Jump to content

Ερμής Και Λυδία


Recommended Posts

προσεχε γιατι υπαρχει περιπτωση να αρχισουν να δαγκωνονται!

Ωχ.. Σ'αυτήν την περίπτωση τί να κάνω, να τα χωρίσω; Η θα τα βρουν μόνα τους;

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα γινει οταν ο χωρος δεν θα τους ειναι αρκετος, μεγαλυτερο ενυδρειο και πανω απο μια στερια... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λαιμαργία φουλ.. Εκτός από το σφουγγάρι του φίλτρου μασουλάνε και το πράσινο πλαστικό της εξέδρας

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα μασουλάνε γιατί πεινάνε. .... Νομίζουν οτι είναι πετρώματα τα οποία και προσπαθούν να κόψουν για να βοηθήσουν την πέψη τους. Στην φύση πολλές χελώνες τρώνε και πέτρες μαζί με την τροφή τους, που τις βοηθάει στην αλεση της τροφής μέσα στον στομαχο. Για αυτό πάντα εγώ λέω οτι θέλουμε και υπόστρωμα στο ενυδρείο τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα μασουλάνε γιατί πεινάνε. .... Νομίζουν οτι είναι πετρώματα τα οποία και προσπαθούν να κόψουν για να βοηθήσουν την πέψη τους. Στην φύση πολλές χελώνες τρώνε και πέτρες μαζί με την τροφή τους, που τις βοηθάει στην αλεση της τροφής μέσα στον στομαχο. Για αυτό πάντα εγώ λέω οτι θέλουμε και υπόστρωμα στο ενυδρείο τους.

Να βάλω χαλικάκι;

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως τρώει περισσότερο; Αυτό στο βιντεακι είναι επιβολή του ενός στο άλλο έτσι; Είναι ακόμη πολύ μικρά για ερωτικό φλερτ νομίζω. Η δικιά μου χελώνα το κάνει αυτό στο τζάμι όπου καθρεφτίζει και βλέπει τον εαυτό της.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρώει περισσότερο; Αυτό στο βιντεακι είναι επιβολή του ενός στο άλλο έτσι; Είναι ακόμη πολύ μικρά για ερωτικό φλερτ νομίζω. Η δικιά μου χελώνα το κάνει αυτό στο τζάμι όπου καθρεφτίζει και βλέπει τον εαυτό της.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Μερικές φορές το κάνουν μαζί, το ένα στο άλλο, πρέπει να κάνω κάτι γι'αυτό;

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα σου απαντήσει και κάποιος πιο έμπειρος από εμένα, δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνεις κάτι. Λίγη προσοχή στο ταισμα ώστε να μην τρώει το ένα όλη την τροφή και μένει το άλλο νηστικό. Όπως και το να μην γίνει επιθετικό κάποιο από τα δύο.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αριστερά φαίνεται πώς έχουν μασουλήσει το πλαστικό της ράμπας...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αφού έπαθα ένα μικρό σοκ, ψάχνοντας στο ίντερνετ ανακάλυψα ότι αυτό το μαύρο πράγμα που έβγαλε ο Ερμής ήταν τα γεννητικά του όργανα. Αν το ξανακάνει θα προσπαθήσω να βγάλω φωτό..

Και επίσης νομίζω ήρθε ή ώρα να φτιάξω καπάκι, αλλά ακόμα δεν ξέρω πώς.. Καμιά ιδέα;

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μια φώτο του ενυδρείου σου από την πάνω μεριά γιατί αν είναι όπως αυτή που βλέπω στο post #1

μάλλον θέλει δουλίτσα. . .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι μαύρο έβγαλε και από που? Καπάκι τώρα δύσκολο με τους 2 ορόφους που εχεις....

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι μαύρο έβγαλε και από που? Καπάκι τώρα δύσκολο με τους 2 ορόφους που εχεις....

Από την ουρά του, σαν μαύρο μπαλονάκι ήταν

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μια φώτο του ενυδρείου σου από την πάνω μεριά γιατί αν είναι όπως αυτή που βλέπω στο post #1

μάλλον θέλει δουλίτσα. . .

Δημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θες να το σκεπάσεις όλο ή μόνο το τμήμα με το νερό ??

Δεν ξέρω, αυτό σκέφτομαι.. Αν σκεπάσω μόνο το κομμάτι που είναι το νερό θα μπορούν να σκαρφαλώνουν από την εξέδρα τους. Και όλο.. Πώς;

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεπασεις μονο το τμημα του νερου ειναι πολυ ευκολο αλλα ισως δεν εχει νοημα.Εννοειται οτι θα αφησεις καποια αποσταση απο την εξεδρα για να μπορουν να ανεβουν αλλα κ να μην μπορουν να περασουν πανω στο καπακι.

Αν θελεις να το σκεπασεις ολο μπορω να σου σχεδιασω κατι που σκεφτομαι.Φυσικα θα εχει καποιο κοστολογιο και δεν ξερω αν θα εχει προβλημα με τις λαμπες που βρισκονται απ εξω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεπασεις μονο το τμημα του νερου ειναι πολυ ευκολο αλλα ισως δεν εχει νοημα.Εννοειται οτι θα αφησεις καποια αποσταση απο την εξεδρα για να μπορουν να ανεβουν αλλα κ να μην μπορουν να περασουν πανω στο καπακι.

Αν θελεις να το σκεπασεις ολο μπορω να σου σχεδιασω κατι που σκεφτομαι.Φυσικα θα εχει καποιο κοστολογιο και δεν ξερω αν θα εχει προβλημα με τις λαμπες που βρισκονται απ εξω

Μάλλον μόνο το τμήμα με το νερό θα σκεπάσω, καπάκι από πλέξι, αλλά θυμάμαι την ταλαιπωρία με το πλέξι όταν έφτιαχνα την εξέδρα και τελικά δεν ξέρω τί να κάνω..

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ εύκολο.Το μόνο που χρειάζεται προσοχή είναι το πάχος τους plexi που θα επιλέξεις να είναι πάνω από 5mm για να μην κάνει

κοιλιά και χρειαστεί να το γεμίσεις νευρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...