Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

Καινούρια προσθήκη!!!Φραγκακι sunny-dΔημοσιευμένη  εικόνατο foxface έτοιμο για ύπνοΔημοσιευμένη  εικόναΚαι 2 πριν κλείσουν τα φώταΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αξιοζήλευτο το ενυδρειο σου. Πανεμορφα ολα, μπραβο σου να το χαιρεσαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε γιωργαρε,σε καθε ενημερωση το ενυδρειο φαινεται ακομα καλυτερο και με συνεχη εξελιξη/αναπτυξη!

Πραγματικα,θα το ξαναπω,εχεις πετυχει τρομερο στησιμο για ενυδρειο χωρισμα που ειναι και απο τα πιο δυσκολα να πετυχεις κατι τοσο ομορφο αισθητικα και να εχει αποτελεσμα και απο τις δυο πλευρες :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο έχει γίνει όσο θα περνάει ο καιρός θα ομορφαίνει περισσότερο μπράβο σου!

Ευχαριστώ πολύ Λυκούργο!!!Χαίρομαι που σας αρέσει!!

Αξιοζήλευτο το ενυδρειο σου. Πανεμορφα ολα, μπραβο σου να το χαιρεσαι.

Ευχαριστώ πολύ Γιώργη!!

Μπραβο ρε γιωργαρε,σε καθε ενημερωση το ενυδρειο φαινεται ακομα καλυτερο και με συνεχη εξελιξη/αναπτυξη!

Πραγματικα,θα το ξαναπω,εχεις πετυχει τρομερο στησιμο για ενυδρειο χωρισμα που ειναι και απο τα πιο δυσκολα να πετυχεις κατι τοσο ομορφο αισθητικα και να εχει αποτελεσμα και απο τις δυο πλευρες :thumbsu:

Ευχαριστώ Μιχαλιο!!!Η αλήθεια είναι ότι χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο έχω αρκετή ανάπτυξη και παρά το γενναιόδωρο σχετικά τάισμα όλα βαίνουν καλώς με χαμηλά νιτρικά(0-2).Όσο για το στήσιμο οφείλω να παραδεχτώ ότι δεν το σκεφτήκαμε και πολύ με τον Σταμάτη.Μας άρεσε το "αρκουδάκι" που ειχαμε φτιάξει(η μεσαία βραχοσυνθεση) και πάνω σε αυτήν στηριχτηκαμε και βάλαμε τα υπόλοιπα.Την τελευταία και ομορφότερη νότα όμως την έδωσαν οι κάτοικοι.

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο η αναπτυξη τους ειναι πολυ δυνατη που σημαινει οτι το kh καταναλωνετε ταχυτατα.Μπραβο δως του τωρα μεχρι την επιφανεια.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο η αναπτυξη τους ειναι πολυ δυνατη που σημαινει οτι το kh καταναλωνετε ταχυτατα.Μπραβο δως του τωρα μεχρι την επιφανεια.

Οντως Νικολα το kh καταναλωνεται πολυ γρηγορα.Καθημερινα ριχνω 95 ml και αυξανεται.Οι σεριατοπορες και οι digitata μεγαλωνουν ταχυτατα.Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως Νικολα το kh καταναλωνεται πολυ γρηγορα.Καθημερινα ριχνω 95 ml και αυξανεται.Οι σεριατοπορες και οι digitata μεγαλωνουν ταχυτατα.Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!

Την possilopora μην την αδικεις,χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Την possilopora μην την αδικεις,χαχαχαχα

Σωστό!!!Και αυτή έχει μεγαλώσει αρκετά!!!:)

Μπραβο Γιωργο το ενυδρειο σου εχει μεγαλη αναπτυξη !!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαγεια!
Φοβερη αναπτυξη!
Παει σφαιρα μην αλλαζεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγεια!

Φοβερη αναπτυξη!

Παει σφαιρα μην αλλαζεις τιποτα.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο να το χαίρεσαι !!!

Ευχαριστω πολυ Τασσο!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πες μας λιγα λογια για τις ρουτινες σου. Τι αλατι βαζεις; Ποιες οι παραμετροι; Πως κρατας σταθερα MG,CA,KH; Τι τρωφες-συμπληρωματα ριχνεις; Εχεις σκιμμερ και cheato; Βάζεις gfo; Carbon; Δεν ξερω αν τα εχεις αναφερει καπου πριν ολα μαζι ή τμηματικα. Αλλα θα ηταν καλο μιας και εχεις βαλει τοσο ωραιες φωτο, και ολοι μιλαμε για την αναπτυξη σου που οντως ειναι πολυ καλη να ειχαμε και σε ενα ποστ ολα αυτα για να μπορουμε να παραδειγματιστουμε και οι υπολοιποι :)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πες μας λιγα λογια για τις ρουτινες σου. Τι αλατι βαζεις; Ποιες οι παραμετροι; Πως κρατας σταθερα MG,CA,KH; Τι τρωφες-συμπληρωματα ριχνεις; Εχεις σκιμμερ και cheato; Βάζεις gfo; Carbon; Δεν ξερω αν τα εχεις αναφερει καπου πριν ολα μαζι ή τμηματικα. Αλλα θα ηταν καλο μιας και εχεις βαλει τοσο ωραιες φωτο, και ολοι μιλαμε για την αναπτυξη σου που οντως ειναι πολυ καλη να ειχαμε και σε ενα ποστ ολα αυτα για να μπορουμε να παραδειγματιστουμε και οι υπολοιποι :)

 

Ωραια παρατηρηση.........+1000

 

Γιωργο(sailor2470) πες τα ολα......

 

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πες μας λιγα λογια για τις ρουτινες σου. Τι αλατι βαζεις; Ποιες οι παραμετροι; Πως κρατας σταθερα MG,CA,KH; Τι τρωφες-συμπληρωματα ριχνεις; Εχεις σκιμμερ και cheato; Βάζεις gfo; Carbon; Δεν ξερω αν τα εχεις αναφερει καπου πριν ολα μαζι ή τμηματικα. Αλλα θα ηταν καλο μιας και εχεις βαλει τοσο ωραιες φωτο, και ολοι μιλαμε για την αναπτυξη σου που οντως ειναι πολυ καλη να ειχαμε και σε ενα ποστ ολα αυτα για να μπορουμε να παραδειγματιστουμε και οι υπολοιποι :)
Παιδιά δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο.Αλάτι μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα το red sea coral pro αλλά τελευταία λόγω τιμής το άλλαξα σε tropic marin coral pro.Βάζω αρκετό αντιφωσφορο(Γεμίζω τον ριακτορα και βάζω και έξτρα στο καλαθάκι του skimmer σε κάλτσα)τον οποίο αλλάζω εναλλάξ και κάτω από την κάλτσα με τον αντιφωσφορο βάζω σε κάλτσα μικρή ποσότητα άνθρακα.Αλλαγές νερού αναλόγως τα νιτρικά μου που συνήθως παίζουν μεταξύ 0-2 ppm.Τροφές χρησιμοποιώ διάφορες σε flakes και κατεψυγμενη mysis και marine mix της ocean nutrition για τα ψάρια και τα lps και ζωοπλανκτον η άλλες τροφές όπως preis aquaristic μια φορά την εβδομάδα.Τίποτα περισσότερο δηλαδή από αυτά που όπως διαβάζω κάνετε όλοι εδώ.Φυσικά έχω χαετο στο σαμπ και deltec mce-600 για σκιμμερ.Μάλλον έχω σκληραγωγημενα κοράλλια:P:P
Ωραια παρατηρηση.........+1000Γιωργο(sailor2470) πες τα ολα......
Εσένα παλιοταχυδρομε δεν σου λέω τίποτα μέχρι να φέρεις τον μαγνήτη που αποτι φαίνεται χάθηκε στο σύστημα σας:P:P:PΣτάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk Έγινε επεξεργασία - sailor247
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους ντύθηκε και η βάση!!!Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιώργη!!!

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια, Μπραβο στον μαστορα :bigemo_harabe_net-122:

Είδες βρε ο πεθερός?Μπορεί να άργησε αλλά το έκανε ωραιο

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο το επιπλάκι !!!

Και πανω που είχα αρχίσει να συνηθίζω τον κυλοδοκο !!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...