου δίνει τέτοια δυνατότητα αλλαγής.

Λες να έχω παρεμβολή απ αλλού και όχι από το φωτιστικό?..... λες?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Αιολε στην πραγματικοτητα βλεπεις εναν νεκρο λευκο βραχο με διασπαρτες καφε κηλιδες διατομικης …………………..και οχι αυτον τον πολυχρωμο βραχο (disco)που εχεις ανεβασει πιο πανω …………. σωστα ………….η βλεπεις κατι ενδιαμεσο ………………………εγω με τον Black Python εβλεπα κηλιδες (μπλε-λευκο ) στον βραχο …………μεχρι που προσαρμοσα απο την κατω πλευρα ενα σατινε plexiglass

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο το σατινέ θα σου έκοβε φωτισμό, αλλά όταν υπάρχει κυματισμός το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό και όλα αυτά τα χρώματα διασκορπίζονται παντού.... δεν τον βλέπω μόνο άσπρο αλλά με όλα τα χρώματα.

Εξαρτάτε φυσικά και τις φωτιστικές συνθήκες της ώρας και ποια χρώματα υπερτερούν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρχει παρεμβολή από κάπου αλλού Βαγγέλη!Κλείστα όλα και δοκίμασε και παλι.

Αν στο κάνει πάει να πει πως κάτι παίζει με το φωτιστικό!

Πάντως δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας..μιαααα χαρά το βλέπουμε και έτσι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σατινέ είναι πολύ καλή ιδέα πάντως....θα ομογενοποιηθεί ο φωτισμός στο έπακρο,αλλά έχω την εντύπωση πως το shimmering θα σε χαιρετήσει!Δεν χάνεις πάντως κάτι να το δοκιμάσεις!

Link to comment
Share on other sites

έχει να κάνει με την συχνότητα Ηz......

Αν την web cam την έχω στα 50Ηz πάνε όλα καλά, αλλά η βίντεο κάμερα, η φωτογραφική και κινητό δεν μου δίνει τέτοια δυνατότητα αλλαγής.

Λες να έχω παρεμβολή απ αλλού και όχι από το φωτιστικό?..... λες?

Βαγγελη μου εχεις παρεμβολη απο το υπερπεραν και τη φωνη της λογικης που σου λεει να "απογειωσεις" τον υπεριωνα και να βαλεις κανενα αλλο φωτιστικο. :jig::icon_dance:

Αρχιζει και ζωντανευει ο βραχος απ'οτι βλεπω στις φωτο!

Οταν βλεπω ομως αυτα τα κοκκινοπρασινομπλεκιτρινα σημεια.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου μιλάω εσένα για 6,5 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σατινέ είναι πολύ καλή ιδέα πάντως....θα ομογενοποιηθεί ο φωτισμός στο έπακρο,αλλά έχω την εντύπωση πως το shimmering θα σε χαιρετήσει!Δεν χάνεις πάντως κάτι να το δοκιμάσεις!

Κωστα το shimmering με καλη αναταραξη δεν το χαιρετας …………..απλα μειωνετε σε ενα πολυ μεγαλο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιλώντας σήμερα με τα παιδιά από το aquario για το συγκεκριμένο φωτιστικό,καταλήξαμε πως δεν κάνει για χρήση αποκλειστικά μόνο του...θέλει Τ5 ώστε να "κρυφτεί" αυτό το εφέ αλλά στην ουσία να υπάρχει!

Πιστεύω πως ο υπερίωνας είναι κορυφή όχι τόσο για το φως που παράγει,αλλά για τα "gadget" που σου δίνει,με το bali,τους κεραυνούς κλπ!

Βαγγέλη,κατά την ταπεινή μου γνώμη φιλαράκι βάλε και Τ5 για να ξεφύγει το σύστημα εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυρίζω στις Τ5 με τίποτα.... με τρελαίνουν αυτές οι αντανακλάσεις που βγάζει και είναι κατά πολύ ανώτερες από ότι οι ΜΗ

Μπορεί στις φωτογραφίες να φαίνονται κάπως, αλλά ζωντανά είναι άλλο πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν λέω να γυρίσεις σε Τ5!!Άλλωστε κι εγώ από τις Τ5 έφυγα και πήγα στα led!

Σου λέω απλά να το δοκιμάσεις!Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει αλλά νομίζω αξίζει μια δοκιμή!Απλά δοκίμασε το με κάποιο φωτιστικό που κάθεται σε καμιά αποθήκη!Έχω κι εγώ αν θες να σου στείλω!

Επίσης δοκίμασε και το σατινέ πλέξι ποτέ δεν ξέρεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι μπορεί να είναι θέμα γούστου, αλλά εγώ αυτή τη "χρωματική ζαλάδα" δεν την αλλάζω με τίποτα !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη τελικα αυτο το ειδος "γλιτσας" - κατι σαν πρωτεινικο φιλμ- που ειδες απο το τσιμεντο (οπως νομιζες), δεν ειναι απο εκει φιλε...

Link to comment
Share on other sites

από πού μπορεί να είναι? το αφαίρεσα και δεν ξαναεμφανίστηκε

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη εννοειται αυτο...γουστα ειναι αυτα!

Αν σου αρεσει εσενα εμενα μου περισσευει :jig:

Ενυδρειο σου ειναι οτι θελεις κανεις :bbq:

Πλακιτσα κανω.....

Αντε να αρχισεις σιγα σιγα να βαζεις και τα πρωτα ζωντανα!

Και με τον συνδυασμο υπεριωνας-disco effect-κοραλια-ψαρακια και κινηση,το αγαπημενο τους τραγουδι θα ειναι το...

Αντε να δω ποτε θα σε πεισω να τον αλλαξεις :usd:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

μ αυτά μεγαλώσαμε εμείς !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...