Jump to content

All In One Nano Reef 50Lt


gregkn73

Recommended Posts

Μου αρεσει παρα πολυ το αποτελεσνα της δουλειας σου και εχεις κανει μια παρα πολυ ωραια παρουσιαση. Μπραβο κ παλι μπραβο

Το ενυδρειο ειναι diy ή το αγορασες ετοιμο?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει παρα πολυ το αποτελεσνα της δουλειας σου και εχεις κανει μια παρα πολυ ωραια παρουσιαση. Μπραβο κ παλι μπραβο

Το ενυδρειο ειναι diy ή το αγορασες ετοιμο?

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, diy, περισσοτερες πληροφοριες οσο αφορα σχεδιο και κατασκευη εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/87170-iaai-aei-pico-reef-50lit-odhi-eaoaoeaaoc/

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο γρηγορη :thumbsu:

Πολυ χαιρομαι την ορεξη και την αγαπη που εχεις για το ενυδρειο σου.

Και εχεις να εντυπωσιαστεις ακομα απο πολλους οργανισμους στο θαλασσινο :jig:

Ευχαριστουμε για τις φωτο,πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι την ορεξη και την αγαπη που εχεις για το ενυδρειο σου.

Η αληθεια ειναι Μιχαλη οτι οταν το ξεκινουσα, δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, diy, περισσοτερες πληροφοριες οσο αφορα σχεδιο και κατασκευη εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/87170-iaai-aei-pico-reef-50lit-odhi-eaoaoeaaoc/

Ευχαριστω.

Πολυ κατατοπιστικος για αλλη μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Thn ebdomada που μας περασε εβαλα επιτελους ψαρακι :thumbsu: ειναι πολυ κινητικο, τρωει απιστευτα πολυ, αλλα δυστυχως δεν μου χοσταρισε καμια απο τις 2 εφυλιες που εχω, αν και την μια, τον ειδα κανα 2 φορες να την μπανιζει, αλλα να μην χωνεται μεσα της :cigar: . Στο μαγαζι που ηταν περιπου 5 μερες πτιν τον παρω,ειχε χοσταρει μια καταφυλια. Το σημαδι που φαινεται στη φωτο ειναι κατι που πρεπει να με ανησυχει?

IMG_4355_zps438b18fe.jpg

Μαζι με τον κλοουν πηρα επιτελους και thn favia που ηθελα λαι ετσι πλεον εχω κλεισει απο κοραλια, εχω ελαχιστο χωρο, αν βρω κανενα περιεργο ζοανθακι ή κανενα φραγκακι απο blastomusa....

IMG_4343_zps50eb44b4.jpg

Το αγαπημενο ζωντανο ομως στο ενυδρειο ειναι το παρακατω............Limaria orientalis

Δεν ειχα σκοπο να βαλω τοσο δυσκολο ζωντανο, αλλα αφου κατα λαθος φτασανε στα ενυδρεια του μαγαζιου που συχναζω, και βλεποντας τα να σβηνουνε για κανενα μηνα, οντας πολυ πιο ανωριμα απο το δικο μου nano στο οποιο μπαινει συνεχως θαλλασινο νερο, ειπα να παρω ενα απο τα τελευταια μηπως και το σωσω.....και οντως ηδη εχει κλεισει ενα μηνα, καθε εβδομαδα αντιδραει=>τρωει στις αλλαγες με θαλασσα που κανω, αλλα παρομοια αντιδραση βέπω και οταν καθαριζω την "σκονη" που πιανουν τα τζαμια του ενυδρειου, 2 φορες την εβδομαδα. Διαβαζοντας οτι τρεφεται κυριως με φυτοπλαγκτον αλλα και ζωοπλαγκτον πολυ μικρον διατσασεων ομως->http://www.advancedaquarist.com/2002/7/inverts, μου κανει εντυπωση αυτη η αντιδραση στο καθαρισμα των τζαμιων, μακαρι οντας να τρεφεται και απο αυτην

IMG_4306_zps9e9adf69.jpg

Και με μεγαλη διαφορα, η πιο αγαπημενη φωτο απο το ενυδρειο μου μεχρι τωρα......

ΥΓ Ελπιζω να μην το ματιασα το στρειδι μου....το φτυνω πρωτος :angel:

IMG_4303_zpse8d2734f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα τα ζωντανά σου και πολύ αξιόλογο το ενυδρείο σου να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια κοραλια

και η favia πανεμορφη

Το σημαδι δεν ξερω τι μπορει να ειναι

αλλα η ουρατου μου μου φαινεται καπως

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα τα ζωντανά σου και πολύ αξιόλογο το ενυδρείο σου να το χαίρεσαι!

Ευχαριστω Μανο, καλο ξεκινημα σε οτι και αν αποφασισεις

Πολυ ωραια κοραλια

και η favia πανεμορφη

Το σημαδι δεν ξερω τι μπορει να ειναι

αλλα η ουρατου μου μου φαινεται καπως

Η ουρα απλα ειναι λιγο γυρισμενη στη φωτο, μια χαρα ειναι. Το σημαδι με απασχολει, αλλα απο την στιγμη που τρωει φουλ, δεν ανησυχω πολυ, αλλα θα ηθελα ακομη μια γνωμη σιγουρα

πανέμορφο φτου φτου και παλι φτου!!

ΑΝ πλησιασει ετω και ενα μικρο ποσοστο σε ομορφια απο το δικο σου Λυκουργο, θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο να το χαιρεσε σε λιγο καιρο ο νεμο θα ειναι οκ ταισε με σκορδο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο να το χαιρεσε σε λιγο καιρο ο νεμο θα ειναι οκ ταισε με σκορδο

Ευχαριστώ, ρίχνει της ocean nutrition flakes που υποτίθεται έχουν σκόρδο,ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Φτου σκορδα γρηγορη!

Παρα πολυ ομορφα ολα :thumbsu:

Να εισαι καλα Μιχαλη, ελπιζω να συνεχισεις και εσυ το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το τριτο κλοουανακι που βαζω στο νανο μου χοσταρει κοραλι!!!

Αλλα πως ειναι δυνατον να προτιμαει τη favia αντι για την ευφυλια που ειναι λιγο πιο περα?

IMG_4369_zpse9fe5405.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αβυσσος η ψυχη του clownfish,γρηγορη μου :jig:

Μην αποκλειεις να παει και καποια στιγμη στην euphyllia.

Ωραια φωτο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κλοουνακια ειναι παλαβα σε φιλο χοσταρει σε κλαμ!

Μην μου λες τετοια!!!! Το αγαπημενο μου ζωντανο ειναι το στρειδι, το οποιο η cleaner ολο το "πειραζει"...αν παει και ο κλοουν και αρχισει να του τριβεται, βλεπω να το ριχνω στο refugium να βρει την ησυχια του :-)) ευτυχως εκει που ειναι χωμενο ειμαι σιγουρος οτι δεν αρεσει στο κλουανκι....

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου εχουν χοσταρει δυο περιδεραιο,χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ δεν την προλαβα....πριν λιγο ειχε σηκωθει για ακομη μια φορα ορθια, και απευθερωνε γενετικο υλικο στο ενυδρειο. Δυστυχως ειναι μονη της και δεν νομιζω να δω αυξηση του πλυθησμου της. Κριμα και η στοματελα ειναι απο τους πιο χρησιμους και ενδειαφερον να παρακολουθεις, λαθρεπιβατες του νανο μου.

IMG_4380_zpsc1cb7dab.jpg

Link to comment
Share on other sites

μην παιρνεις ορκο.

Link to comment
Share on other sites

μην παιρνεις ορκο.

Την εχω κανενα τετραμηνο Νικο και δεν εχω δει απογονους....αλλα δε νομιζω και τα σαλιγκαρια να αναπαραγωνται αγενως!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ποτε δεν ξερεις ,θαλασσα............

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...