Jump to content

My Reef Tank!!!


Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κανεις. Μπορεις με πυκνώτη να καθυστερήσεις να ξεκινήσει μια συσκευή; Συνήθως οσο κανει να ξεκινήσει κανει και να σταματήσει. Στο πολυ περιπου βέβαια γιατι εξαρτάται απο το τροφοδοτικο. Μια διόδος ισως σου προσφέρει καποιο πλεονέκτημα αλλα νομίζω πως δεν μπορει να γινει. Ειμαι περίεργος να δω πως θα παει :)

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει απο το water waves την αναπληρωση νερου και θελω για της διακοπες ρευματος να μην ξεκιναει κατευθειαν η αναπληρωση. γιατι μεχρι να γινει η εξαερωση στους σωληνες της υπερχιλησης μου αδειαζεθ νεγαλη ποσοτητα νερου και δεν ειναι σωστο!

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορεις να πας με ενα ρελε καθυστέρησης υποθέτω αλλα θελει αρκετες ηλεκτρολογικες γνώσεις. Αν εχεις καποιο φίλο θα μπορει να σε βοηθήσει σε αυτο. Δεν ειναι ακριβό αλλα θελει γνώσεις.

Και για να μην γελιόμαστε ειναι και ενα ρίσκο. Γιατι οταν ξεκινάει τα τραβαει νερο που ξέρεις αν δεν τραβήξει παραπανω απο κατω και η αντλία για καποια ωρα μεχρι να ισορροπήσει δουλευει ψιλό άδεια.

Ισως ενας άλλος τρόπος να ειναι ποιο σωστός απο αυτόν.

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις δικαιο οτι δεν ειναι η πιο σωστη σκεψη αλλα δεν μου ερχεται κατι αλλο.......

ξερεις αμα παιζει καπου καποια συγκεκριμενη μπουκα που να μπαινει στην εισοδο της υπερχιλησης γιανα μειωνει τον θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει durso υπερχειληση; Μπορεις να το εφαρμόζεις στο δικο σου; Για ψαχτο λιγο, αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις δικαιο οτι δεν ειναι η πιο σωστη σκεψη αλλα δεν μου ερχεται κατι αλλο.......

ξερεις αμα παιζει καπου καποια συγκεκριμενη μπουκα που να μπαινει στην εισοδο της υπερχιλησης γιανα μειωνει τον θορυβο?

Στον Σταματίου με τα PVC μπορεις να βρεις

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο παρελαβα δυο ακροπορες τι πρεπει να προσεξω παραπανω απο οτι προσεχα??

θα χρειαστω κατι επιπλεον γιατα sps??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα εχουν σπασει τα νευρα μου λεει οτι εχω μεγαλω ογκο στης φωτο μου και δεν ανεβαζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειτε με καποιο προγραμμα μικρηνετες, ειτε βαλτες σε καποιο site για φωτος και βαλε το λινκ....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχθηκες !!!!!!! :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μη βάζετε φωτογραφιες στο FB και μετα εδω τα link, αν δεν εχουμε account δεν μπορούμε να τις δουμε, ειναι καπως εκνευριστικο και απογοητευτικό μαζι. Κρίμα ειναι να μην μπορούμε να παρακολουθήσουμε ενα θεμα σωστα ολοι.

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

φιλος μολις κατεβασω ενα προγραμα που να μου μειωνει τον ογκο της φωτογραφιας τοτε θα τα βαζω οπος πρεπει...

δεν θα αργισει να γινει απλα δεν το εκανα ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φωτο απο τα ενυδρεια στο σπιτι μου απο τα καινουργια κοραλια και ψαρα!

αμα καποιος μπορει θελω να μου πει σε τι κατασταση ειναι τα κοραλια!

post-56939-0-59948600-1407379760_thumb.jpg

post-56939-0-43391100-1407379773_thumb.jpg

post-56939-0-01180800-1407379788_thumb.jpg

post-56939-0-05698700-1407379795_thumb.jpg

post-56939-0-45714200-1407379805_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνονται να τα χαιρεσαι πολυ προσοχη ειδα δεξιά και αριστερά στον βραχο πανω εχεις βάλει σταρ πολυπς πρόσεχε τα δεν θέλουν πολυ να γεμίσει ο βράχος απο δαυτα και μετα θα τραβάς τα μαλλιά σου να τα ξεφωρτωθεις γνώμη μου ειναι να τα βαλεις στον αραγωνιτη η σε ξεχωριστό βραχακι που θα μπορεις να ελέγχεις την ανάπτυξη τους!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι επιθετικα; Εχει παντου στο ενυδρειο αλλα δεν με ενοχλουν καθολου ασε που μου αρεσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι επιθετικα; Εχει παντου στο ενυδρειο αλλα δεν με ενοχλουν καθολου ασε που μου αρεσει!!!

Μπορούν να αυξηθούν γρήγορα και να πνίξουν γειτονικά κοραλλια.

Κανε αυτο που σου είπε ο Λυκουργος καλητερα....

Τα κοραλλια σου δείχνουν να τα πηγαίνουν πολύ καλά ...

μπράβο φίλε.......

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και απλο ενυδρειο στην αρχη του ακομα. Μου αρεσει :)

Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι φιλε μου και καλη συνεχεια...οσο για τα κοραλια οτι ειπαν και τα παιδια πιο πανω μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...