Jump to content

Reef 180L


Recommended Posts

Σε ευχαριστω Παναγιωτη.

Σε ευχαριστω Διονυση.

Κι ομως εκει που αρχισε να περνει τα πανω του το ενυδρειο ετυχε και η αναποδια. Δεν πειραζει ολα για καποιο σκοπο γινονται. πριν κανω αλλαγη νερου οι τιμες που κρατουσα ηταν MG 1350 KH 8.3 CA 430

κανω αλλαγη 16 λιτρα με ατι και την αλλη μερα μετραω MG1350 KH 9.3 CA 460 με 16 λιτρα στα 250 απιστευτο. Κλεινω δοσομετρικη και εχτες εκανα αλλα 16 λιτρα MG 1380 KH 9.9 CA 500 ειδη απο εχτες ασπριζουν ολα τα sps.

Άσχετο αν πήρες στην απόφαση και για άλλους λόγους, να σου ζήσει το νέο μέλος, με τις τιμές που γραφείς ή παρτίδα του αλατιού πρέπει να είναι ελλατωματικη! Μηνντο αφήσεις έτσι , γιατί θα την πατήσουν και άλλοι! Ενόχλησε το κατάστημα που το πήρες αλλά στείλε μαιλ και στην ΑΤΙ.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αν πήρες στην απόφαση και για άλλους λόγους, να σου ζήσει το νέο μέλος, με τις τιμές που γραφείς ή παρτίδα του αλατιού πρέπει να είναι ελλατωματικη! Μηνντο αφήσεις έτσι , γιατί θα την πατήσουν και άλλοι! Ενόχλησε το κατάστημα που το πήρες αλλά στείλε μαιλ και στην ΑΤΙ.

 

Συμφωνώ !

 

Εγω ακόμα δεν το ανοίγω πριν μάθω νεα σου!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αν πήρες στην απόφαση και για άλλους λόγους, να σου ζήσει το νέο μέλος, με τις τιμές που γραφείς ή παρτίδα του αλατιού πρέπει να είναι ελλατωματικη! Μηνντο αφήσεις έτσι , γιατί θα την πατήσουν και άλλοι! Ενόχλησε το κατάστημα που το πήρες αλλά στείλε μαιλ και στην ΑΤΙ.

 

Το καταστημα τι φταιει;

Για να παραπονεθει στην ΑΤΙ πρεπει να εφαρμοσει κατα γραμμα την δοσολογια που δινει η εταιρεια

δηλαδη 360gr ανα 10litra

 

Το καλυμπραρισμα του ρεφρακτομετρου δεν το ανεφερε κανεις, μηπως μετραγε λαθος αλατοτητα;;

Με αφορμη το θεμα που ανοιξε ο Διονυσης

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα τι φταιει;

Για να παραπονεθει στην ΑΤΙ πρεπει να εφαρμοσει κατα γραμμα την δοσολογια που δινει η εταιρεια

δηλαδη 360gr ανα 10litra

Το καλυμπραρισμα του ρεφρακτομετρου δεν το ανεφερε κανεις, μηπως μετραγε λαθος αλατοτητα;;

Με αφορμη το θεμα που ανοιξε ο Διονυσης

Το καταστημα θα εχει και αλλες ομοιες παρτιδες και θα πρεπει να κινηθει και το ιδιο....τι δοσολογια εφαρμοσε ο φιλος;
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα θα εχει και αλλες ομοιες παρτιδες και θα πρεπει να κινηθει και το ιδιο....τι δοσολογια εφαρμοσε ο φιλος;

 

Διαβασε εδω gregkn73

http://www.aquazone.gr/forums/topic/103258-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B9-%CE%B1%CF%84%CE%B9/

Link to comment
Share on other sites

Μάκη σου ξανά εύχομαι υγεία και τύχη στο νέο μέλος της οικογένεια σου.Τωρα στο ενυδρεία κόσμο θέμα δύο πράγματα θα σου πάρε βαθιά ανάσα και ηρεμήσε καθάρισε το μυαλό και όταν είσαι έτοιμος σφυριξε μου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες .

Η αληθεια ειναι οτι τωρα καταλαβαινω τον αποχωρισμο μετα απο τα πρωτα κοραλια που φηγανε. Δεν ξενερωνω γιατι θα επανελθω καποια στιγμη ποιο δυνατος. Και ενοειτε οτι θα τα λεμε και εδω μεσα και σε συναντησεις.

 

Μάκη σου ξανά εύχομαι υγεία και τύχη στο νέο μέλος της οικογένεια σου.Τωρα στο ενυδρεία κόσμο θέμα δύο πράγματα θα σου πάρε βαθιά ανάσα και ηρεμήσε καθάρισε το μυαλό και όταν είσαι έτοιμος σφυριξε μου.

 

Νικο μου σε ευχαριστω παρα πολυ και σενα γιατι με εχεις στηριξει αρκετα σε αυτο το ομορφο ταξιδι. Ενοειτε πως οταν χρειαζεται να παρω την δοση μου ξερω που θα απευθυνθω

                                                     PA185274_zpsqzugjfor.jpg

:bigemo_harabe_net-133::bigemo_harabe_net-84::bigemo_harabe_net-181:

Έγινε επεξεργασία - mouseman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα τι φταιει;

Για να παραπονεθει στην ΑΤΙ πρεπει να εφαρμοσει κατα γραμμα την δοσολογια που δινει η εταιρεια

δηλαδη 360gr ανα 10litra

Το καλυμπραρισμα του ρεφρακτομετρου δεν το ανεφερε κανεις, μηπως μετραγε λαθος αλατοτητα;;

Με αφορμη το θεμα που ανοιξε ο Διονυσης

Τωρα που διαβασα και το αλλο θεμα , στη θεση του φιλου θα τσεκαρα και με αλλο ρεφρακτιμετρο την αλατοτητα....
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που διαβασα και το αλλο θεμα , στη θεση του φιλου θα τσεκαρα και με αλλο ρεφρακτιμετρο την αλατοτητα....

 

Λοιπον ξαναλεω οτι το προβλημα ειναι το αλατι και οχι το refractometro εχω εξαντλισει καθε πιθανοτητα μεχρι και με αλλα τεστ.

Αν ηταν το ματοκιαλι θα ειχα προβλημα και με τα αλλα αλατια. εχω κανει ενδιαμεσα τεστ και με ατι και με redsea.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...