Jump to content

Μετατροπή Ενυδρειου 96 Λτ Σε Θαλασσινο???


sailor247

Recommended Posts

Τελικά πήρα πάλι το παλιό μου αλάτι το red sea coral pro.Για να μην πάει χαμένο το άλλο θα έχω πρόβλημα αν τα ανακατεψω?

 

Τιποτα δεν παει χαμενο, ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει

Θα το παρω εγω Γιωργο.....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

post-49179-0-73580600-1427823084_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να τα καταφερα καπως καλυτερα με την καινουρια φωτογραφικη μηχανη.

post-49179-0-11148600-1427826000_thumb.jpg

post-49179-0-04341900-1427826018_thumb.jpg

post-49179-0-75122900-1427826037_thumb.jpg

post-49179-0-12791200-1427826052_thumb.jpg

post-49179-0-73105600-1427826067_thumb.jpg

post-49179-0-95548600-1427826082_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα!! :bigemo_harabe_net-117::bigemo_harabe_net-158:

Ρε πολλά δεν μαζεύτηκαν;  Τι λες μέχρι  το καλοκαίρι να δούμε το μεγάλο θαλασσινό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα!! :bigemo_harabe_net-117::bigemo_harabe_net-158:

Ρε πολλά δεν μαζεύτηκαν;  Τι λες μέχρι  το καλοκαίρι να δούμε το μεγάλο θαλασσινό;;;;

Οντως εχω μαζεψει αρκετα κοραλλακια τωρα.Ελπιζω να πανε καλα..Το σκεφτομαι συνεχεια για το πως θα κανω το μεγαλο θαλασσινο αλλα κολαω στα extra χρηματα που θα πρεπει να δωσω για σκιμμερ,φωτιστικο,βαση,βραχο κτλ.Ισως αρχισω σιγα σιγα να ψαχνομαι στις αγγελιες.Το δικο σου μαστρο-Σταματη ποτε θα το ενεργοποιησουμε??

 

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο η εξελικη ειναι φανερη ,τα lps τουμπανο ,ολα καταληγουν οτι εισαι στο σωστο δρομο,σε 6 μηνες θα ειναι αγνωριστω ,μπραβο σου,Α και που εισαι μην αργεις για το μεγαλυτερο ,ο χρονος κινειτε γρηγορα,χαχαχα.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Ομορφαινει Γιωργο :thumbsu:

Ευχαριστω πολυ Βασιλη!!!

 

Γιωργο η εξελικη ειναι φανερη ,τα lps τουμπανο ,ολα καταληγουν οτι εισαι στο σωστο δρομο,σε 6 μηνες θα ειναι αγνωριστω ,μπραβο σου,Α και που εισαι μην αργεις για το μεγαλυτερο ,ο χρονος κινειτε γρηγορα,χαχαχα.

Αν καποιος συμβουλευεται δασκαλους σαν εσενα ολα πανε καλα Νικο!Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!Ελπιζω το καλοκαιρι που σκεφτομαι να μετακομισω να καταφερω να μετακομισουν και τα ζωντανα μου στο rio-180 που εχω τωρα γλυκο αν τα καταφερω να μαζεψω τον εξοπλισμο που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου. Σου εύχομαι να πας γρήγορα στο μεγαλύτερο που θες. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου. Σου εύχομαι να πας γρήγορα στο μεγαλύτερο που θες.

 

Σ'ευχαριστω πολυ Λουκα!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε μου! πολύ όμορφο! :)

 

ευχαριστω πολυ Πανο!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχω μαζεψει αρκετα κοραλλακια τωρα.Ελπιζω να πανε καλα..Το σκεφτομαι συνεχεια για το πως θα κανω το μεγαλο θαλασσινο αλλα κολαω στα extra χρηματα που θα πρεπει να δωσω για σκιμμερ,φωτιστικο,βαση,βραχο κτλ.Ισως αρχισω σιγα σιγα να ψαχνομαι στις αγγελιες.Το δικο σου μαστρο-Σταματη ποτε θα το ενεργοποιησουμε??

 

 

Θα πάνε Καλά ρε Γιώργο γιατί να μην πάνε; 

Πάρε το φωτιστικό που χρειάζεται απαραίτητα και τα άλλα γίνονται.  Το σκίμερ που έχεις είναι κοτζάμ γαϊδούρι, δεν κάνει για το μεγάλο;

Το δικό μου είναι σχεδόν έτοιμο. Θα το δουλέψω λίγες μέρες στο μαγαζί με γλυκό νερό για να δω αν υπάρχει κάνα χουσούρι και μετά πάει σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάνε Καλά ρε Γιώργο γιατί να μην πάνε; Πάρε το φωτιστικό που χρειάζεται απαραίτητα και τα άλλα γίνονται. Το σκίμερ που έχεις είναι κοτζάμ γαϊδούρι, δεν κάνει για το μεγάλο;Το δικό μου είναι σχεδόν έτοιμο. Θα το δουλέψω λίγες μέρες στο μαγαζί με γλυκό νερό για να δω αν υπάρχει κάνα χουσούρι και μετά πάει σπίτι.
Απλά τα φοβάμαι λίγο τα σκληρά μιας και δεν έχω καταφέρει να έχω αρκετή σταθερότητα στις τιμές μου και οι καταναλώσεις έχουν αρχίσει να γίνονται αισθητές.Προχθές είχα kh 9,6 και σήμερα 8,6!Προσπαθώ να μάθω πως πρέπει να χωρίζω τις δόσεις ημερησίως ώστε να έχω σταθερές τιμές.Όσο για το σκιμμερ το σκέφτομαι γιατί 180 το κυρίως+96 το σαμπ θα είμαι στα 280 λίτρα περίπου όποτε θα είμαι οριακά με το McE-300 που είναι μέχρι 300 λίτρα.Και για το φωτιστικό θα δω πότε θα καταφέρω να πάρω δεύτερο καθώς δεν περισσεύουν τώρα 200 ευρώ.Θα δούμε...Άσε που όπως πάει μάλλον θα χρειαστώ δοσομετρικη σύντομα.Ανυπομονώ να δω το δικό σου στημένο.Φυσικά είμαι διαθέσιμος οπότε χρειαστεί να γίνει η μεταφορά
πολυ ωραια εξελιξη εισαι σε καλο δρομο μπραβο σου!!!!
Ευχαριστώ πολύ Λυκούργο!!! Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοσομετρικη απο χτες θα σου λυσει τα χερια και το γριφο ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το πας πολυ καλα, σου ευχωμαι το μεγαλητερο να γινει συντομα....

 

ψαξου στις αγγελιες, μαζεψε χρηματα και οτι χρειαστης εδω ειμαστε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Δοσομετρικη απο χτες θα σου λυσει τα χερια και το γριφο ;)

Το πιστευω αυτο Νικο αφου βλεπω οτι χερατα ειναι δυσκολο να κρατησεις σταθερες συνθηκες.Ελπιζω με την επομενη πληρωμη να καταφερω να την παρω.Φυσικα μετα θα σας πρηξω μεχρι να μαθω να την χρησιμοποιω :jig: .

 

 

το πας πολυ καλα, σου ευχωμαι το μεγαλητερο να γινει συντομα....

 

ψαξου στις αγγελιες, μαζεψε χρηματα και οτι χρειαστης εδω ειμαστε.... :):jig:

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

το πας πολυ καλα, σου ευχωμαι το μεγαλητερο να γινει συντομα....

 

ψαξου στις αγγελιες, μαζεψε χρηματα και οτι χρειαστης εδω ειμαστε.... :)

Ευχαριστω πολυ Αγγελε!!!Το ευχομαι και σε σενα να φτιαξεις το μεγαλυτερο ενυδρειο που ηθελες!!!Πιστεψε με οταν αποφασισω να παω στο μεγαλυτερο σιγουρα θα χρειαστω την βοηθεια σας αφου θα μπλεξω με σαμπ,υπερχειλισεις κτλ.που μου φαινονται κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

WGRYZ1X.jpg84MPujp.jpgSYeIHWn.jpgDsdX5JQ.jpgVUZb0rk.jpgHr2f2OE.jpgΜην απορειται για την ποιοτητα των φωτογραφιων.Οι φωτογραφιες βγηκαν με την dslr του φιλου vasilis 4x4 και τον ευχαριστω πολυ!!! Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι υπεροχο :thumbsu:

 

 

Οι φωτογραφιες βγηκαν δοκιμαστικα στο auto, οι επομενες θα ειναι καλυτερες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...