Jump to content

240 Λίτρα Αμαζονιακής Προσέγγισης


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

Ωραία και ατμοσφαιρικό το ενυδρείο σου! Το μόνο που δε μου κάθεται οπτικό είναι οι ρίζες από τα φυτά! Τι φυτά είναι; Μήπως επιπλέουν και τα πηγαινοφέρνει το φίλτρο;

ΥΓ: Σκέφτομαι την αντίδραση της γυναίκας μου (αλλά πιστεύω και κάθε άλλης συζύγου μη σχετικής με το χόμπι) αν έβλεπε ξαφνικά το ενυδρείο μου σε παρόμοια στήσιμο με το δικό σου. Πάω στοίχημα πως θα έλεγε " Καλά, πόσο καιρό έχεις να καθαρίσεις το ενυδρείο;" χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και ατμοσφαιρικό το ενυδρείο σου! Το μόνο που δε μου κάθεται οπτικό είναι οι ρίζες από τα φυτά! Τι φυτά είναι; Μήπως επιπλέουν και τα πηγαινοφέρνει το φίλτρο;

ΥΓ: Σκέφτομαι την αντίδραση της γυναίκας μου (αλλά πιστεύω και κάθε άλλης συζύγου μη σχετικής με το χόμπι) αν έβλεπε ξαφνικά το ενυδρείο μου σε παρόμοια στήσιμο με το δικό σου. Πάω στοίχημα πως θα έλεγε " Καλά, πόσο καιρό έχεις να καθαρίσεις το ενυδρείο;" χαχαχα...

Το φυτό είναι πόθος πιασμένο στα ξύλα και οι ρίζες του έχουν μεγαλώσει σχεδόν ως τον πάτο.

Την ίδια ή μάλλον παρόμοια αντίδραση με την γυναίκα σου (μου, του, δεν έχει και τόσο σημασία), είχε και ένας φίλος από εδώ μέσα που πριν κάνει ΚΑΙ ό ίδιος τέτοιο ενυδρείο, μου έλεγε ότι είναι όμορφο αλλά είναι σαν να έχεις ένα βούρκο στο σαλόνι σου.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με τρώει το χέρι μου να αλλαξω-τροποποιησω κάτι στο ενυδρείο....

Αλλά δεν ξέρω τι...

Το βρήκα, θα πετάξω μέσα ξερά πλατανόφυλλα....

Κάπου θα έχω ακόμη.....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με τρώει το χέρι μου να αλλαξω-τροποποιησω κάτι στο ενυδρείο....

Αλλά δεν ξέρω τι...

 

Παρασκευά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά. Το ενυδρείο μου αρέσει πολύ, και δε βρίσκω ουσιαστικό λόγο για παρεμβάσεις.

Διοχέτευσε την περίσσεια ενέργεια στη δημιουργία ενός δεύτερου ενυδρείου, να ξεκινήσεις καμιά γέννα.(είπε ο έξω απο 'δω :devil: ) :hehe

Πολυ ωραιο ψαρι οι φαρουελες!

Οταν τις ειχα με τους δισκους τους ειχαν επιτεθει.

Κι ετσι εφυγαν για το φυτεμενο.

 

 

Στουριστομα ειναι Δημητρη. Αν και μάλλον είναι ίδια ψάρια (ξαδέρφια).

Εμένα δεν έχει ενοχλήσει ποτέ τίποτα...

Λες επειδή είναι ένα, να μην έχει πάρει το θάρρος;

 

Παιδιά τα στούρι ούτε θηρευτές είναι, ούτε σαρκοφάγα κατά κύριο λόγο. Απλά - όπως έχω καταλάβει ότι συμβαίνει στις περισσότερες ανάλογες περιπτώσεις- τα γατόψαρα και συνήθως τα πλέκο, δεν ταΐζονται αρκετά και σωστά, οπότε επιλέγουν την αμέσως καλύτερη λύση για να επιβιώσουν. Έχουν αναφερθεί και σε ξένα forum περιπτώσεις όπου τα στούρι "επιτίθενται" ειδικά σε δίσκους, και λογικό είναι, αφού στοχεύουν τη βλέννα (mucus) που παράγει ο δίσκος για να ταΐσει τα μικρά του, και η οποία είναι ιδιαίτερα θρεπτική.

Επιστρέφοντας από τις διακοπές φέτος, έγινα κι εγώ μάρτυρας τέτοιας συμπεριφοράς, για δύο από τα τέσσερα στούρι που έχω στο δισκοενυδρείο μου. Τα ψάρια ήταν από γέννα μου και μπήκαν σχετικά μικρά στο δισκοενυδρείο, όπου και μεγάλωσαν (18 εκ TL) χωρίς προβλήματα. Προφανώς η συγκρατημένη σίτηση λόγω της παρατεταμένης απουσίας μου, τα οδήγησε να κάνουν χλιαρές επιθέσεις οι οποίες έληγαν όταν οι δίσκοι τα  έδιωχναν από πάνω τους. Να αναφέρω επίσης ότι τις συμπεριφορές αυτές τις είδα την πρώτη μέρα που επέστρεψα και δεν επαναλήφθηκαν μέχρι σήμερα, αφού αρχίσαν τα κανονικά ταΐσματα. Πιστεύω ότι μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα (ίσως όχι απόλυτα ασφαλή) σε σχέση με αυτή την αλλαγή συμπεριφοράς.

Όπως και να έχει, είναι κακό που έμαθαν αυτή τη συμπεριφορά (αφού μπορεί να επαναληφθεί πιο εύκολα από πριν), και σίγουρα οι δίσκοι δεν είναι ψάρια που αρέσκονται ή μπορούν ν' ανταπεξέλθουν δυναμικά σε τέτοιου είδους ενοχλήσεις.

Δημήτρη καλά έκανες και τα έβγαλες.

Παρασκευά, και τα σκαλάρια παράγουν mucus όπως και οι δίσκοι, αν και σε μικρότερο βαθμό, αφού τα μικρά τους δε στηρίζονται αποκλειστικά σ' αυτό για την ανάπτυξή τους. Το δικό σου στούρι το έχεις πολύ καιρό στο ενυδρείο και αφού μετά από δύο καλοκαίρια ( αν δεν κάνω λάθος) δεν έχεις δει προβλήματα, προφανώς κάτι γίνεται σωστά.Αν ρωτήσεις τη γνώμη μου θα σου έλεγα να μην βγάλεις το στούρι (σε κανένα δεν αρέσει να βγάζει ψάρια απ' το ενυδρείο του), έχοντας πάντα στο μυαλό σου όμως όλα τα παραπάνω. Μπορεί τα σκαλάρια να έχουν τη δυνατότητα να αμυνθούν πιο δυναμικά σε σχέση με τους δίσκους, αλλά το ζητούμενο για όλους μας είναι νομίζω η ευζωία όλων των ζωντανών που φιλοξενούμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά. Το ενυδρείο μου αρέσει πολύ, και δε βρίσκω ουσιαστικό λόγο για παρεμβάσεις.

Διοχέτευσε την περίσσεια ενέργεια στη δημιουργία ενός δεύτερου ενυδρείου, να ξεκινήσεις καμιά γέννα.(είπε ο έξω απο 'δω :devil: ) :hehe

 

 

 

Παιδιά τα στούρι ούτε θηρευτές είναι, ούτε σαρκοφάγα κατά κύριο λόγο. Απλά - όπως έχω καταλάβει ότι συμβαίνει στις περισσότερες ανάλογες περιπτώσεις- τα γατόψαρα και συνήθως τα πλέκο, δεν ταΐζονται αρκετά και σωστά, οπότε επιλέγουν την αμέσως καλύτερη λύση για να επιβιώσουν. Έχουν αναφερθεί και σε ξένα forum περιπτώσεις όπου τα στούρι "επιτίθενται" ειδικά σε δίσκους, και λογικό είναι, αφού στοχεύουν τη βλέννα (mucus) που παράγει ο δίσκος για να ταΐσει τα μικρά του, και η οποία είναι ιδιαίτερα θρεπτική.

Επιστρέφοντας από τις διακοπές φέτος, έγινα κι εγώ μάρτυρας τέτοιας συμπεριφοράς, για δύο από τα τέσσερα στούρι που έχω στο δισκοενυδρείο μου. Τα ψάρια ήταν από γέννα μου και μπήκαν σχετικά μικρά στο δισκοενυδρείο, όπου και μεγάλωσαν (18 εκ TL) χωρίς προβλήματα. Προφανώς η συγκρατημένη σίτηση λόγω της παρατεταμένης απουσίας μου, τα οδήγησε να κάνουν χλιαρές επιθέσεις οι οποίες έληγαν όταν οι δίσκοι τα  έδιωχναν από πάνω τους. Να αναφέρω επίσης ότι τις συμπεριφορές αυτές τις είδα την πρώτη μέρα που επέστρεψα και δεν επαναλήφθηκαν μέχρι σήμερα, αφού αρχίσαν τα κανονικά ταΐσματα. Πιστεύω ότι μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα (ίσως όχι απόλυτα ασφαλή) σε σχέση με αυτή την αλλαγή συμπεριφοράς.

Όπως και να έχει, είναι κακό που έμαθαν αυτή τη συμπεριφορά (αφού μπορεί να επαναληφθεί πιο εύκολα από πριν), και σίγουρα οι δίσκοι δεν είναι ψάρια που αρέσκονται ή μπορούν ν' ανταπεξέλθουν δυναμικά σε τέτοιου είδους ενοχλήσεις.

Δημήτρη καλά έκανες και τα έβγαλες.

Παρασκευά, και τα σκαλάρια παράγουν mucus όπως και οι δίσκοι, αν και σε μικρότερο βαθμό, αφού τα μικρά τους δε στηρίζονται αποκλειστικά σ' αυτό για την ανάπτυξή τους. Το δικό σου στούρι το έχεις πολύ καιρό στο ενυδρείο και αφού μετά από δύο καλοκαίρια ( αν δεν κάνω λάθος) δεν έχεις δει προβλήματα, προφανώς κάτι γίνεται σωστά.Αν ρωτήσεις τη γνώμη μου θα σου έλεγα να μην βγάλεις το στούρι (σε κανένα δεν αρέσει να βγάζει ψάρια απ' το ενυδρείο του), έχοντας πάντα στο μυαλό σου όμως όλα τα παραπάνω. Μπορεί τα σκαλάρια να έχουν τη δυνατότητα να αμυνθούν πιο δυναμικά σε σχέση με τους δίσκους, αλλά το ζητούμενο για όλους μας είναι νομίζω η ευζωία όλων των ζωντανών που φιλοξενούμε.

Φίλε Χρήστο δεν είχα σκοπό να το απομακρύνω, μιας και δεν είχα ποτέ κάποια ένδειξη επιθετικότητας....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά. Το ενυδρείο μου αρέσει πολύ, και δε βρίσκω ουσιαστικό λόγο για παρεμβάσεις.

Διοχέτευσε την περίσσεια ενέργεια στη δημιουργία ενός δεύτερου ενυδρείου, να ξεκινήσεις καμιά γέννα.(είπε ο έξω απο 'δω :devil: ) :hehe

Παιδιά τα στούρι ούτε θηρευτές είναι, ούτε σαρκοφάγα κατά κύριο λόγο. Απλά - όπως έχω καταλάβει ότι συμβαίνει στις περισσότερες ανάλογες περιπτώσεις- τα γατόψαρα και συνήθως τα πλέκο, δεν ταΐζονται αρκετά και σωστά, οπότε επιλέγουν την αμέσως καλύτερη λύση για να επιβιώσουν. Έχουν αναφερθεί και σε ξένα forum περιπτώσεις όπου τα στούρι "επιτίθενται" ειδικά σε δίσκους, και λογικό είναι, αφού στοχεύουν τη βλέννα (mucus) που παράγει ο δίσκος για να ταΐσει τα μικρά του, και η οποία είναι ιδιαίτερα θρεπτική.

Επιστρέφοντας από τις διακοπές φέτος, έγινα κι εγώ μάρτυρας τέτοιας συμπεριφοράς, για δύο από τα τέσσερα στούρι που έχω στο δισκοενυδρείο μου. Τα ψάρια ήταν από γέννα μου και μπήκαν σχετικά μικρά στο δισκοενυδρείο, όπου και μεγάλωσαν (18 εκ TL) χωρίς προβλήματα. Προφανώς η συγκρατημένη σίτηση λόγω της παρατεταμένης απουσίας μου, τα οδήγησε να κάνουν χλιαρές επιθέσεις οι οποίες έληγαν όταν οι δίσκοι τα έδιωχναν από πάνω τους. Να αναφέρω επίσης ότι τις συμπεριφορές αυτές τις είδα την πρώτη μέρα που επέστρεψα και δεν επαναλήφθηκαν μέχρι σήμερα, αφού αρχίσαν τα κανονικά ταΐσματα. Πιστεύω ότι μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα (ίσως όχι απόλυτα ασφαλή) σε σχέση με αυτή την αλλαγή συμπεριφοράς.

Όπως και να έχει, είναι κακό που έμαθαν αυτή τη συμπεριφορά (αφού μπορεί να επαναληφθεί πιο εύκολα από πριν), και σίγουρα οι δίσκοι δεν είναι ψάρια που αρέσκονται ή μπορούν ν' ανταπεξέλθουν δυναμικά σε τέτοιου είδους ενοχλήσεις.

Δημήτρη καλά έκανες και τα έβγαλες.

Παρασκευά, και τα σκαλάρια παράγουν mucus όπως και οι δίσκοι, αν και σε μικρότερο βαθμό, αφού τα μικρά τους δε στηρίζονται αποκλειστικά σ' αυτό για την ανάπτυξή τους. Το δικό σου στούρι το έχεις πολύ καιρό στο ενυδρείο και αφού μετά από δύο καλοκαίρια ( αν δεν κάνω λάθος) δεν έχεις δει προβλήματα, προφανώς κάτι γίνεται σωστά.Αν ρωτήσεις τη γνώμη μου θα σου έλεγα να μην βγάλεις το στούρι (σε κανένα δεν αρέσει να βγάζει ψάρια απ' το ενυδρείο του), έχοντας πάντα στο μυαλό σου όμως όλα τα παραπάνω. Μπορεί τα σκαλάρια να έχουν τη δυνατότητα να αμυνθούν πιο δυναμικά σε σχέση με τους δίσκους, αλλά το ζητούμενο για όλους μας είναι νομίζω η ευζωία όλων των ζωντανών που φιλοξενούμε.

+100000...

Την βλεννα των δισκων την στοχευουν πολλα ψαρια αυτου του ειδους οπως επισης και οτοκυκλοι και οι κοινοι πλεκο οπως και εγω εχω παρατηρησει....

Για τους δευτερους ειναι πασιγνωστο...

Ειμαι και εγω της αποψης αφου το ενυδρειο ειναι ξεχωριστο και πολυ ομορφο και κυλαει ομαλα η ψαροσυνθεση να μην πειραξεις απολυτως τιποτα....

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

+100000...

Την βλεννα των δισκων την στοχευουν πολλα ψαρια αυτου του ειδους οπως επισης και οτοκυκλοι και οι κοινοι πλεκο οπως και εγω εχω παρατηρησει....

Για τους δευτερους ειναι πασιγνωστο...

Ειμαι και εγω της αποψης αφου το ενυδρειο ειναι ξεχωριστο και πολυ ομορφο και κυλαει ομαλα η ψαροσυνθεση να μην πειραξεις απολυτως τιποτα....

Οκ...

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο και Σταθη ευχαριστουμε για τις πολυτιμες πληροφοριες. Θα μπορουσατε βεβαια να γλυτωσετε χρονο και να πειτε απλα πως οι δισκοι ειναι φλωροψαρα! Χαχαχα

Και εν πασει παριπωση το ενυδρειο εχει σκαλαρια οποτε δεν μας ενδιαφερει τι κανουν τα cd εεε εννοω δισκοι σας. Χαχαχαχα!

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου περισσεύει ένα vieja argenteum απ' το καινούριο. Μικρό είναι ακόμα. Να στο δώσω να το βάλεις με τα μάτσο και όχι δισκόψαρα ουαρού που έχεις; :crazysmile:

 

Υ.Γ. Αφού στο έχω πει και το ξέρεις και μόνος σου ότι στους δίσκους θα καταλήξεις, μην εκτίθεσαι. Εμείς βέβαια και πάλι με αγάπη θα σε αγκαλιάσουμε στη μεγάλη οικογένεια του ΒΑΣΙΛΙΑ. :bigemo_harabe_net-66:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου περισσεύει ένα vieja argenteum απ' το καινούριο. Μικρό είναι ακόμα. Να στο δώσω να το βάλεις με τα μάτσο και όχι δισκόψαρα ουαρού που έχεις; :crazysmile:

 

Υ.Γ. Αφού στο έχω πει και το ξέρεις και μόνος σου ότι στους δίσκους θα καταλήξεις, μην εκτίθεσαι. Εμείς βέβαια και πάλι με αγάπη θα σε αγκαλιάσουμε στη μεγάλη οικογένεια του ΒΑΣΙΛΙΑ. :bigemo_harabe_net-66:

Μετά από τους δίσκους θα πάει σε αφρικάνικο και στο τέλος θα καταλήξει θαλασσινός... :hehe  :hehe  :hehe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάκη, ο Θοδωρής πέρα από κάποιες ακούσιες στραβοτιμονιές στο γνωστό θέμα, είναι ομόαιμος, καλό παιδί, και δε μπλέκει με παλιοπαρέες. Το αίμα μας μυρίζει τύρφη!!!

 

 

Παρασκευά συγγνώμη που σου χαλάμε το θέμα. Τα υπόλοιπα θα τα πω στη συνάντηση όπου φαίνεται ήδη ότι θα έχει ενδιαφέρον!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάκη, ο Θοδωρής πέρα από κάποιες ακούσιες στραβοτιμονιές στο γνωστό θέμα, είναι ομόαιμος, καλό παιδί, και δε μπλέκει με παλιοπαρέες. Το αίμα μας μυρίζει τύρφη!!!

Παρασκευά συγγνώμη που σου χαλάμε το θέμα. Τα υπόλοιπα θα τα πω στη συνάντηση όπου φαίνεται ήδη ότι θα έχει ενδιαφέρον!

Μην ανησυχεις Χριστό μου. Αν με χαλαγε η κουβέντα θα είχα επέμβει. Προς ώρας απολαμβανω...

Μην ξεχνάς οτι και το δικο μου αίμα μυρίζει τύρφη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευά όσον αφορά τα πλατανόφυλλα που σκέφτεσαι, έχε υπ' όψη σου (αν δε το γνωρίζεις ήδη), ότι θα πρέπει να τα βγάζεις από τη γυάλα πριν αρχίσουν να λιώνουν. Συσσωρεύεται πολύ οργανική ύλη στο βυθό που πολλές φορές αποτελεί εστία μολύνσεων κυρίως για τα ψάρια του βυθού (cory). Μου αρέσουν πάρα πολύ, αλλά βαρέθηκα τη διαδικασία και τα σταμάτησα. Αν θέλεις πάντως, έχω αρκετά να σου δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα φιλαρακι σορυ που σπαμαρω!

 

Μετά από τους δίσκους θα πάει σε αφρικάνικο και στο τέλος θα καταλήξει θαλασσινός... :hehe  :hehe  :hehe

 

Αφρικανικο καποια στιγμη θα κανω. Το χω δηλωσει παρα πολλα χρινια πριν. Οχι σαν πρωτο, σαν δευτερο. Δισκους αλατια και λοιπες κονσερβες χλωμο!

 

Φίλε μου περισσεύει ένα vieja argenteum απ' το καινούριο. Μικρό είναι ακόμα. Να στο δώσω να το βάλεις με τα μάτσο και όχι δισκόψαρα ουαρού που έχεις; :crazysmile:

 

Υ.Γ. Αφού στο έχω πει και το ξέρεις και μόνος σου ότι στους δίσκους θα καταλήξεις, μην εκτίθεσαι. Εμείς βέβαια και πάλι με αγάπη θα σε αγκαλιάσουμε στη μεγάλη οικογένεια του ΒΑΣΙΛΙΑ. :bigemo_harabe_net-66:

 

 

Για σας εχω τραγουδι αφιερωμενο για τον " βασιλια " ! Mουχαχαχαχα!

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευά όσον αφορά τα πλατανόφυλλα που σκέφτεσαι, έχε υπ' όψη σου (αν δε το γνωρίζεις ήδη), ότι θα πρέπει να τα βγάζεις από τη γυάλα πριν αρχίσουν να λιώνουν. Συσσωρεύεται πολύ οργανική ύλη στο βυθό που πολλές φορές αποτελεί εστία μολύνσεων κυρίως για τα ψάρια του βυθού (cory). Μου αρέσουν πάρα πολύ, αλλά βαρέθηκα τη διαδικασία και τα σταμάτησα. Αν θέλεις πάντως, έχω αρκετά να σου δώσω.

Το έχω ακούσει αυτό, αν και ποτέ δεν το έκανα. Το ενυδρείο αυτό ξεκίνησε με μπολικα φύλλα μέσα.

Δεν έχω παρατηρήσει όμως κάποιο πρόβλημα με το λιωσιμο...εκτός από τα μικροσωματίδια που υπάρχουν στη στήλη του νερού.

Θα το κάνω αλλιώς τώρα, θα κοιτάξω να τα βγάζω. Αν σου περισσεύει κανένα, ευπρόσδεκτη ή προσφορά.

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Θα σε δούμε στη συνάντηση;

Καλημέρα. Δεν το υπόσχομαι, αλλά θα προσπαθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τα φέρω, και μακάρι να τα καταφέρεις. Θα φέρω και μερικά φύλλα έκπληξη να δοκιμάσεις.

Εκ των πρωτερων πολλά ευχαριστώ.

Αν δεν τα καταφέρω νομιζω θα είναι Γιωργος (georgerocks) και τα δίνεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Οοοοχιιιιι φιλαρακι, αν δεν ερθεις δεν θα παρεις! Θα τα παρω εγω. Χαχαχαχα

Send from the Heart of Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Οοοοχιιιιι φιλαρακι, αν δεν ερθεις δεν θα παρεις! Θα τα παρω εγω. ΧαχαχαχαSend from the Heart of Amazonas

Χαχαχα

Επειδή σε ξέρω, έχω ηδη κανονίσει!!!

Δεν τα έχεις εσύ ανάγκη.

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Εκ των πρωτερων πολλά ευχαριστώ.

Αν δεν τα καταφέρω νομιζω θα είναι Γιωργος (georgerocks) και τα δίνεις εκεί.

Ελα ρε συ να πιουμε ενα καφε!

Αλλιως θα τα μοιραστουμε με τον αλλον! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φύλλα φύγαν ήδη με courier, ένα φίλο - μέλος του φόρουμ, για τον Παρασκευά. Μερικά που έχουν μείνει ακόμα θα τα φέρω το Σαββάτο. Θα προηγηθούν οι καθαρόαιμοι αμερικάνοι! :hehe

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ να πιουμε ενα καφε!

Αλλιως θα τα μοιραστουμε με τον αλλον! :D

 

Ψιτ, εσυ, γιααα να χαλαρωνουμε λιγο με αυτο " τον αλλον " γιατι θα φαμε τα μουστακια μας!

 

Παιδιά τα φύλλα φύγαν ήδη με courier, ένα φίλο - μέλος του φόρουμ, για τον Παρασκευά. Μερικά που έχουν μείνει ακόμα θα τα φέρω το Σαββάτο. Θα προηγηθούν οι καθαρόαιμοι αμερικάνοι! :hehe

 

Εσυ στα τακιμια σου ετσι! Μαλιστα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...