Jump to content

Συγκατοικηση Δισκων Με...


ina

Recommended Posts

Οποτε παρακαλουθω τη συπεριφορα των δισκων και πραττω αναλογως

Καλου κακου κανε και ενα ευχελαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οποτε παρακαλουθω τη συπεριφορα των δισκων και πραττω αναλογως

Απο σκετη συμπεριφορα δισκων δεν θα καταλαβεις αν μπορεις να τα βακεις η οχι.

Αυτο θα το δεις οταν θα ειναι μαζι!

Στο δικο μου εχω ροδοστομους 14 τον αριθμο. Οταν μπηκαν σε μεγαλητερο ενυδρειο εβαλα και αλλους 15.

Δεν ειδα καμια αλλαγη στην συμπεριφορα των δισκων απεναντι τους ( μπηκαν εφοσον οι δισκοι ηταν μεσα ).

Link to comment
Share on other sites

Καλου κακου κανε και ενα ευχελαιο.

απο ειρωνιες αλλο τιποτα εδω μεσα !

Απο σκετη συμπεριφορα δισκων δεν θα καταλαβεις αν μπορεις να τα βακεις η οχι.

Αυτο θα το δεις οταν θα ειναι μαζι!

Στο δικο μου εχω ροδοστομους 14 τον αριθμο. Οταν μπηκαν σε μεγαλητερο ενυδρειο εβαλα και αλλους 15.

Δεν ειδα καμια αλλαγη στην συμπεριφορα των δισκων απεναντι τους ( μπηκαν εφοσον οι δισκοι ηταν μεσα ).

αυτο εννοω.Οι καρδιναλιοι μπηκαν

Έγινε επεξεργασία - ina
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο ειναι μεσα, εχεις δει καμια αλλαγη συμπεριφορας απο τους δισκους απεναντι τους?

Link to comment
Share on other sites

2 μερες.οι δισκοι ειναι αδιαφοροι προς το παρον.ουτε στο ταισμα εχω δει αλλαγη συμπεριφορας

Link to comment
Share on other sites

Ορια διαβιωσης καρδιναλιου 23-29C

Στους 21C, Mortality 17%

Στους 31C, Mortality 25%

Στους 17C, Mortality 92%

Στους 33C Mortality 83%

Αλλα κανε και μια μελετη περι μεταβολισμου στα ψαρια, πως επηρεαζεται απο τη θερμοκρασια και ποια τα αποτελεσματα.

Έγινε επεξεργασία - Jimi
Link to comment
Share on other sites

Να τα δεχτω οσα λες...εχω παει ομως σε αρκετα σπιτια που διατηρουν δισκους με καρδιναλιους..σε φωτο με αφισες επισης υπαρχει αυτος ο συνδιασμος.πολλοι τον προτεινουν αυτον τον συνδιασμο ψαριων..δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται εδω μεσα :P

Αυτό το θεωρώ επίσης προσβολή... όπως την προσωπική σε μένα παραπάνω... αλλά και προς άλλα μέλη του forum... γι αυτό... από μένα θα πάρεις απάντηση.

Υποθετικά μιλώντας... συνήθως κάποιος στήνει ένα ενυδρείο γιατί έχει φιλοζωικές τάσεις. Αυτό σημαίνει ότι τον ενδιαφέρει η ΕΥζωία... των ζωντανών που φιλοξενεί.

Έγινες κάποτε μέλος σε δισκοforum (ΔΕΝ νομίζω να είναι σύμπτωση το nick name... και να κάνω λάθος)... ΔΕΝ σου άρεσαν αυτά που σου γράφτηκαν και... αποφάσισες να ΜΗΝ ξανασχοληθείς (δικαίωμα σου)... ευτυχώς υπάρχουν και άλλα forum.

Οι απαντήσεις που δίνονται είναι 2 ειδών... από αυτούς που ξέρουν και από αυτούς... που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι ξέρουν (το ίδιο ισχύει και για τα ενυδρεία που βλέπεις σε σπίτια κλπ.).

Παραπάνω μπήκαν... video από τους βιότοπους, για να σε διαφωτίσουν (θεωρώ ότι... ΔΕΝ πρέπει να τα κοίταξες καν... δικαίωμα σου)... μπήκαν link από θέματα που άνοιξαν μέλη του forum και κατέθεσαν τις προσωπικές τους εμπειρίες... και αυτά αδιάφορα μάλλον πέρασαν (όπως δείχνει).

Μπήκαν τα προφίλ τους που γράφουν τις συνθήκες νερού και θερμοκρασίας που απαιτούν... (έχεις στους δίσκους σου τέτοιες μετρήσεις; )... ούτε κι αυτό το βρήκες ενδιαφέρον.

Να γράψω για το ενυδρείο με τους μόνο 2 δίσκους... που θα έπρεπε να είναι ομάδα... κι εσύ ψάχνεις για συγκάτοικους;

Προφανώς έχεις ήδη επιλέξει τον δρόμο που θα ακολουθήσεις... όμως σε τι σε βοηθάνε τα ερωτήματα που βάζεις... όταν έχεις την δική σου απάντηση και σου είναι αδιάφορο το ότι... θα ζήσουν για 1-2 χρόνια αντί για 5... και κάνεις βασανιστήριο την (έστω μικρή) ζωή τους;

Θα δεχόσουν αδιαμαρτύρητα να βλέπεις κάποιον... να βασανίζει παιδιά;

Εν κατακλείδι... κι απάντηση ΔΕΝ περιμένω...

Δικά σου χρήματα δίνεις... ΔΕΝ θα σου πω εγώ που και πως... αλλά λίγο σεβασμό... σε αυτές τις ψυχούλες, είναι τόσο δύσκολο να δείξεις;

ΥΓ. Κι επειδή το "τσεκουράτος" ΔΕΝ μου το έχουν "κολλήσει" τυχαία... ΑΝ είχα επισκεφτεί εγώ την Βαρκελώνη... θα το είχαν δείξει στις ειδήσεις... γιατί θα τους το έκανα "χωράφι" το "μαγαζί".-

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια θέματα με κάνουν και αναρωτιέμαι για 2 πράγματα:

1. Γιατί κάποιος/κάποια με εμπειρία "σχετικά καλή" ανοίγει θέμα και ζητάει απαντήσεις από άλλους που έχουν εμπειρία "αρχάριος" ; Κάτι δεν πάει καλά με την αυτογνωσία εδώ!!! (και κάποιοι που έγραψαν "αρχάριος" πριν 10 χρόνια... ρε παιδιά βάλτε κάτι παραπάνω :usd: )

2. Γιατί κάποιος/κάποια να ανοίγει θέμα αφού θα ακούσει μόνο τις απαντήσεις που τον/την βολεύουν και τους άλλους να τους κράζει (εντάξει μερικοί είναι λίγο απότομοι, ίσως έχουν τους λόγους τους) και αν δεν βολεύει καμία απάντηση πάλι θα κάνουν αυτό που θέλουν! Ας το κάνουν από την αρχή. Για επιβεβαίωση μπαίνουμε εδώ ή για να μάθουμε;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεωρώ επίσης προσβολή... όπως την προσωπική σε μένα παραπάνω... αλλά και προς άλλα μέλη του forum... γι αυτό... από μένα θα πάρεις απάντηση.

Υποθετικά μιλώντας... συνήθως κάποιος στήνει ένα ενυδρείο γιατί έχει φιλοζωικές τάσεις. Αυτό σημαίνει ότι τον ενδιαφέρει η ΕΥζωία... των ζωντανών που φιλοξενεί.

Έγινες κάποτε μέλος σε δισκοforum (ΔΕΝ νομίζω να είναι σύμπτωση το nick name... και να κάνω λάθος)... ΔΕΝ σου άρεσαν αυτά που σου γράφτηκαν και... αποφάσισες να ΜΗΝ ξανασχοληθείς (δικαίωμα σου)... ευτυχώς υπάρχουν και άλλα forum.

Οι απαντήσεις που δίνονται είναι 2 ειδών... από αυτούς που ξέρουν και από αυτούς... που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι ξέρουν (το ίδιο ισχύει και για τα ενυδρεία που βλέπεις σε σπίτια κλπ.).

Παραπάνω μπήκαν... video από τους βιότοπους, για να σε διαφωτίσουν (θεωρώ ότι... ΔΕΝ πρέπει να τα κοίταξες καν... δικαίωμα σου)... μπήκαν link από θέματα που άνοιξαν μέλη του forum και κατέθεσαν τις προσωπικές τους εμπειρίες... και αυτά αδιάφορα μάλλον πέρασαν (όπως δείχνει).

Μπήκαν τα προφίλ τους που γράφουν τις συνθήκες νερού και θερμοκρασίας που απαιτούν... (έχεις στους δίσκους σου τέτοιες μετρήσεις; )... ούτε κι αυτό το βρήκες ενδιαφέρον.

Να γράψω για το ενυδρείο με τους μόνο 2 δίσκους... που θα έπρεπε να είναι ομάδα... κι εσύ ψάχνεις για συγκάτοικους;

Προφανώς έχεις ήδη επιλέξει τον δρόμο που θα ακολουθήσεις... όμως σε τι σε βοηθάνε τα ερωτήματα που βάζεις... όταν έχεις την δική σου απάντηση και σου είναι αδιάφορο το ότι... θα ζήσουν για 1-2 χρόνια αντί για 5... και κάνεις βασανιστήριο την (έστω μικρή) ζωή τους;

Θα δεχόσουν αδιαμαρτύρητα να βλέπεις κάποιον... να βασανίζει παιδιά;

Εν κατακλείδι... κι απάντηση ΔΕΝ περιμένω...

Δικά σου χρήματα δίνεις... ΔΕΝ θα σου πω εγώ που και πως... αλλά λίγο σεβασμό... σε αυτές τις ψυχούλες, είναι τόσο δύσκολο να δείξεις;

ΥΓ. Κι επειδή το "τσεκουράτος" ΔΕΝ μου το έχουν "κολλήσει" τυχαία... ΑΝ είχα επισκεφτεί εγώ την Βαρκελώνη... θα το είχαν δείξει στις ειδήσεις... γιατί θα τους το έκανα "χωράφι" το "μαγαζί".-

Εγω θα εστιασω σε αυτο σου το κομματι.

Που ειναι αυτοι που ξερουν ( οπως αναφερεις ), που εχουν εξαφανιστει?

Αρα οι υπολοιποι που λεμε τις γνωμες μας η τις τυχον λιγοστες εμπειριες μας δεν θα πρεπει να τις αναφερουμε

γιατι ( νομιζουμε οτι ξερουμε ) σε ολους τους τομεις!

Θα αφιερωσω και ενα τραγουδι του Παπακωσταντινου

Συγνωμη για το σπαμ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εστιασω σε αυτο σου το κομματι.

Που ειναι αυτοι που ξερουν ( οπως αναφερεις ), που εχουν εξαφανιστει?

Αρα οι υπολοιποι που λεμε τις γνωμες μας η τις τυχον λιγοστες εμπειριες μας δεν θα πρεπει να τις αναφερουμε

γιατι ( νομιζουμε οτι ξερουμε ) σε ολους τους τομεις!

Θα αφιερωσω και ενα τραγουδι του Παπακωσταντινου

Συγνωμη για το σπαμ!

Ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω Δημητρη!

Το λαθος θα το πληρωσουν δυστυχως τα ψαρακια!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εστιασω σε αυτο σου το κομματι.

Που ειναι αυτοι που ξερουν ( οπως αναφερεις ), που εχουν εξαφανιστει?

Αρα οι υπολοιποι που λεμε τις γνωμες μας η τις τυχον λιγοστες εμπειριες μας δεν θα πρεπει να τις αναφερουμε

γιατι ( νομιζουμε οτι ξερουμε ) σε ολους τους τομεις!

Θα αφιερωσω και ενα τραγουδι του Παπακωσταντινου

Συγνωμη για το σπαμ!

Ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω Δημητρη!

Το λαθος θα το πληρωσουν δυστυχως τα ψαρακια!

Δεν πειραζει Τεο εστιασες στο τελευταιο σκελος.

Το προηγουμενο δεν σου λεει κατι?

Μην προσπαθουμε να αποποιηθουμε τα δικα μας λαθη.

Ποσες φορες κι εμεις ενω μας εχουν πει κανε αυτο κανε το αλλο εχουμε κανει αυτο που εμεις νομιζουμε σωστο.

Με τις επιπτωσεις η οχι που θα μπορει να εχει!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει εδω μεσα ειναι οτι οσοι γνωριζεστε μεταξυ σας εχετε κανει τις κλικες σας και λογικο ειναι..οσους δεν τους ξερετε ή ειναι μικροτεροι σε ηλικια τους βαρατε αλυπητα..συνχομπιστας εχει το ιδιο ενυδρειο με εμενα (ριο 300) με 10 δισκους και του λετε ωωωω φιλε ειναι κ γαμω το ενυδρειο σου..και σε εμενα που εχω 2 με κραζετε..οσο για δισκοforum diskusfan ουτε που θυμομουν οτι ειμαι μελος ουτε θυμαμαι ποτε εκανα εγγραφη..παντα μου αρεσε να μπαινω εδω και να διαβαζω..Αλλα απορω τα παντα παρακολουθεις ; να ξερεις οτι ειμαι μελος εκει κ εγω να μην τον θυμαμαι καν ;; απορω με τι ασχολεισαι...στο παρελθον παλι ειχα δισκους με καρδιναλιους..7 χρονια τους δισκους (τους εδωσα) και 4 χρονια καρδιναλιους ( τους εδωσα) ..μαλλον δεν συμπεριφερομαι καλα στα ψαρακια εε ;;;; δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω για ποιο λογο εχω βαλει αυτο το επιπεδο εμπειριας..αλλα μαλλον εσυ ξερεις τα παντα..εισαι ο θεος των δισκων.. Get a life guys

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εστιασω σε αυτο σου το κομματι.

Που ειναι αυτοι που ξερουν ( οπως αναφερεις ), που εχουν εξαφανιστει?

Αρα οι υπολοιποι που λεμε τις γνωμες μας η τις τυχον λιγοστες εμπειριες μας δεν θα πρεπει να τις αναφερουμε

γιατι ( νομιζουμε οτι ξερουμε ) σε ολους τους τομεις!

Θα αφιερωσω και ενα τραγουδι του Παπακωσταντινου

Συγνωμη για το σπαμ!

Δημήτρη... ομολογώ πως... ΔΕΝ καταλαβαίνω την απορία σου.

Εν προκειμένω... τέθηκε ένα συγκεκριμένο ερώτημα... και δόθηκαν κάποιες απαντήσεις... σε αυτό έχεις άποψη;

Διαφωνείς με κάτι από αυτά... που εγώ έγραψα;

Θεωρώ στο forum... κάποιοι θέτουν ερωτήματα γιατί ΔΕΝ διαθέτουν την ανάλογη γνώση και εμπειρία... όσοι λοιπόν την έχουμε... πρέπει να τους προστατεύουμε... όχι να τους οδηγούμε στον γκρεμό.

Την θέση μου την έχω διατυπώσει αρκετές φορές... κάποιοι από παρορμητισμό (ή επειδή διακατέχονται από το σύνδρομο του διδασκάλου... όπως το λέω εγώ).. με το που διαβάζουν 2 πράγματα... αρχίζουν να δίνουν συμβουλές/οδηγίες και σε ορισμένες περιπτώσεις μάλιστα ΔΕΝ γνωρίζουν καν... αν αυτό που γράφουν ισχύει... αφού ΔΕΝ το έχουν βιώσει (και ασφαλές συμπέρασμα φυσικά... ΔΕΝ βγαίνει ούτε με μια... ούτε με δύο φορές).

Αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο... για τα ψάρια ή το ενυδρείο...που πλήρωσε κάποιος άλλος; Είναι... "προστασία"; Θα θεωρήσει ότι... έχει κάποιο μερίδιο ευθύνης αυτός που έδωσε τις λάθος οδηγίες;

Εσύ από ποίον θα προτιμούσες μια πληροφορία... από κάποιον που πραγματικά ξέρει... ή από κάποιον "γνώστη";

Θα προτιμούσα βέβαια να τα πούμε από κοντά... για να ΜΗΝ θεωρηθεί ότι... "χαλάμε" κι άλλο το θέμα της ina.

ΥΓ. Ωραίο το τραγούδι του φίλου του Βασίλη κι αγαπημένο μου... αλλά... με τις ζωές των ψαριών... που "κολλάει";

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει εδω μεσα ειναι οτι οσοι γνωριζεστε μεταξυ σας εχετε κανει τις κλικες σας και λογικο ειναι..οσους δεν τους ξερετε ή ειναι μικροτεροι σε ηλικια τους βαρατε αλυπητα..συνχομπιστας εχει το ιδιο ενυδρειο με εμενα (ριο 300) με 10 δισκους και του λετε ωωωω φιλε ειναι κ γαμω το ενυδρειο σου..και σε εμενα που εχω 2 με κραζετε..οσο για δισκοforum diskusfan ουτε που θυμομουν οτι ειμαι μελος ουτε θυμαμαι ποτε εκανα εγγραφη..παντα μου αρεσε να μπαινω εδω και να διαβαζω..Αλλα απορω τα παντα παρακολουθεις ; να ξερεις οτι ειμαι μελος εκει κ εγω να μην τον θυμαμαι καν ;; απορω με τι ασχολεισαι...στο παρελθον παλι ειχα δισκους με καρδιναλιους..7 χρονια τους δισκους (τους εδωσα) και 4 χρονια καρδιναλιους ( τους εδωσα) ..μαλλον δεν συμπεριφερομαι καλα στα ψαρακια εε ;;;; δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω για ποιο λογο εχω βαλει αυτο το επιπεδο εμπειριας..αλλα μαλλον εσυ ξερεις τα παντα..εισαι ο θεος των δισκων.. Get a life guys

1. Συνεχίζεις... να προσβάλεις.

2. Ποίος και πότε σε βάρεσε αλύπητα... και ποίος γνωρίζει την ηλικία σου; Θεωρείς ότι... υπάρχουν προσωπικά μαζί σου; Έχει κάποιος λόγο... για κάτι τέτοιο;

3. ΑΝ είχες 15 δίσκους στο ενυδρείο (ή και περισσότερους) ειδικά σε μέγεθος μικρότερο των 8-9 εκ.... προσωπικά ΔΕΝ θα σου έλεγα τίποτα γιατί... έτσι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις (είναι γραμμένο αναλυτικά το θέμα στο forum από μένα... μένει να το διαβάσεις). Κανείς ΔΕΝ σε έκραξε... εσύ χαρακτηρίζεις αυτά που ΔΕΝ σου αρέσουν... έτσι. Ζήτησες βοήθεια σε κάτι... και γράφτηκαν απόψεις... διάλεξες.

4. ΔΕΝ είναι θέμα παρακολούθησης... οι περισσότεροι είμαστε μέλη και στα άλλα forum. Εσύ είσαι σίγουρη ότι πλέον... ΔΕΝ θα με θυμάσαι αν με "συναντήσεις" σε κάποιο άλλο forum; Θυμάμαι όμως αυτούς που πάνε να ξεκινήσουν λάθος και την αντίδραση τους... σε αυτά που τους έγραψα (ΔΕΝ είσαι η πρώτη... στα τόσα χρόνια)... λογικό ΔΕΝ είναι;

5. Ασχολούμαι με πολλά... γιατί είμαι στην 3η ηλικία κι έχω πολύ ελεύθερο χρόνο. Ένα από αυτά είναι... οι αναπαραγωγές δίσκων από το 1985.

6. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αν και το γνώριζα... χαίρομαι που μου το θύμισες.

7. Θα το δεχτώ σαν αντίδραση της ηλικίας σου (που προσδιόρισες παραπάνω)... και ΔΕΝ θα το πάρω κι αυτό ως έχει... δηλαδή ως προσβολή.-

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει Τεο εστιασες στο τελευταιο σκελος.

Το προηγουμενο δεν σου λεει κατι?

Μην προσπαθουμε να αποποιηθουμε τα δικα μας λαθη.

Ποσες φορες κι εμεις ενω μας εχουν πει κανε αυτο κανε το αλλο εχουμε κανει αυτο που εμεις νομιζουμε σωστο.

Με τις επιπτωσεις η οχι που θα μπορει να εχει!

Έγινες κατανοητός... σε μένα.- :thumbsu:

ΥΓ. Θα σου ανεβάσω και 2 τραγούδια που παίζω μαζί με τον Μιχάλη Αρμάγο (που έπαιζε κιθάρα, στον Βασίλη)... είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν.- ;)

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει εδω μεσα ειναι οτι οσοι γνωριζεστε μεταξυ σας εχετε κανει τις κλικες σας και λογικο ειναι..οσους δεν τους ξερετε ή ειναι μικροτεροι σε ηλικια τους βαρατε αλυπητα..συνχομπιστας εχει το ιδιο ενυδρειο με εμενα (ριο 300) με 10 δισκους και του λετε ωωωω φιλε ειναι κ γαμω το ενυδρειο σου..και σε εμενα που εχω 2 με κραζετε..οσο για δισκοforum diskusfan ουτε που θυμομουν οτι ειμαι μελος ουτε θυμαμαι ποτε εκανα εγγραφη..παντα μου αρεσε να μπαινω εδω και να διαβαζω..Αλλα απορω τα παντα παρακολουθεις ; να ξερεις οτι ειμαι μελος εκει κ εγω να μην τον θυμαμαι καν ;; απορω με τι ασχολεισαι...στο παρελθον παλι ειχα δισκους με καρδιναλιους..7 χρονια τους δισκους (τους εδωσα) και 4 χρονια καρδιναλιους ( τους εδωσα) ..μαλλον δεν συμπεριφερομαι καλα στα ψαρακια εε ;;;; δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω για ποιο λογο εχω βαλει αυτο το επιπεδο εμπειριας..αλλα μαλλον εσυ ξερεις τα παντα..εισαι ο θεος των δισκων.. Get a life guys

Φιλη Ινα, οι γνωμες που ζητησες σου δωθηκαν. Το τι θα τις κανεις απο κει και περα ειναι αποκλειστικα δικη σου επιλογη και δεν δινεις λογαριασμο σε κανεναν!

Καμια σχεση δεν εχει η ηλικια και οι γνωριμιες! Ισα ισα επειδη δεν ξερεις ποιοι γνωριζονται με ποιους και τι ηλικια εχει ο καθενας, οπως κι εγω αλλωστε δεν γνωριζω, καλο θα ηταν να μην βγαζεις συμπερασματα! Ετσι κι αλλιως εδω δεν δικαζουμε κανεναν! Ουτε αυτοι που παιρνουν μπραβο απο καποιους αλλους κερδιζουν καποιο επαθλο! Αν το ενυδρειο ειναι ωραιο και αρεσει στον κατοχο του δεν χρειαζεται μπραβο απο κανεναν αλλο! Αν το ενυδρειο σου ειναι ομορφο φυσικα και θα ακουσεις και μπραβο!

Οταν ομως ρωτας, πρεπει να εισαι ετοιμη να δεχθεις και καλη και κακη κριτικη και πανω απο ολα να ακουσεις γνωμες απο καποιους που ισως να γνωριζουν καποια πραγματα παραπανω ή να εχουν ζησει καποια πραγματα που ισως να μην τα εχεις ζησει!

Περιμενω να δω το ενυδρειο σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

diskusfan δεν θα συνεχισω να σου απανταω..εισαι χασιμο χρονου και φοβερα υπεροπτης.2 θεματα εχω ανοιξει και τα χαλασες και τα 2..γιατι αραγε ;; .. λες οτι οι δισκοι θελουν ενυδρειο απο 400 λιτρα και πανω κ εσυ τους εχεις σε 300..κραζεις τους αλλους..κατσε κραξε τον εαυτο σου πρωτα..εισαι για γελια, αληθεια :bigemo_harabe_net-74:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

diskusfan δεν θα συνεχισω να σου απανταω..εισαι χασιμο χρονου και φοβερα υπεροπτης.2 θεματα εχω ανοιξει και τα χαλασες και τα 2..γιατι αραγε ;; .. λες οτι οι δισκοι θελουν ενυδρειο απο 400 λιτρα και πανω κ εσυ τους εχεις σε 300..κραζεις τους αλλους..κατσε κραξε τον εαυτο σου πρωτα..εισαι για γελια, αληθεια :bigemo_harabe_net-74:

:notfair::argue:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει εδω μεσα ειναι οτι οσοι γνωριζεστε μεταξυ σας εχετε κανει τις κλικες σας και λογικο ειναι..οσους δεν τους ξερετε ή ειναι μικροτεροι σε ηλικια τους βαρατε αλυπητα..συνχομπιστας εχει το ιδιο ενυδρειο με εμενα (ριο 300) με 10 δισκους και του λετε ωωωω φιλε ειναι κ γαμω το ενυδρειο σου..και σε εμενα που εχω 2 με κραζετε..οσο για δισκοforum diskusfan ουτε που θυμομουν οτι ειμαι μελος ουτε θυμαμαι ποτε εκανα εγγραφη..παντα μου αρεσε να μπαινω εδω και να διαβαζω..Αλλα απορω τα παντα παρακολουθεις ; να ξερεις οτι ειμαι μελος εκει κ εγω να μην τον θυμαμαι καν ;; απορω με τι ασχολεισαι...στο παρελθον παλι ειχα δισκους με καρδιναλιους..7 χρονια τους δισκους (τους εδωσα) και 4 χρονια καρδιναλιους ( τους εδωσα) ..μαλλον δεν συμπεριφερομαι καλα στα ψαρακια εε ;;;; δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω για ποιο λογο εχω βαλει αυτο το επιπεδο εμπειριας..αλλα μαλλον εσυ ξερεις τα παντα..εισαι ο θεος των δισκων.. Get a life guys

Εδω μέσα οπως το λες υπάρχει η ελευθεριά του λόγου και το ζητούμενο ειναι ολοι να βοηθάμε μεταξύ μας ολα τα μελη που το εχουν ανάγκη και να κάνουμε όμορφους διαλόγους για το χομπι μας.Σίγουρα ολες οι απαντήσεις που περνούμε μπορεί να μην μας αρέσουν παντα αλλα μπορει να ειναι η αλήθεια και κάποιος να μας λεει κατι για το καλο το δικο μας και των ψαριών μας.Δικαιωμα του καθενος να ακολουθήσει όποια γραμμή θέλει αλλα το Μαυρο Ασπρο δεν μπορει να γινει σε καμια περίπτωση...

diskusfan δεν θα συνεχισω να σου απανταω..εισαι χασιμο χρονου και φοβερα υπεροπτης.2 θεματα εχω ανοιξει και τα χαλασες και τα 2..γιατι αραγε ;; .. λες οτι οι δισκοι θελουν ενυδρειο απο 400 λιτρα και πανω κ εσυ τους εχεις σε 300..κραζεις τους αλλους..κατσε κραξε τον εαυτο σου πρωτα..εισαι για γελια, αληθεια :bigemo_harabe_net-74:

Τέτοιες απαντήσεις δεν αρμόζουν για κανένα και δεν έχουν καμια θέση στο ΑΖ....

Πολύ λυπάμαι....

Θα σε παρακαλέσω να ζητήσεις ενα συγνώμη στο diskusfan μιας και το μέλος δεν εχει προσβάλει με προσωπικούς χαρακτηρισμούς...

Ο γραπτός λογος θέλει ιδιαίτερη προσοχή στην μεταχείριση του απο όλους μας...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για ποιο λογο να ζητησω ;;; επειδη λεω την αληθεια που δεν τολμανε οι αλλοι να πουν ; εχω ανοιξει κ αλλο θεμα κ μου το χαλασε οπως αυτο εδω..μια ερωτηση εκανα και θελησα να παρω αποψεις..ο diskusfan παλι αλλου το πηγε το θεμα..με τετοιους τροπους λογικο ειναι να φευγουν ατομα απ το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για ποιο λογο να ζητησω ;;; επειδη λεω την αληθεια που δεν τολμανε οι αλλοι να πουν ; εχω ανοιξει κ αλλο θεμα κ μου το χαλασε οπως αυτο εδω..μια ερωτηση εκανα και θελησα να παρω αποψεις..ο diskusfan παλι αλλου το πηγε το θεμα..με τετοιους τροπους λογικο ειναι να φευγουν ατομα απ το φορουμ

Άπλα απο τυπική ευγένεια οταν προσβάλουμε κάποιον με χαρακτηρισμούς χωρίς να εχει πράξει κατι αντίστοιχο.

Αν δεν αρέσουν οι απόψεις του Χ μέλους που μπαίνει στον κόπο να απαντήσει σε κάποιο αλλο μέλος που εχει θεσει την ερώτηση-απορεια μπορεί να διαφωνήσει κόσμια πάντα μέσα από διάλογο που εχει σχέση με το θέμα και το ενυδρείο όχι με χαρακτηρισμούς σε προσωπικό επίπεδο ...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το θέμα εφεξής να συνεχιστεί ενυδρειακα και μονο ενυδρειακα για το σκοπό που ανοίχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαβασεις απ την αρχη το ποστ μου και μετα πως μου ποιος ξεφευγει και ποιος ερεθιζει τους υπολοιπους με τον τροπο του!!!!κ ο ιδιος με εχει προσβαλει σε αλλο ποστ που εχω κανει..δεν ειδα να του κανεις παρατηρηση ομως και επισης τοτε δεν του ειχα απαντησει..το εκανα τωρα

Link to comment
Share on other sites

λες οτι οι δισκοι θελουν ενυδρειο απο 400 λιτρα και πανω κ εσυ τους εχεις σε 300..κραζεις τους αλλους..κατσε κραξε τον εαυτο σου πρωτα..εισαι για γελια, αληθεια :bigemo_harabe_net-74:

Που ειδες οτι τους εχει σε 300 λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...