Jump to content

PanaGreco 240lt Reef Tank


PanaGreco

Recommended Posts

ωωωωω μισο μισο να σου φτιαξω κατι ομορφο γιατι τα λατρευω κατι τετοια :jig::jig::jig:

Και επειδη το πηγες και στο προσωπικο θα σου βαλω και κονφετι :thumbsu:

Ειμαι σιγουρος οτι τα λατρευεις και γι αυτο μετανιωσα που μπηκα στον κοπο να σου απαντησω. Εξαλου στο φορουμ γι αυτο μπαινεις, για να πετας μπηχτες, να μειωνεις, να....να...να και να εισαι "βασιλιας". Δεν ειναι τυχαιο οτι εισαι ο μονος στο ακουαζον με πραγματικες γνωσεις στο ριφ. Ολους τους αλλους παλιους σαν εσενα, τους εδιωξες με τον εναν 'η αλλο τροπο.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σεβαστείτε το θέμα μου και να μην χαλάσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε να αγνοησω και εσενα αλλα και αυτα που εγραψες αφου εισαι πραγματικα ενα τρολλ(αφου με βαφτισες γκουρου,θα σε ονομασω και εγω κατι να ειμαστε πατσι) και τελικα καλα σε ειχε βαφτισει ο πραγματικος γκουρου(που θα εχει προσβληθει τωρα) με αυτο το ονομα πριν μερικους μηνες.Κοιτα να δεις που με εκανες να συμφωνησω σε κατι μαζι του.

Δυστυχως ομως καποιους αν τους αγνοεις το βλεπουν νικη αντι για προσβολη,οποτε θα χασω καμια ωριτσα.....

 

Απο το γλαυκο=mad23--μιχαλη ολοι ξερουν περισσοτερα....το ιδιο το χομπυ δεν σου επιτρεπει να τα ξερεις ολα. :thumbsu:

Και τωρα τι νομιζεις οτι μου την ειπες?Οτι με ξεσκεπασες και αποκαλυψες? :hysterical:  :hysterical:

Ολα τα παιδια το γνωριζουν(φιλοι και τραχαναδες) και μαλιστα ειδικα οι φιλοι γνωριζουν και τους λογους που γραφω/διαβαζω/συμμετεχω/κτλ εκει.

Και ο πρωτος και καλυτερος γιατι ειναι το ησυχαστηριο μου.Γιατι εκει παω για να αποφυγω κατι "χομπυστες" σαν και εσενα(ασχετα αν ακολουθησες εκει,οποτε απετυχα...τελικα ο κοσμος ειναι πολυ μικρος για να αποφυγεις αυτους που δεν γουσταρεις).

Εκει ασχολουμαι μονο με το χομπυ που γουσταρω.Ουτε με ξερολες,ουτε με wannabe-δες,ουτε με τρολλ,ουτε με ιντριγκες,ουτε κουτσομπολες/κατινες κτλ κτλ....υπαρχουν πολλα ειδη που αποφευγω εκει.

Κανω απλα το χομπυ μου και το διασκεδαζω,σε αντιθεση με εδω που ειναι το τελευταιο πραγμα που καταφερνω οταν ασχολουμαι λιγο παραπανω....καλη ωρα.

 

Δεν ειμαι εκει για να το παιξω ιστορια,ουτε να αλλαξω το χομπυ,ουτε να γραφτω στα κορυφαια ονοματα του χομπυ,ουτε να παρω κανενα παρασημο,ουτε για να αυξησω τις πωλησεις μου,ουτε τιποτα....απλα κανω το χαβαλε μου και φαινεται :thumbsu:

 

Εσυ νομιζεις πως ανακαλυψες τιποτα κρυμμενα ευαγγελια μετα απο 20 χρονια λειτουργιας του συγκεκριμενου φορουμ και οτι διαβαζεις το υιοθετεις,το ενστερνιζεσαι και μετα ερχεσαι εδω να κανεις paste το copy.

Κανοντας θεμα μπηχτη η΄ποστ καρφι και καλα κοιτα τι ανακαλυψα,λετε ανακριβειες....ενω η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβαινεις ουτε τι διαβαζεις και ποιο ειναι το τελικο συμπερασμα.Και με αυτο δεν εννοω κατι για τα αγγλικα σου εκτος αν οντως μεταφραζεις με το googgle translate οπως εχεις πει,οπου εκει τα λογια ειναι περιττα.

Χωρις να ξερεις τι εγινε με αυτον που τα εγραφε,αν ισχυουν,αν δεν ισχυουν κτλ κτλ

Τα ιδια εκανε κ ο γκουρου κ ελεγε οτι να'ναι.Μαλλον ακολουθησες τη συνταγη.

 

Το θεμα ομως ειναι οτι δεν καταλαβαινεις ουτε καν τι εννοω οταν λεω οτι επειδη καποιος λεγεται john και οχι γιαννης,δεν σημαινει οτι εχει παντα δικιο.

Με αυτο μικρο τρολλ,δεν εννοω οτι εγω ειτε σαν μιχαλης η' mike εχω παντα δικιο η' τα ξερω ολα :wootwoot: ......αλλα οτι δεν σημαινει πως οποιος εχει ξενο ονομα και εχει γραφει εκει που λες,λεει σωστα πραγματα αυτοματως.Πριν να κανεις τις δικες τους τοποθετησεις δικες σου...να βλεπεις πρωτα αν ισχυουν...αν ειναι αληθεια και τι εγινε στο τελος!!!!!!

Και αν ειναι δυνατον να το δεις και στη πραξη.Στο δικο σου ενυδρειο.

 

Αλλιως απλα θα τους κανεις ερωτησεις χωρις νοημα(οπως κανεις)....θα σε αγνοουν(οπως κανουν),θα σε κοροιδευουν(οπως εκαναν) και μετα θα τους ξαναπιεζεις να σου απαντησουν ειτε με τα anyone? ειτε με π.μ και αυτοι θα συνεχισουν τα παραπανω :thumbsu:

Γιατι εκει δεν ειναι παιδικη χαρα η' σκηνη για προβολη.....αλλα αρενα γι'αυτους που πανε να το παιξουν η' γενικα για τους λαθος λογους.

Και επειδη δεν μπορουσα να σε βλεπω εκει εχω να ασχοληθω και κανενα μηνα...οποτε αλωνισε ελευθερα.Εγω το χομπυ μου το κανω/χαιρομαι κ ετσι.

 

Τωρα οσον αφορα στο κοραλι.....

Ολες οι μοντιπορες δεν ειναι ιδιες και δεν εχουν τις ιδιες απαιτησεις.Οποτε το σεναριο να ανεβασες το καλιο και να ειδες τοσο μεγαλη βελτιωση ΣΕ ΟΛΕΣ τις μοντι ειναι ακυρο.

Αλλες απαιτησεις εχουν οι digi,αλλες οι plate/cup και αλλες οι encrusting κτλ

Και αντε πες πως ετσι εγινε......που το εχεις μοιραστει?Που το εχεις αποδειξει?Μηπως κατεγραψες καπου το χρονικο των γεγονοτων?

Γιατι ξερεις τι λενε στο φορουμ που ανεφερες ε?.....φωτογραφιες αλλιως ειναι σαν να μη συνεβει ποτε.

Και αυτο ξερεις γιατι το εβγαλαν?Γιατι πολλοι ξερολες κυρηταν και ελεγαν πραγματα στον αερα....μονο και μονο για να κανουν κ καλα τη διαφορα/ανακαλυψη/πρωτοπορια/πωληση η' για να μη βγουν ψευτες κτλ.....

Και εγω μεγαλωσα καρχαρια...

 

Και ειδικα απο εσενα που κανεις γαργαρα τις στραβες σου δεν δεχομαι καμια προσωπικη σου εμπειρια/αποψη/τοποθετηση.

Τοσο καιρο λες και λες και λες για το θαλασσινο νερο,εδω ομως ποτε δεν εχεις κανει αναφορα για το προβλημα με τις αλγες που αντιμετωπιζεις η' αντιμετωπιζες.Μονο και μονο για να μη δωσεις υποψια δικιου σε οσους λενε(σωστα η' λανθασμενα) να προσεχουμε το θαλασσινο μας νερο και μεσα σε αυτα τις αλγες.

Να μην αναφερω κ αλλα πραγματα που δεν σου βγηκαν και τα "εθαψες".Αλλα δεν πειραζει δικο σου ενυδρειο.

 

Ισως να διαβασες αυτο και να μπερδευτηκες με το καλιο

http://reefkeeping.com/issues/2007-09/eb/index.php

Δεν εχει ομως καμια σχεση στη πραγματικοτητα,αφου ειναι πιθανος τροπος για να αντιμετωπισει καποιος τα nudis και οχι γιατι το εχουν αναγκη οι μοντι.

 

Η καταναλωση ενος ενυδρειου σε καλιο ακομα και πολυ υψηλων απαιτησεων ειναι παρα παρα πολυ μικρη.Ακομα και μεγαλη αλλαγη νερου να κανεις μετα απο 6-7 μηνες πολυ ανετα μπορεις να καλυψεις τις αναγκες του ενυδρειου.Ποσο μαλλον οταν αυτο δεν εχει υψηλες απαιτησεις.Οχι σαν εικονα(γιατι ολα τα ενυδρεια ειναι ωραια) αλλα σε ζωντανα που το καταναλωνουν.

Αλλιως αν ηταν τοσο βασικο στοιχειο για την υγεια των μοντι και με μεγαλη καταναλωση, τοτε οσα ενυδρεια εχουν τετοια ζωντανα μαζι με τα πολυ βασικα ca,kh,mg θα εριχναν και καλιο.

 

Καταρχην μονο που ριχνεις ενα τοσο ιδιαιτερο στοιχειο στο νερο σου χωρις να το μετρας,πραγματικα με αφηνει αφωνο.Αλλα ειναι δικο σου ενυδρειο και κανεις οτι θες στο κατω κατω.Με τα ενυδρεια ομως(στην ουσια περιουσιες) των αλλων καλο θα ειναι να μην παιζουμε η' τουλαχιστον να ειμαστε σιγουροι γι'αυτα που λεμε.

 

Ποτε δεν ειπα οτι ειμαι γκουρου,αυτον τον οποιο ονομαζουμε ετσι τον πηρε τον τιτλο μονος του και αυτος ειναι και ενα ς απο τους λογους που τον κραζουμε.

Παντα μιλαω ενυδρειακα(μεχρι να τον πανε στο προσωπικο οπως εσυ) και με επιχειρηματα.Δεν δισταζω ποτε μαλιστα να παραδεχτω οτι δεν γνωριζω κατι(οπως εγω γραψει πολλακις) αλλα ουτε και οταν κανω λαθος.

Εγω απο την αλλη εχω να σου προσαψω πολλα χαρακτηριστικα τα οποια ειναι και ακριβης μαλιστα....αλλα αστο...

 

Εαν λοιπον δεν σου κανουν τα καταστηματα που δεν φερνουν τεστ καλιου να ανοιξεις ενα δικο σου και να κανεις επανασταση...η' αλλιως να παρεις απο το εξωτερικο.Ασε την ευκολη κριτικη.

Εαν δεν σου κανουν τα φορουμ στη χωρα μας να αραξεις εκει που νομιζεις πως εχεις βρει την μεκκα(ειμαι σιγουρος πως το ενυδρειο σου απογειωθηκε απο τοτε που ανακαλυψες τα φορουμ του εξωτερικου)....η' ακομα καλυτερα κανε ενα δικο σου φορουμ να βαζεις εσυ οτι υπομνηματα θες και να αλλαξεις το χομπυ και τα θεμελια του.Καλο θα μας κανεις και θα χαρω να με βοηθησεις να κανω κ εγω ενα ωραιο ενυδρειο :thumbsu:

 

Υπαρχουν πολλοι λογοι εξαιτιας των οποιων μπορει να χασει χρωμα μια μοντι.Αν και ακομα δεν εχουμε εικονα τι εννοει ο/βλεπει ο παναγιωτης στα κοραλια του.

Το μαγνησιο ειναι μια πολυ σημαντικη παραμετρος για τις μοντι και αν ψαξεις καλα θα βρεις πολλα θεματα που το επιβεβαιωνουν(αν δεν θες τη δικη μου αποψη γιατι γρφτηκε στο ΑΖ και οχι στο RC σου).

Και τα επιπεδα του αλλα και οποιεσδηποτε μεταβολες.

 

Πανο στις μετρησεις σου ομως ειδα πως ειχες μεταβολες και στα νιτρικα(πολυ υψηλη) αλλα και στο μαγνησιο.Επισης και το οτι εχεις πλεον μηδενικα φωσφορικα μπορει να παιζει ρολο.

Ισως να ειναι και ολα μαζι.

Να σου πω κατα την ταπεινη μου αποψη τι θα εκανα αν ημουν στη θεση σου η' θα θεωρηθω γκουρου?

 

Μιλας θεωρεισαι γκουρου,δεν μιλας θεωρεισαι παρτακιας,κρυψινος κτλ....οτι να'ναι!

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σεβαστείτε το θέμα μου και να μην χαλάσει.

Ευχαριστώ

Πανο συγνωμη, αλλα βαρεθηκα να μου πεταει το μπαλακι και να το αφηνω να πεφτει. Δεν το συνεχιζω εξαιτιας σου, και θα ηταν καλη ευκαιρια να δουμε αν οντως χρειαζεται 'η οχι καλιο στα ενυδρεια μας, αλλα οπως βλεπεις με τον Μιχαλη δεν γινετε. Googlareto ομως για να μην μεινεις με την γνωμη του Μιχαλη μονο.... Έγινε επεξεργασία - gregkn73
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι τα λατρευεις και γι αυτο μετανιωσα που μπηκα στον κοπο να σου απαντησω. Εξαλου στο φορουμ γι αυτο μπαινεις, για να πετας μπηχτες, να μειωνεις, να....να...να και να εισαι "βασιλιας". Δεν ειναι τυχαιο οτι εισαι ο μονος στο ακουαζον με πραγματικες γνωσεις στο ριφ. Ολους τους αλλους παλιους σαν εσενα, τους εδιωξες με τον εναν 'η αλλο τροπο.

Καταρχην δεν εχω πραγματικες γνωσεις.Ξερω λιγα πραγματα για τα οποια ειμαι διατεθιμενος να εχω επιχειρηματα κ να κανω διαλογο....

Και δυστυχως πολα απο αυτα μου κοστισαν,ειδικα σε χρημα.

 

Μα αυτος ηταν ο σκοπος μου...να μεινω μονο εγω για να πουλαω τα βιβλια μου,να πουλαω τα κοραλια μου,να παιρνω βραβεια,να εχω μεγαλυτερο μισθο αφου θα εχουν βγει ολοι οι αλλοι απο τη μεση,να μου δινουν οι εταιριες ποσοστα και προιοντα να προωθω,να μπαινω στα καταστηματα οχι μονο με 100% εκπτωση αλλα να παιρνω και απο τα κερδη τους και να βγω και δημαρχος :icon_dance:  :icon_dance:  :icon_dance:

 

Δεν κοιτας ποσοι εχουν ενυδρειο ακομα απο αυτους,για ποιους πραγματικους λογους εφυγαν κτλ κτλ....κανε τις θεωριες/συνομοσιες σου....θα κανουν καλυτερο το ενυδρειο σου και θα χαρεις το χομπυ σου παραπανω :bigemo_harabe_net-180:

 

Μια ιδεα.....μαζεψε τους και καντε ενα φορουμ...ωπα ωπα εχει γινει ηδη και κρατησε 4 μηνες :bigemo_harabe_net-193:

 

Κοιτα να κανεις σωστα το χομπυ σου και αστα τα υπολοιπα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α ναι το μαγικο τελειο GOOGLE....εχουν χτιστει ενυδρεια και ενυδρεια πανω σε αυτη την αψογη αλανθαστη και παντα εγκυρη μηχανη....στην οποια δεν κανουμε τον κοπο να βαζουμε ουταν καν τη ρυθμιση να βγαζουμε τα ιο προσφατα αποτελεσματα.....ετσι ρε παιδι μου να αυξησουμε τις πιθανοτητες να βρουμε κατι σωστο!!!!!

 

Πανο βαλε στο google και hyacinthus να δω αν θα σου βγαλει καμια ακροπορα!

Α βαλε και strawberry ρε συ...να δουμε τι θα βγαλει!

Δεν βαζεις και achilles?

Οτι να'ναι.....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σεβαστείτε το θέμα μου και να μην χαλάσει.

 

Ευχαριστώ

Excuse me panos,trust me it won't happen again :thumbsu:

That was enough time wasted

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη αν εισαι περηφανος γι αυτα που εγραψες και χαιρεσαι που μου την ειπες.........μπραβο.

 

Πανο η γνωμη μου για το καλιο για να μην χαλασουμαι αλλο το θεμα σου  http://www.aquazone.gr/forums/topic/103409-καλιο/#entry1102183

Link to comment
Share on other sites

Υπερηφανος γιατι να ειμαι?Βοηθησα καπου το χομπυ?Εγινε καλυτερο το ενυδρειο του πανου?Εκανα καμια ανακαλυψη?

Σαφεστατα οχι,οποτε δεν εχω κατι να υπερηφανευτω :thumbsu:

Ακομα και αυτα να εκανα δεν θα ειχα λογο να ειμαι υπερηφανος.Η υπερηφανια ειναι για αλλα πραγματα,οχι για τα χομπυ!

 

Οτι το χαρηκα ομως και οτι σου αξιζε το ομολογω.

Και θα σου ερθει ακομα ενα κυμα στο θεμα που ανοιξες γιατι επιμενεις κιολας......και αυτο θα ειναι και χειροτερο.

 

Και το χαρτι του θιγμενου και της συμπαθειας/συμπονιας που σου φερθηκα/μιλησα/αντιμετωπισα ετσι,να μην το παιζεις γιατι το εχασες οταν

-με χαρακτηρισες γκουρου χωρις να σε εχω χαρακτηρισει.Κατι το οποιο πραγματικα με εφερε στα κοκκινα σε βαθμο που ουτε εγω ο ιδιος δεν περιμενα.Θα με εθιγε οποιοσδηποτε αλλος χαρακτηρισμος αλλα αυτος πραγματικα,για ευνοητους λογους,με εβγαλε εκτος εαυτου.Συγχαρητηρια για την επιλογη σου.

-Οταν και καλα θελησες να με ξεσκεπασεις νομιζωντας οτι εχεις κανει την ανακαλυψη του αιωνα και καλα αναφεροντας το nickname μου στο rc.Φυσικα και δεν ειναι μυστικο οπως νομιζεις αλλα εδειξε τι θες να κανεις.

-οταν για ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΕΘΙΞΕΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΖ και αυτη τη φορα και των υπολοιπων φορουμ,για τα οποια δεν δινω δεκαρα αλλα δειχνει το ποσο υποτιμας τις πληροφοριες εντος ελλαδος και ειδικα στο φορουμ που εδω και καιρο οχι σε φιλοξενει αλλα σε ανεχεται,τουλαχιστον οσον αφορα σε εμενα.

-οτι μπαινω στο φορουμ για να πεταω μπηχτες και να το παιζω βασιλιας.Βρε τρολλ(κερδισα το δικαιωμα να σε χαρακτηριζω και εγω καπως οταν με ειπες γκουρου) ξερεις ποσο χρονο εχω αφιερωσει στο χομπυ,στους υπολοιπους χομπυστες και στο ιδιο το ΑΖ σε ολους τους τομεις????Που θα πεις κιολας οτι μπαινω μονο για μπηχτες,να μειωνω κτλ?

-οταν δημιουργεις κλιμα και με κατηγορεις για την φυγη και καλα παλιων.ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΒΡΕ ΑΝΙΔΕΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η' ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ,αν εχουν ενυδρεια καν και τολμας να μου το χρεωνεις,να με συκοφαντεις και χωρις αποδειξεις.Μονο κουτσομπολια και τις ιντριγκες τις οποιες κανεις και κανετε με....ξερεις ποιους....

Αν μαθεις αληθειες θα ζητας 1000000 συγνωμες μετα οπως εκαναν αλλοι....

Αντι να ασχολειστε με τα ενυδρεια σας και να κανετε κανενα της προκοπης ασχολεισται με αυτα....

 

Εκει το πηγες στο προσωπικο και εκει πραγματικα τρελλαινομαι!!!!!!!!

 

Αυτο θα επρεπε να μετανοιωνεις....οτι δεν κοιταξες να μιλησεις για το καλιο αλλα να κανεις ολα τα παραπανω!

Τωρα θα λουστεις τις συνεπειες.

 

Αυτο ειναι σιγουρα το τελευταιο ποστ που κανω στο θεμα του πανου και αφορα σε εσενα.Αν το συνεχισεις τα υπολοιπα θα γινουν σε π.μ

Εκτος απο το οτι ο πανος κ οι υπολοποι δεν φταινε,θελω να σας δωσω πραγματακια να συζητατε εσεις που ασχολειστε με τις ιντριγκες......χομπυστες και θαλασσινο ενυδρειο σου λεει μετα!

 

 

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε παρακαλω, μην το συνεχιζεις, μην με μειωνεις αλλο. Νιωθω πολυ μετανιωμενος που σε εθιξα. Δεν μου αξιζει τετοια ταπεινωση. Απεδειξες περιτρανα με αυτα τα κετεβατα που εγραψες, οτι δεν σε ενδειαφερουν καθολου οι ιντριγκες εξαλου.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μου λέτε για τις μοντιπόρες μου πάρτε άλλο ένα video με μπλέ διάθεση και ......μουσική.

Μιχάλη προσπάθησε να το δείς χωρίς να αποκοιμηθείς :)

 

Πολυ ωραιο βιντεο στα μπλε!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου , αν και βιαστικες αρκετα με το στοκαρισμα γενικως , γενικα τα καταφερε/ες μια χαρα το συστημα αν και crowded ειναι ομορφο αισθητικα , αυτο που σε περιοριζει ειναι το μεγεθος του ενυδρειου σου , και αλλα 200 λιτρα δε σε σωνανε , εσυ θες 1000 λιτρα και βαλε για να φτιαξεις χρωματικο καλιδοσκοπιο , 

 

Εμείς μάλλον τα είπαμε και από "αλλού" αν δεν κάνω λάθος Θανάση :)

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που παρατηρείς.

Πα΄ρολα αυτά αν δεν γεμίσει τελείως ή καταρρεύσει το ενυδρείο δεν πάω σε μεγαλύτερο ακόμα γιατί ακόμα μαθαίνω  άσχετος γαρ.

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Ναι πανα , ωστοσο τι εγινε με το φοξ φεις ?

 

Το Fox  το είχα πάρει για τις άλγες και εφόσον τις αγνοούσε το έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα Πανο εχεις δημιουργησει ενα φανταστικο ενυδρειο

με κινηση και χρωμα το οποιο θα ζηλευε ο καθενας

:bow:  :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το άχαρο αλλά απαραίτητο έργο ελέγχου έτοιμο

972504BA-98E6-472D-AD31-4395B1CF1C46_zps

Μισή ώρα αργότερα

7275EC65-4187-4018-8BFD-C950BEC2BDB5_zps

Link to comment
Share on other sites

Και τα αποτελέσματα.

21A529CE-7853-4DEC-B8D8-F2D6B2D01EDB_zps

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε δικε μου, εκανες ολα αυτα τα τεστς; πιεση ποσο εχει; χαχαχαχα!

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πανο τι αλατι χρησιμοποιεις;;

Νιτρικα 50;;

Red Sea Pro

Από νιτρικά το περίμενα αφού ήμουν χωρίς skimmer κοντά στον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια αλαγη νερου ??

ωραιο θα ηταν το πινακακι να ητανε διαδρατικο και απο το πισι , φανταζομαι πως ειναι ως app

εχεις τεστ απο το νερο πριν μπει στο ενυδρειο ??

Η τελευταία αλλαγή έγινε λίγες ώρες πριν κάνω τις μετρήσεις. Για το τελευταίο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς Θανάση.

Link to comment
Share on other sites

Green Hairy Mashroom

Πριν το τάισμα

D2360EC0-BD08-4290-8036-79EF182785D2_zps

Μετά το τάισμα

55317B16-62A2-40F8-816B-129C8DC00755_zps

Πρέπει να αρχίσω να το περιορίζω λίγο γιατί απλώθηκε πολύ και γρήγορα. Πως το φραγκάρουμε αυτό ;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω από θαλασσινά, αλλά οι δυο φωτό μου θυμίζουν την πάλαι ποτέ τηλεοπτική σειρα φαντασίας doctor who!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Green Hairy Mashroom

Πριν το τάισμα

D2360EC0-BD08-4290-8036-79EF182785D2_zps

Μετά το τάισμα

55317B16-62A2-40F8-816B-129C8DC00755_zps

Πρέπει να αρχίσω να το περιορίζω λίγο γιατί απλώθηκε πολύ και γρήγορα. Πως το φραγκάρουμε αυτό ;

 

Εκπληκτικες φωτο που διατυπωνουν ακριβως το θεμα,περνεις ξυραφη και το κοβεις συριζα.

 

Link to comment
Share on other sites

τουμπάνιασμα τα μανιτάρια στο φουλ...

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικες φωτο που διατυπωνουν ακριβως το θεμα,περνεις ξυραφη και το κοβεις συριζα.

Έχω την εντύπωση πως το κόψιμο πρέπει να είναι κατα μήκος του στόματος. Δηλαδή το κάθε κομμάτι πρέπει να έχει τουλάχιστον μισό στόμα και μετά κάπου το βουτάς για να μην μολυνθεί αλλά δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...