Jump to content

All In One Nano Reef 50Lt


gregkn73

Recommended Posts

Λυκουργ

θα σε παρακαλεσω να προσεχεις πως μιλας οταν μιλας για το AQUAZONE και τα μελη του αν δεν σου αρεσει απλα μην γραφεις μην πετας πηχτές!

μίλα οσο θες ενυδρειακα οι ίντριγκες εδω εχουν τελειώσει!!!!!

Λυκουργο τις ιντριγκες εσυ τις προκαλεις, οταν δεν μπορω να γραψω την αποψη μου ακομη και μεσα στο θεμα μου, χωρις να μου κανεις υποδειξεις........και το aquazone και τα περισσοτερα μελη του μου αρεσουν, δεν μου αρεσουν ομως οι παρωπιδες και ο οπαδισμος απο καποια λιγα μελη του. Θα πρεπει επιτελους να καταλαβεις, οτι στο reef δεν υπαρχει ενας μονο δρομος που οδηγει στην επιτυχια, και παρομοια ή ακομη και καλυτερη απο την πολυ ομορφη εικονα του νεου σου ενυδρειου, ισως να ειχες επιτυχει, ακολουθωντας και καποιον απο τους αλλους!

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργ

Λυκουργο τις ιντριγκες εσυ τις προκαλεις, οταν δεν μπορω να γραψω την αποψη μου ακομη και μεσα στο θεμα μου, χωρις να μου κανεις υποδειξεις........και το aquazone και τα περισσοτερα μελη του μου αρεσουν, δεν μου αρεσουν ομως οι παρωπιδες και ο οπαδισμος απο καποια λιγα μελη του. Θα πρεπει επιτελους να καταλαβεις, οτι στο reef δεν υπαρχει ενας μονο δρομος που οδηγει στην επιτυχια, και παρομοια ή ακομη και καλυτερη απο την πολυ ομορφη εικονα του νεου σου ενυδρειου, ισως να ειχες επιτυχει, ακολουθωντας και καποιον απο τους αλλους!

δεν νομιζω ποτε εγω η καποιος απο τους συντονιστες εδω μεσα να σε εχει φιμώσει η να σου εχει απαγορεύσει να μιλάς μπορεις να γραφεις και να λες οτι λες αρκει να εχεις τις αναλογες εμπειρίες για να μπορείς να τεκμιωριωσεις αυτο που υποστηρίζεις και οχι να αναπαραγεις οτι βρισκεις διασπαρτα στο ιντερνετ θυμαμαι κατι τετοιο σου ελεγα το καλοκαιρι και παλι δεν καταλαβες! και επεμενες με λινκ απο φορουμ διαφορα χωρις να ξερεις καν την πορεια του καθε ενυδρειου απλα εβαλες ενα λινκ και ενα κατεβατο χωρις νοημα!

επίσης εσυ προκαλεσες και σου εγραψα γιατι μιλησες υποτιμητικά για το φορουμ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Oι αλγες γενικα ειναι ευεργετικες στα reef, δε νομιζω να υπαρχει καποιος να πιστευει το αντιθετο φιλε μου. Αλλο ειναι να λες οτι το ats δεν ειναι απολυτως safe κατι που ισχυει και αλλο οτι ειναι αχρηστο. Δε νομιζω να το εχει πει καποιος αυτο εδω μεσα. Περαν αυτου με το νερο της θαλασσας θελω να το δοκιμασω. Απο που παιρνεις? Και πως ριχνεις την αλατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

. Απο που παιρνεις? Και πως ριχνεις την αλατοτητα?

Εχω παρει απο ολες σχεδον τις παραλίες μεταξυ εβρου και νεστου, αλλα ειναι λιγο μακρυα απο εσενα:-) αλατοτητα οσο ειναι υψηλη η θερμοκρασια δεν χρειαζεται καν να ριξω, τωρα που χειμωνιασε αραιωνω με νερο οσμωσης

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο ολες σχεδον τις παραλίες μεταξυ εβρου και νεστου, αλλα ειναι λιγο μακρυα απο εσενα:-) αλατοτητα οσο ειναι υψηλη η θερμοκρασια δεν χρειαζεται καν να ριξω, τωρα που χειμωνιασε αραιωνω με νερο οσμωσης

ΑΑΑ ωραια εκει ηθελα να καταληξω!! Οσμωση λοιπον!! Τα νερα εκει πανω ειναι καλα? Γιατι εδω κατω φιλε πρεπει να πας πολυ μακρυα δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο ολες σχεδον τις παραλίες μεταξυ εβρου και νεστου, αλλα ειναι λιγο μακρυα απο εσενα:-) αλατοτητα οσο ειναι υψηλη η θερμοκρασια δεν χρειαζεται καν να ριξω, τωρα που χειμωνιασε αραιωνω με νερο οσμωσης

αληθεια Γιωργο το καλοκαιρι το νερο εχει 1026 αλατοτητα?εντυπωσιακο.
Link to comment
Share on other sites

αρκει να εχεις τις αναλογες εμπειρίες για να μπορείς να τεκμιωριωσεις αυτο που υποστηρίζεις και οχι να αναπαραγεις οτι βρισκεις διασπαρτα στο ιντερνετ

Σε αυτο το χομπι Λυκουργο , αλλα και γενικοτερα, βασιζομαστε στις εμπειριες αλλα και στα λαθη που εκαναν καποιοι πριν απο εμας. δεν γινετε να ξεκιναμε απο το 0. Οπως και εσυ δεν εχω μεγαλη εμπειρια, αλλα προσπαθω να μαθω απο τα μαθηματα και παθηματα των αλλων. Οτι λινκ εβαλα αν εμπαινες στον κοπο να διαβασεις, θα κερδιζες, ηταν πληροφοριες και δημοσιευσεις και οχι λινκ απο ενυδρεια, γιατι εξαλου το τελευταιο το απαγορευετε οταν ειναι απο αλλα ελληνικα φορουμ.

Σταματω εδω ομως, γιατι δεν μου αρεσει οπως πολυ σωστα ειπες η ιντριγκα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ ωραια εκει ηθελα να καταληξω!! Οσμωση λοιπον!! Τα νερα εκει πανω ειναι καλα? Γιατι εδω κατω φιλε πρεπει να πας πολυ μακρυα δυστυχως..

Αν εννοεις απο ρυπους δεν εχω κανει αναλυση , αλλα οποια παραλια θελει παιρνει ανετα μπλε σημαια. Οταν εχει δυνατο νοτια και θολα νερα οι περισσοτερες, εχει μια που δεν την πιανει ο νοτιας και απο εκει παιρνω πιο συχνα γιατι ειναι και η πιο απομωνομενη.

αληθεια Γιωργο το καλοκαιρι το νερο εχει 1026 αλατοτητα?εντυπωσιακο.

Νικο, Γρηγορης εδω:-)) Απο μεσα Μαιου μεχρι και μεσα Οκτωμβριου, οσο το νερο εχει ανεκτες θερμοκρασιες για +30λεπτο μπανιο, η αλατοτητα ειναι 1026-1027 με sybon. Πριν 10 μερες ηταν 1029. Δεν παω ποτε μετα απο ισχυρες και παρατεταμενες βροχες, γιατι τοτε περα απο βρωμια εχει και πολυ χαμηλη αλατοτητα, μεχρι 1020 μετρησα....

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις απο ρυπους δεν εχω κανει αναλυση , αλλα οποια παραλια θελει παιρνει ανετα μπλε σημαια. Οταν εχει δυνατο νοτια και θολα νερα οι περισσοτερες, εχει μια που δεν την πιανει ο νοτιας και απο εκει παιρνω πιο συχνα γιατι ειναι και η πιο απομωνομενη.

Νικο, Γρηγορης εδω:-)) Απο μεσα Μαιου μεχρι και μεσα Οκτωμβριου, οσο το νερο εχει ανεκτες θερμοκρασιες για +30λεπτο μπανιο, η αλατοτητα ειναι 1026-1027 με sybon. Πριν 10 μερες ηταν 1029. Δεν παω ποτε μετα απο ισχυρες και παρατεταμενες βροχες, γιατι τοτε περα απο βρωμια εχει και πολυ χαμηλη αλατοτητα, μεχρι 1020 μετρησα....

Συγνωμη Γρηγορη μου χαχαχαχα,εντυπωσιακο αποτελεσμα,βαλε καμια φωτο να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...