Jump to content

1Ος Διαγωνισμός Δίσκων Στην Ελλάδα .....;!!!!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Tελικά δεν είναι ταλαιπωρία για τα ψάρια ?? τελικά δεν είναι στημένο για την οικονομική ενίσχυση των μαγαζιών???

είναι γιορτή ?? είναι προφανώς ένα βήμα παραπέρα για κάθε πτυχή του χόμπι???

μετά απο αυτό θα έχει οφελος κάθε χομπίστας βλέποντας μια αναβάθμιση στα ενυδρεία του μέσω των καταστημάτων???

μήπως τελικά το ένα χέρι νίβει τ'άλλο????

εεε...τότε συγχαρητήρια σε όλους απο τους διοργανωτές μέχρι και τον τελευταίο επισκέπτη !!!!

πολλά συγχαρητήρια στον φίλο μου Τεο για τα βραβεία του και στον Νιντάλ για όλο τον αγώνα που έδωσε για να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοι...ξέρω δουλέψανε πάρα πολλά παιδιά για να γίνει αυτό αλλα μου είναι δύσκολο να τα ονομάσω ένα ένα... ξέρουν ποιοι είναι

δεν μπορούσα να είμαι εκεί λόγω αποστάσεως και είμαι λυπημένος αλλα τα σχόλια απο την έκθεση απο άτομα σαν τον Cuneyt Birol που πριν μια βδομάδα απο αυτον τον διαγωνισμό ήταν head-judge στο Dortmund με κάνουν χαρούμενο

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ

αν εισαι σωστα προετοιμασμενος απο πριν δεν υπαρχει ταλαιπωρια για το ψαρι.... πιο μεγαλη ειναι η τακαιπωρια του ιδιοκτητη...

ειναι γιορτη ειναιοφελιμο για τα μαγαζια για τους χομπυστες για ολους μας που ασχολιομαστε με το χομπυ του ενυδρειου ωφελιμο για αυτους που δεν ηξεραν τι ειναι ο δισκος ... γιατι αυτα τα ενυδρεια εχουν αλλο στησιμο το ενα απο το αλλο...

ωφελιμο για εμας γιατι ειχες μεσα στα ποδια σου ατομα γνωστες κριτες εκτροφεις στο ειδος των δισκων που ηταν στη διαθεση σου να σου λυσουν οποια απορια εχεις αλλα

και να σε βοηθησουν με το 100% των γνωσεων τους.. αναφερομαι στον Jeffrey Tan..Heiko Bleher...Cüneyt Birol .... Tony Tan. ειχα την τυχη να ειμαι μαζι τους τις περισσοτερες απο αυτες τι μερες σε γευματα φιλοξενειας που τους παραθεσαμε και να κανω μαζι του απειρες συζητησεις

548710_4304653408434_833958809_n.jpg ο κυριος bilor ειναι ενας σοβαρος κυριος που αν νιωσει οτι βρισκεται αναμεσα σε φιλους ανοιγεται και σε κανει νανιωθεις οτι τον ηξερες χρονια με παραπολυ καλη κριση.... σε ολα τα θεμα ακομα και πλην των δισκων

tony tan....μια σβουρα δεν καθοταν καθολου κινητη εγκυκλοπαιδεια πανω στο δισκος και την εκτροφη του.... μου εμειναν δυο πραγματα που μας ειπε οτι πρωτον στο ψαρι πρεπει να μιλας... να μιλας ηρεμα και να το αγαπας οπως αγαπας τον ευαυτο σου

jeffry tan ηρεμος και λιγα λογια με ουσια

πραγματικα μπορω να γραφω με τις ωρες.... αυτα που εζησα..

αααα

του πηγαμε στην ακροπολη304053_504848622858557_1677885110_n.jpg αλλα και στο μουσειο της εμειναν κατα ενθουσιασμενοι αλλ χρειαστηκε να παμε δυο φορες και ολο λογος? αυτο που λεγεται δημοσιο και δημοσιος υπαλληλος

την πρωτη μερα φτασαμε 17.35 αλλα δεν μας αφησαν να μπουμε λογο του κλεινει στις18.00.......!!!!

και αρκεστηκαμε μονο στο μουσειο την πρωτη μερα

ευτυχως την ειδαν την δευτερη μερα.... ελπιζω να μπορεσω να τους ξαναδω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To Aquazone καλυψε τον Διαγωνισμο οσο ηταν ανθρωπινος δυνατον και σας εχουμε ενα μικρο δωρακι...

Μερικα βιντεο και αρχιζουμε με τα πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλους !!! :)

Πάντα τέτοια !!!

Link to comment
Share on other sites

O κύριος admin ειναι γεννημενος δημοσιογράφος μου φαίνεται :D

Πέρα από την πλάκα, ήταν ένα μεγάλο γεγονός και περάσαμε υπέροχα. Πολλές κουβέντες, πολύς κόσμος, και μια πολύ καλή ευκαιρία να γνωρίσει κανείς άτομα του χώρου και να ανταλλάξει απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους τους συντελεστές... μπράβο και στους νικητές...

Πάρα πολύ ωραία οργάνωση και μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι ανάλογο και στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια ηταν υπεροχα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο στους διοργανωτές και κυρίως στον Νιντάλ, ο οποίος μάλλον θα χρειαστεί και κανα δυο μέρες ύπνο!

Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες! Για τα βιοτοπικά ενυδρεία που μπορώ να μιλήσω καλύτερα, καθώς έζησα το στήσιμο από την αρχή, είδα ότι όλα φτιάχτηκαν με μεράκι από ανθρώπους που χαίρονταν κάθε στιγμή της διαδικασίας παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν!

Εγώ χάρηκα την κάθε στιγμή που ασχολήθηκα με το διαγωνισμό, από το ατελείωτο διάβασμα και τις τρελές αναζητήσεις υλικών μέχρι το τέλος! Και χάρηκα για τους ανθρώπους που γνώρισα και περάσαμε δίπλα δίπλα τόσες ώρες και μοιραστήκαμε τις αγωνίες μας, τις γνώσεις μας και κάναμε την πλάκα μας!

Λυκούργο, Νίκο, Πέρι, κ. Σωκράτη, Σταμάτη και όλοι οι υπόλοιποι να είστε πάντα καλά και όταν ξαναγίνει ο διαγωνισμός να έχουμε όλοι το κουράγιο να ξαναπάμε και να είμαστε ακόμα περισσότεροι και ακόμα πιο ορεξάτοι!

Link to comment
Share on other sites

Για ενα τριημερο στράφηκαν τα βλεμματα του ενυδρειοφιλου κοσμου παγκοσμιος στην Ελλαδιτσα μας.

Πραγματικα μια αξιολογη προσπαθεια απο ολους και με τιμωμενα προσωπα κυρους με πρωτοστάτη τoν κυριο Bleher που αν καταλαβα καλα μας εκανε την τιμη να διοργανωση το πρωτο παγκοσμιος διαγωνισμο βιοτοπικου ενυδρειου στην Ελλαδα.

Συγχαρητήρια σε ολους οσους ετρεξαν, βοηθησαν και συμμετείχαν σε αυτη την ομορφη προσπαθεια με τις χιλιες δυσκολιες που φανταζομε δεν θα ελειψαν.

Οσο για τον Νινταλακο τα λογια ειναι περιτα.....................

:buttrock: :buttrock: :buttrock:

Επισης ευχαριστω ολα τα παιδια που με φωτο και βιντεο καλυψαν με τον καλυτερο τροπο την ολη διοργανωση για να μπορεσουμε να παρουμε λιγο ματι και εμεις εκτός Αθηνας.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολους συμμετεχοντες(νικητες και μη....),διοργανωτες,κριτες,ακομα και στους επισκεπτες που τιμησαν με την παρουσια τους το event..Νidal σε εσενα τα ειπα προσωπικα....και παλι μπραβο σε ολους ....

Link to comment
Share on other sites

Μια συλλεκτική φωτογραφία με την ομάδα του Aquazone στην διοργάνωση....

post-3-0-18318900-1349642919_thumb.jpg

Απο αριστερα πανω-Astra,TAN,HuskyJim,Nidal,South,Rebelos,Fotisgt

Κάτω- Σταματης,Σωκρατης Γεωργιου,lykourgos

Κυριε Admin,

Αν και ακομα δεν εχω καταλαβει το λογο που ειμαι και εγω σε αυτη την φωτο με την ομαδα σας, θα ηθελα να ξεκαθαρισω οτι δεν ανηκω σε καμμια απολυτως ομαδα εδω και χρονια.....

Να ειστε καλα και καλη συνεχεια.

ReBeLoS

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ταιριαζε καλυτερα στην φωτο η φραση ΄φιλοι απο τον διαγωνισμο μαζι με την ομαδα του αζ΄....

Απλα εχω αλεργια με τη λεξη ομαδα...

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σωστα προετοιμασμενος απο πριν δεν υπαρχει ταλαιπωρια για το ψαρι.... πιο μεγαλη ειναι η τακαιπωρια του ιδιοκτητη...

ειναι γιορτη ειναιοφελιμο για τα μαγαζια για τους χομπυστες για ολους μας που ασχολιομαστε με το χομπυ του ενυδρειου ωφελιμο για αυτους που δεν ηξεραν τι ειναι ο δισκος ... γιατι αυτα τα ενυδρεια εχουν αλλο στησιμο το ενα απο το αλλο...

ωφελιμο για εμας γιατι ειχες μεσα στα ποδια σου ατομα γνωστες κριτες εκτροφεις στο ειδος των δισκων που ηταν στη διαθεση σου να σου λυσουν οποια απορια εχεις αλλα

και να σε βοηθησουν με το 100% των γνωσεων τους.. αναφερομαι στον Jeffrey Tan..Heiko Bleher...Cόneyt Birol .... Tony Tan. ειχα την τυχη να ειμαι μαζι τους τις περισσοτερες απο αυτες τι μερες σε γευματα φιλοξενειας που τους παραθεσαμε και να κανω μαζι του απειρες συζητησεις

548710_4304653408434_833958809_n.jpg ο κυριος bilor ειναι ενας σοβαρος κυριος που αν νιωσει οτι βρισκεται αναμεσα σε φιλους ανοιγεται και σε κανει νανιωθεις οτι τον ηξερες χρονια με παραπολυ καλη κριση.... σε ολα τα θεμα ακομα και πλην των δισκων

tony tan....μια σβουρα δεν καθοταν καθολου κινητη εγκυκλοπαιδεια πανω στο δισκος και την εκτροφη του.... μου εμειναν δυο πραγματα που μας ειπε οτι πρωτον στο ψαρι πρεπει να μιλας... να μιλας ηρεμα και να το αγαπας οπως αγαπας τον ευαυτο σου

jeffry tan ηρεμος και λιγα λογια με ουσια

πραγματικα μπορω να γραφω με τις ωρες.... αυτα που εζησα..

αααα

του πηγαμε στην ακροπολη304053_504848622858557_1677885110_n.jpg αλλα και στο μουσειο της εμειναν κατα ενθουσιασμενοι αλλ χρειαστηκε να παμε δυο φορες και ολο λογος? αυτο που λεγεται δημοσιο και δημοσιος υπαλληλος

την πρωτη μερα φτασαμε 17.35 αλλα δεν μας αφησαν να μπουμε λογο του κλεινει στις18.00.......!!!!

και αρκεστηκαμε μονο στο μουσειο την πρωτη μερα

ευτυχως την ειδαν την δευτερη μερα.... ελπιζω να μπορεσω να τους ξαναδω

Νομιζω οτι και την Κυριακη τους κανατε καποια ξεναγηση...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους τους συντελεστές... μπράβο και στους νικητές...

Πάρα πολύ ωραία οργάνωση και μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι ανάλογο και στη Θεσσαλονίκη.

Συμφωνώ με τα μπράβο και στους συντελεστές και στους συμμετέχοντες και στους νικητές, αλλά διαφωνώ με το θέμα της Θεσσαλονίκης Βαγγέλη.

Δεν μπορούμε να περιμένουμε να γίνουν όλα στην πόρτα μας.

Για Αθήνα έχει και δρόμο για αμάξι ή ΚΤΕΛ, και τρένο και αεροπλάνο (ανάλογα με τα οικονομικά του καθ' ενός), και έχει και ανθρώπους σαν τον Νιντάλ (και άλλους) που θα κάνουν - όπως έκαναν- τα πάντα για να βοηθήσουν όσους είμαστε μακρυά.

Αν όμως δεν κάνουμε και μεις κάτι, δεν μπορούμε να περιμένουμε μόνον από τους άλλους.

Εγώ προσωπικά περίμενα πολύ περισσότερες συμμετοχές για κάτι τέτοιο και απο την Αθήνα. Δεν ξέρω βέβαια, αν οι 2πλες και 3πλές συμμετοχές ήταν επιλογή των συμμετεχόντων ή λόγω ανάγκης κάλυψης των ενυδρείων, αλλά θα ήθελα να έβλεπα περισσότερα διαφορετικά ονόματα στα ενυδρεία, ιδιαίερα απο παιδιά που ασχολούνται με το χόμπυ χρόνια, και έχουν 2 και 3 ενυδρεία με δίσκους και έχουν πάντα γνώμη και άποψη για όλα τα τεκτενόμενα.

Αυτά απο μένα.

Κ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα θα ανεβουν και τα υπολειπα βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν το είπα αυτό για να γίνει κάτι από μόνο του ως δια μαγείας.

Χρειάζονται ικανά άτομα ώστε να υποστηρίξουν και να τρέξουν για να οργανωθεί κάτι... ότι και να είναι αυτό.

Σαν φτωχομάνα η Θεσσαλονίκη (μικρή αγορά) δεν μπορεί να υποστηρίξει μια τέτοια διοργάνωση ας μη γελιόμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά περίμενα πολύ περισσότερες συμμετοχές για κάτι τέτοιο και απο την Αθήνα. Δεν ξέρω βέβαια, αν οι 2πλες και 3πλές συμμετοχές ήταν επιλογή των συμμετεχόντων ή λόγω ανάγκης κάλυψης των ενυδρείων, αλλά θα ήθελα να έβλεπα περισσότερα διαφορετικά ονόματα στα ενυδρεία, ιδιαίερα απο παιδιά που ασχολούνται με το χόμπυ χρόνια, και έχουν 2 και 3 ενυδρεία με δίσκους και έχουν πάντα γνώμη και άποψη για όλα τα τεκτενόμενα.

Αυτά απο μένα.

Κ

Και οι τόσες που μαζεύτηκαν ήταν τελικά άθλος. Δεν θα ήταν τελικά αμαρτία να μην γίνει κάτι τέτοιο ?

Παιδιά να έχουμε και λίγο επίγνωση του τι είμαστε αναλογικά με άλλες "αγορές" και με τι συκρινόμαστε σε τέτοιου τύπου διοργανώσεις.Πριν λίγο καιρό έγινε στη Γερμανία εκδήλωση και κατά γενική ομολογία (και αυτό off the record για να μη θεωρηθεί φιλοφρόνηση) είμασταν καλύτεροι.Οι Τούρκοι με τα 3 club δίσκων ενθουσιάστηκαν.

Πάντως απέδειξαν όλοι όσοι εργάστηκαν ότι τελικά μπορούμε-νε να κάνουμε κάτι πολύ καλό ,αντίθετα με τις "Κασσάνδρες" και τους μίζερους "ειδικούς" του χώρου .Ελπίζω μόνο να γλυκάθηκαν και οι χορηγοί και να υποστηρίξουν ξανά κάτι τέτοιο γιατί δεν γίνεται να βασιζόμαστε στου μούρλα , στα λεφτά και στο τρέξιμο του Nidal αρχικά και του Πική δευτερεόντως.Γιατί το όλο εγχείρημα κάποια στιγμή κρεμόταν από μια κλωστή κυριολεκτικά !

Και δεν είναι μόνο το κομμάτι που είδαμε εκεί μόνο. Πολλά άλλα μικρά ή μεγάλα πράγματα που δεν φάνηκαν αλλά κάποιοι σκίστηκαν να τα κάνουν (και δεν μιλάω για μένα) .Ο διαγωνισμός δεν αρχίζει και τελειώνει στην αίθουσα. Παιδιά έτρεχαν σαν τρελοί να παραλάβουν ψάρια γιατί κάποιοι δεν μπορούσαν να αφήσουν τις δουλειές τους και τις υποχρεώσεις τους,να κάνουν την εισαγωγή στα ενυδρεία,να τα γυρίσουν πίσω μεσάνυχτα (και αργότερα :bigemo_harabe_net-111: ) . Έχεις φιλοξενούμενους που πρέπει να υποδεχθείς και να "περιποιηθείς" ,να ταίσεις και να τους γυρίσεις στα αξιοθέατα.Γιατί εκτός μίας εξαίρεσης :whistling: δεν πήραν φράγκο για να έρθουν (εννοείται δεν μιλάμε για εισιτήρια ).Φυσικά και είχαν κάτι να κερδίσουν, αλλά σκεφτείτε πάλι ότι μιλάμε για Ελλάδα με το όποιο ποσοστό μπορεί να έχει αυτή στην παγκόσμια αγορά.Αλήθεια πόσους δίσκους δίνει ο Ταν εδώ ? Ποιο πολύ για την περιπέτεια και για βοήθεια στην οργάνωση το έκαναν (και για να δουν την Ελλάδα όπως είπαν) .Να βοηθήσουν φυσικά και τον αντιπρόσωπό τους εδώ αλλά περισσότερο σαν προσωπική χάρη το εκλαμβάνω παρά σαν επιχειρηματική κίνηση .

Κάποιοι λοιπόν άφησαν τις δουλειές τους ,έκαναν τους οδηγούς -ξεναγούς ,έδωσαν λεφτά από την τσέπη τους για να φιλοξενήσουν και να ευχαριστήσουν αυτούς τους ανθρώπους και να χουν να λένε καλά λόγια για την Ελληνική εκδήλωση .Αυτά θεωρητικά σε "κυριλέ" οργανώσεις έπρεπε να αναλάβει ομάδα με πληρωμένα έξοδα από χορηγούς.Αλλά είπαμε ,ας σκεφτούμε που και πως είμαστε .

Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στον τρελάρα που το αποφάσισε (NIdal) ,σε αυτόν που τον πίστεψε και του έδωσε το χώρο (Γουλιέλμο) ,στους όποιους χορηγούς έβαλαν το κάτι τι τους (εκτός από έναν που ως συνήθως ήταν στην κοσμάρα του),στον Πική που βοήθησε ,στον καθένα που έλαβε μέρος είτε σαν βιοτοπικό ενυδρείο είτε σαν δίσκος και τέλος στην Αγία Φωτεινή που βοήθησε να πάνε όλα καλά :bigemo_harabe_net-74: .Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν είχα φανταστεί κάτι τέτοιο .

ΥΓ1 Μπράβο στον Βούλγαρο που ήρθε μόνος του από την βόρεια Βουλγαρία ,ώρες ταξίδι με τα ψάρια του,μπράβο και στην ιδέα να του δωθεί τιμητική διάκριση γι αυτό και να προσκληθεί δωρεάν στο τραπέζι .

ΥΓ2 Χάρηκα τους επαγγελματίες να βοηθούν ο ένας τον άλλο να δίνουν υλικά να βοηθούν και να παραμερίζουν τους όποιους επαγγελματικούς εγωισμούς.Ας καταλάβουμε επιτέλους πως τους θέλουμε δίπλα μας για τέτοιες διοργανώσεις και να σταματήσουμε τον ηλίθιο πόλεμο σε οτιδήποτε μπορεί να επιφέρει κέρδος(λίγο μέτρο βέβαια) και τις επαναστατικές θεωρίες για το "ευγενικό και τσάμπα" χόμπυ μας. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς .....

ΥΓ3 Μπράβο στον σπόρο spotted (δεν θυμάμαι το όνομα του ιδιοκτήτη ) που πήρε μέρος για την συμμετοχή και για να υποστηρίξει τη διοργάνωση.Πραγματικά τον γούσταρα !!!

ΥΓ4 Αλήθεια όλοι αυτοί οι "γνώστες φιλόζωοι" που είχαν σαν ατράνταχτο επιχείρημα "την ταλαιπωρία των ζωντανών " έχουν να πουν τίποτα ? Αν δεν κάνω λάθος ο Νίκος έβαλε χαρτί-παραβαν για να σταματήσει το ζευγάρωμα με το διπλανό ενυδρείο :bigemo_harabe_net-148: ,οι galaxy χόρευαν συνέχεια ,ο μούργος- θηρευτής στο βιοτοπικό προσπαθούσε να φάει τους καρδηνάλιους στο διπλανό ενυδρείο και το βραδάκι της Κυριακής αφήσαμε ένα φίλτρο γεμάτο αυγά από έναν "ταλαιπωρημένο" δισκάκο.Όταν κάτι γίνει σωστά ,όπως πρέπει ...τέλος .Και μπράβο για τα νερά παρεπιπτόντως σε όποιον τα ετοίμασε !!!!

ΥΓ5 Όσο για τις απόψεις που λες φίλε μου KokkinosK από πάνω ξέρεις το ρητό: ....................όλοι έχουν από μία .Ας μείνουν με αυτές και ας μας αφήσουν Θεού (και λεφτών) θέλοντος να το ξανακάνουμε το 2014

Link to comment
Share on other sites

Και οι τόσες που μαζεύτηκαν ήταν τελικά άθλος. Δεν θα ήταν τελικά αμαρτία να μην γίνει κάτι τέτοιο ?

Παιδιά να έχουμε και λίγο επίγνωση του τι είμαστε αναλογικά με άλλες "αγορές" και με τι συκρινόμαστε σε τέτοιου τύπου διοργανώσεις.Πριν λίγο καιρό έγινε στη Γερμανία εκδήλωση και κατά γενική ομολογία (και αυτό off the record για να μη θεωρηθεί φιλοφρόνηση) είμασταν καλύτεροι.Οι Τούρκοι με τα 3 club δίσκων ενθουσιάστηκαν.

Πάντως απέδειξαν όλοι όσοι εργάστηκαν ότι τελικά μπορούμε-νε να κάνουμε κάτι πολύ καλό ,αντίθετα με τις "Κασσάνδρες" και τους μίζερους "ειδικούς" του χώρου .Ελπίζω μόνο να γλυκάθηκαν και οι χορηγοί και να υποστηρίξουν ξανά κάτι τέτοιο γιατί δεν γίνεται να βασιζόμαστε στου μούρλα , στα λεφτά και στο τρέξιμο του Nidal αρχικά και του Πική δευτερεόντως.Γιατί το όλο εγχείρημα κάποια στιγμή κρεμόταν από μια κλωστή κυριολεκτικά !

Και δεν είναι μόνο το κομμάτι που είδαμε εκεί μόνο. Πολλά άλλα μικρά ή μεγάλα πράγματα που δεν φάνηκαν αλλά κάποιοι σκίστηκαν να τα κάνουν (και δεν μιλάω για μένα) .Ο διαγωνισμός δεν αρχίζει και τελειώνει στην αίθουσα. Παιδιά έτρεχαν σαν τρελοί να παραλάβουν ψάρια γιατί κάποιοι δεν μπορούσαν να αφήσουν τις δουλειές τους και τις υποχρεώσεις τους,να κάνουν την εισαγωγή στα ενυδρεία,να τα γυρίσουν πίσω μεσάνυχτα (και αργότερα :bigemo_harabe_net-111: ) . Έχεις φιλοξενούμενους που πρέπει να υποδεχθείς και να "περιποιηθείς" ,να ταίσεις και να τους γυρίσεις στα αξιοθέατα.Γιατί εκτός μίας εξαίρεσης :whistling: δεν πήραν φράγκο για να έρθουν (εννοείται δεν μιλάμε για εισιτήρια ).Φυσικά και είχαν κάτι να κερδίσουν, αλλά σκεφτείτε πάλι ότι μιλάμε για Ελλάδα με το όποιο ποσοστό μπορεί να έχει αυτή στην παγκόσμια αγορά.Αλήθεια πόσους δίσκους δίνει ο Ταν εδώ ? Ποιο πολύ για την περιπέτεια και για βοήθεια στην οργάνωση το έκαναν (και για να δουν την Ελλάδα όπως είπαν) .Να βοηθήσουν φυσικά και τον αντιπρόσωπό τους εδώ αλλά περισσότερο σαν προσωπική χάρη το εκλαμβάνω παρά σαν επιχειρηματική κίνηση .

Κάποιοι λοιπόν άφησαν τις δουλειές τους ,έκαναν τους οδηγούς -ξεναγούς ,έδωσαν λεφτά από την τσέπη τους για να φιλοξενήσουν και να ευχαριστήσουν αυτούς τους ανθρώπους και να χουν να λένε καλά λόγια για την Ελληνική εκδήλωση .Αυτά θεωρητικά σε "κυριλέ" οργανώσεις έπρεπε να αναλάβει ομάδα με πληρωμένα έξοδα από χορηγούς.Αλλά είπαμε ,ας σκεφτούμε που και πως είμαστε .

Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στον τρελάρα που το αποφάσισε (NIdal) ,σε αυτόν που τον πίστεψε και του έδωσε το χώρο (Γουλιέλμο) ,στους όποιους χορηγούς έβαλαν το κάτι τι τους (εκτός από έναν που ως συνήθως ήταν στην κοσμάρα του),στον Πική που βοήθησε ,στον καθένα που έλαβε μέρος είτε σαν βιοτοπικό ενυδρείο είτε σαν δίσκος και τέλος στην Αγία Φωτεινή που βοήθησε να πάνε όλα καλά :bigemo_harabe_net-74: .Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν είχα φανταστεί κάτι τέτοιο .

ΥΓ1 Μπράβο στον Βούλγαρο που ήρθε μόνος του από την βόρεια Βουλγαρία ,ώρες ταξίδι με τα ψάρια του,μπράβο και στην ιδέα να του δωθεί τιμητική διάκριση γι αυτό και να προσκληθεί δωρεάν στο τραπέζι .

ΥΓ2 Χάρηκα τους επαγγελματίες να βοηθούν ο ένας τον άλλο να δίνουν υλικά να βοηθούν και να παραμερίζουν τους όποιους επαγγελματικούς εγωισμούς.Ας καταλάβουμε επιτέλους πως τους θέλουμε δίπλα μας για τέτοιες διοργανώσεις και να σταματήσουμε τον ηλίθιο πόλεμο σε οτιδήποτε μπορεί να επιφέρει κέρδος(λίγο μέτρο βέβαια) και τις επαναστατικές θεωρίες για το "ευγενικό και τσάμπα" χόμπυ μας. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς .....

ΥΓ3 Μπράβο στον σπόρο spotted (δεν θυμάμαι το όνομα του ιδιοκτήτη ) που πήρε μέρος για την συμμετοχή και για να υποστηρίξει τη διοργάνωση.Πραγματικά τον γούσταρα !!!

ΥΓ4 Αλήθεια όλοι αυτοί οι "γνώστες φιλόζωοι" που είχαν σαν ατράνταχτο επιχείρημα "την ταλαιπωρία των ζωντανών " έχουν να πουν τίποτα ? Αν δεν κάνω λάθος ο Νίκος έβαλε χαρτί-παραβαν για να σταματήσει το ζευγάρωμα με το διπλανό ενυδρείο :bigemo_harabe_net-148: ,οι galaxy χόρευαν συνέχεια ,ο μούργος- θηρευτής στο βιοτοπικό προσπαθούσε να φάει τους καρδηνάλιους στο διπλανό ενυδρείο και το βραδάκι της Κυριακής αφήσαμε ένα φίλτρο γεμάτο αυγά από έναν "ταλαιπωρημένο" δισκάκο.Όταν κάτι γίνει σωστά ,όπως πρέπει ...τέλος .Και μπράβο για τα νερά παρεπιπτόντως σε όποιον τα ετοίμασε !!!!

ΥΓ5 Όσο για τις απόψεις που λες φίλε μου KokkinosK από πάνω ξέρεις το ρητό: ....................όλοι έχουν από μία .Ας μείνουν με αυτές και ας μας αφήσουν Θεού (και λεφτών) θέλοντος να το ξανακάνουμε το 2014

τα επες ολα ...μπραβο και σε σενα για τα ωραια λογια σου...

Link to comment
Share on other sites

Νινταλ μιας και ημουν πισω απο ολο αυτο βλεπωντας σε καθημερινα του τι προσπαθειες εκανες θα ηθελα να πω οτι και ο χειροτερος εχθρος σου (αν εχεις εχθρους) θα επρεπε απο σεβασμο (και γνωριζω πολυ καλα τι θα πει αυτη η λεξη) να γραψει εστω ενα ταπεινο "Ευχαριστω".

Ανθρωπος που Σαββατο βραδυ παντρευεται και Σαββατο πρωι κολλαει ενυδρεια περαν των υπολοιπων εκκρεμοτητων που υπηρχαν , απλα λεγεται ηρωας.

Δεν θα σχολιασω ουτε νερα ουτε ψαρια ουτε τιποτα. Αλλωστε δεν υπαρχει κατι αρνητικο για να σχολιαστει.

Ουτως η αλλως τα γενικα σχολια που γινονται στο εξωτερικο τα εχουν πει ολα.

Απο μενα ξερεις πολυ καλα οτι εχεις τον απολυτο σεβασμο μου στο χομπυ χρονια τωρα και δεν χρειαζεται να τα ακουσεις ξανα και ξανα....

Σε ευχαριστω για οτι εχεις προσφερει στο χομπυ μας

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Νινταλ μιας και ημουν πισω απο ολο αυτο βλεπωντας σε καθημερινα του τι προσπαθειες εκανες θα ηθελα να πω οτι και ο χειροτερος εχθρος σου (αν εχεις εχθρους) θα επρεπε απο σεβασμο (και γνωριζω πολυ καλα τι θα πει αυτη η λεξη) να γραψει εστω ενα ταπεινο "Ευχαριστω".

Ανθρωπος που Σαββατο βραδυ παντρευεται και Σαββατο πρωι κολλαει ενυδρεια περαν των υπολοιπων εκκρεμοτητων που υπηρχαν , απλα λεγεται ηρωας.

Δεν θα σχολιασω ουτε νερα ουτε ψαρια ουτε τιποτα. Αλλωστε δεν υπαρχει κατι αρνητικο για να σχολιαστει.

Ουτως η αλλως τα γενικα σχολια που γινονται στο εξωτερικο τα εχουν πει ολα.

Απο μενα ξερεις πολυ καλα οτι εχεις τον απολυτο σεβασμο μου στο χομπυ χρονια τωρα και δεν χρειαζεται να τα ακουσεις ξανα και ξανα....

Σε ευχαριστω για οτι εχεις προσφερει στο χομπυ μας

Μα τι έχει προσφέρει αυτός στους δίσκους ????? (κοτσίδα ακόμα περιμένω το σχετικό email να γελάσω λίγο)

Νικολάκη δηλαδή τώρα αν θέλουμε να ζευγαρώσουμε με την πρωταθλήτρια-λυσσάρα θα μας ζητήσεις και λεφτά ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω απο τη μερια να πω ενα τεραστιο ευχαριστω στον Νινταλ για ολη αυτη την εμπειρια που μου χαρισε....Και φυσικα δεν αναφερομαι στο Π-Σ-Κ της εκθεσης,αλλα σε ολη τη βδομαδα που οι ετοιμασιες ηταν ασταματητες και τα ποδια ολων μας ειχαν παρει φωτια....Πραγματικα ο μαλλιας ειχ σκορπιστει σε 1000 κομματια με ενα καρω παιδια που τον εκτιμουν να τον βοηθανε σε οτι τους ζητησει....

Οσο για τα υπολοιπα συγχαρητηρια σε ολους τους διαγωνιζομενους ανεξαρτητος θεσεως.....

Ελπιζω να ειμαστε εκει παλι με το Νινταλ το 2014 και να ειμαστε αλλοι τοσοι να βοηθαμε γιατι τα ψαρια τοτε θα ειναι τα τριπλασια σε αριθμο.....

Έγινε επεξεργασία - lamb-angelo
Link to comment
Share on other sites

Νινταλ μιας και ημουν πισω απο ολο αυτο βλεπωντας σε καθημερινα του τι προσπαθειες εκανες θα ηθελα να πω οτι και ο χειροτερος εχθρος σου (αν εχεις εχθρους) θα επρεπε απο σεβασμο (και γνωριζω πολυ καλα τι θα πει αυτη η λεξη) να γραψει εστω ενα ταπεινο "Ευχαριστω".

Ανθρωπος που Σαββατο βραδυ παντρευεται και Σαββατο πρωι κολλαει ενυδρεια περαν των υπολοιπων εκκρεμοτητων που υπηρχαν , απλα λεγεται ηρωας.

Δεν θα σχολιασω ουτε νερα ουτε ψαρια ουτε τιποτα. Αλλωστε δεν υπαρχει κατι αρνητικο για να σχολιαστει.

Ουτως η αλλως τα γενικα σχολια που γινονται στο εξωτερικο τα εχουν πει ολα.

Απο μενα ξερεις πολυ καλα οτι εχεις τον απολυτο σεβασμο μου στο χομπυ χρονια τωρα και δεν χρειαζεται να τα ακουσεις ξανα και ξανα....

Σε ευχαριστω για οτι εχεις προσφερει στο χομπυ μας

Eπειδη λοιπον Νινταλ εχεις εχθρους,και το γνωριζεις,να σου πω φιλαρακι πως τους εκανες κι εσκασαν!!!

Η αξια σου και η προσφορα σου σαν χομπιστας ειναι ανεκτιμητη οπως ανεφερε κι ο Νικος.

Κι απο μενα ενα μεγαλο respect!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι έχει προσφέρει αυτός στους δίσκους ????? (κοτσίδα ακόμα περιμένω το σχετικό email να γελάσω λίγο)

Το τι εχει προσφερει μιας και ξεκινησαμε ταυτοχρονα με δισκους καποτε και ας ενωθηκαν οι δρομοι μας πιο μετα, μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι δεν πιστευω να παιζει ανθρωπος στην Ελλαδα που ασχολειται με δισκους να μην το γνωριζει. Πολλοι ας αναλογιστουν ποιος τους εβαλε σε αυτον τον χωρο....

Νικολάκη δηλαδή τώρα αν θέλουμε να ζευγαρώσουμε με την πρωταθλήτρια-λυσσάρα θα μας ζητήσεις και λεφτά ?

Με εχεις για τοσο λαμογιο ρε ? Το ψαρι μου δεν το κατεβασα για να το παιξω κυπελουχος αν κερδιζε. Ο λογος που το κατεβασα ηταν για την υποστηριξη του ολου event. Γιαυτο και δεν κατεβασα αγορασμενο ψαρι. Ουτε καν αρσενικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...