Jump to content

Μετατροπή Ενυδρειου 96 Λτ Σε Θαλασσινο???


sailor247

Recommended Posts

Σιγα σιγα Παυλακο θα το γεμισουμε και το μεγαλο.Τωρα φτιαχνουμε υδραυλικα,ψαχνουμε για κυκλοφορητη,βραχο,φωτισμο...Εχει δουλιτσα ακομα

 

 

Ετσι σε θελω..........φεεεεεεεεεεεεεεεεεετα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, αστέρι είναι φίλε! μπράβο σου! αντε με το καλό και στο καινούργιο! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά δουλειά έχεις κάνει; Δεν βλέπω φως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά δουλειά έχεις κάνει; Δεν βλέπω φως

 

Μπαααα!!!Οπως ειπε ο Βασιλης φεεεεετααααα.Εντος των επομενων ημερων και αφου γινει δοκιμη στο σαμπ θα ξεκινησουμε να κολλαμε υδραυλικα.Αν και εχουν οδηγιες επανω τα κουτια και του primer και της κολλας το εχω λιγο αγχος μιας και ξερω οτι αν κανω καμια λαλακια δεν ξεκολανε για να την διορθωσω

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα!!!Οπως ειπε ο Βασιλης φεεεεετααααα.Εντος των επομενων ημερων και αφου γινει δοκιμη στο σαμπ θα ξεκινησουμε να κολλαμε υδραυλικα.Αν και εχουν οδηγιες επανω τα κουτια και του primer και της κολλας το εχω λιγο αγχος μιας και ξερω οτι αν κανω καμια λαλακια δεν ξεκολανε για να την διορθωσω

 

 

Θα έρθω για βοήθεια και συμπαράσταση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουκλα γιωργαρε :jig:

 

Λιγες σελιδες πιο πισω θυμαμαι τα τοσα θεματα και ομως τωρα το ενυδρειο εχει 100% διαφορετικη και πανεμορφη εικονα!

Πολλα μπραβο γι'αυτο φιλε!

Οχι μονο δεν απογοητευτηκες αλλα το παλεψες και το εφτασες να εχει αυτη την εικονα σημερα!

 

+1000 και οσον αφορα στη φετα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως Μιχάλη το ενυδρείο πέρασε από 40 κύματα για να φθάσει στην κατάσταση που είναι τώρα.Αν και δεν είμαι λάτρης της φέτας(μπιαχ!!!!) εδώ χρειάζεται νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Στο θαλασσινο γιωργο μου ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΡΗΓΟΡΑ και αν εγινε ηταν προσωρινο!

Δυστυχως θελει υπομονη το ατιμο και χαιρομαι πολυ που βλεπω οτι πολλα παιδια το τηρουνε σημερα, γιατι εγω σαν τραχανας στην αρχη δεν το τηρησα και εχασα πολλα χρηματα,χρονο,ζωντανα κτλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια πανέμορφη προσθήκη στο ενυδρείο μου!!Τρια πανέμορφα μικρά anthias disparΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν φιλε, πανεμορφα :thumbsu:

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη!!!Έχω κολλήσει με αυτά.Και τώρα που βγαίνουν μπροστά και αρχίζουν να παίρνουν τα χρώματα τους είναι για πολύ χαζεμα.Κοίτα να πάρεις κι εσύ όποτε μπορέσεις 2-3 ακόμα.Είναι πολύ ωραία σαν κοπαδακι
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά είναι τα ψαράκια, από τα αγαπημένα μου! Να σου ζήσουν!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά είναι τα ψαράκια, από τα αγαπημένα μου! Να σου ζήσουν!!

Ευχαριστώ πολύ Λουκά!!!
Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη....τελειο θα γινει...εγω απο την αλλη δεν εχω χρησιμοποιησει ανθρακα ποτε και δεν ειχα προβλημα κανενα....για φωτιστικο κι εγω θα κανω ενα diy για τα 350 λιτρα που ξεκιναω απο ιουνιο.   ααα και μην αγχωνεσαι καθολου,οταν πηρα το ενυδρειο τοτε για τον κυριακο μονο χρυσοψαρα σε γυαλα ειχα. θα τα πας τελεια,απλα κανε υπομονη,σπαστικο μεν αποδοτικο δε.διαβασμα πολυ :P (κατι που παντα μου την εδινε) και δε θα πιστευεις στα ματια σου.... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη....τελειο θα γινει...εγω απο την αλλη δεν εχω χρησιμοποιησει ανθρακα ποτε και δεν ειχα προβλημα κανενα....για φωτιστικο κι εγω θα κανω ενα diy για τα 350 λιτρα που ξεκιναω απο ιουνιο. ααα και μην αγχωνεσαι καθολου,οταν πηρα το ενυδρειο τοτε για τον κυριακο μονο χρυσοψαρα σε γυαλα ειχα. θα τα πας τελεια,απλα κανε υπομονη,σπαστικο μεν αποδοτικο δε.διαβασμα πολυ :P (κατι που παντα μου την εδινε) και δε θα πιστευεις στα ματια σου.... :)

Ευχαριστώ!!!Καλή αρχή για το καινούριο εννοείς φαντάζομαι γιατί αυτό σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει;)Είμαι σε φάση αναβάθμισης σε 250 λίτρα.
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν ρε τρελοκομείο

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μεγειες εκπληκτικα τα ψαρακια.Περιμενοτμε φωτο απο το καινουργιο.Μπραβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν ρε τρελοκομείο

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι!!!

Γιωργο μεγειες εκπληκτικα τα ψαρακια.Περιμενοτμε φωτο απο το καινουργιο.Μπραβο σου.

Ευχαριστώ πολυ Νικόλα!!!Έχω ανοίξει νεο θέμα με το καινούριο ενυδρείο και έχω βάλει εκεί φωτογραφίες με την μέχρι τώρα εξέλιξη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και μια φώτο μετά το swap.Όπως βλέπετε παραγεμισε!!!Δημοσιευμένη  εικόνα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ακούς που φωνάζουν?? "Άντε πότε θα μετακομίσουμε στο μεγάλο???"

Να σου ζήσουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ακούς που φωνάζουν?? "Άντε πότε θα μετακομίσουμε στο μεγάλο???"

Να σου ζήσουν!

 

Πες τα ρε Λουκα, καιρος να κλεισει αυτο το θεμα....

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...