Jump to content

Φεύγω από Αφρική, πείτε γνώμες για νέους κατοίκους


Recommended Posts

Το σατανικο γελιο του Θοδωρη επεκτεινεται χαιρεκακα και στα δικα μου χειλη!!! Καλως ηρθες φιλε μου στον Αμαζονιο! Η και στους τεραστιους παραποταμου του. :)

Επιγελους τοση ιεραποστολη κανουμε τοσο καιρο, καποιος γυρισε.

Δεν εχω να σου προτεινω κατι, θα σε καθοδηγησουν οι πιο εμπειροι.

Link to comment
Share on other sites

Το σατανικο γελιο του Θοδωρη επεκτεινεται χαιρεκακα και στα δικα μου χειλη!!! Καλως ηρθες φιλε μου στον Αμαζονιο! Η και στους τεραστιους παραποταμου του. :)

Επιγελους τοση ιεραποστολη κανουμε τοσο καιρο, καποιος γυρισε.

Δεν εχω να σου προτεινω κατι, θα σε καθοδηγησουν οι πιο εμπειροι.

 

Εσύ απλά ήθελες να μου την πεις ετσι;

Παρασκευά, με τα μαλακά νερά που έχετε, να πλένετε κανά ρούχο. Εγω δε το μπορώ αυτό το πράμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε, ενα θερμο καλωσορισμα ειναι! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, δες και αυτά (το ένα είναι κοντά στο νερό σου, το άλλο είναι άνετα), έχουν και φοβερά χρώματα κατ' εμέ.

  • Myersi
  • Synspilum
Link to comment
Share on other sites

<p>Πάνο, δες και αυτά (το ένα είναι κοντά στο νερό σου, το άλλο είναι άνετα), έχουν και φοβερά χρώματα κατ' εμέ.

  • Myersi
  • Synspilum

Το πρώτο δε θα το σχολιάσω. Το δεύτερο ωραίο αλλά πες και κανένα που να το βρίσκουμε Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δε θα το σχολιάσω. Το δεύτερο ωραίο αλλά πες και κανένα που να το βρίσκουμε Ελλάδα, άσε που μου φαίνεται ψάρι βιοτεχνίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το ψάρι δεν σου αρέσει?

 

https://www.youtube.com/watch?v=UXVOD_XQd-M

 

Τώρα σχετικά με το τι βρίσκεις στην Ελλάδα...... Δεν μπορώ να βοηθήσω σε αυτό. Μόνο αν τους πάρεις σβάρνα και ρωτάς τι μπορούν να φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το ψάρι δεν σου αρέσει?

 

https://www.youtube.com/watch?v=UXVOD_XQd-M

 

Τώρα σχετικά με το τι βρίσκεις στην Ελλάδα...... Δεν μπορώ να βοηθήσω σε αυτό. Μόνο αν τους πάρεις σβάρνα και ρωτάς τι μπορούν να φέρουν.

 

Ωπα..... άλλο ψάρι κοιτούσα εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο σπάνιο, αν σου αρέσει φυσικά: http://www.seriouslyfish.com/species/paratilapia-polleni/

 

Τι κουκλι είναι αυτό ρε συ;;; θα τα βρούμε Ελλάδα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε για μαλι κ φυγαμε κουρεμενοι.Προσπαθουμε τοσο καιρο να κανουμε μεταγραφη στην αφρικη τον strum κ τωρα χανουμε κ τον safarpn.Πανο πλιν της αφρικης δεν εχω ιδεα απο τιποτα αλλο οποτε δεν ξερω να σου προτεινω κατι.Σου ευχομαι οτι καλυτερο οτι κ αν αποφασισεις.Παντως δε νομιζω να ειναι λιγα τα 300 λτ για ενα ζευγαι αμερικανες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κουκλι είναι αυτό ρε συ;;; θα τα βρούμε Ελλάδα αυτά;

Είναι όντως πανέμορφα και ένα ζευγάρι θα ήταν ιδανικό για το ενυδρείο σου! Αν είδες και το ph είναι περίπου 8. Τώρα για να τα βρεις θα είναι δύσκολο. Θα πρέπει να κάνεις μια αναζήτηση σε πετ ή σε συνχομπίστες(είναι είδος υπό εξαφάνιση στο τόπο του), αφού κατά τη γνώμη μου θα άξιζε για αυτό το ψάρι.(μιλάμε για Μαδαγασκάρη, μεγάλη τρέλα! :kookoo: )

Έγινε επεξεργασία - oscar123
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κουκλι είναι αυτό ρε συ;;; θα τα βρούμε Ελλάδα αυτά;

Κατα 99% εχει το petsupermarket.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% εχει το petsupermarket.

Send from the heart of the Amazonas

Στην σελίδα που κοίταξα δεν το έχει. Μπορεί απλά να μην το έχουν βάλει. :) Άντε, είσαι τυχερός Πάνο!

Έγινε επεξεργασία - oscar123
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα που ειχα παει ειχε. Πανο κανε μια ερωτηση. Δεν χανεις τιποτα.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια αντίρρηση στο ψαρι αυτο για 300 λιτρα ενυδρείο γιατι το ψαρι θα γινει περίπου 30 πόντους... θα χρειαστείς αναβάθμιση στο μελλον και σιγουρα θα χρειαστείς μεγαλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το προφίλ του σε κανα δύο τρία site και είμαι OK στα λίτρα και τις διαστάσεις. Που διαβάζετε προφίλ ρε παιδιά; Έτσι για να μου λυθεί η απορία. Εγώ πρώτα στο seriously fish και μετά σε άλλα διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν χαιρετίζω την πολύ ορθή απόφαση σου να φύγεις από την Αφρική, και να σε καλωσορίσω στα πιο πιο πιο όμορφα νερά του Αμαζονίου.

Την σύνθεση είναι δεδομένο οτι θα την βρούμε. :D :D :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν χαιρετίζω την πολύ ορθή απόφαση σου να φύγεις από την Αφρική, και να σε καλωσορίσω στα πιο πιο πιο όμορφα νερά του Αμαζονίου.

Την σύνθεση είναι δεδομένο οτι θα την βρούμε. :D :D :D

Επιτέλους ένας που καλωσορίζει με αγάπη και στοργή.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι τα site λενε λιγο μικροτερες διαστάσεις απο το δικο σου.... επισεις ομως λενε και για ενα ταιριαστό ζευγάρι!!! Εισαι πολυ σίγουρος οτι αυτο θα ειναι ευκολο??? "For a single compatible pair"!!!!

Πολυ ομορφα ψαρια αξιζει η ασχολία μαζι τους πιστεύω αλλα για φαντάσου σε μια αψιμαχία σε μήκος 120cm δυο ψαρια 30+30cm να παίζουν ξύλο... και μην ξεχναμε οτι πολυ μικρότερα σε μεγεθος ψαρια θελουν 120cm και 150cm μηκος αυτα δεν θα ειναι λιγο στεναχωρα???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι τα site λενε λιγο μικροτερες διαστάσεις απο το δικο σου.... επισεις ομως λενε και για ενα ταιριαστό ζευγάρι!!! Εισαι πολυ σίγουρος οτι αυτο θα ειναι ευκολο??? "For a single compatible pair"!!!!

Πολυ ομορφα ψαρια αξιζει η ασχολία μαζι τους πιστεύω αλλα για φαντάσου σε μια αψιμαχία σε μήκος 120cm δυο ψαρια 30+30cm να παίζουν ξύλο... και μην ξεχναμε οτι πολυ μικρότερα σε μεγεθος ψαρια θελουν 120cm και 150cm μηκος αυτα δεν θα ειναι λιγο στεναχωρα???

Μη συγκρίσεις τα είδη μεταξύ τους, έχουν διαφορετικές ανάγκες. Στα προφίλ όταν αναφέρονται τα μεγέθη, έχε στο νου σου ότι αναφέρονται τα μεγαλύτερα που έχουν καταγραφεί σε ενυδρεία και οι περιπτωσεις είναι λίγες. Πολλές φορές λένε μάλιστα γράφουν: "μπορούν να φτάσουν σε μεγεθος μέχρι και.....". Το μέγεθος που αναφέρουν στα περισσότερα προφίλ, εγώ τα περνάω στα ψιλά γράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα. Τέτοια να μου στέλνετε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...