Jump to content

Νέο ενυδρείο Malawi


Kostas Pontikos

Recommended Posts

Κώστα καλημέρα .

Επειδή σήμερα θα βλέπεις λίγο ποιο αισιόδοξα τα πράγματα:bigemo_harabe_net-94: δεν ξεκινάς τις δοκιμές ;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δυστυχως δεν προλαβα αυτο το σκ είχα τρεχάματα αλλα πιστευω μεσα στην εβδομάδα ολα και κάτι θα προχωρήσω ??Λιγο την υπομονή σας γιατι εχω λιγο περιορισμένο πρόγραμμα ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!!Πως σας φαίνεται σαν μια πρώτη προσέγγιση;;;;οι μεγάλες οι πετρες πατάνε σταθερα πανω σε μια μεριά τους που ειναι ίσια και απο κατω εχω πετρες φλατ για σιγουριά...Οι πλαϊνές δεν τις κρατάνε οποτε και σε περίπτωση να κουνηθούν οι μικρές οι μεγάλες δεν θα πανε πουθενα!!

20201224_094303.jpg

20201224_094319.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Καλημερα παιδια!!!Πως σας φαίνεται σαν μια πρώτη προσέγγιση;;;;οι μεγάλες οι πετρες πατάνε σταθερα πανω σε μια μεριά τους που ειναι ίσια και απο κατω εχω πετρες φλατ για σιγουριά...Οι πλαϊνές δεν τις κρατάνε οποτε και σε περίπτωση να κουνηθούν οι μικρές οι μεγάλες δεν θα πανε πουθενα!!

20201224_094303.jpg

20201224_094319.jpg

Οχι όχι όχι. θα σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τι πρέπει να κάνεις ; Και αν θέλεις να φαίνεται έτσι και άπο τις δυο πλεύρες  ανυψώνεις την άμμο στην μέση και μοιράζεις τις πέτρες αναλόγα . 

Ετσι θα φαίνεται τεράστιο . 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οκ . και απο τη μια πλευρα και απο την άλλη ξεκινάς με τις μεγάλες  και κάνε μονοπάτια που στο τελος θα συναντηθουν ολα και θα γινουν σπλήλιες

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβηθείς με καλέμι να σπάσεις τις μεγάλες έτσι ωστε να δίνουν την αισθηση του γκρεμού . Γ...........ο θα γίνει και θα τρελαθούν τα ψαράκια σου .

Labido kaiδελφινάκια δεν θα βάλεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ααα δλδ θελουμε να έχουν σπηλια από την μια μεριά μεχρι την αλλη....περάσματα...θα πρεπει να τις κάνω και λιγο πιο μεγάλες για να χωράνε τα ψαρακια γιατι θα ειναι και μεγαλουτσικα..Οχι φιλε μονο lubido θα βαλω......VAMOS???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Ααα δλδ θελουμε να έχουν σπηλια από την μια μεριά μεχρι την αλλη....περάσματα...θα πρεπει να τις κάνω και λιγο πιο μεγάλες για να χωράνε τα ψαρακια γιατι θα ειναι και μεγαλουτσικα..Οχι φιλε μονο lubido θα βαλω......VAMOS???

Πανε συο Quiko προς αεροδρόμιο , Νομιζω οτι τα εχει σε καλη τίμη και καλο μέγεθος ,

Για να στο λεω κατι ξέρω.

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι αυτες που σου αρεσουν περισσότερο άλλα εγω τις δυο μεγάλες δεν θα τις έβαζα . Σου τρωνε μόνο λίτρα και δεν προσφέρουν τίποτα αντιθέτως αφαιρούν.

Έγινε επεξεργασία - marinos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Εχει τεντωσει το κορμάκι μου....Νομίζω ειμαι καλα εδω παιδια....τι λετε;;;

1608824353805.jpg

 

Εμενα μου αρεσει το στησιμο σου οπως το βλεπω.......το μονο που θα αλλαζα, οπως ειπε κ' ο Μαρινος, ειναι τη μια μεγάλη να την αντικαταστήσω  με 2-3 μικροτερες  για να έχουν περισσοτερα  περάσματα κ' κρυψωνες.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα φιλε μου τι λέτε κι οι δυο σας....Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα το δω αλλιώς θα μείνω με αυτό το set up....

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Μαρινο καλησπερα....... τα ''δελφινακια''  νομιζω οτι δεν θα εχουν τον ''ανοιχτο'' χωρο κολυμβησης  που θελουν, γιατι το πλατος ειναι <40εκ. και με το νταμαρι για τα Λαμπιδο μειωνεται ακομα πιο πολυ ( δεν ξερω αν βοηθησει το 70εκ  υψος .)  .....σαν ιδεα ειναι πολυ καλη παντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Εχει τεντωσει το κορμάκι μου....Νομίζω ειμαι καλα εδω παιδια....τι λετε;;;

1608824353805.jpg

1608824410425.jpg

1608824400835.jpg

1608824390688.jpg

1608824375355.jpg

 

Ωραιες πετρες εχεις

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

Μαρινο καλησπερα....... τα ''δελφινακια''  νομιζω οτι δεν θα εχουν τον ''ανοιχτο'' χωρο κολυμβησης  που θελουν, γιατι το πλατος ειναι <40εκ. και με το νταμαρι για τα Λαμπιδο μειωνεται ακομα πιο πολυ ( δεν ξερω αν βοηθησει το 70εκ  υψος .)  .....σαν ιδεα ειναι πολυ καλη παντως.

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα. Τα χαρακτηρίζουν σαν αγαθούς γίγαντες εγώ που τα έχω με  Nimbocromis venestus και  Copadichromis borleyi είναι πολύ τσαμπουκάδες δεν έχω χαρέμι γιατί ενώ τα πήρα για 1-3 μου βγήκαν 3-1και είναι σε 840 λίτρα 170 μήκος 70χ70 διατροφικά ταιριάζουν με τα Labido εγω θα σου έλεγα να βάλεις αλο ένα χαρέμι ήρεμα Mbuna και να μην τα μπλέξεις με HAP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος tkalamat έγραψε:

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα. Τα χαρακτηρίζουν σαν αγαθούς γίγαντες εγώ που τα έχω με  Nimbocromis venestus και  Copadichromis borleyi είναι πολύ τσαμπουκάδες δεν έχω χαρέμι γιατί ενώ τα πήρα για 1-3 μου βγήκαν 3-1και είναι σε 840 λίτρα 170 μήκος 70χ70 διατροφικά ταιριάζουν με τα Labido εγω θα σου έλεγα να βάλεις αλο ένα χαρέμι ήρεμα Mbuna και να μην τα μπλέξεις με HAP.

Καλησπέρα . 

Θοδωρή έπεσες σε παλιοχαρακτήρες . Πιστέψτε όλοι έιναι ο ποιο τέλειος συνδιασμός σε mbouna και haps  @corto maltese έχει ανοίξει νεο θέμα με Tanganuika έχω πάρει το :ballistic: και δεν απαντάς;  Είσαι καλά ή να αρχίσω να ανησυχώ ;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και Κώστα να γνωρίζεις όσο περισσότερες πέτρες τόσο λιγότερο θα βλέπεις τα ψαράκια  labido. Τα δελφινάκια θα  κάνουν ποιο ήρεμα τα Labido και θα κάνουν ποιο εμφανή την παρουσία τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα . 

Θοδωρή έπεσες σε παλιοχαρακτήρες . Πιστέψτε όλοι έιναι ο ποιο τέλειος συνδιασμός σε mbouna και haps  @corto maltese έχει ανοίξει νεο θέμα με Tanganuika έχω πάρει το :ballistic: και δεν απαντάς;  Είσαι καλά ή να αρχίσω να ανησυχώ ;

Είχα ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου δεν είδα το θέμα. Γεράματα  φιλέ ??

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κωνσταντίνε .

Έχεις καταλήξει  πώς θα το κάνεις ; 

Ρε φίλε με 35 πόντους πλάτος αν δεν σπάσεις πέτρες θα γίνει πολύ πνιγμένο . 

Δεν λέω να μην της βάλεις άλλα κάντες 3 κόμματια τις μεγάλες με το ίδιο ύψος ΄άλλα μικρότερο πλάτος .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε....ακομα κανω δοκιμές...δυστυχώς δεν έχω καταλήξει 100% να σου πω την αλήθεια....δεν θελω να τις σπάσω θελω να εχω κεντρικά σημεία στο ενυδρείο....πνιγμένο δεν νομοζω να γίνει.....θα το δω μωρε

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Καλημερα φιλε....ακομα κανω δοκιμές...δυστυχώς δεν έχω καταλήξει 100% να σου πω την αλήθεια....δεν θελω να τις σπάσω θελω να εχω κεντρικά σημεία στο ενυδρείο....πνιγμένο δεν νομοζω να γίνει.....θα το δω μωρε

Στα Labido αν δεν βρεις αρσενικό μην σε νοιάζει ..... έχω έτοιμο έναν Γκάμα να σου δώσω ?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...