Jump to content

Πρόβλημα Με Νέους Δίσκους


Sport Billy

Recommended Posts

Κάνε αυτό που σου λέει ο South.

General Cure:

1η δόση αύριο 8/5/14

2η Δόση δύο ημέρες μετά 10/5/14

Furan 2

1η Δόση αύριο 8/5/14

2η Δόση μεθαύριο 9/5/14

Βγάζεις από τα φίλτρα άνθρακες και UV .

Δοσολογία ανάλογα με τις οδηγίες. Αν χρειαστεί μπορεί να επαναλάβεις μετά από δύο ημέρες της πρώτης θεραπείας.

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η επανάληψη δηλαδή από 13/5 Κ Μετά Καλά κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Η επανάληψη δηλαδή από 13/5 Κ Μετά Καλά κατάλαβα?

Ναι . Αν χρειαστεί.

Θα πρέπει να πάρεις από τουλάχιστον 2 κουτιά από το καθένα. Κράτα αρκετά Ευρώ μαζί σου . Δεν είναι φθηνά :(

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα παιδια...ταυτοχρονα τα δυο φαρμακα εχουν πολυ καλα αποτελεσματα στις βακτηριακες....

Link to comment
Share on other sites

Και να πω εδώ πως το Σαββάτο στην συνάντηση θα έχεις την ευκαιρία να δεις πολλά παιδιά από κοντα και να τα πούμε!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μπορώ να βρω τα φάρμακα ούτε σε pet city Ούτε σε pet supermarket, Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη θα λείπω το ΣΚ κ πρέπει να εκπαιδεύσω κ τη γυναίκα μου να κάνει τη θεραπεια θα τα πούμε σιγουρα όμως σε κάποια επόμενη συνάντηση

Link to comment
Share on other sites

Μόνο furan 2 βρίσκω στο pet supermarket

Link to comment
Share on other sites

fish and rc planet.για general cure.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κατάστημα η φαρμακο

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα έχει μόνο furan 2 Αύριο θα έχει General cure να τα ξεκινήσω χωριά η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να τα ξεκινήσεις μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Να μη χάσω ακόμα μια μέρα ρε παιδιά ο λευκός ήδη γίνεται κορδέλες υπάρχει κάτι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Να μη χάσω ακόμα μια μέρα ρε παιδιά ο λευκός ήδη γίνεται κορδέλες υπάρχει κάτι αλλο?

Αν σε βολεύουν τα Νότια προάστια έλα από εδώ να σου δώσω General Cure .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις μίλησα με ΩΚΕΑΝΟ και έχει και από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάρη στην αμεσότητα του Παναγιώτη τα κατάφερα. Βέβαια με ενημέρωσε από το πετ ότι μαζί είναι πολύ ισχυρά φάρμακα κ να βάλω μισή δόση απ το καθένα Και να το κανω για παραπάνω μερες

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Την δόση που λέει η συσκευασία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την δόση που λέει η συσκευασία.

συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που δεν απαντησα ποιο νωρις.... Ξεκινα και τα 2 μαζι... Και στη δοσολογια που λεει η συσκευασια... Ακολουθα πιστα τις οδηγιες... Φιλε μου χωρις να θελω να προσβαλω τη γυναικα σου, θα τις γραψεις ακριβως τι πρεπει να κανει βημα βημα... Και να τις δωσεις να καταλαβει οτι ειναι σημαντικο να ακολουθησει τις οδηγιες επακριβως και οχι στο περιπου.... Στο λεω απο κακη προσωπικη εμπειρια... :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη κοίτα να δεις ευτυχώς είναι εύκολο θα πρέπει να ρίξει μόνο μια δόση General Cure στο Σάββατο το μεσημέρι. Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι ότι δε θα μπορώ να παρακολουθώ τη συμπεριφορά των ψαριών και η γυναίκα δεν είναι και τόσο εξοικειωμένη π.χ. αν κάποιο από αυτά πεθάνει να το βγάλει. Τέλοσπάντων δεν με προσβάλεις μην ξεχνάς ότι κι εγώ την πάτησα!!! Όχι ότι έχω εμπειρία στους δίσκους, αλλά εννοώ ότι παρόλο που ασχολούμαι 1 χρόνο με το χόμπι κάθε μέρα μαθαίνω!!

Από εκεί και πέρα με προβληματίζει το γεγονός ότι οι δοσολογίες και οι αλλαγές νερού δεν ταιριάζουν με τα 2 φάρμακα και προβληματίζομαι πως να τα ταιριάξω. Η θεραπεία λοιπόν πάει ως εξής:

Furan 2 (2 δόσεις συνεχόμενες, 1 μέρα κενή, 25% αλλαγή και επανάληψη)

General Cure (1 Δόση, 48 ώρες δράση, 2 δόση, 48 ώρες δράση και αλλαγή 25%)

Δηλαδή:

Πέμπτη 8/5/2014 General Cure + Furan 2

Παρασκευή 9/5/2014 Furan 2

Σάββατο 10/5/2014 General Cure

Κυριακή 11/5/2014 25% αλλαγή + Furan 2 (ναι αλλά εχθές έριξα το General Cure που θέλει 48 ώρες)

Δευτέρα 12/5/2014 Furan 2

Τρίτη 13/5/2014 Τίποτα

Τετάρτη 14/5/2014 Αλλαγή 25% και ενεργό άνθρακα

Πως το εφαρμόσατε εσείς??

Έγινε επεξεργασία - Sport Billy
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή νερού μετά το τέλος της θεραπείας και μετά επανάληψη αγωγής αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

μην αλλαξεις νερο.συνεχισε την θεραπεια.εγω αυτο θα εκανα.οταν τελειωσουν και τα 2 φαρμκα τοτε αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Να μη χάσω ακόμα μια μέρα ρε παιδιά ο λευκός ήδη γίνεται κορδέλες υπάρχει κάτι αλλο?

Για βάλε καμιά φωτό να δούμε τι γίνεται με τους δίσκους σου.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη φίλε δεν πρόλαβα να βγάλω πριν σβήσουν τα φωτα.πάντως δεν έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο Αύριο αν προλάβω θα βγάλω πριν φύγω κ θα ανεβάσω κάποια στιγμή μέχρι το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...