Jump to content

1Ος Διαγωνισμός Δίσκων Στην Ελλάδα .....;!!!!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Θα ήταν καλό να αναφερθεί ο τρόπος που στρώθηκαν τα ενυδρεία,ίσως επηρεάζει βέβαια τη ροή του θέματος, αλλά αν κάποιος γνωρίζει μπορούμε να ανοίξουμε νέο.Θα ήταν καλό να γνωρίζουμε τη διαδικασία που ακολουθήθηκε, γιατί όσο ποιοτικό και αν είναι το νερό,από μόνο του δεν κάνει θαύματα.

Οι εικόνα που είδαμε όλοι μας τα λέει όλα. Αν ο Νιντάλ ως διοργανωτής μπορεί να μας δώσει τα φώτα του,πιστεύω οτι θα δώσει αρκετή τροφή για μελέτη σε ένα θέμα που απασχολεί όλους τους χομπίστες.Γνωρίζουμε αρκετούς τρόπους αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις όλα πρέπει να γίνονται άμεσα και άψογα.Πράγμα που αποδείχθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και για να πω την αληθεια εγιναν ολα τοσο αστραπιαια που και να ηθελα δεν μπορουσα να τον σταματησω... Αστραπη ο Ταρζαν λεμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να παλεψεις με τον δισκο σου για να γουσταρει.

Απο την στιγμη που το ψαρι εχει μαθει αν ειναι κοινωνικο και το περιβαλον που θα το βαλεις ειναι απο θεμα συνθηκων το ιδιο με αυτο που ειχες προσαρμοσει το ψαρι πριν τον διαγωνισμο δεν εχεις κανενα λογο να φοβασαι τιποτα.

δηλαδη ολοι οι συμμετέχοντες ενημερωθηκατε για τις συνθηκες του νερου του διαγωνισμου και στησατε ενα ενυδρειο με αυτες της συνθηκες πριν τον διαγωνισμο για να προσαρμοστεί το ψαρι?

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και μου επεσε το σαγονι!!!

και ασε τους αλλους να παλευουν χρονια για να γουσταρουν οι δισκοι τους!!! :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

πραγματικα οσοι παραβρεθηκαν εκει, με την συμβολή ολων σας(οργανωτές, συμμετέχοντες κ.τ.λ.), παρακολουθησαν μαθημα στο καλύτερο σχολειο!!

:thaman: :thaman: :thaman: :thaman:

:bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117:

Σωστος!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολοι οι συμμετέχοντες ενημερωθηκατε για τις συνθηκες του νερου του διαγωνισμου και στησατε ενα ενυδρειο με αυτες της συνθηκες πριν τον διαγωνισμο για να προσαρμοστεί το ψαρι?

Οι συνθηκες που θα ειχαν οι γυαλες του διαγωνισμου ηταν αναρτημενες στο bestofdiscus.gr μηνες πριν.

Απο κει και περα το ιδανικο ειναι να απομονωσεις τουλαχιστον ενα μηνα πριν το ψαρι σου και να το συνηθησεις στις συνθηκες αυτες.

Ειναι ακριβως οπως τα λες στο θεμα των συνθηκων.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εγινε με το δικο μου ψαρι δεν ειναι ο νομος στην προσαρμογη.

Απλα δεν μου πηγαινε να πω στο Bleher "Στασου τι κανεις εκει δεν ξερεις τι σου γινεται σταματα"

Και αποδειχτηκε οτι εκανε το magic touch που λενε.....

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

αν δεν ειχε αυτος το magic touch ποιος θα το ειχε? :D

οσο για τις συνθηκες δεν ειχα ιδεα! φανταστηκα οτι καπως ετσι ΠΡΕΠΕΙ να γινει, αλλα απο την αλλη σκεφτομουν "σοβαρα τωρα?!?!?!?!?!?!?!?!"

αν εκτιμούσα μια τους συμμετεχοντες τωρα τους εκτιμω 10! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρκετη προετοιμασια Σταθη το ολο εγχειρημα απο την μερια του συμμετεχοντος αν θες να ειναι οκ το ψαρι σου χωρις να του δημιουργησεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω πει οτι ειναι ατυχεις εκεινοι που ασχολουνται με το ενυδρειο και δςν ηρθαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Ματθαιε δεν το συζητω.

Ειναι ενα event που απλα δεν πρεπει να το χανει κανεις.

Δεν ειναι διαγωνισμος. Ειναι Event

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την μερια του καθαρου χομπυστα θα σας βοηθησω οπως και οσο μπορω ωστε στον επομενο διαγωνισμο να κατεβασετε οσο πιο πολλοι μπορειτε τα ψαρια σας. Οτι θελετε εδω ειμαι και θα ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Οπως σας υποσχεθήκαμε τα βίντεο απο το διαγωνισμό συνεχίζονται.

Καινούργιο βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

το χομπυ του ενυδρειου και πιο στοχευμενα των δισκων αλλα και το στησιμο βιοτοπικων εκανε οχι βηματα μπροστα αλλα αλματα μππροστα μακαρι να μην παραπατησουμε

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρκετη προετοιμασια Σταθη το ολο εγχειρημα απο την μερια του συμμετεχοντος αν θες να ειναι οκ το ψαρι σου χωρις να του δημιουργησεις προβλημα.

το αντιλήφθηκα αυτο Νικο και σκεφτομαι τον βαθμο δυσκολιας και για τα παιδια που ηρθαν απο μακρια (π.χ.θεσσαλονικη)! το ειπα και το ξαναλεω... μεγαλο respect!

Link to comment
Share on other sites

Οπως σας υποσχεθήκαμε τα βίντεο απο το διαγωνισμό συνεχίζονται.

Καινούργιο βιντεακι

Νίκο και πάλι πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου,πραγματικά σου εύχομαι σε 2 χρόνια να ανέβεις στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου

Link to comment
Share on other sites

σε μια.συζητηση που ειχαμε με τον jefry tah αλλα και τονbirol ηταν ενθουσιασμενοι μετο επιπεδο του διαγωνισμου σαν πρωτη φορα... επισημαν καποια λαθη που την επομενη φορα μπορον να διορθωθουν και να εχουμε μια αψογη διοργανωση διεθνων στανταρ... φανταστειτε οτι μου ανςφεραν οτι στονδιαγωνισμο της γερμανιακς τουμπαραν ψαρια απο την μη κηαλη ποιοτητα νερουο βιρολ μου επισημανε οτιενα λαθος ηταν η πολυ κοντινη αποσταση των ενυδρειων για λογους υγειηνης της μιας γυαλας απο την αλλη... οjefry μου ειπε οτι θα επρεπε να ειναι και οι τρεις πλευρες Βαμμενες... ειδα τουλαστιχον2ψαρια να εχουν πεταξει αυγα στην αμμο λογο οτιδιπλατους ειχαναρσενικο

Link to comment
Share on other sites

Νίκο και πάλι πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου,πραγματικά σου εύχομαι σε 2 χρόνια να ανέβεις στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου

συγχαρητηρια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα βίντεο Με τον μοναδικό και ανεπανάληπτο κυριο bleher και τον αξιαγάπητο μαλαισιανο που έχουμε και συνωνυμία

Ελπίζω τα βιντεακια να σας αρέσουνε...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το τον αν κολλανε οι λεξει στα ποστ αλλα.γραφω απο κινητο...

παιδες καλος θα ηταν και ενας υποτιτλισμος στα βιντεακια για εκεινους πουδεν εχουμ καλη επαφη με τα αγγλικα..

Link to comment
Share on other sites

Εχει φωτο....ΓΕΝΙΑ ο Νικος ( καργα ) !!!!

:P

Astra εχεις σκεφτει να χωθείς σε κανα πανελ της τελεορασης ? :P

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα τραγελαφικο ηταν αποτι ακουσα καποιος να ρωταει που ειναι οι τιμες των ψαριων... Το περασε για πετσοπ

οι δισκοι που ηρθαν απο varnadisvus μετα την κριση ειχαν ταμπελακι πανω που ελεγαν for sale !!! ΜΟΝΟ αυτη ομως .

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου κι εγω για αυτη την εξαιρετική διοργάνωση που έγινε το Βασίλη Γουλιέλμο και το Νιντάλ με την ομάδα του . :bowdown:

Μία διοργάνωση που εάν με ρωτούσε κάποιος πριν ένα χρόνο , θα του έλεγα οτι δεν θα μπορούσε να γίνει και να σταθεί με αξιοπρέπεια κάτι τέτοιο .

Οταν για πρώτη φορά με ενημέρωσε ο Νιντάλ οτι θα γίνει ο διαγωνισμός , πίστεψα σε αυτόν , ήξερα οτι μόνο με Νιντάλ θα μπορούσε να γίνει κάτι τόσο μεγάλο ( και ας μη βγεί κανείς να πεί εκ των υστέρων οτι θα μπορούσε να το κάνει , γιατί απλά δεν μπορούσε κανένας άλλος να το διοργανώσει με τέτοια επιτυχία και ούτε θα είχε και τα κότσια να το κάνει ).

Εχω την εμπειρία απο το διαγωνισμό στη Γερμανία που πήγα το 2008 και είμαι σε θέση να κρίνω τη γενική εικόνα των δύο διαγωνισμών .

Σας πληροφορώ οτι μετα απο αυτό του διαγωνισμό που έγινε στην Ελλάδα ο πήχης ανέβηκε ενα σκαλί παραπάνω .

Θυμάμε αρκετούς που έγραφαν στα φόρουμ οτι δεν θα ρισκάρουν τα ψαράκια τους να τα ταλαιπωρίσουν (και με κίνδυνο να τα χάσουν) για να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό , αρκετοί είπαν για τις παραμέτρους των νερών οτι δεν είναι αυτές που διατηρούν τα ψάρια τους . Ας σταματίσουν να το λένε διότι θα εκτεθούν περισσότερο , απεδείχθη οτι τα ψάρια όλα ήταν μια χαρά (τα είδατε όσοι ήρθατε ) και επέστρεψαν στα ενυδρεία τους χωρίς πρόβλημα .

Αλλωστε το έγραψε και ο Νίκος ποιό πάνω , οι παράμετροι των νερών ήταν αναρτημένοι απο εδω και μήνες υπήρχε ο χρόνος να προετοιμάσει κάποιος το ψάρι του για διεθνή διαγωνισμό και μη ξεχνάμε οτι ο Heiko ο Birol και ο Τan κάτι ξέρουν παραπάνω απο όλους εμάς για να ζητούν αυτές τις προδιαγραφές για να έρθουν να κρίνουν , ανθρωποι οι οποίοι δεν το έχουν σε τίποτα να εγκαταλήψουν ενα διαγωνισμό όταν δουν σοβαρές παραλείψεις .

Βελτιώσεις πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που έχουν τη διοργάνωση πάντα θα προσπαθούν για την υλοποίησή τους .

Νιντάλ σε ευχαριστούμε πολύ για όλη αυτή τη χαρά που μας έδωσες που μόνο όσοι γνωρίζουν καλά το τεχνικό κομμάτι μπορούν να καταλάβουν οτι υπερέβαλες εαυτόν !!!

Συγχαριτήρια σε όλους που συμμετείχαν στο διαγωνισμό με τους εξαιρετικούς τους δίσκους , ακόμα και οι τελευταίοι της διοργάνωσης ήταν καταπληκτικοί και θα τους ζηλεύανε πολλοί !!!

Για όλους τους συντελεστές ......

:thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

οι δισκοι που ηρθαν απο varnadisvus μετα την κριση ειχαν ταμπελακι πανω που ελεγαν for sale !!! ΜΟΝΟ αυτη ομως .

Γιωργο μιλαω για την πρωτη μερα οχι για οταν τους εβαλε για πωληση.

Δεν μιλαω για τον Varna αλλα γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...