Jump to content

240 Λίτρα Αμαζονιακής Προσέγγισης


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

Πριν λίγα λεπτά εριξα μία ταμπλέτα βυθού......

Χα.....οι παρακάτω φωτογραφίες τραβήχτηκαν με αφορμή το χαμό που δημιουργήθηκε. Όρμηξαν τα κόρυ πρώτα, πρόλαβαν κάτι....

Την πήρε μυρωδιά το μεγάλο στουρι και την καβατζωσε ουσιαστικά. Την φερμαρε σε μία γωνιά και βουρ. Έλα όμως που την λιμπιζονται και τα σκαλαρια... Ο αρχηγός τόλμησε να βουτήξει και να κλέψει.... Πήρε και αυτός κάτι.

Σε κάποιες φώτο φαίνεται ένα νεουδι στουρι από τον φίλο και στουροπατερα Χρήστο (kadmos).

Στην τελευταία φωτο φαίνεται και ο δείκτης του χεριού μου. Για σύγκριση με το μέγεθος του στουρι.

post-52615-0-49790900-1459283534_thumb.jpg

post-52615-0-24055800-1459283571_thumb.jpg

post-52615-0-04854500-1459283597_thumb.jpg

post-52615-0-70408100-1459283622_thumb.jpg

post-52615-0-46736200-1459283645_thumb.jpg

post-52615-0-36347300-1459283681_thumb.jpg

post-52615-0-39853700-1459283703_thumb.jpg

post-52615-0-99546400-1459284029_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα! Κάνα βίντεο έπρεπε να στειλεις βρε Παρασκευά. Το ενυδρείο σου μου αρέσει πολύ, στο έχω ξαναπεί και το ξαναλέω.....ή το στουρι είναι μικρό ή ο δείκτης σου τεράστιος.

Link to comment
Share on other sites

Χαμος! :D

Την επομενη να τραβηξεις βιντεο!

Να σου ζησει το μικρο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα! Κάνα βίντεο έπρεπε να στειλεις βρε Παρασκευά. Το ενυδρείο σου μου αρέσει πολύ, στο έχω ξαναπεί και το ξαναλέω.....ή το στουρι είναι μικρό ή ο δείκτης σου τεράστιος.

Thanks Πανό. Βίντεο....ΑΣΕ δεν το έχω καθόλου.... Το συγκεκριμένο στουρι είναι χωρίς την διχάλα της ουράς 10-12 πόντους.
Link to comment
Share on other sites

Χαμος! :D

Την επομενη να τραβηξεις βιντεο!

Να σου ζησει το μικρο!

Ευχαριστω Γιωργο. Βίντεο και συ;;;;

Όποιος έχει καλή κάμερα και κάτι σκαμπαζει από βίντεο, κερναω καφέ στο σπίτι!

Ακούς panagreco!!!!!

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιωργο. Βίντεο και συ;;;;

Όποιος έχει καλή κάμερα και κάτι σκαμπαζει από βίντεο, κερναω καφέ στο σπίτι!

Ακούς panagreco!!!!!

Που μενεις ειπαμε??? Παίρνω κάμερα-booman και μακιγιέρ και έρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Που μενεις ειπαμε??? Παίρνω κάμερα-booman και μακιγιέρ και έρχομαι...

Χαχαχα καλημερα. Κορυδαλλο λεμε.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Παρασκευά και περιμένουμε το βίντεο. Με κάθε επιφύλαξη, αφού δε ξέρω πως ταΐζεις, προτείνω να πέφτει πιο πολύ τροφή που θα διασκορπίζεται, ώστε να τρώνε και οι πιο ντροπαλοί με ησυχία. Η ταμπλέτα ποιά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Που μενεις ειπαμε??? Παίρνω κάμερα-booman και μακιγιέρ και έρχομαι...

Αν μένει "μέσα", να ξέρεις ότι δεν επιτρέπονται κάμερες.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν μένει "μέσα", να ξέρεις ότι δεν επιτρέπονται κάμερες.

Εχουμε τις άκρες μας.....!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Παρασκευά και περιμένουμε το βίντεο. Με κάθε επιφύλαξη, αφού δε ξέρω πως ταΐζεις, προτείνω να πέφτει πιο πολύ τροφή που θα διασκορπίζεται, ώστε να τρώνε και οι πιο ντροπαλοί με ησυχία. Η ταμπλέτα ποιά είναι;

Ευχαριστώ Χρήστο. Πέφτει αρκετή τροφή στον πάτο για όλους. Γιατί το λες; Είδες κάτι στις φωτό; Ή ταμπλέτα είναι sera viformio. Έγινε επεξεργασία - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Είδα μόνο ότι έπεσε μια ταμπλέτα και πέσαν όλα πάνω της. Αν έγινε έτσι αυτή τη φορά, εντάξει. Αν όχι, ρίχνε 2-3+ ταμπλέτες σε διαφορετικά σημεία, για να τρώνε όλοι άνετα. Η viformo είναι περιζήτητη τροφή και τη δούλευα παλιότερα. Μετά το διαφημιστικό φωτορεπορτάζ, θα την ξαναπάρω. :D

Link to comment
Share on other sites

Είδα μόνο ότι έπεσε μια ταμπλέτα και πέσαν όλα πάνω της. Αν έγινε έτσι αυτή τη φορά, εντάξει. Αν όχι, ρίχνε 2-3+ ταμπλέτες σε διαφορετικά σημεία, για να τρώνε όλοι άνετα. Η viformo είναι περιζήτητη τροφή και τη δούλευα παλιότερα. Μετά το διαφημιστικό φωτορεπορτάζ, θα την ξαναπάρω. :D

Ποτέ δεν έχω ρίξει παραπάνω από μία ταυτόχρονα. Ίσως γιατί φοβάμαι την επιβάρυνση του νερού.... Θα το κάνω όμως.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έχω ρίξει παραπάνω από μία ταυτόχρονα. Ίσως γιατί φοβάμαι την επιβάρυνση του νερού.... Θα το κάνω όμως.

Ειναι σαν να λες δεν ταιζω για να μην επιβαρυνθει το νερο. Αν δεν θες να ριχνεις παραπανω απο μια απλα σπασε την σε δυο κομματια.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να λες δεν ταιζω για να μην επιβαρυνθει το νερο. Αν δεν θες να ριχνεις παραπανω απο μια απλα σπασε την σε δυο κομματια.

Send from the heart of the Amazonas

Φιλέ πανω στη συσκευασία γράφει το γνωστό " να απομακρύνεται η ταμπλέτα αν δεν καταναλώνεται για να μην επιβαρυνθεί το νερό".... Αυτο με έχει παρασύρει. Αν ρίξω δύο πχ ταμπλέτες θα γίνουν φαγωθούν και οι δύο, άρα.... Είδες πως παρασύρεται ο νους...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ρε τρελε, το ιδιο αναφερεται για ολες τις τροφες. Αφου βλεπεις οτι τα ψαρια σου τρωνε τι σε προβληματιζει;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εριξα φέτα αγγούρι αλλά δεν την τίμησε κανείς. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι Παρασκευά. Αν δεν είναι μαθημένα δεν πάνε πάντα αμέσως στα φρέσκα. Μόνο τα στούρι θα φάνε από κει. Ρίχνε δυο- τρεις φορές τη βδομάδα το βραδάκι και την άλλη μέρα το βγάζεις. Αν δεις μετά από κάποιο καιρό ότι δε το τιμάνε, σταμάτα το. Πιθανό να καλύπτουν τις ανάγκες τους για πρασινάδα από τις ξηρές που ρίχνεις και να τις έχουν συνηθίσει. Θα δεις ότι αρχίζουν να τρώνε το κέντρο του αγγουριού-κολοκυθιού (που είναι μαλακό), και πάνε συνέχεια προς τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι Παρασκευά. Αν δεν είναι μαθημένα δεν πάνε πάντα αμέσως στα φρέσκα. Μόνο τα στούρι θα φάνε από κει. Ρίχνε δυο- τρεις φορές τη βδομάδα το βραδάκι και την άλλη μέρα το βγάζεις. Αν δεις μετά από κάποιο καιρό ότι δε το τιμάνε, σταμάτα το. Πιθανό να καλύπτουν τις ανάγκες τους για πρασινάδα από τις ξηρές που ρίχνεις και να τις έχουν συνηθίσει. Θα δεις ότι αρχίζουν να τρώνε το κέντρο του αγγουριού-κολοκυθιού (που είναι μαλακό), και πάνε συνέχεια προς τα έξω.

Thanks!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χθεσυνες οι φωτογραφίες. Λέτε να έχουμε τίποτα ενδιαφέρον!

post-52615-0-47408700-1465554907_thumb.jpg

post-52615-0-76800600-1465554944_thumb.jpg

post-52615-0-28418600-1465554967_thumb.jpg

post-52615-0-15971300-1465554985_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ενδιαφερον ειναι ήδη εκεί,αυγά βλέπω πάνω στην πέτρα!Και μάλιστα κάποια έχουν ασπρίσει.Απο σκληροτητες πως πας; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είμαι πχ 6,5 kh 3-4 δεν θυμάμαι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Αχααααα! Καπου τα ξερω εγω αυτα τα ψαρακια! Παμε γερα Παρασκευα.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Αχααααα! Καπου τα ξερω εγω αυτα τα ψαρακια! Παμε γερα Παρασκευα. Send from the heart of the Amazonas

Χαχα ειδικά εσένα κάτι πρέπει να σου θυμίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Παρασκευά καλώς τα δέχτηκες! Πάμε δυνατά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...